Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ez rendben van, én vágom, sőt kábé mindenki aki tud olvasni mert utána lehet nézni, viszont én arra gondoltam hogy a rendelet szövegében nem szerepel hogy konkrétan milyen jóváhagyási jelnek kell megfelelnie... Oké hogy kicsit guglizva kiderül hogy ez az előírás az EGB R48, de ennek azért szerepelnie kellene a rendeletben is, nem? Különben megtehetem hogy lobogtatok valami kínai papírt és azt mondom hogy ennek megfelel, papír-papír, nem értem mi a gond...

(Kicsit olyan ez mint az okosan megfogalmazott tiltó táblák, hogyaszongya: "belépés csak engedéllyel" Hát végülis a targoncavezetői engedély is engedély, nem? :D )

Itt van ni hogy mire gondolok (vastag betűkkel):

(blabla)

A nappali menetjelző lámpára vonatkozó további műszaki feltételek

55/B. § (1) A gépkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott nappali menetjelző lámpát szabad felszerelni.

(2) A nappali menetjelző lámpákat a gépkocsin a következőképpen kell elhelyezni:

a) az átvilágított felület alsó széle az úttest szintjéhez 0,25 méternél közelebb és attól 1,50 méternél távolabb nem lehet;

:lol: az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 0,40 méternél távolabb, a különböző oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei egymáshoz 0,60 méternél közelebb nem lehetnek, azonban az olyan gépkocsin, amelynek a teljes szélessége nem éri el az 1,3 métert, a belső szélek közötti legkisebb távolság 0,40 méterre csökkenthető.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy csak a helyzetjelző lámpákkal együtt legyenek bekapcsolhatók, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Egyébként az utolsó (harmadik) bekezdés azóta már változott: már úgy kell bekötni hogy gyújtásra automatikusan bekapcsolódjon:

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Link to comment
Megosztás:

Ezt most nem értem?! :D :lol:

A ködlámpa helye elé van felszerelve. Vagyis ha beépíti a ködlámpát, akkor a felét kitakarja ez a csodalámpa.

(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de - kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet - automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják.

Na ez az, ami nem szokott megtörténni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Multikormány beépítésének a folyamatáról tájékoztatna valaki?

Köszönöm!

Vázlatosan:

Kábelt csatival a kormányoszlop és a "Hi-Fi" között behúzni (ha nincs előkészítve). A kormányba multis átvezetőgyűrű és kapcsolók beépítése, amihez min. a légzsákot le kell venni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tévedésbe vagytok,..... ott van, hogy "nappali menetjelző lámpa"! ez nem ködlámpa, és nem is egy 4. fényforrás a - tompított, reflektor, ködlámpa - hármasban, hanem a tompított kiváltására alkalmazható takarékos, soha ki nem égő, vetítési képpel (szerintem) nem rendelkező kizárólag nappal alkalmazható szúrófény. Valószínűleg messzebbről látszik. (mint pl az AUDI gyárija)

Namost, azért kell úgy bekötni, hogy tompítottnál lekapcsoljon, hogy sötétben, amikor vetítési képre, reflektorra is szükség van ne tudjon felkapcsolva maradni.

Tehát gyújtás ráadásakor, vagy motor járásakor már ég, és egy sima váltórelé a tompított áramellátásáról lekapcsolja.

Én így értelmezem a rendeletet, és a lámpa jelentőségét is. Hiszen benne van a nevében "nappali menetjelző lámpa"

Link to comment
Megosztás:

Szerintem tévedésbe vagytok,..... ott van, hogy "nappali menetjelző lámpa"! ez nem ködlámpa, és nem is egy 4. fényforrás a - tompított, reflektor, ködlámpa - hármasban, hanem a tompított kiváltására alkalmazható takarékos, soha ki nem égő, vetítési képpel (szerintem) nem rendelkező kizárólag nappal alkalmazható szúrófény. Valószínűleg messzebbről látszik. (mint pl az AUDI gyárija)

Namost, azért kell úgy bekötni, hogy tompítottnál lekapcsoljon, hogy sötétben, amikor vetítési képre, reflektorra is szükség van ne tudjon felkapcsolva maradni.

Tehát gyújtás ráadásakor, vagy motor járásakor már ég, és egy sima váltórelé a tompított áramellátásáról lekapcsolja.

Én így értelmezem a rendeletet, és a lámpa jelentőségét is. Hiszen benne van a nevében "nappali menetjelző lámpa"

Nem egészen, csak majdnem. :lol: Teljesítménye, fénykibocsátása közel sem lehet annyi és nem a napszaknak, hanem a látási viszonyoknak megfelelő világítást kell alkalmazni.

A Hella összegyűjtötte a törvényi előírásait. (Személyautók->Információk->Törvényi rendelkezések)

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen, csak majdnem. :lol: Teljesítménye, fénykibocsátása közel sem lehet annyi és nem a napszaknak, hanem a látási viszonyoknak megfelelő világítást kell alkalmazni.

A Hella összegyűjtötte a törvényi előírásait. (Személyautók->Információk->Törvényi rendelkezések)

Kössz a linket. Így még világosabb

részben eltaláltam...........magyarul jobban látszódik, mert felfelé is világit (ott a rajz is) Ez nappali fényviszonyok mellett nam zavaró.

Teljesen nyilvánvaló, amit a törvényből véltem kiolvasni, hogy miért is kell kikapcsolódnia a tompított használatakor.

Mert sötétben zavaró.

Úgy is lesznek barmok akik szürkületben még nem tompítottal közlekednek, de a szembejövő szemét már kisüti ez a lámpa.

Nem ez a terület az, ahova elsődlegesen az autóra szánt pénzem ki fog lyukadni.Én pl. előbb ledobok egy 30-40%os gumit az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Szép és tettszik is az újabb Audik menetfénye,de szerintem nem látszik

annyira jól vele a jármű,mint tompítottal.

Erről éppen ma beszélgettem kollégámmal. Ő éppen az ellentetjét mondta. Utólérte egy audi menetfénnyel, majd megelőzte. Majd utól érte egy nappali menetfénnyel nem rendelkező szgk. És azt mondta hogy az audit hamarább észrevette mint a másik kocsit.

Link to comment
Megosztás:

Erről éppen ma beszélgettem kollégámmal. Ő éppen az ellentetjét mondta. Utólérte egy audi menetfénnyel, majd megelőzte. Majd utól érte egy nappali menetfénnyel nem rendelkező szgk. És azt mondta hogy az audit hamarább észrevette mint a másik kocsit.

Nem vitatom,hogy ilyen is van,elképzelhető.Autólámpától függ ez is.

Amikor láttam szembe jönni Audit annak a fénye olyan volt ,mintha a nap sütne

egy fényes felületre és az csillanna meg.

Abban azt hiszem egyet érthetünk,hogy mindegy milyen a nappalifény csak kapcsolja be.

Persze a szemem azért ne égesse ki lehetőleg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatom,hogy ilyen is van,elképzelhető.Autólámpától függ ez is.

Amikor láttam szembe jönni Audit annak a fénye olyan volt ,mintha a nap sütne

egy fényes felületre és az csillanna meg.

Abban azt hiszem egyet érthetünk,hogy mindegy milyen a nappalifény csak kapcsolja be.

Persze a szemem azért ne égesse ki lehetőleg. :lol:

Teljesen igazad van.

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatom,hogy ilyen is van,elképzelhető.Autólámpától függ ez is.

Amikor láttam szembe jönni Audit annak a fénye olyan volt ,mintha a nap sütne

egy fényes felületre és az csillanna meg.

Abban azt hiszem egyet érthetünk,hogy mindegy milyen a nappalifény csak kapcsolja be.

Persze a szemem azért ne égesse ki lehetőleg. :lol:

Én azt nem tudom megérteni, aki ebben a nagy lapos országban nem tud leszállni a fékről a piros lámpánál, mert fél, hogy elgurul az autó.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell ehhez semilyen relé.

Mert ez dióda és nem mindegy melyik lábra megy a pozitív és melyikre a negatív. Ha ez megcserélődik(?) vagy mindkét lábon ugyanazt kapja(?), akkor már meg is van oldva a lekapcsolás. Valahol olvastam egy ilyen bekötésről. Talán itt a Fórumon?

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem tudom megérteni, aki ebben a nagy lapos országban nem tud leszállni a fékről a piros lámpánál, mert fél, hogy elgurul az autó.

Az X5-ben nem kell nyomni a féket, ott a hurka tarkó világít hátrafelé is...

Egyébként érdekes az itthoni lámpahasználat: sokan szürkületben sem nagyon gyújtanak villanyt, mások meg szikrázó napsütésben vagy konvojban haladva is égetnek első-hátsó ködlámpát, meg mindenféle fittyfenét...

Link to comment
Megosztás:

Én azt nem tudom megérteni, aki ebben a nagy lapos országban nem tud leszállni a fékről a piros lámpánál, mert fél, hogy elgurul az autó.

Ezt a képet kicsit árnyalnám azzal,hogy egyre több az automataváltós autó.A régebbiekbe

is van jó pár darab de az újabbakban is egyre több az ilyen-olyan megnevezésű automata.

Steptronic,Easytronic stb...ezek az autók,ha előremeneti fokozatban vannak akkor rá kell lépni a fékre,hogy ne

kússzanak előre,mivel alapjáraton is elindulnak maguktól.Sokan ezért állnak a fékbe a lámpánál.

Tehát nem mindenki a te szemed világára pályázik. :lol:

Ettől függetlenül igazad van ,tényleg sokan állnak fékkel,mikor nem nekik is lenne fontos.

Én azóta mindig kiveszem lámpánál előremenetből D-ből ,mióta megtudtam,hogy így

csökken a fogyasztás,mivel nem hajtja a motor a sebváltót.

Link to comment
Megosztás:

Az X5-ben nem kell nyomni a féket, ott a hurka tarkó világít hátrafelé is...

Egyébként érdekes az itthoni lámpahasználat: sokan szürkületben sem nagyon gyújtanak villanyt, mások meg szikrázó napsütésben vagy konvojban haladva is égetnek első-hátsó ködlámpát, meg mindenféle fittyfenét...

Ja és fel sem tűnik nekik.

A héten, milyen nap is van, csütörtök? Szóval a héten eddig nem sikerült úgy hazamennem este 18 környékén, hogy ne találkozzam egy olyan iq harcossal aki semmilyen világító berendezést nem volt hajlandó felkapcsolni. Bp fényei oké, hogy világítanak, de azért nem ártana látszódniuk is. Amikor meg dudál, villog az ember, akkor néznek, hogy mi bajom.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a képet kicsit árnyalnám azzal,hogy egyre több az automataváltós autó.A régebbiekbe

is van jó pár darab de az újabbakban is egyre több az ilyen-olyan megnevezésű automata.

Steptronic,Easytronic stb...ezek az autók,ha előremeneti fokozatban vannak akkor rá kell lépni a fékre,hogy ne

kússzanak előre,mivel alapjáraton is elindulnak maguktól.Sokan ezért állnak a fékbe a lámpánál.

Tehát nem mindenki a te szemed világára pályázik. :lol:

Ettől függetlenül igazad van ,tényleg sokan állnak fékkel,mikor nem nekik is lenne fontos.

Én azóta mindig kiveszem lámpánál előremenetből D-ből ,mióta megtudtam,hogy így

csökken a fogyasztás,mivel nem hajtja a motor a sebváltót.

Na ja, ezért kellene mindenkinek D-ből üresbe tenni, de ilyesmit mintha a kezelési is írna, csak hát azt amilyen sok ember olvassa...

Minthogy kézinél is javasolt üresbe tenni. Persze semmi sem kötelező...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.