Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Just now, kobraCode írta:

A plusz ellenállás kikerült már belőle? Ha nem lehet azzal kellene kezdeni. Amúgy általában laza a csatlakozó és mozog azért jelez hibát. Az én csatimat is a szerelőm csinálta meg, ő törölte a hibát is. Ha én nyúlnék hozzá a dolgokhoz előtte tuti levenném az akkusarut és várnék 10-15 percet.

Persze, konkrétan egy műanyag dobozban volt egy ellenállás és az volt bekötve az övfeszítő helyett. Ez az összeállítás pedig be volt dugva a nagy szőnyeg alá. Megkímélt autót nyugdíjastól, ez volt a tanuló pénz Múltkor megkérdeztem telefonban a szerelőt, hogy szerinte mi nyitva a légzsákot. Mondja elektromos jel. Erre én, akkor ha levesszük a sarut honnan kapna elektromos jelet? Válasz, á akkor sem.

WP_20150908_08_44_42_Pro_www.kepfeltolte

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, david.peter írta:

Igazából nem tudom, viszont az a baj, hogy most akkor is világít ha bekötöm! szóval ez sem egy optimális dolog :D

Örülj, hogy csak világít, és nem ad hozzá hangot is. A Scenic elindulás után nemsokkal elkezd lassan sípolni, majd kis idő után már hangosabb, sűrű sípolás, aminek hatására úgyis mindig bekötöm. (1x ignoráltam, madarasteszkó dohánybolttól parkoló másik végéig, de már az is kezdett elég lenni, ráadásul ekkor az index "reléje" se kattog)

Link to comment
Megosztás:

9 órája, trassher írta:

Persze, konkrétan egy műanyag dobozban volt egy ellenállás és az volt bekötve az övfeszítő helyett. Ez az összeállítás pedig be volt dugva a nagy szőnyeg alá. Megkímélt autót nyugdíjastól, ez volt a tanuló pénz Múltkor megkérdeztem telefonban a szerelőt, hogy szerinte mi nyitva a légzsákot. Mondja elektromos jel. Erre én, akkor ha levesszük a sarut honnan kapna elektromos jelet? Válasz, á akkor sem.

Ez valahogy nagyon nem néz ki gyári megoldásnak. Ügyes sufni tuning lehetett. Sajnos mindent az ember nem néz meg vásárláskor, pl én sem néztem be az első ülések alá.

Úgy tudom ha nincs rajta akku akkor nem nyílnak a lufik, nem működnek az övfeszítők. De talán jön majd más aki még csinált ilyet és megerősíti hogy ez igaz e vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kobraCode írta:

Ez valahogy nagyon nem néz ki gyári megoldásnak. Ügyes sufni tuning lehetett. Sajnos mindent az ember nem néz meg vásárláskor, pl én sem néztem be az első ülések alá.

Úgy tudom ha nincs rajta akku akkor nem nyílnak a lufik, nem működnek az övfeszítők. De talán jön majd más aki még csinált ilyet és megerősíti hogy ez igaz e vagy sem.

Én is így tudom. Aki cserélte az övfeszítőt annak mondtam, hogy most mi a probléma de azt mondta ebben nem tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, kobraCode írta:

Ez valahogy nagyon nem néz ki gyári megoldásnak. Ügyes sufni tuning lehetett. Sajnos mindent az ember nem néz meg vásárláskor, pl én sem néztem be az első ülések alá.

Úgy tudom ha nincs rajta akku akkor nem nyílnak a lufik, nem működnek az övfeszítők. De talán jön majd más aki még csinált ilyet és megerősíti hogy ez igaz e vagy sem.

Jelentem én már csináltam! Nem hogy akku nélkül, de gyújtás nélkül sem indulnak a lufik! Akinek poszívózás közben előjön a légzsák ikon, az valószínűleg rádiót hallgatott közben :)

Nem egy ördöngős dolog amúgy ez az egész. Van a légzsák vezérlő modulja (emlékeim szerint a könyöklő alatt, de ebben nem vagyok biztos). Ez a modul a gyújtással kap tápot, ekkor leellenőrzi hogy minden patron ellenállása megfelelő-e, az ütésérzékelők visszajelzései megfelelőek-e, és nincs-e tárolt "beégett" esemény. Ha minden ok, akkor adja a szabad jelzést.

Azt azért tudni kell, hogy szokott a dobozban lenni egy jó nagy kondi, hogy tápgondok esetén biztosan ne durrantson pofán a lufi. Ez a kondi a leállítást követően még relative hosszú ideig működésben tarthatja a modult. Nem véletlenül írja az _összes_ szervízkönyv, hogy az akkusaru levétele után várj még a szereléssel, hogy legyen ideje kisülni! Tehát ez a játék igenis hazárd, szóval csak óvatosan!!! Az orosz rulett is lehet nyerő, de minél tovább játszol vele, előbb utóbb jön egy rossz élmény.

A csatlakozóval meg lehet próbálni a tüskéit picit elnyomni oldalra hogy jobban szoruljon, de csak annyira, hogy még össze lehessen nyomni! Valamint összenyomás előtt befújni kontakt sprével. Ennek már jónak kellene lennie!

Módosítva : SargaRigo123
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

9 órája, SargaRigo123 írta:

Jelentem én már csináltam! Nem hogy akku nélkül, de gyújtás nélkül sem indulnak a lufik! Akinek poszívózás közben előjön a légzsák ikon, az valószínűleg rádiót hallgatott közben :)

Nem egy ördöngős dolog amúgy ez az egész. Van a légzsák vezérlő modulja (emlékeim szerint a könyöklő alatt, de ebben nem vagyok biztos). Ez a modul a gyújtással kap tápot, ekkor leellenőrzi hogy minden patron ellenállása megfelelő-e, az ütésérzékelők visszajelzései megfelelőek-e, és nincs-e tárolt "beégett" esemény. Ha minden ok, akkor adja a szabad jelzést.

Azt azért tudni kell, hogy szokott a dobozban lenni egy jó nagy kondi, hogy tápgondok esetén biztosan ne durrantson pofán a lufi. Ez a kondi a leállítást követően még relative hosszú ideig működésben tarthatja a modult. Nem véletlenül írja az _összes_ szervízkönyv, hogy az akkusaru levétele után várj még a szereléssel, hogy legyen ideje kisülni! Tehát ez a játék igenis hazárd, szóval csak óvatosan!!! Az orosz rulett is lehet nyerő, de minél tovább játszol vele, előbb utóbb jön egy rossz élmény.

A csatlakozóval meg lehet próbálni a tüskéit picit elnyomni oldalra hogy jobban szoruljon, de csak annyira, hogy még össze lehessen nyomni! Valamint összenyomás előtt befújni kontakt sprével. Ennek már jónak kellene lennie!

 A le írtak szép és jó de én azért ellenőrizném a légzsák átvezető szalagot is lehet,hogy az szakadt és azért adja a folyamatos hibát,mert a írások alapján az előző tulaj buherálta a rendszert lehet,hogy a légzsákot is el távolította és a vissza szerelésnél elfordult a szalag. mert jobbra és balra 2,5fordulat lehet.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, SargaRigo123 írta:

Rémlik mintha övfeszítőről lett volna szó, és nem kormánylégzsákról..

Nekem inkább az rémlik, hogy biztonsági öv visszajelző volt a kiindulás (az övfeszítő a légzsák visszajelzőhöz küldene jelet), a többi csak találgatás, ebbe akár a légzsák is belefér.

Módosítva : koopal
Link to comment
Megosztás:

3 órája, koopal írta:

Nekem inkább az rémlik, hogy biztonsági öv visszajelző volt a kiindulás (az övfeszítő a légzsák visszajelzőhöz küldene jelet), a többi csak találgatás, ebbe akár a légzsák is belefér.

Mea culpa! Most már újraolvastam az egészet, és tényleg onnan indult el a dolog!

Módosítva : SargaRigo123
Link to comment
Megosztás:

Van egy új, eredeti Brembo első féktárcsa szettem, gyári csomagolásában, számlával, ha valakit érdekel. 

Sajnos nekem nem lett jó, vissza meg már nem tudtam küldeni, mivel sok idő telt el a vásárlás, illetve a beszerelés között. (ekkor derült ki, hogy sajna nem passzol)

Elvileg Astra G, H, Zafira A, B és Meriva modellekhez jó.

14e Ft-ért a 2 db-ot odaadnám, ne maradjon rajtam. Gyári cikkszáma: 09.7629.10

Helyileg Bábolna -Komárom-Tata-Tatabánya vonalon megtekinthető, illetve posta is megoldható. Tel: 30.298.1898

Tulajdonságok:
Beépítési oldal: elsőtengely
Cikkszám: 09.7629.10
Féktárcsa fajta: Belső hűtésű
Átmérő [mm]: 280
Féktárcsa vastagság [mm]: 25
Minimális vastagság [mm]: 22
Magasság [mm]: 42
Feldolgozás: magas széntartalmú

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy az oldalsó díszlécek ill. műanyag küszöb borítások kifakulnak az idő elteltével.

Új eredeti darabokra cserélve még kedvező viszonyok (folyamatosan garázsban parkolás stb.) mellett is az idő elteltével de visszatérő problémának gondolom.

Gondoltam arra, hogy leszedném ezeket a jelenleg kifakult részeket és megpróbálkoznék a leginkább műanyagra való rücsis fekete spray-vel átfújni.

 

1; Kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Csak eredeti műanyag részek vagy esetleg után gyártott is megfelelő lehet szín és illeszkedés téren?

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide.

A küszöb burkolatának levétele gondolom csak patentok de ha esetleg van vmi buktatója erről is megköszönöm a tapasztalatokat.

 

Üdv : Lacika555

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, lacika555 írta:

Sziasztok!

Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy az oldalsó díszlécek ill. műanyag küszöb borítások kifakulnak az idő elteltével.

Új eredeti darabokra cserélve még kedvező viszonyok (folyamatosan garázsban parkolás stb.) mellett is az idő elteltével de visszatérő problémának gondolom.

Gondoltam arra, hogy leszedném ezeket a jelenleg kifakult részeket és megpróbálkoznék a leginkább műanyagra való rücsis fekete spray-vel átfújni.

1; Kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Csak eredeti műanyag részek vagy esetleg után gyártott is megfelelő lehet szín és illeszkedés téren?

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide.

A küszöb burkolatának levétele gondolom csak patentok de ha esetleg van vmi buktatója erről is megköszönöm a tapasztalatokat.

Üdv : Lacika555

 

 

Egy egyszerű trükk!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, SargaRigo123 írta:

Állítólag ez karcok ellen is jó, ugyanitt olvastam erről régebben. Próbálta már valaki ezt a melegítős dolgot? Kicsit para nem? Gondolom nem csak kettőnknek aktuális a téma :)

Én már próbáltam, nekem annyira nem jött be, hogy végigmenjek minden egyes műanyag elemen. Viszont a múltkor még volt emagon 790-ért ingyen szállítással műanyag ápoló, ami eddig a legjobb (turtle waxot még nem próbáltam, elvileg az is frankó, csak az 2-3e körül mozog).

Szóval én inkább kenegetem, eddig ez tűnik a legjobbnak: Carplan Black Trim Wax

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, lacika555 írta:

Sziasztok!

Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy az oldalsó díszlécek ill. műanyag küszöb borítások kifakulnak az idő elteltével.

Új eredeti darabokra cserélve még kedvező viszonyok (folyamatosan garázsban parkolás stb.) mellett is az idő elteltével de visszatérő problémának gondolom.

Gondoltam arra, hogy leszedném ezeket a jelenleg kifakult részeket és megpróbálkoznék a leginkább műanyagra való rücsis fekete spray-vel átfújni.

 

1; Kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Csak eredeti műanyag részek vagy esetleg után gyártott is megfelelő lehet szín és illeszkedés téren?

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide.

A küszöb burkolatának levétele gondolom csak patentok de ha esetleg van vmi buktatója erről is megköszönöm a tapasztalatokat.

 

Üdv : Lacika555

 

 

 

3 órája, lacika555 írta:

Sziasztok!

Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy az oldalsó díszlécek ill. műanyag küszöb borítások kifakulnak az idő elteltével.

Új eredeti darabokra cserélve még kedvező viszonyok (folyamatosan garázsban parkolás stb.) mellett is az idő elteltével de visszatérő problémának gondolom.

Gondoltam arra, hogy leszedném ezeket a jelenleg kifakult részeket és megpróbálkoznék a leginkább műanyagra való rücsis fekete spray-vel átfújni.

 

1; Kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Csak eredeti műanyag részek vagy esetleg után gyártott is megfelelő lehet szín és illeszkedés téren?

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide.

A küszöb burkolatának levétele gondolom csak patentok de ha esetleg van vmi buktatója erről is megköszönöm a tapasztalatokat.

 

Üdv : Lacika555

 

 

Én egy rongyra fújok Prevent szilikont és azzal törlöm át a fekete részeket, ez vált be eddig a legjobban. Óvatosan, fényezésre nem nagyon kellene rámenni vele, későbbi fényezésnél lehet gond, bár az a fényező aki nem dolgozza el az előkészítés alatt a felületet rendesen (pl szilikon származékok semlegesítése), ott más gond is lesz a minőséggel. Vettem Prevent(?) flakonos-spriccelős kimondottan műanyag ápolót, nagyon jó -alma?- illata van (a kezemnek is, a kocsinak is, a garázsnak is) csakhogy olyan mintha egy erősebb eső le tudná mosni és foltos lesz. A szilikonos tartós (bár nem környezet barát megoldás). 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, lacika555 írta:

 

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide

 

 

Le kell venni az ajtókárpitokat.Belülről fogja egy pici torx csavar is.Az első díszléceket hátra kell tolni a hátsókat meg előre felé.Nemrégen cseréltem ki a kilincsekkel együtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, lacika555 írta:

Sziasztok!

Biztosan többen tapasztaltuk már, hogy az oldalsó díszlécek ill. műanyag küszöb borítások kifakulnak az idő elteltével.

Új eredeti darabokra cserélve még kedvező viszonyok (folyamatosan garázsban parkolás stb.) mellett is az idő elteltével de visszatérő problémának gondolom.

Gondoltam arra, hogy leszedném ezeket a jelenleg kifakult részeket és megpróbálkoznék a leginkább műanyagra való rücsis fekete spray-vel átfújni.

 

1; Kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Csak eredeti műanyag részek vagy esetleg után gyártott is megfelelő lehet szín és illeszkedés téren?

2; Az ajtókon levő lécek ha jól emlékszem valahogy úgy jönnek le, hogy bizonyos irányba elkel őket tolni de mivel eddig sosem vettem le így jól jönne erről egy kis guide.

A küszöb burkolatának levétele gondolom csak patentok de ha esetleg van vmi buktatója erről is megköszönöm a tapasztalatokat.

 

Üdv : Lacika555

 

 

Nekem a turtle wax black crome bejött:icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményetek a külföldről behozott autókról?

Úgy értem, hogy én hozom be, így kimarad egy lehúzás, visszatekerés stb. Egy ismerős csinálta most így.

Mennyire lehet hinni a német szervízkönyveknek, mennyire lehet megbízni a szakértelmükben, alaposságukban (már ha van még olyan)?

Kiszámolni ki tudom, hogy megéri-e... :)

 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, outsider írta:

Mi a véleményetek a külföldről behozott autókról?

Úgy értem, hogy én hozom be, így kimarad egy lehúzás, visszatekerés stb. Egy ismerős csinálta most így.

Mennyire lehet hinni a német szervízkönyveknek, mennyire lehet megbízni a szakértelmükben, alaposságukban (már ha van még olyan)?

Kiszámolni ki tudom, hogy megéri-e... :)

 

Szerintem ugyanúgy lutri nagyrészt, max kisebb a kockázat mert sokkal nagyobb a kínálat. De tévhitek ne legyenek, ott is vannak rosszul karbantartott, agyonvágott autók, csaló szervizek, ügyeskedő magánemberek és rosszban sántikálók. Halkan megjegyezném, hogy közel sem biztos, hogy a magyar nepper az aki megtekeri. Az igazán szép szitú az az, ha a török, bolgár (egyéb) kinti kereskedő tekerte, utána a magyar is... Külföldön (pl Németország, mivel Osztrák autók rozsdásodhatnak, Olasz autók nagy része közbe ropogtatott, persze nem minden tartományban attól függ honnan, észak Olaszban szépek ami mondjuk dél Tirol pl) azért jobb mert sokkal nagyobb a választék és pénz is több jut karbantartásra. De ha trehány a tulaj vagy a szervize (vagy a kettő együtt), akkor durván bele lehet nyúlni ott is. Amit itthon veszel arra azért van némi szavatosság, külföldre nem fogsz visszarohangálni és jogi ügyekbe keveredni. Én összességében legalább akkora lutrinak tartom mint itthon. De ha itthon veszel pl weltautótól vagy normális márkakereskedéstől, akkor nagy gond (rejtett hiba) esetén sem maradsz a pénznyelőben, érdekelt lesz benne hogy megoldjátok együtt. Ez nem lesz eloldható a Török származású Németországban ücsörgő nepperről. Ráadásul azt tudni kell, hogy a szép/jó autók ott sem olcsóak és nem dobják utánad, ára van és alig lehet alkudni. A vezess cikket érdemes elolvasni ahol részletesen végignézheted egy Focus MkII 1.6 behozatalát. Emlékeim szerint nem lett olcsóbb mintha itthon vette volna ua autót (sőt), csak valóban egy jól szervizelt darabot talált/vett András. 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Szerintem ugyanúgy lutri nagyrészt, max kisebb a kockázat mert sokkal nagyobb a kínálat. De tévhitek ne legyenek, ott is vannak rosszul karbantartott, agyonvágott autók, csaló szervizek, ügyeskedő magánemberek és rosszban sántikálók. Halkan megjegyezném, hogy közel sem biztos, hogy a magyar nepper az aki megtekeri. Az igazán szép szitú az az, ha a török, bolgár (egyéb) kinti kereskedő tekerte, utána a magyar is... Külföldön (pl Németország, mivel Osztrák autók rozsdásodhatnak, Olasz autók nagy része közbe ropogtatott, persze nem minden tartományban attól függ honnan, észak Olaszban szépek ami mondjuk dél Tirol pl) azért jobb mert sokkal nagyobb a választék és pénz is több jut karbantartásra. De ha trehány a tulaj vagy a szervize (vagy a kettő együtt), akkor durván bele lehet nyúlni ott is. Amit itthon veszel arra azért van némi szavatosság, külföldre nem fogsz visszarohangálni és jogi ügyekbe keveredni. Én összességében legalább akkora lutrinak tartom mint itthon. De ha itthon veszel pl weltautótól vagy normális márkakereskedéstől, akkor nagy gond (rejtett hiba) esetén sem maradsz a pénznyelőben, érdekelt lesz benne hogy megoldjátok együtt. Ez nem lesz eloldható a Török származású Németországban ücsörgő nepperről. Ráadásul azt tudni kell, hogy a szép/jó autók ott sem olcsóak és nem dobják utánad, ára van és alig lehet alkudni. A vezess cikket érdemes elolvasni ahol részletesen végignézheted egy Focus MkII 1.6 behozatalát. Emlékeim szerint nem lett olcsóbb mintha itthon vette volna ua autót (sőt), csak valóban egy jól szervizelt darabot talált/vett András. 

Mint mondtam kiszámolni én is ki tudom :cool:

Törökkel szóba sem állnék, csak rendes keresztény emberrel. :)

Nyilván az ár a motiváló.

Az az igazság, hogy itt keleten jó 20-30%-al drágábban kapod meg ugyanazzal a paraméterekkel rendelkező autót.

Ugyanaz az évjárat, ugyanolyan futásteljesítmény. Lelombozó végignézni a használtautót, aztán elmenni egy kereskedésbe és látni hogy ugyanaz itt 2-500E Ft-al többe kerül...

Persze nem látszik neten az állapot, ez nyilvánvaló.

Végül most a H Astra mellett tettem le a voksomat. A GM hülyeségeit már már kezdem megszokni, nem szívesen tanulnék ki egy új márkát :)

Elég ritka amit kinéztem itthon 8, németben 29 találatot dobott...

Ismerősnek se lett feltétlenül olcsóbb, kb ugyanabban az árban van, de az azt is jelenti, hogy nem drágább :-)

Szerk:

Bár amit most néztem,  annak az eladónak pont valami török csengésű neve van  :-)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Hali, mostanában én is ritkábban követtem a fórumot, ennek oka, hogy az Astra lecserélődött. Tulajdonképpen családban maradt, hétvégi használatban. Mostanában hisztis is volt, szóval költöttünk/tem rá, remélhetőleg egy ideig nyugi lesz körülötte és méltósággal öregszik meg. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hónapja vagyok tulajdonosa egy háromajtós 99-es évjáratú autónak, amivel eddig semmi baj nem volt. Hazafelé a hűtővíz hőmérséklet jelzője felszaladt 100 fokra, ellenőrizve a kiegyenlítő tartályt vettem észre, hogy üres. A hűtőt és környékét vizsgálva láttam, hogy a hűtő leeresztőjénél folyik el a folyadék. Kérdésem, hogy volt-e hasonló problémája valakinek, valamint a folyhat-e a leeresztő, vagy ez inkább valamelyik vízcső (netán a hűtő) hibájára utalhat?

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Tercsifercsi írta:

Sziasztok!

Két hónapja vagyok tulajdonosa egy háromajtós 99-es évjáratú autónak, amivel eddig semmi baj nem volt. Hazafelé a hűtővíz hőmérséklet jelzője felszaladt 100 fokra, ellenőrizve a kiegyenlítő tartályt vettem észre, hogy üres. A hűtőt és környékét vizsgálva láttam, hogy a hűtő leeresztőjénél folyik el a folyadék. Kérdésem, hogy volt-e hasonló problémája valakinek, valamint a folyhat-e a leeresztő, vagy ez inkább valamelyik vízcső (netán a hűtő) hibájára utalhat?

nem folyhat de nézd meg hogy nem laza-e a leeresztö

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.