Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

On ‎2016‎.‎03‎.‎20‎. at 17:46, peacetrang írta:

Húsvét előtt tervezek egy egész napos nagytakarítást megint. A múltkor nem tudtam rendesen kiszedni a szövetbe beragadt kis cuccokat pl. a lábtérnél. Ki lehet azt egyáltalán szedni valamivel viszonylag egyszerűen?

Nekem a kutya-macska stb. szőrökre a ragasztó szalag jött be a legjobban. Nem tudom, hogy neked milyen "kis cuccok" vannak beragadva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Menet közben -pláne ha valami frankó útszakasz van és rázkódunk ide/oda- nyikorog/nyiszog (nyüszög?) alattam az ülés. Próbáltam "átmozgatni" (állítgattam rajta mindent), de nyiszog elég zavaróan. Értem én hogy nem vagyok könnyű (~105kg), de azért csak nem kellene minden kisebb hintázáskor/kisebb úthibánál is nyekegnie... Eddig más autó ülése nem panaszkodott rám, nem tudom mi lelte a kocsit. Valaki találkozott már ezzel? Sikerült orvosolni vagy legalább mérsékelni a jelenséget? 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

Menet közben -pláne ha valami frankó útszakasz van és rázkódunk ide/oda- nyikorog/nyiszog (nyüszög?) alattam az ülés. Próbáltam "átmozgatni" (állítgattam rajta mindent), de nyiszog elég zavaróan. Értem én hogy nem vagyok könnyű (~105kg), de azért csak nem kellene minden kisebb hintázáskor/kisebb úthibánál is nyekegnie... Eddig más autó ülése nem panaszkodott rám, nem tudom mi lelte a kocsit. Valaki találkozott már ezzel? Sikerült orvosolni vagy legalább mérsékelni a jelenséget? 

Ugyanez van nálam is. A régi is nyikorgott és a mostani is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, gezoli írta:

Ugyanez van nálam is. A régi is nyikorgott és a mostani is.

Anno az F-nél is előjött 17-18 éves korában 170k km környékén, de a G nem itt tart még (elvileg). Akkor unokatesóm lebontotta a műanyag burkolatot az ülés oldalán, és valami "roppantó" (?) csavart tépett meg amennyire csak bírta (elég bika krova készlet kellett hozzá), utána csak nagy ritkán nyekkent de ott már a kocsi is mert olyan volt az út. Azt mondta, hogy ezek idővel kimozognak/kimozoghatnak. Na most az a gond, hogy alányúlkáltam a burkoltnak ahogy bírtam, nem olyan a kialakítása mint az F-nél (legalábbis kitapintásra), több csavar van és más az elhelyezkedés. A másik gond, hogy ezt nem onnan hallom nyikorogni (nem a hátam mögül) hanem alólam... 

Link to comment
Megosztás:

On 3/24/2016 at 20:04, norbee80 írta:

Ok, köszi, akkor megpróbálom ugyan úgy összerakni majd.

Ha cseréltél ilyet akkor biztos meg tudod mondani, hogy a váltógombot le kell szedni a cseréhez?

Nem kell. Kotegelo fogja a valto karhoz. Belulrol lehet majd elcsipni ha kiforditottad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello.

ABLAKTÖRLŐ LAPÁT-jaimat elől és hátul is le szeretném cserélni,, plusz a kézifékkar szoknya is elég rossz már. Melyik oldalról tudnék olcsóbban rendelni, hogy ne kelljen 2 szállitási költséget is fizetnem.  köszi

közben előre bosoko-t vettem itt segítettek,  hátra mokolni kellett egy 60cm gumit vágtak ketté,

így lett kicserélve...

Kombinál mindenkinél ez van vagy vegyek rá másik lapátot is?

Nekem 3 felfogatása van és abba kell beletolni egy 30cm -es gumicsikot.

 

 

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
1 óra, toma2105 írta:

Sziasztok!

valaki meg tudná mondani milyen csatlakozók ezek ? mire szolgálnak ?

Itt elöl a,zöld,kék,fekete

és ott legalul a kék,zöld

köszi!

https://drive.google.com/file/d/0B6cueYs8RX9aLTJIWndDTVdZTWM/view?usp=sharing

Lásd

:icon13:

 

http://www.migweb.co.uk/forums/other-mechanical-electrical/497411-1998-astra-g-sri-engine-loom-fire-power-sounder-3.html#post4628043

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, astra 1 írta:

Köszönöm!

Kicsit nehezen igazodtam el,ha jól vettem ki akkor a középső kék, a kipörgésgátló kapcsoló,

az alsó kék és zöld, pedig a fűthető üléshez van.

Egyik extra sincs a kocsimban,gondolom akkor csak ki van építve a vezetékelés.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, toma2105 írta:

Köszönöm!

Kicsit nehezen igazodtam el,ha jól vettem ki akkor a középső kék, a kipörgésgátló kapcsoló,

az alsó kék és zöld, pedig a fűthető üléshez van.

Egyik extra sincs a kocsimban,gondolom akkor csak ki van építve a vezetékelés.

Nemnem, rosszul írták a linken is! A középső kék valóban a kipörgésgátlóé, de a mellette levő zöld és fekete az ülésfűtés kapcsolójára menő csatlakozók (méghozzá a zöld a vezetőülés, a fekete pedig az anyósülés. Ami bent van neked a középkonzolban, azok közül a zöld az automata váltó csatija, a kéket sajnos nem tudom, én még olyannal nem találkoztam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Nemnem, rosszul írták a linken is! A középső kék valóban a kipörgésgátlóé, de a mellette levő zöld és fekete az ülésfűtés kapcsolójára menő csatlakozók (méghozzá a zöld a vezetőülés, a fekete pedig az anyósülés. Ami bent van neked a középkonzolban, azok közül a zöld az automata váltó csatija, a kéket sajnos nem tudom, én még olyannal nem találkoztam.

Oké,köszönöm az infót.:icon13:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
8 perce, Tüsi írta:

Sziasztok!

Végre rászántam magam én is a váltószoknya cserére. Mivel leírást nehezen találtam hozzá (vagy csak lusta voltam tüzetesen keresni), ezért összeraktam egy leírást róla, hátha valakinek segítség lesz.

Váltószoknya csere

Írj az adminoknak és felteszik a GYIK-be így mindenkinek elérhető lesz a kis írásod.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.