Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Pusztán a kényelem miatt, Bp-en hasznánám 99 % ban.

Legalább 1.6 ost szeretnék és G asztából jelenleg 2 db van (nem kombi)

Ebből az egyiket felhivtam, és 2 nap alatt érdekes mód megfeleződött a km óra állása.

Majd mikor erre rákérdeztem, lerázott a kereskedő ( http://www.hasznaltauto.hu/partner/takt_kft.-1429 ), vagy nepper, majd kikapcsolta a teloját.

1 magamnak keresek vasat, olcsó fentartásút, így Az astra mellett döntöttem, még a 4 es VW golf jöhet szóba, de úgy olvastam annak magasabb a fentartási költsége.

Annak a kereskedőnek az egyik hirdetésében van egy Opel..

Fényre sötétedő tükör.

Hol lehet ehhez hozzájutni ?

Látott ilyet már valaki ?

Link to comment
Megosztás:

Pusztán a kényelem miatt, Bp-en hasznánám 99 % ban.

Legalább 1.6 ost szeretnék és G asztából jelenleg 2 db van (nem kombi)

Ebből az egyiket felhivtam, és 2 nap alatt érdekes mód megfeleződött a km óra állása.

Majd mikor erre rákérdeztem, lerázott a kereskedő ( http://www.hasznaltauto.hu/partner/takt_kft.-1429 ), vagy nepper, majd kikapcsolta a teloját.

1 magamnak keresek vasat, olcsó fentartásút, így Az astra mellett döntöttem, még a 4 es VW golf jöhet szóba, de úgy olvastam annak magasabb a fentartási költsége.

Ez tényleg durva volt,én is nézem a hírdetéseket.Kétszer volt fenn egymás alatt

az autó,egyiken 147 ezer km-el a másik hírdetésben 97 ezer km-el!!!!!!!!!!!!!!!!

Szép Bora is van fenn,fekete!Vectrát néztél?

Link to comment
Megosztás:

Fényre sötétedő tükör.

Hol lehet ehhez hozzájutni ?

Látott ilyet már valaki ?

Igen, C Vectrákban illetve Signumokban tuti hogy van (nem mindben, de a jobban felszereltekben biztosan) ha márkánál akarsz maradni, amúgy meg BMW-ből szokták ezeket Astrába átfaragni.

Én is tervezem a beszerzését, csak magyar bontókban egyelőre fehér holló kategória, újonnan meg nem kéne megvenni, iszonyat ára van.

Link to comment
Megosztás:

Annak a kereskedőnek az egyik hirdetésében van egy Opel..

Fényre sötétedő tükör.

Hol lehet ehhez hozzájutni ?

Látott ilyet már valaki ?

H Astrába is rendelhető extra. LEhet ahhoz olcsóbban hozzá lehetne jutni. VW Bora-kban is volt, azok már régebbi autók, így lehet bontóból esélyes és olcsóbb mint egy BMW tükör.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a 2,5 literes túlfogyasztást mihez számoltad?Egy ugyanolyan motoros Corsához ill Vectrához?Vagy a saját autódhoz?

Előzéskor gondolom azért érezted bizonytalannak,mert nem szoktad meg a váltót és nyomtál egy nagy padlót.

Nem rossz ez ,csak más és meg kell szokni,ki kell ismerni!

A fogyit konkrétan egy ugyanolyan B vekihez hasonlítottam amibe ugyanaz a motor volt. Km be is közel voltak egymáshoz. Műszaki állapotuk is közel azonos szinten van. Igy igaz előzéskor elkezdtem fokozatosan gyorsítani de úgy éreztem nem tudom befejezni ezért elpadlóztam. Akkor hirtelen rántott egy nagyot fordulat egekben rólam vizek jöttek és csak abba reménykedtem ezt fejezzem be ép bőrrel. 7,5 éve van jogsim közel 300 ezer km-t vezettem ezalatt de így nem szartam be még sosem mint akkor.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok egy fogós kérdésre keresném a választ

a magnó csatlakozómon amire az iso csatik 2db megy

van egy harmadik csatlakozónak hely, gondolom a gyári magnónak a vackai.

nekem ebben a harmadban 4 szál vezeték megy,

de van egy másik korbácsom

ebben pedig találtam +5 vezetéket amik a fenti kijelzőhöz mennek.

érdekesek mert

egybe vannak kötve, szigetelve mint a légzsák kábelek

az egyikben van egy 24es pin fehér és egy 25ös pin zöld kábel

a másikban 3 kábel van egyben 26 pin fehér, 21 pin fekete, 20 pin piros

sajnos a kijelző csatin nem tudtam leolvasni a pin számokat

érdekelne hogy mit vezérelnek vagy miért vannak egyáltalán nálam kihagyva

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Mi van akkor, ha a utólagos xenonom hol bekapcsol, hol meg nem. Van, hogy 2-3 kapcsolásra valami pislákolás van, de van hogy csak a trafó kattan, mintha kapcsolna picit villan az izzó és semmi egyéb. Csak a vak sötétség a lámpában.

Mi ment el?

Nagy valószínűséggel a trafó lesz a ludas. Nekem is volt ilyenem anno, az egyik oldal az elejétől fogva nem gyújtotta be mindíg a fejet, csak sokszor másodszorra, harmadszorra, aztán egy idő után teljesen meghalt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Fóliázás előtt állok, az első szélvédőre egy csík fog felkerülni, és a hátsó szélvédő lesz telibe sötétítve.

A kérdésem, hogy a belső visszapillantó tükröt le fogják szedni és a fóliára ragasztják vissza, vagy körbe szokták vagdosni?

A hátsó üvegnél pedig a pótféklámpa érdekelne. Azt a részt ki szokták hagyni, vagy az elé becsúsztatják a fóliát?

Tudom, megfogom majd látni, de nagyon kíváncsi vagyok így előre!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Fóliázás előtt állok, az első szélvédőre egy csík fog felkerülni, és a hátsó szélvédő lesz telibe sötétítve.

A kérdésem, hogy a belső visszapillantó tükröt le fogják szedni és a fóliára ragasztják vissza, vagy körbe szokták vagdosni.

A hátsó üvegnél pedig a pótféklámpa érdekelne. Azt a részt ki szokták hagyni, vagy az elé becsúsztatják a fóliát.

Tudom, megfogom majd látni, de nagyon kíváncsi vagyok így előre!

Azt nem tudom én se pontosan hogy csinálják, de hasonló fóliázást tervezek én is. A és B oszlop között szabály szerint nem lehet, úgy pedig nekem nem esztétikus, hogy csak a B oszlop mögött van sötétítve. Hátulra viszont nem ártana, mert nem túl kellemes amikor este xenonos terepjáró (vagy távolságis személyautó) megvilágítja a tükröket, no meg egyébként se lesekedjen a mögöttem levő a kocsiba B)

Nemrég írta a tuning rovatba opel16v, hogy most a rendőrök a fóliára szállnak rá és lesz náluk műszer is. Úgyhogy hiába a bizonylat is, ha nem egyezik a mért értékkel!

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom én se pontosan hogy csinálják, de hasonló fóliázást tervezek én is. A és B oszlop között szabály szerint nem lehet, úgy pedig nekem nem esztétikus, hogy csak a B oszlop mögött van sötétítve. Hátulra viszont nem ártana, mert nem túl kellemes amikor este xenonos terepjáró (vagy távolságis személyautó) megvilágítja a tükröket, no meg egyébként se lesekedjen a mögöttem levő a kocsiba B)

Nemrég írta a tuning rovatba opel16v, hogy most a rendőrök a fóliára szállnak rá és lesz náluk műszer is. Úgyhogy hiába a bizonylat is, ha nem egyezik a mért értékkel!

Na, pont ugyan így gondolom én is, és ezért lesz így. Holnap rakják föl, remélem jó lesz, és a fűtőszálakat sem kaszabolják szét.

Rakok fel majd fényképeket, és írok beszámolót a mikéntről. A pótféklámpa problémája továbbra is foglakoztat....

Link to comment
Megosztás:

Na, pont ugyan így gondolom én is, és ezért lesz így. Holnap rakják föl, remélem jó lesz, és a fűtőszálakat sem kaszabolják szét.

Rakok fel majd fényképeket, és írok beszámolót a mikéntről. A pótféklámpa problémája továbbra is foglakoztat....

Belső tükörnél körbevágják, pótféklámpánál szintén... Elvileg a fűtőszálnak sem lesz semmi baja B)

Matt feket fóliát tetess a B oszlopra! :D

Hátsó oldalüvegeket is fóliáztatod?

Link to comment
Megosztás:

Belső tükörnél körbevágják, pótféklámpánál szintén... Elvileg a fűtőszálnak sem lesz semmi baja B)

Matt feket fóliát tetess a B oszlopra! :D

Hátsó oldalüvegeket is fóliáztatod?

Egyelőre csak az első és hátsó szélvédőre kerül. Meglátom mennyire válik be. Az oldalüvegeket kihagyom, mert nem tetszik, ha csak ott van.

előre meg ugye nem szabad. Bár a fóliás állítja, hogy nem szúrják ki ha halványat tesz előre. És hogy hátul oldalt legyen picit sötétebb, leghátul meg még sötétebb és akkor szép lesz.

Holnap felkerül a két üvegre, akkor majd photoshoppal megnézem milyen lenne, ha a B oszlop is fóliázva lenne.....

Hm, még gondolkodom rajta.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom én se pontosan hogy csinálják, de hasonló fóliázást tervezek én is. A és B oszlop között szabály szerint nem lehet, úgy pedig nekem nem esztétikus, hogy csak a B oszlop mögött van sötétítve. Hátulra viszont nem ártana, mert nem túl kellemes amikor este xenonos terepjáró (vagy távolságis személyautó) megvilágítja a tükröket, no meg egyébként se lesekedjen a mögöttem levő a kocsiba B)

Nemrég írta a tuning rovatba opel16v, hogy most a rendőrök a fóliára szállnak rá és lesz náluk műszer is. Úgyhogy hiába a bizonylat is, ha nem egyezik a mért értékkel!

A gyárilag sötétített üvegeket persze nem lehet sötétíteni, de a B oszloptól hátrafelé mit mérnek, amikor azokat akár be is falazhatod?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.