Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Természetesen többféle van, mindjárt négy is, ebből egyhez (a "legtöbbet tudó"-hoz) másfajta középkonzol is kell. Egyébként sem lehet ezeket csak úgy simán cserélgetni, mert még ha be is megy egyik a másik helyére, a teljes funkcionalitáshoz további feltételek szükségesek. A legalapabb cucc az u.n TID (Triple Info Display), ez van a legtöbb Astrában:

1623470-20141015-S5n5pw.jpg

Ez a nevéből sejthetően mindössze az időt, a külső hőmérsékletet és a dátumot, illetve gyári rádió esetén az éppen hallgatott rádióállomás adatait képes kijelezni.

A következő lépcsőfok a MID (Multi Info Display), ez a fentieken túl alapszintű fedélzeti computerként működik, folyadékszintekre, kiégett izzókra és kopott fékbetétekre tud figyelmeztetni, de ehhez kellenek a megfelelő jeladók is:

1623469-20141015-RwCaO0.jpg

Ennél még egy kicsit fejlettebb a GID (Graphic Info Display), ez már NCDR vagy NCDC gyári rádió esetén alapszintű navigációként szolgál, valamint a szintén ezekben a rádiókban található autótelefon adatait és szolgáltatásait kezeli:

1623468-20141015-WdiObU.jpg

És végül a legkomolyabb verzió a CID (Color info Display), tudása nagyjából annyi mint a GID-nek, csak ez már színes, térképes navigációt kezel ( Magyarország térkép nincs és nem is volt hozzá, a kérdéseket megelőzvén, de tőlünk nyugatabbra jól működik), és szintén csak a gyári NCDR és NCDC rádiók tudják kihasználni a képességeit teljes mértékben:

1623467-20141015-KUwo4Z.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Na ez ki lett vesézve :) Második kell nekem. Köszönöm !

Szerk.: most látom hogy egy vagon pénzt kérnek érte, szóval úgy érzem megeröltetem a fantáziám és odaképzelem a hiányzó pixeleket :D

Módosítva : Zig
Link to comment
Megosztás:

Természetesen többféle van, mindjárt négy is, ebből egyhez (a "legtöbbet tudó"-hoz) másfajta középkonzol is kell. Egyébként sem lehet ezeket csak úgy simán cserélgetni, mert még ha be is megy egyik a másik helyére, a teljes funkcionalitáshoz további feltételek szükségesek. A legalapabb cucc az u.n TID (Triple Info Display), ez van a legtöbb Astrában:

Ácsi! Hogy lehet úgy leszedni a tid körüli takaró részt, ahogy a képen? Nekem csak a komplett középkonzol bombázásával ment volna, ezért inkább hagytam. Letört mindkét oldalsó füle.

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Ácsi! Hogy lehet úgy leszedni a tid körüli takaró részt, ahogy a képen? Nekem csak a komplett középkonzol bombázásával ment volna, ezért inkább hagytam. Letört mindkét oldalsó füle.

Ezen a képen a konzol már nincs rajta. Ki van véve belőle a kijelző, és be van téve a lukba...

Nekem is letörtek a fülek...

Hirtelen meg kellett kókányolni...

Link to comment
Megosztás:

Ácsi! Hogy lehet úgy leszedni a tid körüli takaró részt, ahogy a képen? Nekem csak a komplett középkonzol bombázásával ment volna, ezért inkább hagytam. Letört mindkét oldalsó füle.

Csak a bombázással lehet. Leszeded a középkonzolról a keretet, TID-ből ki a csatlakozó, aztán kiveszed a TID-et a középkonzol keretével együtt. A 2 zöld bolhából ki tudod tekerni a csavart, az a 2 fogja oda a középkonzolnak a keretéhez.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,2002 1.6 g astra gaz es benzis uzemes

Baj az hogy gazzal megy es benzinel nem, alapjaraton meg meg eldocog de ha nyomok neki semmi fulad lovlodozik haldoklik.

Csereltem

Lambda szondat

Levego tomerg merot

Gyergyet.

Gyujtas elosztot es vezetekeket

Egr szelep

A kocsi nem megy.

Segitsetek kerlek mert ne tudom a kovetkezo lepest

Koszonom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,2002 1.6 g astra gaz es benzis uzemes

Baj az hogy gazzal megy es benzinel nem, alapjaraton meg meg eldocog de ha nyomok neki semmi fulad lovlodozik haldoklik.

Csereltem

Lambda szondat

Levego tomerg merot

Gyergyet.

Gyujtas elosztot es vezetekeket

Egr szelep

A kocsi nem megy.

Segitsetek kerlek mert ne tudom a kovetkezo lepest

Koszonom

Imy! Írd már meg a választ, mert szerintem ugyan az lesz mint ami nálad volt! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,2002 1.6 g astra gaz es benzis uzemes

Baj az hogy gazzal megy es benzinel nem, alapjaraton meg meg eldocog de ha nyomok neki semmi fulad lovlodozik haldoklik.

Csereltem

Lambda szondat

Levego tomerg merot

Gyergyet.

Gyujtas elosztot es vezetekeket

Egr szelep

A kocsi nem megy.

Segitsetek kerlek mert ne tudom a kovetkezo lepest

Koszonom

http://www.opelforum.hu/topic/225-altalanos-muszaki-problemak/page-1678

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.