Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

..és az a lényeg, ha ilyet teszel be akkor a rendszámtábla világításhoz a foglalatba futó két vezetéket -asszem barna és zöld- meg kell cserélni. A gyárinak pont ellentétesen.

Lehet venni ilyen ledes izzókat hátsó lámpába, belső világításhoz, stb. Kár, hogy ilyen drágák, de majd lassan én is kicserélgetem őket. Itt van néhány féle.

Link to comment
Megosztás:

Hát, magyarázhatnád, hogy: ez kérem biztos úr, jég fehér.

Ő mondaná: E? Má pedig ez olyan kékes. De biztos nem fehér. Cseréjje le!

Így jártam! Szórol szóra. :D

Pontosan az ilyenek miatt kérdezem? Nem olyan régen beszélgettünk kolégákkal, rendőr haverral, hogy ha nem ég valamelyik lámpád akkor hogyan tudod kimagyarázni magadat. Biztos úr én a kresz eéőirásainak megfelelően elindulás előtt ellenőriztem, nem állhatok meg minden méter elteltével. Erre Rendőr haver azt mondta hogy ő ilyenekért nem nagyon szól, Tavaly is volt talán 10 birság amit adott, azt sem fehérnek. Remélen nem bántottam meg senkit, ugyan is nem állt szándékomban!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Pontosan az ilyenek miatt kérdezem? Nem olyan régen beszélgettünk kolégákkal, rendőr haverral, hogy ha nem ég valamelyik lámpád akkor hogyan tudod kimagyarázni magadat. Biztos úr én a kresz eéőirásainak megfelelően elindulás előtt ellenőriztem, nem állhatok meg minden méter elteltével. Erre Rendőr haver azt mondta hogy ő ilyenekért nem nagyon szól, Tavaly is volt talán 10 birság amit adott, azt sem fehérnek. Remélen nem bántottam meg senkit, ugyan is nem állt szándékomban!!!!!!!

Már jó ideje nem kötelező a tartalék izzókészlet.

Link to comment
Megosztás:

Már jó ideje nem kötelező a tartalék izzókészlet.

így van. ezért nem is büntethet meg érte. nézzük a másik oldalát, ha pl audid van egy sz@ros izzócseréhez le kell bontani a lököst és ki kell venni a lámpát. ha csak ezt a hétvégét nézed akkor 4 nap van egyhuzamban amikor nincs nyitva kereskedés hogy kicseréltesd. nem mindenki tudja megoldani szakszervíz nélkül a cserét.

Link to comment
Megosztás:

Palicska itt arra gondolt szvsz hogy (ugyancsak a KRESZ szerint) minden elindulás előtt ellenőrizni kellene a világítótestek állapotát és működőképességét, tehát ha a rendőr be tudja bizonyítani hogy a lámpád már elinduláskor sem világított (mondjuk mert látja ahogy indulsz egy parkolóból), akkor simán megbüntethet. Mert valóban nem vagy köteles kicserélni, viszont működésképtelen világítótestekkel meg nem is indulhatsz el. Szóval ha az audis nem akarja leszedni a lökhárítót és a hosszú hétvégén nincsen nyitva a márkaszerviz sem, akkor sajnos most 4 napig buszoznia kell(ene elvileg). :D

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Mai programom: téli kerék le, féknyereg festés, nyári kerék fel, mosás, takarítás (az autót természetesen), polírozás. Csinálok majd néhány képet. :D

Kiporszívózod a nappalit is, meg letollseprűzöd a vitrint, utána meg sütsz egy vizes piskótát... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Palicska itt arra gondolt szvsz hogy (ugyancsak a KRESZ szerint) minden elindulás előtt ellenőrizni kellene a világítótestek állapotát és működőképességét, tehát ha a rendőr be tudja bizonyítani hogy a lámpád már elinduláskor sem világított (mondjuk mert látja ahogy indulsz egy parkolóból), akkor simán megbüntethet. Mert valóban nem vagy köteles kicserélni, viszont működésképtelen világítótestekkel meg nem is indulhatsz el. Szóval ha az audis nem akarja leszedni a lökhárítót és a hosszú hétvégén nincsen nyitva a márkaszerviz sem, akkor sajnos most 4 napig buszoznia kell(ene elvileg). :D

Tényleg csak elvileg: az 5. napon pedig tréleren vitesse szervizbe izzócserére? :D Eléggé sántít ez a logika! :lol:

Link to comment
Megosztás:

csak óvatosan a házi polírozással még a végén szép hologramos lesz a paripa, pláne ha sötét színű a kocsi.

én ezt inkább szakira bíznám aki garanciát vállal a munkájára ha elcseszi javítja a hibáit

Bocs, én szaki vagyok. :D Négy évet lehúztam egy mosóban, ahol csináltunk polírozást, kárpittisztítást, stb. Utána még 10 évig jártam egy fazonhoz Csákvárra az autóit rendben tartani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ti milyen márkájú polír szert szoktatok használni,mondjuk esetleg ami jó az Én sötétkék járgányomhoz is. Ja, és géppel akarom polírozni.

Előre is köszi a segítséget!

Én Sonaxot használok, elég jó, bár már vizezik, régen jobb volt. Meg van egy angol cucc, aminek nem jut eszembe a neve, de majd utánanézek.

Link to comment
Megosztás:

Tényleg csak elvileg: az 5. napon pedig tréleren vitesse szervizbe izzócserére? :D Eléggé sántít ez a logika! :lol:

Nem. :D

Fényes nappal, lakott területen belül egyelőre nem kell fényszórót használni, szóval ha a szerviz belterületen van akkor odáig elmehet autóval, de egyébként a törvényalkotók logikáját követve egy kiégett izzó miatt tényleg trélert kellene hívni. Az más kérdés hogy senki nem fog...

Link to comment
Megosztás:

Megérkezett a váltószoknya, ki is cseréltem ma gyorsan:

https://picasaweb.google.com/bpocsi/Z14XEP?...585880657849522

https://picasaweb.google.com/bpocsi/Z14XEP?...585908449215810

Ha kicsit többet tűrök be, lehetett volna valamivel feszesebb is, de ezért még egyszer szét nem szedem :D

Maga a szoknya profi munka, szép kidolgozás, pontos méretezés! 2e Ft-ot bőven megért postaköltséggel együtt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.