Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Elkészítettem az egyik fórumtárs által közreadott komfort index elektronikát. Nagyon szépen működik, ezúton is köszönöm neki. Azt vettem észre, hogy fix irányjelzés után amikor visszaugrik a bajuszkapcsoló alapba, akkor villant háromszor az ellenkező irányba. Kiderült, hogy akkora a lendülete a visszatérő kapcsolónak, hogy pöccintét érzékel a komfort elektronika. A tempomat miatt kb 1 hónapja cseréltem az indexkart.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet erre a problémára a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Aki rendelt már Veramon fedélzeti számítógépet, annak mi a tapasztalat, véleménye?

Gyorsan megérkezett a csomag?Postával, vagy futárral küldték?

Postával jött és 7-10 nap alatt ért ide.

Érdekes módon a komplett postaköltség Csehországból nem volt több mintha belföldön adták volna fel a csomagot. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy nem tudtok esetleg vmi frankó házilag megoldható nem csillagászati áron mozgó lopásgátlási technikát?

(persze tudom.. vegyem ki az akksit, engedjem le a kereket stb.. :D de valami értelmesre gondoltam).

Mert köztudott, hogy szeretett kis G Astránk, kedvelt az enyveskezűek köreiben.

Láttam neten ilyen olcsóbb riasztókat de gondolom, azokat körberöhögik..

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkészítettem az egyik fórumtárs által közreadott komfort index elektronikát. Nagyon szépen működik, ezúton is köszönöm neki. Azt vettem észre, hogy fix irányjelzés után amikor visszaugrik a bajuszkapcsoló alapba, akkor villant háromszor az ellenkező irányba. Kiderült, hogy akkora a lendülete a visszatérő kapcsolónak, hogy pöccintét érzékel a komfort elektronika. A tempomat miatt kb 1 hónapja cseréltem az indexkart.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet erre a problémára a megoldás?

Én amikor elkezdtem kifejleszteni az általam mikrokontrollerrel készített Komfort Index Elektronikát, nekem is csinálta, de ezt a mikrokontroller programozásával simán ki lehet védeni.

Komfort_Index__s_Tan_that__Ablakt_rl__Elektronika_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Komfort Index Elektronika, a bal oldalon látható, a jobb oldalon lévő, az a Tanítható Ablaktörlő Elektronika.

Az oldalamon le van írva a működése az elektronikának: LINK

Nekem ugyan Suzuki IGNIS DDiS -em van, de ebben is a GM kapcsolók vannak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elkészítettem az egyik fórumtárs által közreadott komfort index elektronikát. Nagyon szépen működik, ezúton is köszönöm neki. Azt vettem észre, hogy fix irányjelzés után amikor visszaugrik a bajuszkapcsoló alapba, akkor villant háromszor az ellenkező irányba. Kiderült, hogy akkora a lendülete a visszatérő kapcsolónak, hogy pöccintét érzékel a komfort elektronika. A tempomat miatt kb 1 hónapja cseréltem az indexkart.

A kérdésem az lenne, hogy mi lehet erre a problémára a megoldás?

A tempomatos kapcsolókar esetében ez előfordulhat, mivel az nehezebb mint a sima.

A probléma megoldása pofon egyszerű:

1. Vagy a kapcsolóban levő rugót kell kicserélni

2. Ha nincs erősebb rugó, úgy a rugófészekbe, a rugó alá egy kb 1-1,5 mm vastag műanyag darabkát kell beragasztani, így az erősebb lesz.

De ez a "fapados version" hátránya, de annak aki magának szeretne építeni ilyet, megfelelhet.

Ezért is tettem fel, (nem üzletrontásként, de bocs, ha annak tűnt)

KaCsa mikrokontrolleres vezérlése ennél sokkal profibb, ajánlom mindenki figyelmébe.

De DarthVödör is igazolhatja, a Csillag-rombolót is meg lehet csinálni pedálhajtásúra, csak a közelébe sem fog érni a Hyper-hajtóműnek ;)

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

A tempomatos kapcsolókar esetében ez előfordulhat, mivel az nehezebb mint a sima.

A probléma megoldása pofon egyszerű:

1. Vagy a kapcsolóban levő rugót kell kicserélni

2. Ha nincs erősebb rugó, úgy a rugófészekbe, a rugó alá egy kb 1-1,5 mm vastag műanyag darabkát kell beragasztani, így az erősebb lesz.

De ez a "fapados version" hátránya, de annak aki magának szeretne építeni ilyet, megfelelhet.

Ezért is tettem fel, (nem üzletrontásként, de bocs, ha annak tűnt)

KaCsa mikrokontrolleres vezérlése ennél sokkal profibb, ajánlom mindenki figyelmébe.

De DarthVödör is igazolhatja, a Csillag-rombolót is meg lehet csinálni pedálhajtásúra, csak a közelébe sem fog érni a Hyper-hajtóműnek ;)

Üdv: Zoli

Nagyon jól látod, szeretek kínlódani ilyesmivel, megvenni a készet túl egyszerű (ugyan nem tudom mibe kerül egy ilyen):). Megpróbálom ezt a rugós megoldást és megírom hogy mi lett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A Veramon fed.számítógépnél van egy dolog amit a légkondihoz lehet megrendelni.

A kérdésem az lenne, hogy mi ez és minek?

Relay with wiring for air conditioning: 150,- CZK

Félautomata légkondi kiépítéséhez kell, Tgabika után szabadon... :) Ahhoz kell, h a Veramon kompi a beállított hőmérséklet-tartományban tartsa a belső hőmérsékletet a légkondi ki-be kapcsolgatásával. Kell hozzá a "Internal temperature sensor with wiring".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hi All!

mivel elm327 nem akar működni astrával így kábelt keresnék amivel hiba kódot lehetne kiolvastatni esetleg kiütni. Van valami elfogadható áron ilyesmi kábel vagy felejtős. Egyre nagyobb zűrök vannak az autóval ne kelljen mindig szervizbe vinni olyan dolgokért amik lehet otthon orvosólhatóak

Link to comment
Megosztás:

Félautomata légkondi kiépítéséhez kell, Tgabika után szabadon... :) Ahhoz kell, h a Veramon kompi a beállított hőmérséklet-tartományban tartsa a belső hőmérsékletet a légkondi ki-be kapcsolgatásával. Kell hozzá a "Internal temperature sensor with wiring".

Neked esetleg van ilyen veramon a kocsidban?

A megrendelés mikéntje miatt, és a beszerelés nehézsége miatt kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

mivel elm327 nem akar működni astrával így kábelt keresnék amivel hiba kódot lehetne kiolvastatni esetleg kiütni. Van valami elfogadható áron ilyesmi kábel vagy felejtős. Egyre nagyobb zűrök vannak az autóval ne kelljen mindig szervizbe vinni olyan dolgokért amik lehet otthon orvosólhatóak

Szia!

Szerintem a 98-as Astra nem OBD-II-es, ezért kábeles elm327-el sem fog menni. Neked komolyabb kiolvasó kell, vagy az összeérintős kiolvasással kiolvasod a hibát. Az elm sem tud sokkal többet ilyen szempontból....

https://sites.google.com/site/gastraokossagok/muszerfal#TOC-Hibak-d-olvas-s:

Link to comment
Megosztás:

Ha ki szeretném cserélni az ablaktörlő kormánykapcsolót BC gombosra, akkor mindegy hogy milyen opel gyártmányú kocsiét teszem be?

Mindegyik jó?

Ahogy nézegetek a neten, látom, hogy van intervallumos BC kapcsolós kar is.Azt is be lehet szerelni, hogy az ablaktörlő sebességét állító kis potméter is működjön?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.