Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Cromaxban lehet fizetni bankkártyával,nem tudja valaki?Ha igen miylennel esetleg?

Köszi előre is.

Lehet. Pont ma fizettem, szerintem bármilyennel amit a szokványos terminálok elfogadnak.

Más:

Fékbetétet kellett cserélnem, mert beszorult a vágottkő a betét és a tárcsa közé. A betétet ki is nyirta.

Én most kit nyírjak ki? :) Külföldön nem nagyon láttam olyan utakat amikor egy kis kátrányt elhintenek és rászorják a vágott követ oszt jónapot kívánok.

Link to comment
Megosztás:

Külföldön nem nagyon láttam olyan utakat amikor egy kis kátrányt elhintenek és rászorják a vágott követ oszt jónapot kívánok.

Sajnos mostanában egyre több helyen alkalmazzák ezt a fajta megoldást. Egy hónapja voltunk a Zemplénben. Pálháza és Telkibánya között így "javították" a rettentő mód kátyús utat. Rossz volt hallani amikor a gumik felkapták ezeket az apró köveket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyzetjelzőt, hogy lehet kiszedni?

Mert kiégett, ha jól láttam felül fogja egy köröm, de nem akartam nagyon feszegetni, mert a péklapát kezem se nagyon fér oda! :D

Csatlakozóval együtt el kell fordítani talán 90°-ot, utána kitudod venni a lámpából. Aztán csalatkozóból kell kihúzni. Múlt héten cseréltem én is mert kiégett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Vélemények re lennék kíváncsi a következő videóval kapcsolatban Z1.4xep motor olaj ellen őrzés

szerintem a szint rendben volt :)

de a gyertya csere :)... nem láttam a nyomaték kulcsot , de örülök neki hogy van nekik speckó trafó kiszedőjük , és GM jelölésű ablakmosólé :D :D

Link to comment
Megosztás:

Én a maxon, ha valamiért elkezdene fogyni, akkor van miből. Csak max felett ne legyen....

Faterom szoktatott rá erre a 3/4-fél közötti nívószintre. De csak azért vettem át,mert láttam értelmét. hoztam nekik egy x14xe korzát,maxra töltöttem én is,így csepegett a főtengely szimmering a váltó felöl.

Ő meg 3/4ig tölti és a garázsban alig látok alatta csepegést. Az a szimmering szinte biztosan többet dolgozik/na ha maxig van öntve.

Link to comment
Megosztás:

Faterom szoktatott rá erre a 3/4-fél közötti nívószintre. De csak azért vettem át,mert láttam értelmét. hoztam nekik egy x14xe korzát,maxra töltöttem én is,így csepegett a főtengely szimmering a váltó felöl.

Ő meg 3/4ig tölti és a garázsban alig látok alatta csepegést. Az a szimmering szinte biztosan többet dolgozik/na ha maxig van öntve.

Miért dolgozna többet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Vélemények re lennék kíváncsi a következő videóval kapcsolatban Z1.4xep motor olaj ellen őrzés

Édesapám gépszerelő édes tova már 40 éve. Azt mondta sosem szabad tele önteni mert akkor majd lekezdi kajálni a motor az olajat. Szerintem se egészséges ha csurig van öntve olajjal. Én a fél 3/4 szintet szoktam tartani.

Link to comment
Megosztás:

Édesapám gépszerelő édes tova már 40 éve. Azt mondta sosem szabad tele önteni mert akkor majd lekezdi kajálni a motor az olajat. Szerintem se egészséges ha csurig van öntve olajjal. Én a fél 3/4 szintet szoktam tartani.

Kérdezd már meg tőle, hogy pontosan mi a gond a teleöntéssel? Mert ez eléggé városi legenda szagú...

Link to comment
Megosztás:

Miért dolgozna többet?

Szerintem a csapágy alsó része simán úszik az olajban ha maxnál van a szint. A kartertömítéssel is ugyanez a helyzet...

De A.G. Bell four stroke engine performace tuning című könyvében is szót ejt arról,hogy fél-háromnegyeden legjobb tartani,illetve lehetőség szerint minél közelebb a min jelzéshez.

Minél nagyobb az expanziós tér (dugók által lökdösött levegőnek hely),annál kisebb terhés éri a blokkot,tömítéseket stb. Száraz karteres olajzásnak is ez ad értelmet többek között.

Link to comment
Megosztás:

Faterom szoktatott rá erre a 3/4-fél közötti nívószintre. De csak azért vettem át,mert láttam értelmét. hoztam nekik egy x14xe korzát,maxra töltöttem én is,így csepegett a főtengely szimmering a váltó felöl.

Ő meg 3/4ig tölti és a garázsban alig látok alatta csepegést. Az a szimmering szinte biztosan többet dolgozik/na ha maxig van öntve.

Akkor az a szimering már csereérett olajmennyiségtől függetlenül.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a nagy kérdésem, hogy most akkor mi is a helyzet szerintetek ezzel a (fehér) ledes helyzetjelző izzóval?
Tény, hogy a színe más, mint a tompítottnak, de ez szerintem már csak ízlés kérdése, a lényeg az lenne, hogy büntethet-e érte a rendőr?

KöHÉM
54. §
(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

55. §

(1) A gépjárműre, a mezőgazdasági vontatóra, a lassú járműre és a pótkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott helyzetjelző lámpát szabad felszerelni.

Tehát ez a jóváhagyási jel, hogy is van? A lámpa fogalmába beletartozik a benne lévő izzó is?
Mivel magán a lámpatesten egyértelműen rajta van a jóváhagyási jel, de mondjuk a (fehér) ledes izzón nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a nagy kérdésem, hogy most akkor mi is a helyzet szerintetek ezzel a (fehér) ledes helyzetjelző izzóval?

Tény, hogy a színe más, mint a tompítottnak, de ez szerintem már csak ízlés kérdése, a lényeg az lenne, hogy büntethet-e érte a rendőr?

KöHÉM

54. §

(3) A helyzetjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarná - sötétben, tiszta időben 300 méter távolságról észlelhetőnek kell lennie. Az első helyzetjelző lámpa csak színtelen (fehér) vagy kadmiumsárga, a hátsó helyzetjelző lámpa csak piros fényt bocsáthat ki.

55. §

(1) A gépjárműre, a mezőgazdasági vontatóra, a lassú járműre és a pótkocsira csak jóváhagyási jellel ellátott helyzetjelző lámpát szabad felszerelni.

Tehát ez a jóváhagyási jel, hogy is van? A lámpa fogalmába beletartozik a benne lévő izzó is?

Mivel magán a lámpatesten egyértelműen rajta van a jóváhagyási jel, de mondjuk a (fehér) ledes izzón nincs.

Szia!

Nem, a lámpa fogalmába nam tartozik bele az izzó, viszont van egy olyan előírás is, hogy egy lámpatestbe csak az ahhoz előírt, jóváhagyott izzót szabad beszerelni. Pl. a H7 fényszóróizzó helyére se tehetsz xenont, hiába rendelkezik jóváhagyási jellel a lámpatest, az úgy teljesen szabálytalan, mert nem arra tervezték. Tehát elvileg, ha nagyon kukacoskodni akar valaki akkor bele lehetne kötni, de nem hiszem, hogy egy fehér LED-be a helyzetjelzőben belekötözködne bárki.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kérdezd már meg tőle, hogy pontosan mi a gond a teleöntéssel? Mert ez eléggé városi legenda szagú...

Azt mondja hogy ott már olyan sok a mennyiség hogy felkapja a dugó és nem bírja eldolgozni, gondolom lehúzni a gyűrű, így elkezdi enni.

De ha elolvasol bármilyen gép kezelési könyvét ott is mindig a fél szintet adják meg. Sose írják hogy öntsed nyugodtan tele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le kell cserélnem egy ferdehátú (CC/T98) G Astrán a csomagtartó teleszkópját/gázrugóját, mert az utóbbi 2 év telein többször is fejbekólintott a csomagtartó ajtaja. Nyáron többnyire működött rendesen. A kérdésem, hogy megvehetem-e a legolcsóbbat is vagy van valami amire figyeljek oda?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Le kell cserélnem egy ferdehátú (CC/T98) G Astrán a csomagtartó teleszkópját/gázrugóját, mert az utóbbi 2 év telein többször is fejbekólintott a csomagtartó ajtaja. Nyáron többnyire működött rendesen. A kérdésem, hogy megvehetem-e a legolcsóbbat is vagy van valami amire figyeljek oda?

Köszi!

az utángyártott olcsó de sz@r (szerintem :) )

a gyári drága de jó :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.