Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Találtam egy érdekességet. G Astra Signum felirattal. Mások a tükrök és az első lökös....

http://www.ebay.com/itm/Telefonkarten-Opel-Signum-Prototypen-Designbild-6-DM-Vorschlagswesen-Opel-/271484427024?pt=Telefonkarten&hash=item3f35bb9b10

Érdekes.

A másik érdekesség pedig egy Kenwood rádió, ami kezeli a központi kijelzőt és a multikormányt:

http://www.ebay.com/itm/Opel-Corsa-B-KENWOOD-USB-AUTORADIO-EINBAUSET-ZUBEHOR-MP3-RADIO-NEUWARE-/281289350349?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item417e26dccd

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van valakinek ötlete, hogyan tudnám leszedni a Caravanom hátuljáról a feliratokat?

/ugye jól tudom, hogy csak középen a jel alatt van furat, a többi pedig ragasztott?/

Tudom, ez régebbi hsz. de nálam most aktuális. Mosás után nekiálltam leszedni a feliratokat. Az eltávolítással nem is volt gond, viszont a körvonala ott maradt a fényezésen. Nem ragasztó, festékhiány. Mintha megmarta volna. Sötét autón nagyon látszik!

Vagyis, ha valaki ilyesmin töri a fejét, gondolja át! Nekem nem gond, fényezve lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

Számoltam: 5,33l/100km

Ez milyen körűlmények között jön ki?Nekem 6-6,5l-nél kevesebb sose volt,90km/h,egyenletes tempó

Kicsit túl jó,az 1.4XEP se eszik kevesebbet :huh:

Az enymnek ha vidékezek vegyesben kijön 5,3-5,5 körül. Ha több a város, akkor 6,2-6,5.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az utóbbi pár hét úgy alakult, hogy nem kellett városoznom, városon kívül tartva a 90-100-as átlagot 1234km-re nem volt mérhető fogyasztásom. Sőt, tegnap is adtam le benzint a Shell helyi kútjánál, mert túlcsordul a verda annyi üzemanyagot termel... Jók kis takarékos autók ezek az Opelek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az utóbbi pár hét úgy alakult, hogy nem kellett városoznom, városon kívül tartva a 90-100-as átlagot 1234km-re nem volt mérhető fogyasztásom. Sőt, tegnap is adtam le benzint a Shell helyi kútjánál, mert túlcsordul a verda annyi üzemanyagot termel... Jók kis takarékos autók ezek az Opelek.

Most mit értetlenkedsz? Tényleg keveset ezsik a kis XEP, ha nincs hajtva, és hosszú távon megy vele az ember... :sneaky:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most mit értetlenkedsz? Tényleg keveset ezsik a kis XEP, ha nincs hajtva, és hosszú távon megy vele az ember... :sneaky:

Ez így igaz, nemcsak a hangja, hanem a fogyasztása is hasonlít a dieselekre :D

80-90 km/h-ás nyugodt tempónál (lakott területen kívül) simán hozható az 5l/100 km, autópályán 130-135 km/h tartósan, hozható a 6,8-7 l/100 km.

Legtöbbet "elővárosi" forgalomban, 6 km-re bejárásra használom a (több) havi átlagom 6,5 l/100 km.

Mindig ugyanannál a kútnál (legtöbbször uannál a kútfejnél) tankolok (V-Power95). Mindig tele tankolom, 25-30 liter körüli fogyásnál.

A mérés így elég pontos. (A Veramon is hasonló értékeket mutat (-1 tized)- de ez nem mérvadó).

Szóval tényleg jól fogyaszt - ahhoz képest, hogy ~1,4 tonna össztömegű jármű. Persze kell hozzá a jó sofőr is......

Link to comment
Megosztás:

Ez így igaz, nemcsak a hangja, hanem a fogyasztása is hasonlít a dieselekre :D

80-90 km/h-ás nyugodt tempónál (lakott területen kívül) simán hozható az 5l/100 km, autópályán 130-135 km/h tartósan, hozható a 6,8-7 l/100 km.

Legtöbbet "elővárosi" forgalomban, 6 km-re bejárásra használom a (több) havi átlagom 6,5 l/100 km.

Mindig ugyanannál a kútnál (legtöbbször uannál a kútfejnél) tankolok (V-Power95). Mindig tele tankolom, 25-30 liter körüli fogyásnál.

A mérés így elég pontos. (A Veramon is hasonló értékeket mutat (-1 tized)- de ez nem mérvadó).

Szóval tényleg jól fogyaszt - ahhoz képest, hogy ~1,4 tonna össztömegű jármű. Persze kell hozzá a jó sofőr is......

Főleg az kell!!!!

Link to comment
Megosztás:

Nem is mondok semmit! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Most mit értetlenkedsz? Tényleg keveset ezsik a kis XEP, ha nincs hajtva, és hosszú távon megy vele az ember... :sneaky:

1, Miből gondolod, hogy ezen hangnemet velem szemben megengedheted magadnak?! Talán régóta cimborák lennénk??? Édesanyáddal szemben használj ilyen hangnemet, remélem majd jól szájon vág ha már eddig ez kimaradt...

2, Hagyjuk már ezt az 5l/100km-es fogyasztást egy 1-1.1tonnás 1.4-es -szívó- benzinestől (lassan már a dízelek is többet fogyasztanak mint ezek a csoda 1.4xep-k). NORMÁL (!) használat mellett ez nem tartható hosszútávon, még a kis C Corsa 1.2-es se tud ilyen vegyes fogyasztást (se), pedig az tényleg takarékos (még az 1.0-nál is kedvezőbb a fogyasztása).

3, Gondolom milyen vezetési stílus mellett lehet ilyen értékekre vadászni (5-ösbe, 60-nál, 1400-as fordulaton), utána meg lehet értetlenkedni hogy miért romlott el a kocsi, miért szarakodik ez-az, miért van lerakódásokkal tele minden stb...

Link to comment
Megosztás:

1, Miből gondolod, hogy ezen hangnemet velem szemben megengedheted magadnak?! Talán régóta cimborák lennénk??? Édesanyáddal szemben használj ilyen hangnemet, remélem majd jól szájon vág ha már eddig ez kimaradt...

2, Hagyjuk már ezt az 5l/100km-es fogyasztást egy 1-1.1tonnás 1.4-es -szívó- benzinestől (lassan már a dízelek is többet fogyasztanak mint ezek a csoda 1.4xep-k). NORMÁL (!) használat mellett ez nem tartható hosszútávon, még a kis C Corsa 1.2-es se tud ilyen vegyes fogyasztást (se), pedig az tényleg takarékos (még az 1.0-nál is kedvezőbb a fogyasztása).

3, Gondolom milyen vezetési stílus mellett lehet ilyen értékekre vadászni (5-ösbe, 60-nál, 1400-as fordulaton), utána meg lehet értetlenkedni hogy miért romlott el a kocsi, miért szarakodik ez-az, miért van lerakódásokkal tele minden stb...

A 2. ponthoz....... Az általam leírt adatok valósak, hiszed nem hiszed, nem csoda motor a 14XEP tudjuk., de tényleg ilyen átlagot tud hozni. (mit nem adnék egy "0" km-es 14SE motorért) A C Corsa is tudhat ilyet, de nem feltétlenül kevesebbet, hiszen alig könnyebb, ráadásul szerintem (megkockáztatom) rosszabb a légellenállása. Pl. a suzuki ignisek köztudottan többet fogyasztanak, pedig könnyebbek, kisebb cm3. Egy korszerű benzinestől nem nagy cucc az 5-6 liter/100 km vegyes átlagra. A dieselnél pedig 4-5 lityi. Persze pesti dugóban araszolva 3 órát duplája is lehet. Sőt álló helyben járatva akár extrém értéket is tudok prezentálni.

Link to comment
Megosztás:

1, Miből gondolod, hogy ezen hangnemet velem szemben megengedheted magadnak?! Talán régóta cimborák lennénk??? Édesanyáddal szemben használj ilyen hangnemet, remélem majd jól szájon vág ha már eddig ez kimaradt...

2, Hagyjuk már ezt az 5l/100km-es fogyasztást egy 1-1.1tonnás 1.4-es -szívó- benzinestől (lassan már a dízelek is többet fogyasztanak mint ezek a csoda 1.4xep-k). NORMÁL (!) használat mellett ez nem tartható hosszútávon, még a kis C Corsa 1.2-es se tud ilyen vegyes fogyasztást (se), pedig az tényleg takarékos (még az 1.0-nál is kedvezőbb a fogyasztása).

3, Gondolom milyen vezetési stílus mellett lehet ilyen értékekre vadászni (5-ösbe, 60-nál, 1400-as fordulaton), utána meg lehet értetlenkedni hogy miért romlott el a kocsi, miért szarakodik ez-az, miért van lerakódásokkal tele minden stb...

Srácok!

Ez nem az a hely ahol marakodni kell! Szerintem Imy nem akart megbántani Téged!

Egyébként teljesen egyetértek veled és mi, akik már több éve hajtjuk ezt a típust, tudjuk, hogy milyen körülmények között lehet ilyen fogyasztást produkálni! Azt is tudjuk, mint ahogy leírtad, mi lesz ennek a következménye! Ettől függetlenül tiszteletben kell tartani az álláspontját. Egymásnak segíteni, ez a dolgunk! Beszélgettem márkán belüli és más típusú autók tulajdonosaival és irigykednek amiért az Astra fórum ennyire aktív!

Szóval legyen béke!!!!

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Ez nem az a hely ahol marakodni kell! Szerintem Imy nem akart megbántani Téged!

Egyébként teljesen egyetértek veled és mi, akik már több éve hajtjuk ezt a típust, tudjuk, hogy milyen körülmények között lehet ilyen fogyasztást produkálni! Azt is tudjuk, mint ahogy leírtad, mi lesz ennek a következménye! Ettől függetlenül tiszteletben kell tartani az álláspontját. Egymásnak segíteni, ez a dolgunk! Beszélgettem márkán belüli és más típusú autók tulajdonosaival és irigykednek amiért az Astra fórum ennyire aktív!

Szóval legyen béke!!!!

Nincs itt semmi gond, csakhogy én nem engedek meg magamnak egy bizonyos hangnemet senkivel szemben sem, így azt cserébe is elvárom. Ha célja volt vele, ha nem, akkor se...

Tiszteletben tartom bárki véleményét, annyira hogy az x-el ezelőtti hozzászólásom sem volt senkinek célozva (nem is válasz volt egy bejegyzésre sem), csak "akinek inge" lett belőle. imy magára vette.

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

A 2. ponthoz....... Az általam leírt adatok valósak, hiszed nem hiszed, nem csoda motor a 14XEP tudjuk., de tényleg ilyen átlagot tud hozni. (mit nem adnék egy "0" km-es 14SE motorért) A C Corsa is tudhat ilyet, de nem feltétlenül kevesebbet, hiszen alig könnyebb, ráadásul szerintem (megkockáztatom) rosszabb a légellenállása. Pl. a suzuki ignisek köztudottan többet fogyasztanak, pedig könnyebbek, kisebb cm3. Egy korszerű benzinestől nem nagy cucc az 5-6 liter/100 km vegyes átlagra. A dieselnél pedig 4-5 lityi. Persze pesti dugóban araszolva 3 órát duplája is lehet. Sőt álló helyben járatva akár extrém értéket is tudok prezentálni.

Halkan megjegyezném, hogy még a sprintmonitor.de átlagai is lassan elmaradnak attól mint ami ezen az oldalon gyakran megjelenik. Még a külföldi Opel-es márkatársak sem tudnak lassan ilyen átlagokat a jobb minőségű benzinnel mint itt sokan. Ha jól emlékszem, a legalacsonyabb bejegyzés is egyetlen-egy(!) 5,2 körül (nálunk lassan mindenki ezt hozza ki), az átlag 7liter felett jön ki... Egyszóval szerintem ezen értékek (5-5,5-6) biztosan nem normál használatú vegyes-fogyasztások.

Link to comment
Megosztás:

Bár ez nem a fogyasztás topic, de akkor beszállok, épp ma tankoltam.

3-4000-es fordulat között használom az autót. Van városi használat és 60-70km-es távok országúton, persze lakott területtel tarkítva. Lakotton kívül 100km/h, lakotton belül 4-ben 55-60km/h.

Ha fel forr az agyvizem mert valami barom úgy megy előttem azt 4000 rpm-felett szoktam előzni, szóval van hogy hajtom a gépet. Most hogy itt volt Ivett és volt felénk 100-110 Km/h-s szél így többet használtam az autót, hol szembe szél hol hátszéllel.

Fogyasztásom 5,99l-re jött ki. 41,11l - 686,3 km-re Shell FullSave 95. Szóval csak ennyit akartam hozzáfűzni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.