Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

...

Win8 64bit sem árt szerintem,

64 bites rendszer lassan már nem ajánlott, hanem kötelező. 32 bites rendszerek 4GB memóriát kezel és ebben benne van a memóriamodulok és a videó kártya nagysága is. Ha a vidkari 1 gigás, a ramból már csak 3-at tudsz használni.

Dell laptopon kívül semmi mást nem ajánlok. Az Asus laptop szétesik ha sokat van hordozva...

Link to comment
Megosztás:

Lehet mobil, de nem igen bővíthető.

Ha nagyobb kijelzőt akarsz, ha kellene egy soros port, vagy párhuzamos. Az illesztésekről nem is beszélve.

Videó-kártya csere szinte lehetetlen. Ha sokat hajtják, nem bírja a BGA. (azért a 3 évet kihúzza, de nem ennyire veszek gépet...)

DVD író-olvasó is drágább a lapos verzió.

USB hubbal lehetne több port is, de csak külső.

Billentyűzet csere sem olcsó.

Wifi-bluetooth ez is költséges játék.

CPU csere is szinte lehetetlen.

RAM bővítés is költséges, és csak (általában) 2 slot van. Vagyis, ha bővíted, akkor csak az újak kerülnek bele, a régit meg nézegetheted.

Akku, ha nem használod, "megdöglik". Lehet még gariban.

Hálózat töltő ez is elmegy 3 évet. Zárt egység, rendkívül rossz a hűtése, vezetékek csatlakozók eltörnek. Center pines, kommunikál a laptoppal...

Ami mellette szól, hogy pofás, kis helyen elfér, hordozható. Viszont ezért, nagy esélye van arra, hogy leesik valamikor. Szinte biztos, hogy valamelyik sarkára fog leérni. Ha nem is nagyot esett, látszani fog, ha el nem törik valami. Zsanér. Időnként nem árt belül is portalanítani. 83 csavar, minden csatlakozót kihúzni. Hővezető paszta. Nem kis meló...

Egy desktoppal nem ér fel.

Van egy 9 éves ASUSom, és egy 4 éves Packard Bell-em....

Egyiknél sem halt meg a töltő, a 9 éves ASUS akksija 60%-os, a PB-é pedig 85%-os. Billentyűzet még egyikben sem halt be. Az asus zsanérjával gond volt, de szétszedtem, megcsináltam, a műanyagot összeragasztottam, és 4 éve bírja a strapát.

A portokban igazad van, de ott van az USB-s lehetőség.

Portalanítás: havonta kifújatom

Képernyő nekem a 15.6 is elég, ha filmezni akarok, akkor pedig ott van a TV. De arra nekem nincs időm...

Ha valaki játszik, akkor meg szigorúan hűtőpad alá! Aki nem teszi, az számoljon a következményekkel. Amúgy a VGA BGA meghibásodások a ROHS, ROHS2 miatt vannak főleg, ott (elvileg Te is olyan helyen dolgozol) a forrasztás minősége rosszabb, azaz nincs olyan jó, mint az ólmos. Sokkal nehezebben folyik meg a BGA golyója, érzékenyebb a feszülésekre, és később a melegedés-hűlés hatására elenged a forrasztás. Nem kevés körünk volt ezzel kapcsolatban az egyik XX vevőnkkel. Sok olyat láttam már, ami reflow + egy kis folyatószer után jó lett. De az mind ROHS volt. Igaz a forrasztáson kívül a nagy teljesítményő chipek is közre játszanak, nagyobb hődisszipáció, amit nehezebben vezetnek el, nem elég hatékony a hűtés. De ez az asztali gépek kártyájára is igaz, ott is nem egy ilyen hiba van ám....

Amúgy nem vitatkozni akarok, de 2000-ben mikor megvettem ez első 566-os pentiumomat, akkor az volt 200e HUF, 2004-ben a laptop volt 210e, és 2000-ben fizettem érte 170e-et. Szóval az laptop sem drága már a mai szemmel.

Szóval ez felesleges párharc, kinek ez, kinek az, mire akarja használni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más téma: http://www.vezess.hu/hirek/opel_volt_orszag/49148/

Mennyit olvasni a különböző autós portálokon kommentelőktől (vezess, TC, Origo stb.), hogy a Focus jobban/élményszámba menően vezethető az Astra-hoz képest, vagy hogy a Golf az etalon a kategóriában, de valahogy a Magyar embernek mégis Opel kell. Gondolom okkal... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más téma: http://www.vezess.hu/hirek/opel_volt_orszag/49148/

Mennyit olvasni a különböző autós portálokon kommentelőktől (vezess, TC, Origo stb.), hogy a Focus jobban/élményszámba menően vezethető az Astra-hoz képest, vagy hogy a Golf az etalon a kategóriában, de valahogy a Magyar embernek mégis Opel kell. Gondolom okkal... :D

Azért némileg árnyalja a képet, hogy a Rendőrség igen nagy számban vásárolt a korábban lízingelt szolgálati gépjárművek helyett Opel Astra H-kat.

Link to comment
Megosztás:

Azért némileg árnyalja a képet, hogy a Rendőrség igen nagy számban vásárolt a korábban lízingelt szolgálati gépjárművek helyett Opel Astra H-kat.

A 2013-as adatokat nem árnyalja, hiszen 2012-es volt a rendőrségi H Astra tender, azon adatok az előző éviben szerepelnek. Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy 2013 második felében még rendelhető volt-e a Classic III.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Valójában játékra csak akkor lenne használva,amikor unokaöcsém jön,de egy-két példa: Return To Castle Volfenstein, Battlefield 1942, Medal of honor allied assault, Call of duty meg ehhez hasonló.

Természetesen NFS prostreet és Carbon nem játszik.

De hála az égnek ezek a játékok is csak nagy ritkán lennének püfölve.

Asszem lesz miből csemegéznem,elnézve az Általad IS leírt címeket.

Minden esetre nagyon köszönöm Neked is és Grofbandinak is a címeket és minden márkatársnak a segítségét!

Azt is vedd figyelembe, hogy ezek régi játékok, ha előre telepített gépet veszel, az nagy valószínűséggel Win 8.1-gyel fog kijönni és több játék a felsoroltak közül nem fog rajta elindulni.

Netezéshez, filmnézéshez és ilyen kaliberű játékokhoz egy i3-as HD4000-es (vagy ennél újabb) integrált kártya, 4GB memória is elég, többen már itt túlgondolják a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon okoskodnék bele az asztali pc vs. laptop "csatába" hiszen nem vagyunk egyformák. Nekünk van itthon mindkettő, asszonynak lapos, nekem asztali. Ugy hiszem amíg gyártanak asztali gépet, addig tuti nem lesz laptopom. Számomra semmi értelme. A mai világban amilyen gyorsan fejlődik a mobiltelefon üzletág (is), az ágyban fekvős facebook, email, fórum, böngészés stb. bőven elég. A fogyasztás különbség meg a legolcsóbb alkatrész csere esetén kompenzálva is van. :)

grofbandi

Fórumlakó

  • photo-thumb-10000.jpg?_r=0
  • MOTE klubtag
  • mote.png
  • 986 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 22:40

scream24, on 02 Jan 2014 - 10:04 PM, said:snapback.png

Megdobja az árát, de külön megvenni sem olcsóbb. És én meg olyat láttam, hogy az utólag vásárolt op.r. sehogy sem akart felmenni a gépre.

Olyat már én is láttam, de szinte mindig felhasználói hiba miatt. Otthoni felhasználásra meg nem sok értelme van megvenni, bár nem akarok senki lelki világába gázolni és bárkit az "illegális" letöltésbe hajszolni. :)

Link to comment
Megosztás:

T.Márkatársak!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és az infót laptop témában!

Az biztos,hogy van miből csemegéznem ( belinkelt oldalak).

Sőt a sok infó alapján van lehetőségem mérlegelni,hogy valójában milyen felépítésű gépben gondolkodjak.

Úgy döntöttem,mivel Én már kinőttem a játékból,és nincs is rá időm sem (leginkább unokaöcsém miatt gondoltam erre a lehetőségre),hogy nem dobok ki 2-300 ezreket e miatt olyan gépre,ami elbírja a fullos játékokat.

Marad a netezés és a film nézés.

Nekem bőven elég az is. :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon okoskodnék bele az asztali pc vs. laptop "csatába" hiszen nem vagyunk egyformák. Nekünk van itthon mindkettő, asszonynak lapos, nekem asztali. Ugy hiszem amíg gyártanak asztali gépet, addig tuti nem lesz laptopom. Számomra semmi értelme. A mai világban amilyen gyorsan fejlődik a mobiltelefon üzletág (is), az ágyban fekvős facebook, email, fórum, böngészés stb. bőven elég. A fogyasztás különbség meg a legolcsóbb alkatrész csere esetén kompenzálva is van. :)

Olyat már én is láttam, de szinte mindig felhasználói hiba miatt. Otthoni felhasználásra meg nem sok értelme van megvenni, bár nem akarok senki lelki világába gázolni és bárkit az "illegális" letöltésbe hajszolni. :)

Én is fogyasztás különbség miatt használok laptopot. Volt egy asztali gépem, jó volt játékra, de már nem is indult minden rajta, és kb. 30%-kal magasabb volt az áramszámlánk, amikor azt használtuk. Helyette volt egy sz@r FS-em még az egyetemi évekből, az netezésre jó volt, de semmi másra, viszont már nem játszom annyit pár éve, így főleg az ment - így derült ki a fogyasztás különbség. Aztán - szerencsére - az megdeglett, így kb. egy éve vettem 140ezerért egy lenovo ideapad g580-ast (6 giga ram, nvidia videókai 2 giga memóriával, i3-as 2,2 GHz-es procival). Ezáltal megmaradt a jó fogyasztás, és erősebb mint a korábbi asztali gép, ha játékra támad kedvem, az újabb játékok többsége is simán megy.

Ami az oprendszert illeti, én anélkül vettem, a telepítést mindig megoldottam magamnak. A FreeDOS és egy kis BIOS beállítás szokott nehézséget okozni WIN telepítéskor ezeknél az új "oprendszer nélküli" gépeknél, én is keresgéltem egy ideig, hogy mi lehet a gond, de szerencsére gugliban viszonylag hamar megleltem a megoldást rá.

Link to comment
Megosztás:

T.Márkatársak!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és az infót laptop témában!

Az biztos,hogy van miből csemegéznem ( belinkelt oldalak).

Sőt a sok infó alapján van lehetőségem mérlegelni,hogy valójában milyen felépítésű gépben gondolkodjak.

Úgy döntöttem,mivel Én már kinőttem a játékból,és nincs is rá időm sem (leginkább unokaöcsém miatt gondoltam erre a lehetőségre),hogy nem dobok ki 2-300 ezreket e miatt olyan gépre,ami elbírja a fullos játékokat.

Marad a netezés és a film nézés.

Nekem bőven elég az is. :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Én úgy vagyok vele,ha jön hozzám rokongyerek itt ne játszon:) Majd játszik ha hazamegy.Beszélgetni jöjjön.Nálunk a kocsmába is kivan írva hogy: Itt nincs wifi beszélgessetek:)

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vagyok vele,ha jön hozzám rokongyerek itt ne játszon:) Majd játszik ha hazamegy.Beszélgetni jöjjön.Nálunk a kocsmába is kivan írva hogy: Itt nincs wifi beszélgessetek:)

Na jó...ebben teljesen igazad van,de ezt mond meg egy 7-8 évesnek.

Tuti hiszti lesz a vége..... De asszem Én is ezt fogom mondani neki :) :)

Link to comment
Megosztás:

Na jó...ebben teljesen igazad van,de ezt mond meg egy 7-8 évesnek.

Tuti hiszti lesz a vége..... De asszem Én is ezt fogom mondani neki :) :)

Mondom is én neki hidd el.Ha meg hisztizik mondom a szüleinek,hogy legközelebb ne hozzák.Bőven elég volt mikor szétdobálta a több 100 matchboxomat.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy vagyok vele,ha jön hozzám rokongyerek itt ne játszon:) Majd játszik ha hazamegy.Beszélgetni jöjjön.Nálunk a kocsmába is kivan írva hogy: Itt nincs wifi beszélgessetek:)

Jogos.:). Mai fiatalok ülnek az asztalnál körben, és egymásra se nézve nyomkodják az okostelefonjaikat... Persze, ha megkérdezném, mit csinálnak, ...hát beszélgetünk...
Link to comment
Megosztás:

Jogos. :). Mai fiatalok ülnek az asztalnál körben, és egymásra se nézve nyomkodják az okostelefonjaikat... Persze, ha megkérdezném, mit csinálnak, ...hát beszélgetünk...

Unokanővérem gyerekei egymással beszélgetnek a facebookon,úgy hogy 1 fal választja el őket.Mindegyik ül a saját szobájában és nyomkodja a gépét egész nap.Csodálom,hogy még tudnak beszélni:)Én a kocsmába el sem viszem a telefonom,nehogy valaki felhívjon,főleg az asszony :)

Link to comment
Megosztás:

T.Márkatársak!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget és az infót laptop témában!

Az biztos,hogy van miből csemegéznem ( belinkelt oldalak).

Sőt a sok infó alapján van lehetőségem mérlegelni,hogy valójában milyen felépítésű gépben gondolkodjak.

Úgy döntöttem,mivel Én már kinőttem a játékból,és nincs is rá időm sem (leginkább unokaöcsém miatt gondoltam erre a lehetőségre),hogy nem dobok ki 2-300 ezreket e miatt olyan gépre,ami elbírja a fullos játékokat.

Marad a netezés és a film nézés.

Nekem bőven elég az is. :)

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

Hello!

Úgy látom eléggé rápörögtetek erre a témára, úgyhogy még egy hozzászólást engedjetek meg egy leendő (gazdaság)informatikustól :D

Kulcsmondat: "Úgy döntöttem,mivel Én már kinőttem a játékból,és nincs is rá időm sem"

Én a helyedben DELL-t vennék 130ezer környékén, ezen el lehet szórakozni játékokkal is, a legújabb legmagasabb gépigényűek nyilván nem fognak rajta rendesen futni. 2-3 év múlva úgysem fogja már csak a felét érni jó esetben. Én 2 éve nyúzom az én dell gépem, hetente hordozom a koli és lakóhelyem közt, szerencsére még semmi baja. Előre telepített oprendszert én feleslegesnek tartom. 4giga rammal is már teljesen jól elketyeg, semmi különbséget nem vennél észre használat során, ha még rakatsz bele 2-t. (Tapasztalat...havernak ugyanilyen gépe van, mint az enyém +2giga rammal). Win8 helyett én még maradok a win7-nél. Viszont egy hűtőt szerezz be alá, ha egyszerre több órát is fog menni, illetve ahogy említették már előttem, néha nem árt kifújni ebből sem a port, főleg ha sokat használod pl. ágyon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan problémám a KGFB biztosítással:
Biztosító: Grupama
Biztosítás: KGBF
Évforduló: január 1.
2013. december 31-ig volt rendezve a díjam. Eddig nem tünt fel, hogy nem küldtek semmi féle értesítést, hogy fizessem be a díjat. Mai nap megnéztem, nem fizettem be. Levelet, e-mailt nem küldtek. Online volt annó megjelölve, de ott semmit sem intéztem soha. Ok, gondoltam akkor van egy online felületük, megnézem mi a helyzet a biztosítással. Nem tudok bejelentkezni, mert azt írja ki, hogy nem létező szerződésszám. Furcsa... Majd akkor amit biztosító váltás idején néztem, megnézem, mennyi lenne a díjam, de ott is azt írja ki, hogy nem létező szerződés.
Szóval ilyen esetben mi a teendő? lehet oda küldtek valamit, de már azt sem tudom megnézni. De pl casco biztosításomat újra kötöttem, de amikor felmondtam, már akkor küldtek egy díj értesítőt, majd pár napra rá egy levelet, hogy a számla stornozva van, majd megint pár napra rá, hogy felmondtam, ezért megszüntetik. De a KGFB ügyében semmi levél nem volt, pedig mindkettő online volt...

  • Ilyen esetben mit tehetek, illetve a biztosító?
  • ilyen esetben nincs x napja az embernek, amíg él a biztosítás?
  • a Bónuszom így ugrott?
  • Milyen díjon kötik vajon újra?
  • Kérhetnek-e valami díjat ebben az esetben?
  • egyéb tanács?

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan problémám a KGFB biztosítással:

Biztosító: Grupama

Az enyém is náluk van.

Én sem kaptam tőlük még semmit, csak az idei évi ajánlatot, amit még novemberben küldtek!

Úgy tudom, hogy egy hónap türelmi idő van a befizetésre.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is náluk van.

Én sem kaptam tőlük még semmit, csak az idei évi ajánlatot, amit még novemberben küldtek!

Úgy tudom, hogy egy hónap türelmi idő van a befizetésre.

ha nem mondtad fel él tovább

ha felmondtad akkor még él a biztid azt hiszem 1-3 hónapig újévben addig reagálniuk kell

csekkformájában

Link to comment
Megosztás:

ha nem mondtad fel él tovább

ha felmondtad akkor még él a biztid azt hiszem 1-3 hónapig újévben addig reagálniuk kell

csekkformájában

Ez így van, kivéve akkor, ha az utolsó negyed évet befizetted. Mert ugye, ha nem fizetünk akkor az autómatikusan megszűnik, ami ugye a bonuszt is viszi. Másrészról meg nem olyan könnyű a biztosítástól szabadulni, hiszen vagy kell egy adásvételi, vagy egy igazolás a bontóbol, majd okmányiroda, papírhalmaz és bizti megszüntetve. :)

Én most aegonnál vagyok, de még én sem kaptam semmit.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy olyan problémám a KGFB biztosítással:

Biztosító: Grupama

Biztosítás: KGBF

Évforduló: január 1.

2013. december 31-ig volt rendezve a díjam. Eddig nem tünt fel, hogy nem küldtek semmi féle értesítést, hogy fizessem be a díjat. Mai nap megnéztem, nem fizettem be. Levelet, e-mailt nem küldtek. Online volt annó megjelölve, de ott semmit sem intéztem soha. Ok, gondoltam akkor van egy online felületük, megnézem mi a helyzet a biztosítással. Nem tudok bejelentkezni, mert azt írja ki, hogy nem létező szerződésszám. Furcsa... Majd akkor amit biztosító váltás idején néztem, megnézem, mennyi lenne a díjam, de ott is azt írja ki, hogy nem létező szerződés.

Szóval ilyen esetben mi a teendő? lehet oda küldtek valamit, de már azt sem tudom megnézni. De pl casco biztosításomat újra kötöttem, de amikor felmondtam, már akkor küldtek egy díj értesítőt, majd pár napra rá egy levelet, hogy a számla stornozva van, majd megint pár napra rá, hogy felmondtam, ezért megszüntetik. De a KGFB ügyében semmi levél nem volt, pedig mindkettő online volt...

  • Ilyen esetben mit tehetek, illetve a biztosító?
  • ilyen esetben nincs x napja az embernek, amíg él a biztosítás?
  • a Bónuszom így ugrott?
  • Milyen díjon kötik vajon újra?
  • Kérhetnek-e valami díjat ebben az esetben?
  • egyéb tanács?

Szia!

Ez érdekes dolog :confused: Nekem is a Grupamánál volt tavaly November elejéig a KGFB-m,céges tranyó,sőt Apám Lanosa a mai napig ott van.

Előferdült nálam olyan,hogy a levelet kiküldték,de csekket nem küldtek hozzá,Én bementem és beszéltem üzletkötőmmel,hogy adjon csekket,vagy ha már ott voltam,befizettem a következő negyedévest,Ő pedig adott egy igazoló szelvényt,hogy rendezve van.

Én úgy tudom,hogy 1 hónap türelmi idő van a rendezett dátumtól ( nna,ezt most jól megfogalmaztam ).

Hívd fel Őket,de inkább szerintem legjobb,ha személyesen mész be és kérdezel rá a dologra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.