Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kb 1600-1900Ft + posta a komplett utángyártott ház (alsó-felső rész egyben). Ilyenkor tudod azt tenni, hogy a ház hátsó részét (amiben az Opel logó van) párosítód az új gombsorral (ha az van szétszakadva). Ekkor teljesen olyan lesz, mint ha gyári lenne (nagyon jól passzol amit én vettem, nem lehet megmondani a különbséget, pedig az ilyen apróságokkal kapcsolatban is eléggé háklis vagyok). Ha a hátulja is oda van már de ragaszkodsz az Opel jelhez, akkor lehet gyárit is venni, de az azért nagyságrendekkel drágább (elektronikával sokkal drágább)

Mikrókapcsoló nem tudom mennyibe kerül, nekem ingyen van/volt (ha már autóelektronikai gyártócégnél dolgozom), ha jársz felém, adok Neked is ingyen olyat ami jó bele. :-)

A szaki nálunk kicserélte kb 10 perc alatt mind a 4 kapcsolót (2 kulcs), 20 perc alatt betanítással együtt megvolt.

Egyébként annyira még nem összetett PCB-s/smd-s ez a termék, így szinte bármi javítható (cserélhető) rajta.

Fejleménynek annyit hozzátennék hogy havernek a távíndítójára rátettük a kulcsrészt és próbálta betanítani, de nem jött össze. Vannak eltérő típusok amik nem hangolhatók össze? Amúgy egyik sem volt riasztós.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy pioneer DEH-1500-s fejegységet az opelembe (G). A gyári kazettás rádió van még benne. Szeretném megkérdezni van-e valakinek tapasztalata ezen a téren, hogy kell kiszedni elegánsan, illetve megoldani kábel darabolás, forrasztás nélkül. Gondolom kell majd valami csatlakozás átalakító, jól jönne pár link vagy bolt (Kecskemét környékén esetleg vagy a webshopok) ahol beszerezhetek hozzá mindent.

Köszönöm, üdv Zsolt.

Használtan vetted? Mert újonnan kell hogy legyen a dobozában ISO csatlakozó, sőt nekem kiszedő is volt benne.

Ilyen csati kell:http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=169_247&param=1&center=uj_termekek&term_id=1466

Link to comment
Megosztás:

Jóféle... mekkora ez átmérőre? És gyári? Vagy nagyobbat vettél?

314

gyárban készült :) zimmermann , ezt tanácsolta kezelőorvosom gyógyszerészem :)

ATE a gyári , de hirtelen nem volt jó árban

sajna a 345nél kell nyerget is cserélni ,és akkor nem tudnám felrakni a téli 16os kerekeket

Link to comment
Megosztás:

Használtan vetted? Mert újonnan kell hogy legyen a dobozában ISO csatlakozó, sőt nekem kiszedő is volt benne.

Ilyen csati kell:http://prodigyaudio.hu/index.php?lap=169_247&param=1&center=uj_termekek&term_id=1466

Nem, netről rendeltem, jövő hét keddre ér ide. Csak addig gondoltam gyűjtök infót előre. Annak örülök, ha adnak hozzá csatlakozót :)

Ha minden jól megy, nem kell semmit átvariálni igaz??

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Fejleménynek annyit hozzátennék hogy havernek a távíndítójára rátettük a kulcsrészt és próbálta betanítani, de nem jött össze. Vannak eltérő típusok amik nem hangolhatók össze? Amúgy egyik sem volt riasztós.

Hát ezt most nem egészen értem. Tehát a te kulcsod szárát és elektronikáját és a immo jeladót áttettétek az ismerősöd kulcsházába de nem tudtátok indítani az autód? Ennek egyébként lehet az is az oka, hogy az elemet kivettétek vagy megszakadt egy pillanatra az áramellátása a kulcsban lévő elektronikának. Ilyenkor nem árt ha újra tanítod a kulcsot (bár ettől még indítania kellene).

Nekem gyári riasztó van az autómban (igaz, jelenleg inaktív a rendszer), de ettől még az immorendszer és a kulcsban minden ua mint egy nem riasztósban. A riasztó a lámpavillogásra tanul be. Tehát záráskor a második villogásra élesedik, nyitáskor az egy villantásra kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Nem, netről rendeltem, jövő hét keddre ér ide. Csak addig gondoltam gyűjtök infót előre. Annak örülök, ha adnak hozzá csatlakozót :)

Ha minden jól megy, nem kell semmit átvariálni igaz??

Köszönöm.

Szia!

Annyit kell, hogy a két áramvezetéket, a gyújtás- és a direktáramot fel kell cserélni a csatlakozóban, mert az Opelnél ezek fordítva vannak mint a szabvány. Gyakorlatilag a piros és a sárga vezetéket kell megcserélni (a gyári kötegben lehet, hogy mind a kettő piros, arra most fejből nem emlékszem pontosan).

Valamint ha zavar, hogy elveszi a dátumkijelzést a középkonzol kijelzőjéről a rádió bekapcsolás után (a gyári rádió ugye oda írja ki az információit, a nem gyáritól viszont nem kap adatokat, ezért az a sor üres marad) akkor két lehetőség van: 1. szervizben leprogramoztatod a kijelzőről a rádiót, 2. megszakítod a piros fehér vezetéket, de FONTOS: nem a rádiónál, mert az erősítő is onnan kapja a tápot, hanem a kijelzőnél.

Ezek szoktak a visszatérő kérdések lenni rádiócserénél.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt most nem egészen értem. Tehát a te kulcsod szárát és elektronikáját és a immo jeladót áttettétek az ismerősöd kulcsházába de nem tudtátok indítani az autód? Ennek egyébként lehet az is az oka, hogy az elemet kivettétek vagy megszakadt egy pillanatra az áramellátása a kulcsban lévő elektronikának. Ilyenkor nem árt ha újra tanítod a kulcsot (bár ettől még indítania kellene).

Nekem gyári riasztó van az autómban (igaz, jelenleg inaktív a rendszer), de ettől még az immorendszer és a kulcsban minden ua mint egy nem riasztósban. A riasztó a lámpavillogásra tanul be. Tehát záráskor a második villogásra élesedik, nyitáskor az egy villantásra kikapcsol.

Amikor ~1 hete javítottam a kulcsomat, akkor minimum 15 percig nem volt benne az elem, s nem kellett tanítani. ;)

Link to comment
Megosztás:

A laptopnál amit jól meg kell nézni mielőtt megveszed az a "monitor" rész betekintési szöge.

Amúgy az Asus szerintem jó márka.A hardver meg min 3Gb RAM, és Celereon változatokat el kell kerülni a CPU-nál.

Az integrált videó kártyák területnén nincs sok választásod.Amelyikben combosabb videó kártya van, az már szerintem igen sokba kerül, de egy 100.000-130.000Ft-os laptopba az általános igényeket kielégítő videó kártya van, ami annyit tesz, hogy a mai játékok nem, de az 5-6 évvel ezelőtti játékok mennek rajta.(tapasztalat).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Asus laptopot készülök venni. Van valakinek tapasztalata a márkáról? Asztali gép helyett lesz, még nem volt laptopom eddig.

Szia!

A mi kis családunk eddig kétszer vett laptop-ot. Sok utánajárás, szakik tanácsa stb után kb5 éve vettünk egy K-szériás Asus-t (akkor 130 volt az ára). Az akkumulátora két év alatt befejezte a a funkcióját de ezt leszámítva semmi gondunk nem volt/nincs vele, sőt még mindig tip-top a gép mindenben. (Gyorsan le is kopogom...) Nyár végén kellett egy másik ezen darab kellé, vettünk 80 környékén egy X szériást. Eddig pöpec. Egyébként min. Intel Pentiumban érdemes gondolkozni.

Mi ezen gép mellett tettük le a voksunkat:

http://www.aqua.hu/asus-x501a-xx235d-notebook-sotetkek-195503.html

Ezek nem "gamer" gépek, ha komoly játékokat szeretnél futtatni, akkor neked komoly gépet kell venned (150-től felfelé).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Asus laptopot készülök venni. Van valakinek tapasztalata a márkáról? Asztali gép helyett lesz, még nem volt laptopom eddig.

Kérdés hogy mire kell.

Valakinek ez, valakinek az a márka vált be, de nekem van pár olyan, amit nem vennék. És van amit szívesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Asus laptopot készülök venni. Van valakinek tapasztalata a márkáról? Asztali gép helyett lesz, még nem volt laptopom eddig.

Szintén Asus-t javaslok. Az én A6Rp-m már 7,5 éve működik hibátlanul. Gyorsan le is kopogom. Igaz nem is volt olcsó annak idején. Manapság két gépet is lehetne venni az akkori árból. Az akksija már gyengélkedik, annak ellenére, hogy összesen nem ment egy napot akkumulátorról.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szintén Asus-t javaslok. Az én A6Rp-m már 7,5 éve működik hibátlanul. Gyorsan le is kopogom. Igaz nem is volt olcsó annak idején. Manapság két gépet is lehetne venni az akkori árból. Az akksija már gyengélkedik, annak ellenére, hogy összesen nem ment egy napot akkumulátorról.

Vagy éppen azért, mert összesen nem ment egy napot akkumulátorról :) Ezek az akksik nem szeretik, ha állandó jelleggel a töltőn lógnak, de azzal se sokat hosszabbodik az élettartama, ha nincs a gépben, mert az önkisülés miatt akkor is merül, és fel kell töltögetni időnként, különben a mélykisülés megintcsak nem használ neki. De 7,5 év után már egyébként sem csoda, hogy kifekszik, az nagyon szép idő egy ilyen akksinak, inkább örülj neki, hogy eddig bírta.

Egyébként csatlakozom, az Asusok jók, nekem egy MSI-m van már nagyon régóta, az is bevált, az Acerről viszont nem hallottam/tapasztaltam olyan egyöntetűen jókat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Annyit kell, hogy a két áramvezetéket, a gyújtás- és a direktáramot fel kell cserélni a csatlakozóban, mert az Opelnél ezek fordítva vannak mint a szabvány. Gyakorlatilag a piros és a sárga vezetéket kell megcserélni (a gyári kötegben lehet, hogy mind a kettő piros, arra most fejből nem emlékszem pontosan).

Valamint ha zavar, hogy elveszi a dátumkijelzést a középkonzol kijelzőjéről a rádió bekapcsolás után (a gyári rádió ugye oda írja ki az információit, a nem gyáritól viszont nem kap adatokat, ezért az a sor üres marad) akkor két lehetőség van: 1. szervizben leprogramoztatod a kijelzőről a rádiót, 2. megszakítod a piros fehér vezetéket, de FONTOS: nem a rádiónál, mert az erősítő is onnan kapja a tápot, hanem a kijelzőnél.

Ezek szoktak a visszatérő kérdések lenni rádiócserénél.

Köszönöm az infót.... :)

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Asus laptopot készülök venni. Van valakinek tapasztalata a márkáról? Asztali gép helyett lesz, még nem volt laptopom eddig.

Jó márka, csak ajánlani tudom. Ár tudás arányban a legjobb. Ismeretségi körben mindenkinek ilyet ajánlottam eddig senkinek semmi gondja vele. Amúgy informatikus a szakmám.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

A mi kis családunk eddig kétszer vett laptop-ot. Sok utánajárás, szakik tanácsa stb után kb5 éve vettünk egy K-szériás Asus-t (akkor 130 volt az ára). Az akkumulátora két év alatt befejezte a a funkcióját de ezt leszámítva semmi gondunk nem volt/nincs vele, sőt még mindig tip-top a gép mindenben. (Gyorsan le is kopogom...) Nyár végén kellett egy másik ezen darab kellé, vettünk 80 környékén egy X szériást. Eddig pöpec. Egyébként min. Intel Pentiumban érdemes gondolkozni.

Mi ezen gép mellett tettük le a voksunkat:

http://www.aqua.hu/asus-x501a-xx235d-notebook-sotetkek-195503.html

Ezek nem "gamer" gépek, ha komoly játékokat szeretnél futtatni, akkor neked komoly gépet kell venned (150-től felfelé).

Hogy használtátok a gépet? Mert úgy gyorsan ki lehet nyírni az akkut ha folyamatosan töltőn van a gép és közben bent az akku. Ha nem cipeled jobbra balra akkor akut fel kell tölteni ki kell venni majd 1-2 havonta le kell meríteni feltölteni és újra kivenni.

Link to comment
Megosztás:

Hogy használtátok a gépet? Mert úgy gyorsan ki lehet nyírni az akkut ha folyamatosan töltőn van a gép és közben bent az akku. Ha nem cipeled jobbra balra akkor akut fel kell tölteni ki kell venni majd 1-2 havonta le kell meríteni feltölteni és újra kivenni.

Nekem a 8 éves asusomban még mindig gyári aksi van, és az élete során 90%-ban töltőn. És az eredeti kapacításának 60%-a, és nem rossz. Igaz már nem én használom.

Én a következőket ajánlom: Dell, Toshiba, Samsung, Asus, Lenovo, Packard Bell

Nem ajánlanám: HP, Emachine ( + töb noname), Acer (tudom másnak bevált, de én sok rosszat láttam), Fusi

Családban 3 Asus volt, egy belőle behalt. (de asus nem rossz)

Egy PB-t nyúzok 3.5 éve, és nagyon pöpec, igaz nem az olcsó féle volt, hanem izmos gép annó

Acerből 2-ből 2 behalt a családban

Samsung bírja a strapát fél éve....

Több céges HP-m volt, inkább nem mondok semmit, az olcsóbb hulladék, a drágában is akad gázas példány.... Jah, és 11 évig HP termékek gyártását supportáltam..... de ennek ellenére laptopban nem ajánlom. De vannak olyan termékek, amiben csak HP.

Én Dellt vagy Toshibát vennék most. Dell minőségre, Toshiba designre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hogy használtátok a gépet? Mert úgy gyorsan ki lehet nyírni az akkut ha folyamatosan töltőn van a gép és közben bent az akku. Ha nem cipeled jobbra balra akkor akut fel kell tölteni ki kell venni majd 1-2 havonta le kell meríteni feltölteni és újra kivenni.

Én 1,5 év alatt kinyírtam :D Pedig odafigyeltem rá, töltés 100%ra majd lemerítettem. Most alig bír egy gyenge órát arról nem is beszélve,hogy kpl csere volt alaplap + hűtő + kijelző + töltő.

Hibalista.:

-Túlmelegedés (nem kosz miatt, teljesen új volt még)

-Kijelzőhiba (először csíkozott, majd a várva várt se kép se hang)

-Töltőhiba. nem volt hajlandó tölteni. (szerintem ez ölte meg az akksit, de persze mivel 1év lejárt nincs rá garancia)

Bíztam ebben a maszatban, állítólag belenyúltam egy rosszba. 200 + ezerért, mindez sovány vigasz.

Nem is érdekel az astra menjem a többi ... :D

Egyébként a fekete macska egy DELL Inspiron

Link to comment
Megosztás:

Én 1,5 év alatt kinyírtam :D Pedig odafigyeltem rá, töltés 100%ra majd lemerítettem. Most alig bír egy gyenge órát arról nem is beszélve,hogy kpl csere volt alaplap + hűtő + kijelző + töltő.

Hibalista.:

-Túlmelegedés (nem kosz miatt, teljesen új volt még)

-Kijelzőhiba (először csíkozott, majd a várva várt se kép se hang)

-Töltőhiba. nem volt hajlandó tölteni. (szerintem ez ölte meg az akksit, de persze mivel 1év lejárt nincs rá garancia)

Bíztam ebben a maszatban, állítólag belenyúltam egy rosszba. 200 + ezerért, mindez sovány vigasz.

Nem is érdekel az astra menjem a többi ... :D

Egyébként a fekete macska egy DELL Inspiron

Hát van ez így, bele nyúltál. Én a telefonommal voltam így anno. Nővérem és én is rendeltünk egy Sony Ericsson W580-at, az enyém egy év alatt vagy 5-ször volt szervizben, garancia után meg is döglött hamarosan egy két hónapra rá. Nővéremé a mai napig üzemel...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem az ASUS laptopom most Augusztus végén mondta be az unalmast.Bekapcsolom,csak pörög a venti jó nagy fokozaton,és sötét képernyő.Ennyi,mást nem hajlandó csinálni.

Bátyám laptopja ugyan olyan mint az enyém (amikor az övét rendelte nekem is rendelt egyet,persze Én fizettem az enyémet,ennyire nagylelkű nem volt :) ),és a mai napig működik neki.Ettől függetlenül nem mondom,hogy sz@r az ASUS.

Ja,és 3,5 éves.

Most a régi dobozos gépről pötyögtetek,ez meg olyan lassú,hogy megunom az életemet. :(

A DELL-t Én is hallottam,hogy elég jó,és az ACER sem rossz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 8 éves asusomban még mindig gyári aksi van, és az élete során 90%-ban töltőn. És az eredeti kapacításának 60%-a, és nem rossz. Igaz már nem én használom.

Én a következőket ajánlom: Dell, Toshiba, Samsung, Asus, Lenovo, Packard Bell

Nem ajánlanám: HP, Emachine ( + töb noname), Acer (tudom másnak bevált, de én sok rosszat láttam), Fusi

Családban 3 Asus volt, egy belőle behalt. (de asus nem rossz)

Egy PB-t nyúzok 3.5 éve, és nagyon pöpec, igaz nem az olcsó féle volt, hanem izmos gép annó

Acerből 2-ből 2 behalt a családban

Samsung bírja a strapát fél éve....

Több céges HP-m volt, inkább nem mondok semmit, az olcsóbb hulladék, a drágában is akad gázas példány.... Jah, és 11 évig HP termékek gyártását supportáltam..... de ennek ellenére laptopban nem ajánlom. De vannak olyan termékek, amiben csak HP.

Én Dellt vagy Toshibát vennék most. Dell minőségre, Toshiba designre.

Nálam az ismerősi körben 3 Samsung halt be, ebből 1 volt garis a másik kettő a garancia lejárta után 2-3 hónappal. Mind alaplapos volt, különböző szériákból. Én innentől a Samsungot nem ajánlom senkinek, ahogy a Fujitsu Siemenseket sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.