Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ha nagy összegről van szó, akkor én a rendőrségre mennék.

A Vaterán már én is megszívtam telefonnal.Akkor megfogattam, hogy többet nem veszek használt telefont, látatlanban.

A képek és a telefonbeszélgetések alapján a telefon kifogástalan, új állapotban volt.Amikor megérkezett, csak álltam és néztem hosszú perceken át, mert egy lepukkant szar volt a dobozban.Felhívtam azt a gyökeret, és azt mondta hogy ez van.....Nem veszi vissza...

Először én is le akartam menni Győrbe, és meg akartam keresni, hogy leverjem a fejét, de aztán lenyugodtam és elkönyveltem magamban mint tanulópénzt.Műszaki dolgot ez után nem vettem használtan.

Szerintem nem tudnak neked segíteni haveri alapon, mert az alkalmazottak csak úgy nem nézhetnek meg személyes adatokat.Nem akarok konkrétumokat írni, de családon belül is van olyan, aki olyan állami cégnél dolgozik amivel már mindenkinek volt dolga :) és náluk kirúgás jár azért, ha nem munkaüggyel kapcsolatos néznek meg valakit.Figyeli a rendszer.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelosok!

Tudom hogy ez nem ide való téma de a segítségeteket szeretném kérni.Vettem a neten egy telefont a pénzt elutaltam ma egy hete hogy elvileg postára adta az a gyökér.Közben felszívódott nem tudom elérni semmilyen formában csak a számlaszámot illetve a nevet tudom ahova utaltam a pénzt.Azt szeretném kérdezni tőletek nincs e valakinek ismerőse OTP-be hogy a számlaszám alapján megnézze a címet ahol lakik mert megkeresem és kiverem belőle a szart.

Bocsi ha túl ingerült vagyok.

Köszi a segítséget.

Feljelentést kell tenni a Rendőrségen csalás miatt ismeretlen elkövetővel szemben és a kihallgatás során átadni minden nálad lévő bizonyítékot (e-mailok, átutalási bizonylat, sms-ek, telefonhívások ideje, stb).

Attól függően, hogy mekkora volt az "elkövetési érték" indul büntető- vagy szabálysértési eljárás. Az eljárás során a Rendőrség megkeresésére a bank ki fogja adni az adatokat, amelyek alapján jó eséllyel beazonosítható az elkövető. Az, hogy ezek után a károd megtérül-e, kétséges, minden esetre a gyökér "eladót" felelősségre fogják vonni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A belső visszapillantó tükröm elléggé mozog döcögős utjainkon,lehet esetleg valamit kezdeni vele vagy inkább nézni kellene valahol másikat vagy más fajtát?

Szia.

Vedd le és nézd meg először nincs e elrepedve a csatlakozásánál a gömbfejhez. Ha nincs akkor ragassz a gömbfejre egy réteg szigetelő szalagot. Majd tedd vissza. Ha így is mozog még akkor két réteget. Én is így oldottam meg, mert amint át állítottam éjszakai módra mindig elmozdult...

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Vedd le és nézd meg először nincs e elrepedve a csatlakozásánál a gömbfejhez. Ha nincs akkor ragassz a gömbfejre egy réteg szigetelő szalagot. Majd tedd vissza. Ha így is mozog még akkor két réteget. Én is így oldottam meg, mert amint át állítottam éjszakai módra mindig elmozdult...

Szia!

Ez a probléma engem is érint. Hogyan kell levenni a tükröt? Már próbáltam egyszer akkor kattant egy hatalmasat és inkább békén hagytam.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a probléma engem is érint. Hogyan kell levenni a tükröt? Már próbáltam egyszer akkor kattant egy hatalmasat és inkább békén hagytam.

Csak simán lefelé lehúzod, ki kell pattannia a helyéről. Egyik kezeddel akár a tartóját is foghatod míg a másikkal lehúzod a tükröt.

Link to comment
Megosztás:

196W :omg:

Beszerelés:

Speciális kapcsoló mellékelve!

A méret-szűkítő gumicsövek, szorítók, és vezetékek beszerzése a vevő feladata!

Az akkut lekötjük az autóról.

A turbót rögzítjük egy lemezzel a karosszériához, a szívócső környékén.

Az akku fázis oldaláról beviszünk egy vezetéket az utastérbe (220v-os 3 részes vezeték a legjobb)

A kapcsolót rögzítjük a gázpedálra.

A kapcsoló egyik oldalára rákötjük a fázist

A másik oldalára a egy másik vezetéket, amit visszavezetünk a turbó piros drótjához.

A turbó fekete drótját elvisszük egy földelő csavarig.

Majd a turbó szájára rászerelünk egy sportlégszűrőt.

A turbó használatra kész!

Az a finom kis 16A meg tűzgolyót csinál a kocsiból :blink: :D Na meg a szakszerű leírás. :omg:

Link to comment
Megosztás:

Most ez tulajdonképpen arra jó, hogy mindig tudod, hogy mi a baja a kocsinak?

Nem csak... Folyamatosan látod abban a pillanatban élő adatokat, az előgyújtás szögétől a beszívott levegő hőmérsékletén keresztül a folytószelep helyzetéig szinte mindent. Fétis... De nekem is tetszik... :D

Link to comment
Megosztás:

196W :omg:

Beszerelés:

Speciális kapcsoló mellékelve!

A méret-szűkítő gumicsövek, szorítók, és vezetékek beszerzése a vevő feladata!

Az akkut lekötjük az autóról.

A turbót rögzítjük egy lemezzel a karosszériához, a szívócső környékén.

Az akku fázis oldaláról beviszünk egy vezetéket az utastérbe (220v-os 3 részes vezeték a legjobb)

A kapcsolót rögzítjük a gázpedálra.

A kapcsoló egyik oldalára rákötjük a fázist

A másik oldalára a egy másik vezetéket, amit visszavezetünk a turbó piros drótjához.

A turbó fekete drótját elvisszük egy földelő csavarig.

Majd a turbó szájára rászerelünk egy sportlégszűrőt.

A turbó használatra kész!

Az a finom kis 16A meg tűzgolyót csinál a kocsiból :blink: :D Na meg a szakszerű leírás. :omg:

"KOMOLY"(talan) egy szerkezet ez a "TURBO".

Bár nekem egyszerűen csak egy OBI-s budi-ventilátornak tűnik :blink:

Nem tudom mit szólna a az ECU a légtömegmérőn keresztül érkező megváltozott paraméterekhez.

De erősen sárga-lámpás hibagyanúsnak tűnik a dolog.

De komolyra fordítva a szót:

A dologgal két apró probléma van. Az egyik a fordulatszám: míg egy jó karban levő turbó akár 200 000 fordulatot is megtesz egy perc alatt,

egy átlagos villanymotor mondjuk 3000-et. Persze lehet csökkenteni a turbó fordulatszámát, növelni a villanymotorét, meg köztes áttételekkel próbálkozni,

de a két forgó gép fordulatszám-tartománya között tátongó hatalmas szakadék áthidalására máig keresik a megbízható és megfizethető megoldást.

A másik gond a teljesítmény: egy belső égésű motor mérettől függően percenként 5-10 köbméter oxigéndús levegőt szív be és változtat kipufogógázokká.

A cél tehát egy kábé fürdőszoba-méretű helyiség levegőjét összesűríteni és benyomni a motorba egyetlen perc alatt.

Látható, hogy a feladat elvégzéséhez sem egy processzorhűtő ventilátor (bármennyire is rá van írva a dobozára), de még egy hajszárító sem megfelelő eszköz.

Ilyen mennyiségű levegő sűrítéséhez minimum 4-5 kW teljesítmény, vagy még több szükséges nem tyúkfingnyi 196 WATT!!!!!!!!!!!

Normál turbóknál a turbinakerék a kipufogógázokkal távozó 60-80 kW teljesítményből csippenti le a kompresszor hajtásához szükséges adagot,

míg a villanyturbónál legalább ugyanennyi energiát valahogy külön meg kell termelni.

Kész szerencse, hogy a motortérben található egy kábé 2 kW teljesítményű generátor.

Ezzel - kis jóindulattal, meg némi túlterheléssel - már lehetne kezdeni valamit, egy rühödék nagy inverter segítségével, meg ujjnyi vastag kábelekkel.

Ha azonban teljes teljesítményét a turbó hajtására fordítanánk, nem jutna villany befecskendezésre, világításra, szellőztetésre, zenehallgatásra, az ABS vezérlésre,

egyéb elektromos biszbaszok működtetésére. Nagyobb generátor kell tehát, mondjuk 3-4-szer akkora, ami drága, nem biztos, hogy ékszíjjal hajtható,

és át kell tervezni miatta az egész motorteret - ha nem az egész autót.

A BMW az m3 sorozatba tervez elektromos turbót.

Milliókat költve a projektre, de itt is csak rásegít az elektromos motor a kipufogó-gázok által

meghajtott turbinatengelyre:

villanyturbo_001.jpg

Ez azért kicsit komolyabb kinézetre is mint a fent említett BUDIVENTILÁTORnak :D

Az eladó kampányképe lehetne akár ez is:

villanyturbo_002.jpg

Link to comment
Megosztás:

...és akkor arról még szó sem esett hogy mivel ez a csoda kickdown kapcsolóval van ellátva (azaz a ventillátor csak akkor forog ha padlógázt nyomsz), így nem padlógázas üzem esetén csak felesleges ellenállásként lenne a beszívott levegő útjában, ergo még csökkenne is az autó teljesítménye, nemhogy növekedne. Még akkor is ha egyébként az ötlet működne, tehát üzemelő ventillátornál valami csoda folytán érezhető is lenne a teljesítménynövekedés. Következésképpen a kickdown kapcsoló eleve hülye ötlet, mert a ventillátornak vagy állandóan forogni kéne, vagy meg kellene oldani a ventillátorlapátok vitorlába állítását nem üzemelő feltöltő esetén hogy a közegellenállást a minimumra csökkentsük. Azaz már az elvvel is baj van, nem csak a megvalósítással. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Vedd le és nézd meg először nincs e elrepedve a csatlakozásánál a gömbfejhez. Ha nincs akkor ragassz a gömbfejre egy réteg szigetelő szalagot. Majd tedd vissza. Ha így is mozog még akkor két réteget. Én is így oldottam meg, mert amint át állítottam éjszakai módra mindig elmozdult...

tükör levétele után tünt fel,hogy maga a konzol mozg,tettem az alá is szigszallagot és jólett.KÖSZÖNÖM :icon13:
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.