Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy problémám a központi kijelző által mutatott hőmérséklettel. Tegnap este -33.5°C volt rajta. :blink: Ennyire azért nem volt hideg. Ma reggel -18.5°C -t mutatott, de ez sem reális. :icon9:

Tegnap este úgy kezdte, hogy szép lassan "lekúszott" erre a szibériai értékre.

Szerintem valami kontakthiba lehet, de nem vagyok benne biztos.

Nektek volt már hasonló hibajelenségetek?

Hol találom a hőmérő szenzorát? :confused:

Első lökhárító, középen...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám a központi kijelző által mutatott hőmérséklettel. Tegnap este -33.5°C volt rajta. :blink: Ennyire azért nem volt hideg. Ma reggel -18.5°C -t mutatott, de ez sem reális. :icon9:

Tegnap este úgy kezdte, hogy szép lassan "lekúszott" erre a szibériai értékre.

Szerintem valami kontakthiba lehet, de nem vagyok benne biztos.

Nektek volt már hasonló hibajelenségetek?

Hol találom a hőmérő szenzorát? :confused:

Valószínűleg kuka a szenzor. 2-3 ezerért kapsz másikat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszod. Akkor könnyebb dolgom lesz.

Viszont olyan gondom is van,hogy a motortérbe nem találom a tempomatmotor csatiját....

Lehet,hogy nincs kiépítve.... A kormányburkolat alatt viszont ott van a 4 pólusú csati.

Ebben tudnál segíteni?

Ha van egy kis türelmed, akkor tudok segíteni képekkel, tippekkel. Én megcsináltam csak még időm nem volt a jó hírt közzétenni a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Ez túl feltűnő, ha lopás ellen akarod biztosítani... Rejtett kapcsolót inkább! ;) Vagy pedig kódzár... de azt is kirántja, összeköti, s megy....

Nem csak az utastérben lehet gondolkodni a kapcsoló elhelyezésénél !!!!

Van még kismillió hely a kasznin belül is ,( amit másoknak is javasoltam) :icon13:, de azt ide nem írom le :lipssealed: .

Legyetek kreatívak. Amit csak egy ember tud, az az igazi rejtett hely.

De egy alap aranyszabály:

Semmilyen biztonsági berendezést nem szabad a vezetőülés kornyékén és a műszerfal alatt elhelyezni.

Ott keresik először!!!!!!!!!!!! :ph34r:

Link to comment
Megosztás:

Nem csak az utastérben lehet gondolkodni a kapcsoló elhelyezésénél !!!!

Van még kismillió hely a kasznin belül is ,( amit másoknak is javasoltam) :icon13:, de azt ide nem írom le :lipssealed: .

Legyetek kreatívak. Amit csak egy ember tud, az az igazi rejtett hely.

De egy alap aranyszabály:

Semmilyen biztonsági berendezést nem szabad a vezetőülés kornyékén és a műszerfal alatt elhelyezni.

Ott keresik először!!!!!!!!!!!! :ph34r:

Sőt! Utastéren kívül is lehetne 1-2 helyre elhelyezni, csak oda már vízhatlan kell. Tényleg van pár lehetséges opció!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy problémám a központi kijelző által mutatott hőmérséklettel. Tegnap este -33.5°C volt rajta. :blink: Ennyire azért nem volt hideg. Ma reggel -18.5°C -t mutatott, de ez sem reális. :icon9:

Tegnap este úgy kezdte, hogy szép lassan "lekúszott" erre a szibériai értékre.

Szerintem valami kontakthiba lehet, de nem vagyok benne biztos.

Nektek volt már hasonló hibajelenségetek?

Hol találom a hőmérő szenzorát? :confused:

a hütörács közepén belül.szia. vigyázz az ujjal mert nekem is elöjött ez a pr. és az uj -5-6 helyett +8+9 mutatott akkor mikor a mostani havazás volt vettem bele egy bontottat mindjárt jo volt. most ott röhög az uj senzor a kesztyütartoban 2600ft.ha tudsz ellenállást mérni egy jo szenzoron akkor vigyél magaddal egy multimétert és ahhoz mérten vedd meg a másikat mert becsapodsz.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a hütörács közepén belül.szia. vigyázz az ujjal mert nekem is elöjött ez a pr. és az uj -5-6 helyett +8+9 mutatott akkor mikor a mostani havazás volt vettem bele egy bontottat mindjárt jo volt. most ott röhög az uj senzor a kesztyütartoban 2600ft.ha tudsz ellenállást mérni egy jo szenzoron akkor vigyél magaddal egy multimétert és ahhoz mérten vedd meg a másikat mert becsapodsz.

Köszi!

Ezt hogy érted, ha veszek egy újat, lehet nem lesz jó? Milyen ellenállást kéne mérni rajta?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megnézem még egyszer,hátha rátalálok !!!!! :-)

A csatlakozó bekötéssel kapcsolatban van valami rajzod? (ha nem lenne ott)

Sajnos az könnyen előfordulhat, hogy nincs teljesen bekábelezve. A csatlakozónak ott kellene lennie a kiegyenlítőtartály és a bal fényszóró között leágaztatva a kábelkötegből. Ez az enyém, már beépítve: https://picasaweb.google.com/lh/photo/lv7DJehQ-sdF_o0Pu_2KrlW3GZtmIOipF6_Xw8Ae8as?feat=directlink Talán látszik, hogy a képen a szélvédőmosó tartályának sárga sapkája mellett balról ágazik ki a tempomatvezérlőre csatlakozó köteg, a végén egy 10 érintkezős csatlakozóval. Ha ez neked nincs ott, akkor azt is pótolnod kell, nem nagy ördöngősség bekötni, csak szerezned kell egy csatlakozót is hozzá, ami nem tudom mennyire lesz egyszerű.

Link to comment
Megosztás:

Megnézem még egyszer,hátha rátalálok !!!!! :-)

A csatlakozó bekötéssel kapcsolatban van valami rajzod? (ha nem lenne ott)

Szia!

DarthVödör márkatárs oldalát nézted már?: https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

Részletesen boncolgatja a témát, rajz is van ott, de azon egyben van ábrázolva az X-es és Z-s motorok tempomat bekötése, ezért neked ahelyett ezt ajánlom figyelmedbe: http://kepfeltoltes.hu/view/130120/tempomat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg mert ez direkt az X-esek bovdenes vezérlőjéhez van, nincs belekeverve a Z-sek ECU-ja, könnyebben átlátható.

borzd505: neked meg örülök, hogy összejött!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

DarthVödör márkatárs oldalát nézted már?: https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

Részletesen boncolgatja a témát, rajz is van ott, de azon egyben van ábrázolva az X-es és Z-s motorok tempomat bekötése, ezért neked ahelyett ezt ajánlom figyelmedbe: http://kepfeltoltes.hu/view/130120/tempomat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg, mert ez direkt az X-esek bovdenes vezérlőjéhez van, nincs belekeverve a Z-sek ECU-ja, könnyebben átlátható.

borzd505: neked meg örülök, hogy összejött!

"Picture not found"!!!!

Link to comment
Megosztás:

a két érintkezö között mért érték nem biztos hogy azonos lesz a gyári szenzorral, mert lehet hogy utángyártott, szoval inkább nézzél bontoban gyárit. /pl. most jártam ugy hogy 1 éve cseréltettem ki a jobb elsö keréknél az ABS-es csapágyat és most megint cserélni kell mert mertz 70-80 km felett bög mint a barom és rázza az autot az uj gyári40-50000 körül van az utángyártott 25-28000 de még jobban járok igy is a bontottal .
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor majd veszek gyárit, egyébként már nem -33°C -t mér, hanem --.- °C. :angry:

Egyébként F Astrában, ha jól tudom ugyanaz van, az meg lenne itthon egy donor, de nem találtam benne. Abban máshol van? Ugyanis abban műxik. [Más nem nagyon, ezért donor :hehe: ]

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd veszek gyárit, egyébként már nem -33°C -t mér, hanem --.- °C. :angry:

Egyébként F Astrában, ha jól tudom ugyanaz van, az meg lenne itthon egy donor, de nem találtam benne. Abban máshol van? Ugyanis abban műxik. [Más nem nagyon, ezért donor :hehe: ]

Úgy emlékszem a jobb oldali első doblemez mögött van. De ne vedd biztosra!

Egyébként nekem is így kezdte. Fals értékek utána pedig --.-oC. Mindenképp gyárit vegyél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A chip tuning, és a motoroptimalizálás, az ugyanaz nem?

De igen. A chiptuningnak több lépcsője létezik, attól függően, hogy mire akarják használni az autót. A motoroptimalizálás az alap.

Én is gondolkodom nappali menetfényen, az alsó rácsba tervezem a ködlámpa mellé. A lényeg: a földhöz min. 25-centire legyen, és egymáshoz min. 60-ra.

Link to comment
Megosztás:

a két érintkezö között mért érték nem biztos hogy azonos lesz a gyári szenzorral, mert lehet hogy utángyártott, szoval inkább nézzél bontoban gyárit. /pl. most jártam ugy hogy 1 éve cseréltettem ki a jobb elsö keréknél az ABS-es csapágyat és most megint cserélni kell mert mertz 70-80 km felett bög mint a barom és rázza az autot az uj gyári40-50000 körül van az utángyártott 25-28000 de még jobban járok igy is a bontottal .

Nekem SKF-et kell bele venni. Igaz nem GM-es dobozban jön, de a GM-es is SKF, csak a csomagolása más. ;) És az ára kb 1/3-a a gyárinak. Bontott csapágyat ne tegyetek már bele! ;) Új SKF-et kell...

Link to comment
Megosztás:

De igen. A chiptuningnak több lépcsője létezik, attól függően, hogy mire akarják használni az autót. A motoroptimalizálás az alap.

Én is gondolkodom nappali menetfényen, az alsó rácsba tervezem a ködlámpa mellé. A lényeg: a földhöz min. 25-centire legyen, és egymáshoz min. 60-ra.

Nekünk így van megoldva: Kép1 Kép2

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.