Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

rakott már fel valaki utólag sárvédő gumikat? Azaz műanyagot mert most már csak azt gyártanak. Napokban fogom feltenni majd. A szerelési útmutató ír egy ragasztó szalagot is amit a sárvédő ívre kell felragasztani alá. Szerintetek van szerepe? Lesz e gond belőle ha kihagyom? Olyanra gondolok hogy a fényezést felszedi e esetleg a sárvédő műanyag?

Nekem elöl van, hátra nem teszek, mert az csúnya...

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt! Régen jártam erre, kicsit el vagyok havazva mostanság.

Gondoltam megosztok egy érdekes hibát.

Lambda szonda fűtő áramkör hibát dobott a gép, plusz nem volt töltés visszajelző, és a szervó már gyújtáson dolgozott.

A 3 hónapos staffi kutyám lerágta a szonda kábelét, plusz a generátorról is egy vezetéket!

Unatkozott a kis dög! Tehát jól meg kell gondolni a kutyatartást! :D

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt! Régen jártam erre, kicsit el vagyok havazva mostanság.

Gondoltam megosztok egy érdekes hibát.

Lambda szonda fűtő áramkör hibát dobott a gép, plusz nem volt töltés visszajelző, és a szervó már gyújtáson dolgozott.

A 3 hónapos staffi kutyám lerágta a szonda kábelét, plusz a generátorról is egy vezetéket!

Unatkozott a kis dög! Tehát jól meg kell gondolni a kutyatartást! :D

Az enyimet újkorában a nyestek és a macskák szerették, de már nem tetszik nekik, sok benne a km. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

rakott már fel valaki utólag sárvédő gumikat? Azaz műanyagot mert most már csak azt gyártanak. Napokban fogom feltenni majd. A szerelési útmutató ír egy ragasztó szalagot is amit a sárvédő ívre kell felragasztani alá. Szerintetek van szerepe? Lesz e gond belőle ha kihagyom? Olyanra gondolok hogy a fényezést felszedi e esetleg a sárvédő műanyag?

Szerintem ragasztó nélkül is nyugodtan felteheted. Egyébként érdekes mert amikor tavaly vettem a gyári Opel sárvédőgumikat (műanyagot) abban nem volt semmilyen ragasztócsík. Egy-egy csavar, meg két-két acélclips tartja a helyén a "gumit".

Link to comment
Megosztás:

Most ilyen munkám van:

BGA az alkatrészeknek nincs lába! Alul van a forrasztási felület.

Csak számítógép vezérelt kiforrasztóállomással lehet kivenni a hibás alkatrészt. Nagyon izgalmas!

Nekünk van egy pár a munkahelyen:

http://www.electronicsproductionworld.com/articleView.aspx?idArticle=71935_3101059108102007

http://www.qmsi.com/123/airvac_drs24.jpg

http://www.dna-automation.co.uk/images/ONYX%2024%20English-1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma felraktam végre a sárfogó "gumikat". Csak előre kerültek mert a hátsók nagyon rondán elálltak.

A művelet elején már akadt egy kis gondom, mikor kivettem az emelőt a zsákjából jött vele egy kis drót valami. Megtudná nekem mondani vagy mutatni hogy mire való? Gondolom én valami biztonsági rögzítő lehet az emelőnél?

P1030575_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma felraktam végre a sárfogó "gumikat". Csak előre kerültek mert a hátsók nagyon rondán elálltak.

Hogyhogy elálltak? A hátsóknak pedig gyönyörűen illeszkedniük kell a lökhárító, ívére ha jól vannak feltéve. No, meg az se mindegy, hogy melyik kocsira milyet akarsz feltenni.

Link to comment
Megosztás:

Hogyhogy elálltak? A hátsóknak pedig gyönyörűen illeszkedniük kell a lökhárító, ívére ha jól vannak feltéve. No, meg az se mindegy, hogy melyik kocsira milyet akarsz feltenni.

G Astra-hoz való szettet vettem, használtat, találtam egy 4 db-osat amit 5000-ért kínáltak.

Hát elállt a hátsó lökhárítótól, annyira hogy a kis ujjam is befért közé. Pedig még szerelési útmutatóm is van hozzá, a szerint csináltam mindent.

Link to comment
Megosztás:

G Astra-hoz való szettet vettem, használtat, találtam egy 4 db-osat amit 5000-ért kínáltak.

Hát elállt a hátsó lökhárítótól, annyira hogy a kis ujjam is befért közé. Pedig még szerelési útmutatóm is van hozzá, a szerint csináltam mindent.

A hátsóknak tökéletesen fel kell feküdniük a lökhárító ívére. Ha jól van feltéve akkor ott nincs hézag, még kicsi sem. Most ahogy nézem a saját szerelési utasítást, látszik, hogy más-más fajta kell a 4 és 5 ajtóshoz valamint a Caravanhoz is. Csak az elsők azonosak mindháromnál.

A gyári csomagoláson a cikkszámok: 9121577 és 17 18 040

Szerintem azok a leffencsek nem ahhoz a kasztnihoz valók.

Link to comment
Megosztás:

A hátsóknak tökéletesen fel kell feküdniük a lökhárító ívére. Ha jól van feltéve akkor ott nincs hézag, még kicsi sem. Most ahogy nézem a saját szerelési utasítást, látszik, hogy más-más fajta kell a 4 és 5 ajtóshoz valamint a Caravanhoz is. Csak az elsők azonosak mindháromnál.

A gyári csomagoláson a cikkszámok: 9121577 és 17 18 040

Szerintem azok a leffencsek nem ahhoz a kasztnihoz valók.

Az illetőtől akitől vettem azt mondta 2008-as 5-ajtós Astra-jan voltak fent. Lehet hogy akkor még sem. No mind1 most már nincs mit tenni, az elsőket feltettem szépen passzolnak, ajtókat, küszöböket valamennyire védeni fogják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.