Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

"Az igen... Gondolom nemigazán létezik valami egyszerű megoldás a sima kisérő fényre?"

 

A neten rákerestem a hazakísérő fény modul szavakra, és van több kész áramkör. Angol kifejezésre keresve talán még az ebay is meg lehet szórva vele. De ezt nem próbáltam. Persze ezekhez jó és tapasztalt autóvillamosságis kell, hogy a modult okosan és hasznosan illessze az autó idegrendszerére, azaz a világítás vezetékeihez.. :) Szerintem itt kevesebb a beépítési tapasztalat, mint egy DRL vagy más gyakoribb extra esetén. A modul csupán pénz kérdés... azután jön a többi.

Olvastam, hogy választható, hogy pl. a hátramenet fehér lámpáit is bekapcsolja... Szerintem parasztság az ilyen bekötés... ha rajtam múlna, akkor rendeleti szinten tiltanám... persze a KÖHÉM vagy bármi hasonló rendelet féléket úgysem tartatják be. Na mindegy.   

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az olcsó, egyszerű ODB "műszerek" (pl. kis méretű ELM237 az eBay-ről 500-2500FT közti áron) működnek 2007 -es Astra G -ben? Mert olvastam már mindenfélét erről.... Ha működik mit lehet vele megvalósítani (hibakód olvasás/törlés, stb)?

 

Köszönöm 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az olcsó, egyszerű ODB "műszerek" (pl. kis méretű ELM237 az eBay-ről 500-2500FT közti áron) működnek 2007 -es Astra G -ben? Mert olvastam már mindenfélét erről.... Ha működik mit lehet vele megvalósítani (hibakód olvasás/törlés, stb)?

 

Köszönöm 

Enyémmel megy. Torque progivan. Ebayről rendeltem 1200 HUFért kb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Némi infóra lenne szükségem.

Az autóm gyárilag nem ködlámpás. Most vettem rá egy ködlámpás lököst, viszont nem tudom mennyire bonyolult azt bekötni.

Azaz csak a kapcsolóval van gond a vezetőfülkében.

Az elejében meg vannak a vezetékek, csatlakozók, rá is lehetett dugni. Viszont a kapcsolója hiányzik a fülkében.

Milyen módon lehet ezt kiküszöbölni?

Előre is köszi a válaszokat!

Módosítva : Speede
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Némi infóra lenne szükségem.

Az autóm gyárilag nem ködlámpás. Most vettem rá egy ködlámpás lököst, viszont nem tudom mennyire bonyolult azt bekötni.

Azaz csak a kapcsolóval van gond a vezetőfülkében.

Az elejében meg vannak a vezetékek, csatlakozók, rá is lehetett dugni. Viszont a kapcsolója hiányzik a fülkében.

Milyen módon lehet ezt kiküszöbölni?

Előre is köszi a válaszokat!

Első ködlámpa beszerelése utólag

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

 

USB utólagos beépítésével kapcsolatban lenne kérdésem,

 

Van egy ilyenem: http://www.ebay.com/itm/QZO-Car-Charger-Power-Converter-12V-To-5V-3A-15W-Step-Down-Module-w-USB-Cable-/131361893615?hash=item1e95c76cef

és egy ilyenem: http://www.ebay.com/itm/Small-ATM-FUSE-TAP-ADD-ON-DUAL-CIRCUIT-ADAPTER-AUTO-CAR-AUTO-TERMINALS-15A-FUSE-/190898629083?hash=item2c7271e9db

 

Nem igazán tudom, hogy tápot honnan lenne érdemes venni hozzá, nyilván ez az ábra segít egy kicsit:

 

 

De számomra nem elegendő információ. Tudnátok benne segíteni, hol lehet megtudni, a G astrában hova kellene kötni? Köszönet előre is a segítségért.

Sziasztok! Csináltam egy képet a saját biztosítéktáblámról:

BiztositekTabla.thumb.jpg.1f71e22f6c68ab

Néztem a hozzászólásokat ajánlásokat, de nem tudom melyik a ködlámpáé vagy a szivargyújtóé. Továbbá valahonnan kellene az ACC is A kábelen pedig két helyre lehet bedugni a biztosítékot, hogy megmaradjon a funkciója, de melyikbe kell?

Vagy az alsóba a kis kéket, amit hozzá adtak és a felsőbe, amit a biztosíték táblából szedtem ki?

Köszönöm a segítséget, sajnos nem igazán értek a biztosíték táblához.

 

Link to comment
Megosztás:

A kábelezés meg van gyárilag, azzal minden stimmel.

A relé, és a biztosíték is megoldva.

Már csak a belső kapcsoló hiányzik és a bekötés. Arra valami ötlet?

Lehet cserélni az egész panelt amin rajta van az első ködlámpa kapcsolója, vagy külön be lehet kötni.

Köszi az infót!

venni kell 2 ködlámpás világítás kapcsolót.

 

Link to comment
Megosztás:

A kábelezés meg van gyárilag, azzal minden stimmel.

A relé, és a biztosíték is megoldva.

Már csak a belső kapcsoló hiányzik és a bekötés. Arra valami ötlet?

Lehet cserélni az egész panelt amin rajta van az első ködlámpa kapcsolója, vagy külön be lehet kötni.

Köszi az infót!

Nálam lapul egy 2 ködlámpás kapcsoló, ha ráér még pár napot akkor lehet, hogy eladó lesz..:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy barátom 2003 -as Astra G Caravan -ja, Z16XEP motorral P1482 és P1481 -es hibakódokat adott. A szerelő kitörölte a hibakódokat, mostmár "csak" a P1482 -es jött elő újra. Ez elméletileg hűtőventilátor relé hiba (pl. a klímát bekapcsolva valóban nem indul a ventilátor). A szerelő ECU cserét/javítást javasol, de én azért reménykedek benne, hogy ez másképp, olcsóbban is orvosolható.

Mi a véleményetek, mit javasoltok? Tapasztalatok már esetleg ilyen hibát?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy már korábban volt róla szó, mivel egyénileg fórumtéma nincs rá, indítani se tudok, de gondolom, ha többeket is érdekel a kérdés, akkor majd lehetne neki külön topikot nyitni.

Kíváncsi lennék arra, hogy ki hogyan védekezik, és mit tesz meg azért, hogy az autóját ott vegye fel reggel ahol letette. Legyen szó lakótelepi parkolásról, garázsban parkolásról.

Tudom, hogy nincs ellophatatlan autó, és elviszik akkor is ha a motort is kiveszed éjszakára. Mégis milyen trükköket, egyéb segéd berendezéseket, megoldásokat érdemes használni, alkalmazni, beépíteni az eltulajdonítás megelőzése érdekében.  Túl a  gyári indításgátlón pl.

Privátba is írhattok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy gyárilag manuális állítású nem fűtött külső tükör helyére tehetek-e fűtött tükörlapot. Fog passzolni vagy a manuálisnak és a motorosnak más a felfogatása? Szeretném ha lenne tükörfűtésem, a motoros állítás az nem kell. Gondoltam veszek két fűtött tükörlapot és bekötöm. Csak fog e passzolni bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy gyárilag manuális állítású nem fűtött külső tükör helyére tehetek-e fűtött tükörlapot. Fog passzolni vagy a manuálisnak és a motorosnak más a felfogatása? Szeretném ha lenne tükörfűtésem, a motoros állítás az nem kell. Gondoltam veszek két fűtött tükörlapot és bekötöm. Csak fog e passzolni bele?

Jóbban jársz ha veszel bontottat ami fűtött és motoros,mert szerintem nem egy forma a kettő,és csak a két tükör burkolatot kell át cserélni.de itt van kép róla.https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/visszapillanto_tukor_alkatresz/tukorlap_opel_astra_g_bal_nem_futott_34796

https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/visszapillanto_tukor_alkatresz/tukorlap_opel_astra_g_jobb_futott_35142

Link to comment
Megosztás:

Jóbban jársz ha veszel bontottat ami fűtött és motoros,mert szerintem nem egy forma a kettő,és csak a két tükör burkolatot kell át cserélni.de itt van kép róla.https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/visszapillanto_tukor_alkatresz/tukorlap_opel_astra_g_bal_nem_futott_34796

https://cromax.hu/karosszeria/karosszeriara_szerelt_reszek/visszapillanto_tukor_alkatresz/tukorlap_opel_astra_g_jobb_futott_35142

Hát nemtudom, én egyformának nézem, annyi, hogy az egyiknél a fém fülek nincsenek benne csak mellé csomagolva. Komplett motorosat nem akarok, mert nem is olcsó, meg a motor részét nem akarom bekötni ahhoz másik ajtó burkolat kéne stbstb.

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtudom, én egyformának nézem, annyi, hogy az egyiknél a fém fülek nincsenek benne csak mellé csomagolva. Komplett motorosat nem akarok, mert nem is olcsó, meg a motor részét nem akarom bekötni ahhoz másik ajtó burkolat kéne stbstb.

Régebben volt itt a fórumon már valaki aki átalakította a simát fűtött tükörre. Ha rákeresel lehet megtalálod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy gyárilag manuális állítású nem fűtött külső tükör helyére tehetek-e fűtött tükörlapot. Fog passzolni vagy a manuálisnak és a motorosnak más a felfogatása? Szeretném ha lenne tükörfűtésem, a motoros állítás az nem kell. Gondoltam veszek két fűtött tükörlapot és bekötöm. Csak fog e passzolni bele?

Üdv,

Amit én építettem be, az kompatibilis mindkettő (kézi/motoros) változathoz. Valószínűleg a legtöbb utángyártott ilyen. A hátoldalon ott van mind a két felfogatás+ a fűtőszál csatik. Hibátlanul használható volt, addig is amíg kézi állítással ment.

Most nincs kéznél a régi (kézi) szerkezet, de ha jól emlékszem akkor annál a gömbfészkekből 3 db-ot, míg a motorosnál 2 db-ot használ.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.