Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy mi lett a Bem utcai Műszaki vizsga bázissal (KALOCSA), ahol régen az opel szerviz volt? Fél éve még voltam náluk, most meg már nincsenek fent a neten. A honlapjuk is megszűnt úgy látszik. Pedig mintha a rádióban hallottam volna a reklámjukat...????

Pénteken vinnék utánfutót hozzájuk...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én az Ebay-ról rendeltem egyet még júniusban ,és még azóta sem jött meg.

Nem tudom, hogy a kis sárgák voltak a ludasok, vagy a Magyar Posta, de már lemondtam róla.

De akkor vissza lehet kérni a pénzt, visszakérted? (mersze ha paypal-al fizettél)

Link to comment
Megosztás:

Azzal fizettem.Írtam egy levelet.Erre vissza írtak, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, és beszéljük meg.Írtam neki, de azt írta vissza hogy ő feladta.Aztán visszaírtam, hogy akkor adjon valami kódot vagy ilyesmit, amivel nyomon lehtne követni a csomagot.Gondolom ilyen nem volt.....

Közben érkezett egy levél, hogy sikerült-e az eladóval megbeszélni a dolgot.Aztán azt mondtam magamban, hogy leszarom....Többé sárgáktól nem rendelek semmit.

Link to comment
Megosztás:

Azzal fizettem.Írtam egy levelet.Erre vissza írtak, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, és beszéljük meg.Írtam neki, de azt írta vissza hogy ő feladta.Aztán visszaírtam, hogy akkor adjon valami kódot vagy ilyesmit, amivel nyomon lehtne követni a csomagot.Gondolom ilyen nem volt.....

Közben érkezett egy levél, hogy sikerült-e az eladóval megbeszélni a dolgot.Aztán azt mondtam magamban, hogy leszarom....Többé sárgáktól nem rendelek semmit.

Én szeptember elején álltam neki e-bay-ról rendelni, mert minden sokkal olcsóbb. Eddig rendeltem, mind 2-3$-os cucc.

Az első árú ami megjött, az nem felelt meg a paramétereknek, s írták visszafizetik, csak ne adjak negatívot. Vissza is fizette...

A 20 termékből eddigi statisztika:

1 nem megfelelő volt

4-et visszafizettek, mert nem ért ide 35napon belül (elvileg 45 napig véd a paypal protect)

6 megjött

3 ha nem jön meg hét közepéig, akkor kérem a visszatérítést

6 függőben, de még nem járt le a 30 nap, valamit csak 3-4 napja rendeltem...

A leggyorsabban eddig 12 nap alatt kaptam meg valamit.

A lényeg: olcsó, de lassú. Ha nem sürgős valami, akkor megéri rá várni.

Link to comment
Megosztás:

Ablakkörlő lapátból a klasszikus helyére felmennek az új blade tipusúak?

Illetve jobb-e egyáltalán vagy jó-e a keretesek helyére?

Mi az ideális méret páros előre?

46 és 48 cm-re emlékszem.

Anno SOS kellett lapát és csak ilyen kínai blade típus volt az obi-ban. Vettem kettőt kb 1000 forintért, gondoltam ha hazaértem, kidobhatom. Teljesen használható, meg is lepődtem. Akkor nem volt választék 51-51 cm-t kapott. Azóta is azok vannak fent, köszönik jól vannak. Nem csíkoz, nem keményedik. Fél éve bírják. Ugyanazt tudja, mint a keretes, csak egy fokkal jobban néz ki. Egyszer vettem Valeo-t, az is fél évet bírt a napon nyáron. Azóta nem veszek márkásat.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap jött meg, bele is tettem a kocsiba. Nekem nagyon tetszik, elég magas a pereme, ami fontos szempont volt, valamint a formája is tökéletesen illeszkedik. Opel Astra G Z14XEP-be került bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak érdekességképpen, Astra G-nél előfordulhat hasonló?

Hát fene tudja...

Nekem a hosszbordás szíj nyikorog már szinte új kora óta, ha hidegebb, párás idő van. De pár perc múlva elhallgat. Lassan eljön a szíjcsere is, úgyhogy akkor kiderül.

Link to comment
Megosztás:

szasztok

régebben kaptam a fórumon valakitől egy excelt ami szervizkönyv is meg jól használható fogyasztásmérő is ;)

valaki tud esetleg erről?

köszönöm

szerk:

illetve a sritmonitor-os átlagfogyasztást hogyan tudom megjeleníteni az aláírásomban?

Spritmonitor - my account, rákattintasz az autódra, aztán jobb oldalon more és ott a mileage icon link.

Utána itt rányomsz a kijelentkezés mellett a nevedre, ott választod a profilom opciót, majd középen jobbra van fekete alapon a profilom szerkesztése majd bal oldalon kikeresed az aláírás szerkesztését és oda beilleszted a következőt:

[ url=XXXXXX][ img]YYYYYYY

Az XXXXX helyére beilleszted a spritmonitor oldalon a mileage icon linken látható kódok közül az "a href" után lévő webcímet

Az YYYYY részhez meg az "img src" címet

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt azért érdemes megnézni:

Itthon úgy kivágnák műszakiról, hogy csak füstölne!

Két hete voltam műszakin, helyben levetették a szemöldököt. A vizsgáztató is megmondta, hogy nem érti Ő sem. De ez a szabály.

Leszedtem és vissza sem fogom rakni, pedig nagyon sajnálom mert sokat dobott az autón!

Link to comment
Megosztás:

Itthon úgy kivágnák műszakiról, hogy csak füstölne!

Két hete voltam műszakin, helyben levetették a szemöldököt. A vizsgáztató is megmondta, hogy nem érti Ő sem. De ez a szabály.

Leszedtem és vissza sem fogom rakni, pedig nagyon sajnálom mert sokat dobott az autón!

Hát igen, odaát sok minden normálisabban és jobban működik mint itthon.

Link to comment
Megosztás:

Ezt azért érdemes megnézni:

Én nem értem hogy azt az undorító kristály lámpát miért erőltetik emberek. Sztem nagyon ronda magában is, nemhogy összhatásban az autón. Inkább egy füstszínű hátsó lámpa. Meg nekem ezek a csíkok az oldalán annyira nem jönnek át. Bár 3 év alatt sokat változott a világ, lehet mára már teljesen másképp néz ki az ótó.

Link to comment
Megosztás:

A házi moziban jártas egyének segítségét szeretném kérni.

Nemrégiben vettem egy Samsung Smart tv-t, pontosabban egy UE46F6500-as típusról van szó.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnék DTS vagy 5.1-es hangot varázsolni a házimozi erősítőmre?

Laptopról jászom le a filmet amely össze van kötve HDMI kábellel a tv-vel. A tv-t csak optikai kábellel tudom összekötni az erősítővel.

Elméletileg a tv is felismeri a DTS-t és az összes többi hang normát is. De az erősítőn csak a stereo hang jelenik meg.

Függ a lejátszó programtól is? VLC-t használok! Kimondottan HD filmeket töltöttem le DTS vagy 5.1-es hanggal! A HDMI kábel továbbítja a digitális hangnormákat is, ugye jól tudom?! Sajnos az erősítő nem mai gyerek ezért még nincs rajta HDMI bemenet.

Minden segítséget köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.