Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Minden napra egy kérdés tőlem. A mai:

Vettem mostanában egy német eladótól egy G Astrát. A figura nagyon precíz volt, külön felírt nekem néhány kódot, ahogy az a mellékelt képen is látszik.
Az egyiket "R.C."-nek rövidítette és négy számjegy tartozik hozzá. Ez a gyári rádió kódja, ez tiszta.
A második mi lehet? Talán "WSS" vagy "WGS"? Arra gondolok, hogy a német "Wegfahrsperre"-nek, azaz az immobilizernek/indításgátlónak a rövidítése. Ehhez is 4 számjegy tartozik.
Az utolsó pedig nyilván a kulcs sorszáma. Egy S betű + 4 számjegy.

Ha a második valóban az indításgátlónak a kódja, akkor erre mikor lehet szükségem?

Vielen Dank!

astra_g_codes_zps7510838a.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minden napra egy kérdés tőlem. A mai:

Vettem mostanában egy német eladótól egy G Astrát. A figura nagyon precíz volt, külön felírt nekem néhány kódot, ahogy az a mellékelt képen is látszik.

Az egyiket "R.C."-nek rövidítette és négy számjegy tartozik hozzá. Ez a gyári rádió kódja, ez tiszta.

A második mi lehet? Talán "WSS" vagy "WGS"? Arra gondolok, hogy a német "Wegfahrsperre"-nek, azaz az immobilizernek/indításgátlónak a rövidítése. Ehhez is 4 számjegy tartozik.

Az utolsó pedig nyilván a kulcs sorszáma. Egy S betű + 4 számjegy.

Ha a második valóban az indításgátlónak a kódja, akkor erre mikor lehet szükségem?

Vielen Dank!

Szia,

itt utána tudsz nézni a rövidítéseknek:

http://www.andreas-puls.de/abkuerzungen-im-kfz-bereich

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy látom, kezd rendetlenkedni a termosztátom, 80 fok felé nem nagyon melegszik pár napja a hűtővizem.

Azt hiszem, preventíve kihajítom belőle a régit, ami kb. 7-8 éves is lehet már...

Wahlert vagy GM-et (ami valószínű szintén Wahler), vagy mi most a módi ezen a fronton?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek 2003-as Merivába bele lehet rakni a CD-30-as rádiót. Szerintem igen, de kellene egy kis megerősítés!

Jól tudom, hogy ezeket kiszerelés előtt le kell választani az autó computeréről?

Konkrétan itt a hirdetés:

http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Opel_Autoba_CD_30_radio_12543327.htm

Köszönöm a segítséget!

a fél can-bus vagy teljes akkor szerintem lehet

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Micsoda gyöngyszemek vannak itt. Wandlerüberbrückungskupplung

Torsionsschwingungsdämpfer

Scheinwerferreinigungsanlage

Mennyivel macerásabb, mint mondjuk a düzni meg a bizbasz.

Ja, csak nekünk jut a düzni meg a bizbasz, ők meg csúcson vannak sokmindenben, köztük a gépgyártásban. Valahol biztosan van összefüggés egy nép nyelvezete és teljesítménye között. Én mindenesetre csodálom őket és tisztelem, bár a nyelvük valóban szörnyű :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nem vagyok klub tag, akkor honnan tudom, hogy mikor tudok hozzászólni, azaz mikor lesz megint hozzászólási jogom?

Élvezet ezt úgy olvasni, hogy válaszolni nem tudok. Habár ez nem nekem probléma, ha segíteni akar az ember, akkor nem tud...

Link to comment
Megosztás:

Ha nem vagyok klub tag, akkor honnan tudom, hogy mikor tudok hozzászólni, azaz mikor lesz megint hozzászólási jogom?

Élvezet ezt úgy olvasni, hogy válaszolni nem tudok. Habár ez nem nekem probléma, ha segíteni akar az ember, akkor nem tud...

Öt hozzászólás engedélyezett naponta. Legközelebb másnap tudsz írni megint.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.