Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Jöhet a ködlámpa :D

 

És a nappali mentfény ;)

 

ha Neked is anyira marhára ki van vezetékelve mint nekem akkor jó lesz.....

de megéri!!!

 

Nekem se volt, megcsinálható DarthVödör leírása alapján. Csak arra figyelj mikor próbálod gyújtást tedd rá. Én szerencsétlen 2x szétszedtem összeraktam nem volt jó, mire rájöttem kell gyújtás, előzőnél F Astra-nál nem így volt, bele se gondoltam hogy a G-nél kell gyújtás  :D

 

Nemrég láttam, hogy az Osramnak van kör alakú ködlámpája nappali menetfénnyel egybe építve.

Ha úgy is venned kell ködlámpát, és terveznél menetfényt, jó megoldás lenne. Vagyis én azt választanám, ha nem lenne ködlámpám. 

 

https://www.vilagitas.eu/osram-ledriving-fog103-bl-blue-edition-nappali-menetfeny-es-led-kodlampa

 

63e Ft-ért? abból sok ködlámpát és nappali menetfényt lehet ám venni...  :blink:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs sajnos semmi, magamnak kell megoldani, úgyhogy ha van valakinél cakk-pakk ködlámpa akkor ne tartsa magában, jó lenne még az ősszel megcsinálni.

Az Osramnak kicsit húzós az ára, annyit nem ér, maradnék a bontott gyárinál.

 

Én az V betűs akcuiós oldalon vettem TYC lámpákat. Teljesen jók, állítható magasság, jó fényszórása van. Nekem is vezetékelni kellett. PLusz a kapcsolót is itt vettem. Relét cromaxból.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményeket a hidrotőke tisztító adalékokról? Szerintetek érdemes használni? Milyen fajta adalékot ajánlanátok?

A hidrotőke tisztító adalékot régi olajhoz is hozzá lehet adni, vagy olajcsere szükséges hozzá?

Az adalék mennyi ideig maradhat az autóba, mennyi idő után szükséges az olaj ismételt cseréje?

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményeket a hidrotőke tisztító adalékokról? Szerintetek érdemes használni? Milyen fajta adalékot ajánlanátok?

A hidrotőke tisztító adalékot régi olajhoz is hozzá lehet adni, vagy olajcsere szükséges hozzá?

Az adalék mennyi ideig maradhat az autóba, mennyi idő után szükséges az olaj ismételt cseréje?

 

Törpbogyószörp

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a véleményeket a hidrotőke tisztító adalékokról? Szerintetek érdemes használni? Milyen fajta adalékot ajánlanátok?

A hidrotőke tisztító adalékot régi olajhoz is hozzá lehet adni, vagy olajcsere szükséges hozzá?

Az adalék mennyi ideig maradhat az autóba, mennyi idő után szükséges az olaj ismételt cseréje?

Én nem öntenék az olajhoz semmilyen csodaszert.Minap voltam Cromaxba patentokért.Ott mondta a boltos fiú,hogy a nejének vettek X14XE motoros Corsát és csattogott a hidrotőke.Ő azt csinálta.hogy öntött bele motoröblítőt,leengedte az olajat.Feltöltötte valami gagyibb olajjal,leengedte 1000 km után,aztán rakott bele normális olajat.Elmondása szerint azóta nem csattog csörög.Lehet ezt majd én is kipróbálom,ha nagyobb lesz a baj.Nekem kb. egy hete kussba van:)

Kicsit mókoltam ma jó idő volt.bele is sütütt a nap a képbe:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : Geopake
Link to comment
Megosztás:

Én nem öntenék az olajhoz semmilyen csodaszert.Minap voltam Cromaxba patentokért.Ott mondta a boltos fiú,hogy a nejének vettek X14XE motoros Corsát és csattogott a hidrotőke.Ő azt csinálta.hogy öntött bele motoröblítőt,leengedte az olajat.Feltöltötte valami gagyibb olajjal,leengedte 1000 km után,aztán rakott bele normális olajat.Elmondása szerint azóta nem csattog csörög.Lehet ezt majd én is kipróbálom,ha nagyobb lesz a baj.Nekem kb. egy hete kussba van:)

Kicsit mókoltam ma jó idő volt.bele is sütütt a nap a képbe:)

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/150919/017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tetszik nagyon a kerek ködlámpa.....

Link to comment
Megosztás:

Köszi. OPC lökhárító helyett ez "jutott".Annyi volt mint amennyiért lefényezték volna a régit,amit lezúztam.Megy még alá egy spoiler,csak le kell fényeztetni.A Vauxhall rácsot cseréltem le Irmscherre,meg raktam fel ezüst kilincset meg díszlécet.Elment vele fél nap:)

Fél nap nem is sok. Én ma csak a gyári, viccesen magas hangú dudát cseréltem le kétszólamú kürtre. Ez volt négy óra. Négyszer szereltem le a lökhárítót, mire valahogy el tudtam helyezni őket.
Link to comment
Megosztás:

Köszi. OPC lökhárító helyett ez "jutott".Annyi volt mint amennyiért lefényezték volna a régit,amit lezúztam.Megy még alá egy spoiler,csak le kell fényeztetni.A Vauxhall rácsot cseréltem le Irmscherre,meg raktam fel ezüst kilincset meg díszlécet.Elment vele fél nap:)

De nagyon szép lett! Honnan a kerek ködlámpa?

Link to comment
Megosztás:

Fél nap nem is sok. Én ma csak a gyári, viccesen magas hangú dudát cseréltem le kétszólamú kürtre. Ez volt négy óra. Négyszer szereltem le a lökhárítót, mire valahogy el tudtam helyezni őket.

Lökhárítót próbáltam már leszedni én is, de T25-ös torx megadta magát amikor kerékjáratnál próbáltam lazítani. Elég sallang az eleje, és még robogós korszakomból konyítok valamit az eféle javításhoz, de nem birom lehámozni.

Link to comment
Megosztás:

Lökhárítót próbáltam már leszedni én is, de T25-ös torx megadta magát amikor kerékjáratnál próbáltam lazítani. Elég sallang az eleje, és még robogós korszakomból konyítok valamit az eféle javításhoz, de nem birom lehámozni.

Nekem már nem Astrám van, a Suzukinál 9 csavar, meg 12 patent tartja. Alul a hűtő alatti kereszttartónál mind a három csavar beletört. Mellé kellett fúrnom, és lemezcsavarral megfogatni. Viszont az 1500ft-os kürt egész jól szól.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Az első szélvédő alatt a légbeömlő feletti műanyag terelőt miért szokták levenni?

Ahogy észrevettem a levegő járatain kívül csak pár csavar van alatta, maximum koszosodhat, de levél ide nem hiszem, hogy bejutna. Tehát nem indokolt levenni, ha tisztítani kellene.

 

Valamiért megbonthatták a műszerfalat? Az összes kis műanyag pöcök le volt törve és utólag elég vacak módon visszaragasztva.

Nekem csak az tűnt fel, hogy menet közben a bal széle rezonál, megemelkedik. Mivel elengedte a ragasztás, jött fel.

Visszaragasztottam a műanyag pöcköket, de érdekelne miért szedhették le valamikor.

 

Konkrétan ezt az elemet:  http://www.bont-opel.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/Astra_G_m__szerf_5155596b85864.jpg

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az első szélvédő alatt a légbeömlő feletti műanyag terelőt miért szokták levenni?

Ahogy észrevettem a levegő járatain kívül csak pár csavar van alatta, maximum koszosodhat, de levél ide nem hiszem, hogy bejutna. Tehát nem indokolt levenni, ha tisztítani kellene.

Valamiért megbonthatták a műszerfalat? Az összes kis műanyag pöcök le volt törve és utólag elég vacak módon visszaragasztva.

Nekem csak az tűnt fel, hogy menet közben a bal széle rezonál, megemelkedik. Mivel elengedte a ragasztás, jött fel.

Visszaragasztottam a műanyag pöcköket, de érdekelne miért szedhették le valamikor.

Konkrétan ezt az elemet: http://www.bont-opel.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/Astra_G_m__szerf_5155596b85864.jpg

Sztem szelvedocserehez is kiveszik.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.