Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én kb. egy hete jöttem rá, hogy ha nincs a kulcs bedugva a gyújtáskapcsolóba, akkor meg kell nyomni az óra gombját és akkor világít a TID 15 másodpercig!

Több, mint fél éve van nálam az autó! :D

De hát, minden nap tanul az ember! :D

Vagy kapcsold fel a helyzetjelzőt. Lekapcsolásig a kijelző is világít.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, megtudnátok mondani hány darab hőfok jeladó van a hűtőrendszerben?

valamelyik szerintem nem dolgozik rendesen

és felengedi a víz hőfokát 93 fokra és ilyenkor indul csak be a ventilátor hibajelzéssel párosítva

gyújtás levételig folyamatosan dolgozik

Link to comment
Megosztás:

Apropó, színkód. 3 db festékleverődésem van, abból a legnagyobb akkora, mint a nem olyan régen bevont 2ft-os érme (bár ott szerintem az előző tulaj évekig rajtahagyott egy madársz.rt mert olyan a formája). Mindegyik csak az alapozóig, tehát csak a szín, a vas sehol nem látszik. Honnan tudom meg, hogy milyen színkódú, egyáltalán javítóecsettel (stifttel) érdemes-e próbálkozni? Festő szerintem körberöhögne, ha kb. 2cl festéket kevertetnék vele.

Valakinek valami tapasztalat?

Link to comment
Megosztás:

Apropó, színkód. 3 db festékleverődésem van, abból a legnagyobb akkora, mint a nem olyan régen bevont 2ft-os érme (bár ott szerintem az előző tulaj évekig rajtahagyott egy madársz.rt mert olyan a formája). Mindegyik csak az alapozóig, tehát csak a szín, a vas sehol nem látszik. Honnan tudom meg, hogy milyen színkódú, egyáltalán javítóecsettel (stifttel) érdemes-e próbálkozni? Festő szerintem körberöhögne, ha kb. 2cl festéket kevertetnék vele.

Valakinek valami tapasztalat?

Színkód a jobb ajtónál!

Létezik spray is a gyári színből!

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik G Astránál ott van...

@beghyn:

Ilyen táblát keress az anyósoldali ajtót kinyitva a B-oszlop kocsi eleje felé eső oldalán:

astra_g_01.jpg

Ezen az utolsó sor bal oldali karaktercsoportja (itt a példán a Z 147) a színkód. Mellette (a fenti képen XXCL) a kárpit kódja látható.

Ha ez megvan akkor vagy bemész márkaszervizbe és a színkód alapján kérsz javítóstiftet (márkaszerviz, tehát nem lesz olcsó), vagy jobb festékboltokban szintén ezen színkód alapján ki tudják keverni neked ezt a színt és akár spray-ba is beletöltik. Viszont a gyári színek legtöbbje (néhány kivétellel) lakkozva van, tehát ezután még lakkot is kell venned.

Link to comment
Megosztás:

Apropó, színkód. 3 db festékleverődésem van, abból a legnagyobb akkora, mint a nem olyan régen bevont 2ft-os érme (bár ott szerintem az előző tulaj évekig rajtahagyott egy madársz.rt mert olyan a formája). Mindegyik csak az alapozóig, tehát csak a szín, a vas sehol nem látszik. Honnan tudom meg, hogy milyen színkódú, egyáltalán javítóecsettel (stifttel) érdemes-e próbálkozni? Festő szerintem körberöhögne, ha kb. 2cl festéket kevertetnék vele.

Valakinek valami tapasztalat?

Szia!

Itt szinte mindenféle színt kapsz, spray és stift formájában is. Kb. 1500-6000 Huf kiviteltől és színtől függően. Ezek gyári, Opel festékek.

http://opelcentrum.hu/aruhaz/javitofestekek?limit=20&limitstart=0

Link to comment
Megosztás:

Mindegyik G Astránál ott van...

@beghyn:

Ilyen táblát keress az anyósoldali ajtót kinyitva a B-oszlop kocsi eleje felé eső oldalán:

Ezen az utolsó sor bal oldali karaktercsoportja (itt a példán a Z 147) a színkód. Mellette (a fenti képen XXCL) a kárpit kódja látható.

Ha ez megvan akkor vagy bemész márkaszervizbe és a színkód alapján kérsz javítóstiftet (márkaszerviz, tehát nem lesz olcsó), vagy jobb festékboltokban szintén ezen színkód alapján ki tudják keverni neked ezt a színt és akár spray-ba is beletöltik. Viszont a gyári színek legtöbbje (néhány kivétellel) lakkozva van, tehát ezután még lakkot is kell venned.

Gyári spray is van, ahogy írtam korábban ;)

Link to comment
Megosztás:

nem soká leszek újra (nem mintha hiányoztam volna valakinek :) )

lassan befejeződik a lakás felújítás és költözés projekt :)

addig is jók legyetek :)

Én is vagyok még amúgy.Nálunk pedig a baba jön kb.2-3 hét múlva ,emiatt írok ritkán,de majdnem mindennap beleolvasok a fórumba.

A kocsi hibátlanul megy, nemsokára olajcsere ill. klímafeltöltése lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek az normális jelenség,hogy egy 2007-es 1.4 classic astra G,már a kezdetek ota,új kora ota,néha-néha elindulásnál,főleg hidegen,persze nyáron is az első indulásnál,berángat a kuplung mint a fene?Néha egy jó darabig semmi,és közben meg aztán hihetetlenül elkezd berángatni induláskor,és utánna megszünik már.majd pár nap mulva néha megint...Főként párás esös időben vettem jobban észre,de például ma is a napsütésben...De az az érdekes hogy új kora ota ilyen,és nem mindig csinálja,akkor ez most kuplung próbléma lenne?de ha az lenne akkor mindig,minden indulásnál kellene jelentkeznie a problémának,nem?Amugy 80 ezer km van benne.

Valaki esetleg,valami tapasztalat,vélemény,jó tanács?Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.