Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

6 órája, Geopake írta:

Ó van amelyik nepper nagyobb spiller mint egy szaki :)

Találtam egy ilyen hirdetést,csak nem olyan bonyolult dolog ez.Pont ilyet vettem csak fele ennyiért:) Bár nem tudom hogy csinálta hogy kiszerelve is látszik az óraállás.

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/Opel_Astra_G_OPC_km_oracsoport_55290581.htm

Adott neki tápot a csatin keresztül.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, Janó32 írta:

Bár nem értek hozzá, csak remélni merem az autósok nevében/védelmében, hogy ennél bonyolultabb és nagyobb felkészültségű szakit kíván nem "csak" tech2 vagy OpCom-ot... Persze ez Rád nézve pont nem a jó hír... 

Sajnos hiába reméled... már egy párezer forintos Op-Com-mal oda tekered ahová akarod, csak a négyjegyű biztonsági kódot kell tudnod hozzá a Car Pass-ról.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Just now, tgabika76 írta:

Sajnos hiába reméled... már egy párezer forintos Op-Com-mal oda tekered ahová akarod, csak a négyjegyű biztonsági kódot kell tudnod hozzá a Car Pass-ról.

Na nekem az a car pass nincs meg.Nem adta oda a Schiller,bár lehet nekik sem adta oda az eladó.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Geopake írta:

Na nekem az a car pass nincs meg.Nem adta oda a Schiller,bár lehet nekik sem adta oda az eladó.

Opcom nem írja ki? Van egy négyjegyű azonosító amit megjelenít (legalábbis nálam) "Identifier", vagy ez másra vonatkozik? Sőt, egyszer az egyik ECU javítással foglalkozó szaki azt mondta, ha nincs meg a car pass, nem biztos hogy szükséges, ugyanis, akár ki is olvasható. Amikor a távirányítót programoztattam tech2-vel Opel szervizben, akkor sem kért kódot a műszer.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

30 perce, gedikart írta:

Opcom nem írja ki? Van egy négyjegyű azonosító amit megjelenít (legalábbis nálam) "Identifier", vagy ez másra vonatkozik? Sőt, egyszer az egyik ECU javítással foglalkozó szaki azt mondta, ha nincs meg a car pass, nem biztos hogy szükséges, ugyanis, akár ki is olvasható. Amikor a távirányítót programoztattam tech2-vel Opel szervizben, akkor sem kért kódot a műszer.

Nem tudom mit ír az Opcom. Életemben nem láttam ilyen műszert.Azt sem tudom a haveromnak milyen van.Majd ha elviszem hozzá megnézem mit tud a cucc :)

 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, gedikart írta:

Opcom nem írja ki? Van egy négyjegyű azonosító amit megjelenít (legalábbis nálam) "Identifier", vagy ez másra vonatkozik? Sőt, egyszer az egyik ECU javítással foglalkozó szaki azt mondta, ha nincs meg a car pass, nem biztos hogy szükséges, ugyanis, akár ki is olvasható. Amikor a távirányítót programoztattam tech2-vel Opel szervizben, akkor sem kért kódot a műszer.

Na ez is érdekes, mert nem mindegyik autónál írja ki:  nekem a Coupéhoz ugyan megvan a Car Pass, de biztonság kedvéért ki is tudom olvasni az Op-Com-ból, viszont a téli autónak használt Corsához nincs meg az említett kártya, és az Op-Com sem segít, csak 4db csillagot ír ki...:( Pedig jó lenne ha tudnám, mert így nem tudom pl. a kilométert sem állítani, meg egy csomó funkcióhoz nem férek hozzá...

Link to comment
Megosztás:

15 perce, gezoli írta:

Tippeket szeretnék kérni!

Gyári bőrkormányt hogyan lehetne újrafesteni (a bőrt)? Létezik bőrfesték amivel házilag helyre lehetne hozni a kopott festést?

 

Hát, házilag nem tudom mennyire jó vagy tartós, de ha nem nagyon szakadt/máik-foszlik, akkor a kárpitos (aki autókkal foglakozik) tudja szépre-tartósra festeni. Ellenben ha otthon próbálnád, akkor talán érdemes ezeket átfutni...http://totalcar.hu/magazin/technika/2014/08/14/borkormanyt_felujitani_egy_ezresbol/

 

 

Link to comment
Megosztás:

2007/08 gyártású Z14XEP motors G Astra is 4x100-as 256-os első tárcsával rendelkezik gyárilag? ATE 24.0124-0152.1 tárcsát dobott rá a katalógus (ezt használom én is a 2004-es autón, szóval a kérdés, hogy változott-e valami 2008-as modellévnél).

Ezért is kérdezem (1998.04-2004/12)

http://www.kephost.com/image/vVRC

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Na, ez is megvolt, kipipálhatom... Egy kicsit dicsekvés is, vagy csak tapasztalatmegosztás? Az talán nem vitatható el, hogy egy OPC-nél ott lenni a gépátvételnél és az első kilométereket beletenni nem egy gyakori dolog. Most már a számomra érdekes autókat a jelenlegi palettán (a K Astra még nem érett be nálam) lényegében mindent megkóstolhattam: a céges J Astra-k szívó 1.6 motorral, a Meriva 1.4T még alaposabban megvizsgálva/kipróbálgatva, most pedig kolléga új Corsa OPC-jét. Valahogy úgy érzem mintha a mostani Opel-ek nem attól a cégtől érkeznének mint a néhai F Astra-m vagy a mostani G Astra-m. Annyira más világ, sőt, más univerzumok ezek mindenben (persze, az F 1992-es volt, azért eltelt 25 év, kár bármiben összemérni  a mostani világgal). sokszor téma, hogy a láncos hangos, az olyan szíjas mint az enyém totál csendesen megy, akkor kérem szépen ezek maga a némaság (no nem az OPC, pláne nem 5000-es fordulat környékén, de ott már csak a vigyorgás van és senki sem akarja a rádiót hallgatni). Egy fotó erejéig be is dobtuk a G mellé, bár nincs mit összemérni a két kocsi közt, egészen más célból születtek. Aki azt hiszi hogy az Opel háza táján nincs minőségi változás, tegyen egy kört a legközelebbi szalonban és próbáljon ki egy mostani Opel-t, érdemes, újra bele lehet szeretni a márkába. Ja, az Opel Onstart-t mindenképp' ki kell próbálni, csodapofa egy dolog... :icon13: :-)

55820161129_1022121.jpg

 

 

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Valakinek esetleg elfekvőben nem lenne első műanyag sárfogó? Elsősorban jobb oldali érdekelne, de nem zárkózom el ha párban van.

Csakis olyan állapotú érdekel amit a saját autódra is föltennél! Ne legyen törött!

Esetleg tipp ahol beszerezhetem.

Priviben jöhet az ajánlat.

Köszönöm!

 

 

Megvettem a fekete bőrfestéket a gyári bőrkormány felújításához (kemény 500ft). A fejleményekről majd beszámolok.

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

34 perce, gezoli írta:

Valakinek esetleg elfekvőben nem lenne első műanyag sárfogó? Elsősorban jobb oldali érdekelne, de nem zárkózom el ha párban van.

Csakis olyan állapotú érdekel amit a saját autódra is föltennél! Ne legyen törött!

Esetleg tipp ahol beszerezhetem.

Priviben jöhet az ajánlat.

Köszönöm!

 

 

Megvettem a fekete bőrfestéket a gyári bőrkormány felújításához (kemény 500ft). A fejleményekről majd beszámolok.

Cromaxban már nincs? Én is ott vettem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.