Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Akkumlátort lehet-e(szabad-e)tölteni leszerelt saruk nélkül a helyén?

Szia!

Éppenséggel lehet,hogy szabad-e?,azt majd a fórum szakik megmondják.

Nyáron, Én a céges tranyón úgy töltöttem az akksit,hogy nem vettem le a sarukat. Eddig nem tapasztaltam rendellenes viselkedést ebből kifolyólag az autón.

Nekem különben autó szerelő mondta,hogy nem muszáj levenni,mert Ő is úgy szokta tölteni,és asszem már több emberkétől is hallottam,hogy nem veszik le a sarukat.

De,ez az Én véleményem. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Éppenséggel lehet,hogy szabad-e?,azt majd a fórum szakik megmondják.

Nyáron, Én a céges tranyón úgy töltöttem az akksit,hogy nem vettem le a sarukat. Eddig nem tapasztaltam rendellenes viselkedést ebből kifolyólag az autón.

Nekem különben autó szerelő mondta,hogy nem muszáj levenni,mert Ő is úgy szokta tölteni,és asszem már több emberkétől is hallottam,hogy nem veszik le a sarukat.

De,ez az Én véleményem. :)

Abból lehetne gond, ha az akku mondjuk belül szakadt (te pedig azt hiszed, hogy csak lemerült), és a töltő mondjuk nagyobb feszültségű impulzusokkal tölt. Ekkor az akku nem fogja meg az impulzusokat, és esetleg valami elektronika elszállhat az üzemitől jelentősen nagyobb feszültségtől. Ha az akku nem szakadt (pl. látod, hogy a visszajelző lámpák kigyulladnak, csak indítani nem tud a lemerülés miatt), akkor nyugodtan tölthető úgy is, hogy rajta maradnak a saruk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Z14XEP motorkódhoz csak egy külső modullal lehet tempomatot beépíteni. De lehet! Már tavaly felvettem a kapcsolatot (Wessz Danival) viszont csak most tudom majd a modulokat legyártani.

A különböző alkatrészek beszerzése kissé elhúzódott. A kész modulokat kell már csak lepróbálni.

Ami mindenképpen kell majd:

Kormánykapcsoló: 8430

Fék pedálkapcsoló: 6741

Kuplung pedálkapcsoló: 3508

DV ennek a kapcsolási rajzát, és a mikrokontroller programját el lehet tőled kérni? Mert én is megpróbálkoznék egy példány legyártásával, és összedobnám egy oldalon NYÁK-ra, így nem kell a PCB-t legyártatni ( 2 oldalas furatgalvánost otthon nem igazán lehet). Így akár ahogy nézem egész olcsón ki lehetne hozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

mi a külömbség az fbs ragasztó és a mezei sziloplaszt között?

hangszórókat ragasztanék, zajcsillapítanék, és a szélvédő alsó díszcsíkot is ragasztanám.

a díszcsík vas része elrohadt, és olcsóbb lenne ragasztót venni, mint komplett újjat.

illetve ez a patent NEM jó a tükör háromszöghöz.

hol kapok odavalót?

Szerk.

ez lesz a tükör 3 szög patent.....

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ez a fajta Bluetooth adapterrel működik-e a torque app samsung Galaxy SIII-al????

http://netdigi.hu/spd/1003/ELM327-BLUETOOTH-MULTIPROTOKOLL-diagnosztika-mini

Vagy esetleg tudtok ajánlani olyat ami jól működik??

Köszi előre is!

Üdv!

Igen működni fog! De ennyi pénzért meg ne vedd, ez kész rablás.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR8.TRC2.A0.Xelm327+mini&_nkw=elm327+mini&_sacat=0&_from=R40

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy ez a fajta Bluetooth adapterrel működik-e a torque app samsung Galaxy SIII-al????

http://netdigi.hu/spd/1003/ELM327-BLUETOOTH-MULTIPROTOKOLL-diagnosztika-mini

Vagy esetleg tudtok ajánlani olyat ami jól működik??

Köszi előre is!

Üdv!

Vagy ha nem ebay, akkor a vaterán is van már 3800Ft-tól...

http://www.vatera.hu/listings/index.php?q=elm327&c=0&obd=2&pt=3

Link to comment
Megosztás:

Köszi! :) Idő volt sok, mert saját tekerésű a trafó. Sec oldalra vettem csak huzalt, az 800Ft volt baráti áron.

A műszerek ~1500Ft körül, a többi plusz ~1500Ft. (sok alkatrészem volt itthon, ellenállások, diódák, fesztabok, PC táp ház)

Most a következő a motorhoz a 6V-os kistestvére lesz. :) (+ motor fesz. szabályozó, és egy LED-es hátsó lámpa)

Vállalsz ilyet más örömére?

Link to comment
Megosztás:

Mire lehet cserélni, érdekelne, hogy lehetne megoldani, hogy a gyári kinézete megmaradjon?

Szerintem egy normálisabb autós boltba bemész, és elmondod mit szeretnél, tudnak segíteni. Nekem csak a foglalat lett cserélve, azt viszont nem tudom, milyenre, szerelőm intézte. Annyi, hogy így az eredeti szivargyújtó nem megy bele, de a kocsiban nem cigizek, így nem zavar. Ha a kocsiban is dohányzol, akkor vagy használj öngyújtót, vagy vegyél egy ilyet:

https://cromax.hu/160000000-autofelszerelestartozek/161720000-belso-tartozek-utaster/161720728-szivargyujto-univerzalis/218347-szivargyujto-foglalattal-univerzalis

:icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy lehetne betenni 1.7Isuzu-ba tempomatot?

Ami van:
-a kocsiban a beltéri kábelköteg x20DTH-ból való, azaz ki van vezetékelve az ECU-ig minden. (ECU nincs mert isuzuba nem kell, csak a csati "vergődik" a motorhőfok meg a fordulatszám van csak bekötve a műszeregység miatt.) azaz a tempomatkar is be van vezetékezve.

-tempomat kar az imént említett modellből, (X20DTH)

-elektromos gázpedál (persze jelenleg nem evvel üzemel, de ott áll a polcomon)

-kuplung/fék kapcsoló bevezetékelve

-Opel_vectra_B_tempomat_motor_9562045251.

és ha veszek hozzá egy ilyet, be tudom vezetékelni?

6p8l3mw8ijgl4am0r5lt.jpg
az A3.7 re azt írja menetsebesség szabályozás vezérlőegység. az meg mi a f* a?

A tempomat motorra 10 lábú csati megy, holnap derülnek ki a színek. Ha az lenne az, akkor sima ügy, de honnan fogja tudni, jelenleg mennyivel megyek? ilyenkor hogy van mi van? Valaki tud segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, mint látom ez ASTRA G rész, elnézést kérek, de nem figyeltem.

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy lehetne betenni 1.7Isuzu-ba tempomatot?

Ami van:
-a kocsiban a beltéri kábelköteg x20DTH-ból való, azaz ki van vezetékelve az ECU-ig minden. (ECU nincs mert isuzuba nem kell, csak a csati "vergődik" a motorhőfok meg a fordulatszám van csak bekötve a műszeregység miatt.) azaz a tempomatkar is be van vezetékezve.

-tempomat kar az imént említett modellből, (X20DTH)

-elektromos gázpedál (persze jelenleg nem evvel üzemel, de ott áll a polcomon)

-kuplung/fék kapcsoló bevezetékelve

-Opel_vectra_B_tempomat_motor_9562045251.

és ha veszek hozzá egy ilyet, be tudom vezetékelni?

6p8l3mw8ijgl4am0r5lt.jpg
az A3.7 re azt írja menetsebesség szabályozás vezérlőegység. az meg mi a f* a?

A tempomat motorra 10 lábú csati megy, holnap derülnek ki a színek. Ha az lenne az, akkor sima ügy, de honnan fogja tudni, jelenleg mennyivel megyek? ilyenkor hogy van mi van? Valaki tud segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem adtam fel a középkonzolba építendő Androidos kütyü tervemet, már már kisebb kijelzőben és a gyárinavis középkonzol nélkül folytatom.

Kérdések merültek fel a kivitelezéssel kapcsolatban.

A középkonzol kiszedése után, a szellőző rácsok mögötti rész hogy van berakva, rögzítve? Az ahol az elzáró lemezek vannak és az elakadásjelző kapcsolója. Az külön álló kis rész, és az is kijön ?

Van valakinek képe?

A másik kérdésem pedig, hogy az OBD csatlakozó +12V-ja az odáig rendben van, hogy állandó tápon van, de vajon van-e biztosítéka, és mekkora terhelést bírna el? Egy mobilt lehetne róla tölteni?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.