Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma jöttünk a Balcsiról hazafelé és az 52-esen Fülöpszállás magasságában találkoztam egy út fölé benyúló kamerával.

Nem tudja valaki, hogy mi célt szolgál ez a kamera? Sebességet is mér? Kb. 100-105-tel robogtam óra szerint.

Állítólag útdíjasok, viszont bármikor átállhatnak figyelmeztetés nélkül sebességmérésre is azt mondják/híresztelik, de nagy részük csak útdíjas :)

Itt szekszárdnál az 56osra telepítettek egyet, az viszont internet szerint már sebességmérő. Elvileg van egy pontos lista a "nyeten" hogy hová is telepítették ezeket az új csodákat fixre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Állítólag útdíjasok, viszont bármikor átállhatnak figyelmeztetés nélkül sebességmérésre is azt mondják/híresztelik, de nagy részük csak útdíjas :)

Itt szekszárdnál az 56osra telepítettek egyet, az viszont internet szerint már sebességmérő. Elvileg van egy pontos lista a "nyeten" hogy hová is telepítették ezeket az új csodákat fixre.

Ha sebességmérős akkor elméletileg előtte táblával jelezni kell! Kb 1 hónapja én is belefutottam ilyennel motorral Körmend előtt a 8-ason, de nem kaptam csekket, gondolom a teherautókat nézi megvették e az útdíjat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma jöttünk a Balcsiról hazafelé és az 52-esen Fülöpszállás magasságában találkoztam egy út fölé benyúló kamerával.

Nem tudja valaki, hogy mi célt szolgál ez a kamera? Sebességet is mér? Kb. 100-105-tel robogtam óra szerint.

Ott lako ismerosom szerint sebesseget, savvaltast stb is figyel. Pont tegnap mondta, h mar ott is kell figyelni. Amugy a 100 az lehet 98 valojaban. Azert meg nem kuldenek csekket. Ugy olvastam...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma jöttünk a Balcsiról hazafelé és az 52-esen Fülöpszállás magasságában találkoztam egy út fölé benyúló kamerával.

Nem tudja valaki, hogy mi célt szolgál ez a kamera? Sebességet is mér? Kb. 100-105-tel robogtam óra szerint.

A fülöpszállási Lukoil kút közelében látott kamera fix telepítésű traffipax, de egyelőre még inaktív.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha sebességmérős akkor elméletileg előtte táblával jelezni kell! Kb 1 hónapja én is belefutottam ilyennel motorral Körmend előtt a 8-ason, de nem kaptam csekket, gondolom a teherautókat nézi megvették e az útdíjat.

Tábla kihelyezes nélkül nem merhet a fix trafi,azok csak utdij kamerák...

Persze, KRESZ szerint kéne jelezni táblával, de hát hány olyan dolgot láttunk már az országban. Az is törvénybe volt fogalmazva hogy nem mérhetnek civil autóból és elbújva, ezt gyorsan eltörölték már. Szoval ezek után én nem bízok azokban a táblákban és kamerákban, eléggé kétséges hogy melyik mit hogyan mér.

Link to comment
Megosztás:

Pontosabban ha a megengedett sebesség kisebb, mint 100 km/h: akkor a sebességhatár + 15 km/h + 3 km/h (mérőműszer pontatlansága miatt). Azaz jelen esetben: 90 + 15 + 3 = valós 108 km/h-tól felfelé küldenék ki a csekket.

Ha a megengedett sebesség nagyobb/egyenlő, mint 100 km/h: akkor a sebességhatár + 20 km/h + 3 km/h (mérőműszer pontatlansága miatt).

Ha a helyszínen megállítanak, akkor nincs menekvés, +15/20 km/h "engedmény" nem játszik. :shame:

Nekem egyébként 195/60 15"-tel magasabb sebességnél 8-at csal az órám (felfelé) GPS szerint.

90-es táblánál valós 105-től megy a csekk, ha gyári kerekekkel fut a szekér, akkor az óra szerinti 105 még belefér.

Link to comment
Megosztás:

Gondban vagyok: péntek délután gyorsan leöblítettem a kocsit (sok vízzel lelocsol, autómosós sampon és finom kefés átmosás majd újra öblítés, ezt követően nagyjából szárazra törlés), majd beálltam a garázsba. Ma mentem vele és a napfényben lehet látni, hogy ahol a nap sütötte mosás közben, ott foltok maradtak a szélvédőn. Se Clin-el se mással nem tudtam leszedni, mintha megmarta volna (gondolom a vizes sampon égett rá). Van ötlet arra hogy ezt mivel tudom eltüntetni? (Hígítós ruhával is megpróbáltam finoman, nem jártam sikerrel...)

Link to comment
Megosztás:

Janó32, on 20 Jul 2015 - 10:03 PM, said:

Gondban vagyok: péntek délután gyorsan leöblítettem a kocsit (sok vízzel lelocsol, autómosós sampon és finom kefés átmosás majd újra öblítés, ezt követően nagyjából szárazra törlés), majd beálltam a garázsba. Ma mentem vele és a napfényben lehet látni, hogy ahol a nap sütötte mosás közben, ott foltok maradtak a szélvédőn. Se Clin-el se mással nem tudtam leszedni, mintha megmarta volna (gondolom a vizes sampon égett rá). Van ötlet arra hogy ezt mivel tudom eltüntetni? (Hígítós ruhával is megpróbáltam finoman, nem jártam sikerrel...)

Biztos máshol is foltos, csak nem látszik mert világos a kocsi. Soha nem mosd napon. Az enyém szörnyen nézne ki, nem szabad hagyni megszáradni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Biztos máshol is foltos, csak nem látszik mert világos a kocsi. Soha nem mosd napon. Az enyém szörnyen nézne ki, nem szabad hagyni megszáradni.

Mint írtam, amint körbeértem az öblítéssel már töröltem is át mint mindig (mikrószálas törlőkkel). Sehol nem olyan, megnéztem. Nagy fák árnyékában van a garázs előtt ahol lemostam, mindösszesen az első szélvédő egy részét érte a nap... Nem állnék neki tűző napon és felhevült karosszériát mosni... Sőt, tűző napon semminek sem állok neki, mert kb 10 perc alatt összeesnék (nem bírom a meleget és az erős napsütést, már csak ezért sem...)

Link to comment
Megosztás:

Gondban vagyok: péntek délután gyorsan leöblítettem a kocsit (sok vízzel lelocsol, autómosós sampon és finom kefés átmosás majd újra öblítés, ezt követően nagyjából szárazra törlés), majd beálltam a garázsba. Ma mentem vele és a napfényben lehet látni, hogy ahol a nap sütötte mosás közben, ott foltok maradtak a szélvédőn. Se Clin-el se mással nem tudtam leszedni, mintha megmarta volna (gondolom a vizes sampon égett rá). Van ötlet arra hogy ezt mivel tudom eltüntetni? (Hígítós ruhával is megpróbáltam finoman, nem jártam sikerrel...)

Ajánlom a Lidl saját márkás ablaktisztítóját (szerintem jobb a Clin-nél) és a szintén ott kapható, direkt üveghez való mikroszálas törlőkendőt. Nekem ez vált be.

u.i:

Van a TurtleWax-nak egy olyan gyors waxa, amivel még a nedves felületet kell befújni és úgy letörölni. Én mondom ettől nem fénye lesz a kocsinak, hanem aurja!!!

http://www.turtlewax.my/shop/image/cache/catalog/others/turtle.wax.wax.it.wet.spray.quickest-500x500.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kicsit off leszek, de ez a legjobban pörgő topic.

Megnéztem ma egy C vectrát 1.9 cdti (150le). Első tulaj, magyarországi gtc 5 ajtó verzió. Tényleg szép állapotban volt, szinte karcmentes, bőrős belsővel stb.

175e kilométer van benn (2008-as) és kettős tömegűt is kb. 1000km-rel ezelőtt cserélt (bár itt csak a régit tudta megmutatni, hogy tényleg cserélt, de én se éreztem semmi rendelleneset az autón). A szervizkönyv 2011-ig és 90e km-ig volt vezetve, utána állítólag ismerős opelosnál volt 15 ezrenként szervizelve. Korrektnek tűnt a srác viszont két dolog ami nem hagy nyugodni:

- állítólag azért akarja csak eladni, hogy végre megszabaduljon a hiteltől, tehát én csak akkor kapnék törzskönyvet, ha ő kicsengeti a lóvét a banknak

- az üvegek dot számát körbenézve érdekességet találtam: két első oldalablak azonos dot számú, két hátsó szintén azonos, de más dot számú, majd az első és hátsó szélvédő is ezektől eltérő de azonos dot számú.

Ő váltig állítja, hogy az életét rátenné, hogy nem volt törve (mondjuk valóban nem is úgy nézett ki) A kérdésem, hogy az lehet, hogy így jött ki a gyárból?

Köszi.

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Kicsit off leszek, de ez a legjobban pörgő topic.

Megnéztem ma egy C vectrát 1.9 cdti (150le). Első tulaj, magyarországi gtc 5 ajtó verzió. Tényleg szép állapotban volt, szinte karcmentes, bőrős belsővel stb.

175e kilométer van benn (2008-as) és kettős tömegűt is kb. 1000km-rel ezelőtt cserélt (bár itt csak a régit tudta megmutatni, hogy tényleg cserélt, de én se éreztem semmi rendelleneset az autón). A szervizkönyv 2011-ig és 90e km-ig volt vezetve, utána állítólag ismerős opelosnál volt 15 ezrenként szervizelve. Korrektnek tűnt a srác viszont két dolog ami nem hagy nyugodni:

- állítólag azért akarja csak eladni, hogy végre megszabaduljon a hiteltől, tehát én csak akkor kapnék törzskönyvet, ha ő kicsengeti a lóvét a banknak

- az üvegek dot számát körbenézve érdekességet találtam: két első oldalablak azonos dot számú, két hátsó szintén azonos, de más dot számú, majd az első és hátsó szélvédő is ezektől eltérő de azonos dot számú.

Ő váltig állítja, hogy az életét rátenné, hogy nem volt törve (mondjuk valóban nem is úgy nézett ki) A kérdésem, hogy az lehet, hogy így jött ki a gyárból?

Köszi.

Ha az év páronként stimmel és a szélvédők egy éven belül szórnak, akkor kicsi az esélye hogy az nem gyárilag van úgy...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

GTS. A GTC a 3 ajtós H Astra.

Szerintem sem gáz, ha nem egyforma a gravírozás, csak ne legyen több év difi közöttük.

Igaz. :)

Akkor így megnyugodtam. Egyedül a bőrkormányt kellene még bőröztetnem mert felül "szivacsosan" kezd szétmállani. Nem a sima bőrös H astra kormánya van hanem a az a hüvelykujjnak helyet adó sportosabb. Talán reális 175 e után...nagyon nehéz normálisat találni... :(

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Lassan szükségessé válik a szélvédőm cseréje. A Pilkington oldalán van egy ajánlatkérő funkció. Éltem vele, majd vártam a választ hiába. Hétköznap munkaidőben van egy chat lehetőség az oldalon. Ott szóvá tettem, hogy nem kaptam választ. Igen udvariasan közölték, hogy intézkednek, hamarosan meg is érkezett a válasz, SZÁMOMRA ELKÉPESZTŐ, AZ alábbiakban idézem:

"

Kedves Ügyfelünk !

E-mailben sajnos nincs lehetőségünk árajánlatot adni,kérem telefonos elérhetőségeinken keresni vagy válasz e-mailként kérem küldje meg telefonos elérhetőségét és visszajelzek Ön fele árajánlattal.

Üdvözlettel

Tellili Gizella

munkafelvevő

Pilkington Agr Hungary Kft.

1107. Budapest,Szállás utca 19.

Tel.:+361 2600102

Fax:+361 4317088

gizella.tellili@nsg.com

"

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumtársak!

Lassan szükségessé válik a szélvédőm cseréje. A Pilkington oldalán van egy ajánlatkérő funkció. Éltem vele, majd vártam a választ hiába. Hétköznap munkaidőben van egy chat lehetőség az oldalon. Ott szóvá tettem, hogy nem kaptam választ. Igen udvariasan közölték, hogy intézkednek, hamarosan meg is érkezett a válasz, SZÁMOMRA ELKÉPESZTŐ, AZ alábbiakban idézem:

"

Kedves Ügyfelünk !

E-mailben sajnos nincs lehetőségünk árajánlatot adni,kérem telefonos elérhetőségeinken keresni vagy válasz e-mailként kérem küldje meg telefonos elérhetőségét és visszajelzek Ön fele árajánlattal.

Üdvözlettel

Tellili Gizella

munkafelvevő

Pilkington Agr Hungary Kft.

1107. Budapest,Szállás utca 19.

Tel.:+361 2600102

Fax:+361 4317088

gizella.tellili@nsg.com

"

Rendeld meg a Cromaxtól: https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570358-elso-szelvedo-uveg/303677-elso-szelvedo-opel-astra-g

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.