Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Urak,

Mivel csodálatosan alakulnak a benzinárak ezért gázosításon gondolkodom.

Természetesen hengerenkénti befecskendezésű modern rendszert akarok belerakatni.

Bármilyen ilyen irányú tapasztalatot rendkívül hálásan fogadnék.

Előre is köszi mindenkinek!

Szia,

Nemrég megjelent egy hvg-s cikk ebben a topic-ban, amit lehet érdemes elolvasni. Annó én ezt nem tettem meg, csak az a listát néztem meg amiben azok az autók vannak felsorolva amikbe nem ajánlott a gáz, sajnos a fiatalabb opel-ek rajta vannak :). Pedig magam is játszottam a gondolattal. Most jól el is olvasom a cikket is :D, ha már megint képbe jött.

http://hvg.hu/cegauto/20100302_autogaz_gaz..._lpg_tiltolista

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nemrég megjelent egy hvg-s cikk ebben a topic-ban, amit lehet érdemes elolvasni. Annó én ezt nem tettem meg, csak az a listát néztem meg amiben azok az autók vannak felsorolva amikbe nem ajánlott a gáz, sajnos a fiatalabb opel-ek rajta vannak :D. Pedig magam is játszottam a gondolattal. Most jól el is olvasom a cikket is ;), ha már megint képbe jött.

http://hvg.hu/cegauto/20100302_autogaz_gaz..._lpg_tiltolista

Üdv

Igen ezt a cikket már láttam én is, 1.4-es astra motor nincs rajta, szóval én reménykedem :)

Link to comment
Megosztás:

Hello

Az lenne a kérdésem, hogy vett-e valaki mostanában gyári középső dobot x14xe caravanra és mibe kerül? Csergőn tegnap kértem árajánlatot de ma nem érkezett meg. Azt tudom hogy a Bosal ~25e körül van, de most lett gatya, azért gondolkozok gyáriban.

Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Az lenne a kérdésem, hogy vett-e valaki mostanában gyári középső dobot x14xe caravanra és mibe kerül? Csergőn tegnap kértem árajánlatot de ma nem érkezett meg. Azt tudom hogy a Bosal ~25e körül van, de most lett gatya, azért gondolkozok gyáriban.

Szép estét!

Nemrég SIGAM-ot vettem a Bárdinál 13500-ért.

Igaz ez nem GM de jó!

Link to comment
Megosztás:

Új téma: :)

Ezek a G Astra ülések véleményem szerint borzalmasak.

Kinek milyen tapasztalata van a cserével? Mire lehet/érdemes cserélni anélkül hogy flexelnem meg heggesztenem kelljen?

Valami más típus plug and play megoldása érdekelne legfőképpen.

Tehát Astra G Coupe üléseket keresel.

Link to comment
Megosztás:

Új téma: :)

Ezek a G Astra ülések véleményem szerint borzalmasak.

Kinek milyen tapasztalata van a cserével? Mire lehet/érdemes cserélni anélkül hogy flexelnem meg heggesztenem kelljen?

Valami más típus plug and play megoldása érdekelne legfőképpen.

Nem is lenne az olyan rossz,ha deréktájon nem lenne ott benne az a kidudorodás.Azt kellene kivenni belőle.

Link to comment
Megosztás:

Szia Sixday!

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Az az érdekes, hogy amikor beszéltem a szervizessel, hogy miért is tört el ő ugyan ezt mondta "meglazultak a rögzítő csavarok". Tehát ők is tudtak erről a hibáról. A legdurvább amikor a GM ügyfélszolgálatával beszéltem teljesen elzárkóznak. 5 éves? Hát így jártál kedves Opel tulajdonos.

Tulajdonképpen ez bevett gyakorlat, szvsz nem csak az Opelnél, hanem más autógyárnál is. Sőt, legjobb tudomásom szerint már volt példa hasonlóra: szűk 20 évvel ezelőtt a 16 szelepes Calibrák sorra hengerfejesek lettek gyártástechnológiai probléma miatt, akinek ez gariidőben jött elő az ingyen új hengerfejet kapott, akinek meg nem az így járt...

Link to comment
Megosztás:

Tehát Astra G Coupe üléseket keresel.

Ne keressen olyat...

Ugyanolyan kemény tömésű mint a sima G Astra ülés, és sportüléshez képest az oldaltartása is jelentéktelen (a Corsám sportülése milliószor jobb ebből a szempontból). A Coupé ülése mindössze az állítható deréktámaszban és a kihúzható combtámaszban különb a sima G Astra ülésnél (na meg természetesen mind állítható magasságú, de sztem a sima G Astra ülés is az, nem?), bár utóbbi (mármint a combtámasz) némelyik bőrös ülésből hiányzik, viszont abban meg van ülésfűtés.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Nemrég megjelent egy hvg-s cikk ebben a topic-ban, amit lehet érdemes elolvasni. Annó én ezt nem tettem meg, csak az a listát néztem meg amiben azok az autók vannak felsorolva amikbe nem ajánlott a gáz, sajnos a fiatalabb opel-ek rajta vannak :D. Pedig magam is játszottam a gondolattal. Most jól el is olvasom a cikket is ;), ha már megint képbe jött.

http://hvg.hu/cegauto/20100302_autogaz_gaz..._lpg_tiltolista

Üdv

A cikkben szerepel:

6. Milyen problémák léphetnek fel a gázhasználatnál?

Esetenként előfordulhat, hogy a benzinpumpa is felmondja a szolgálatot.

Na ezt érti valaki? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm eddigi hozzászólásotokat!

Voltam ma az autó villanyásznál.

Szerinte a motor felőli lamda szonda a baja. Rátett egy lámpát meg egy multi métert és hol megy, hol nem a lamda.

Vagy esetleg még az EGR szelep kipucolását ajánlotta.

Nagyon nem ért rá, de az alapjárattal is voltak gondok amikor a lamdát basztatta. Hétfőn kap egy diagnosztikát és kiderül mi lehet a baj.

Viszont előjött más baj is. A kocsiban van egy fejegység, 4 csatis erősítő, első ajtóban hangszórószett, nekem régen az autó hifi volt a hobbim, nem is épp olcsó dolgok vannak benne. Szóval összeszed valami generátor zajt a magas sugárzó amióta szaggat rángat a kocsi. De lehet csak véletlen egybeesés nem tudom, de igényesen van beépítve és a táp és rca kábelek is jól vannak. Rájöttem hogy biztos hogy a táp kábelen szed össze valami zajt, mert 2 pár rca megy a küszöbnél az egyiket már nem használom és azzal is ciripel a magas. Alacsony fordulaton és magas fordulaton.

most bonthatom szét a kocsit vajon hol a baj, vagy lehet bezavar a lamda emiatt generátor zajos esetleg?

Valaki nem tudna segíteni?

Előre is köszönöm szépen!

Sírba tesz ez a kocsi.... 265ezer km....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm eddigi hozzászólásotokat!

Voltam ma az autó villanyásznál.

Sírba tesz ez a kocsi.... 265ezer km....

Ha autóhifivel foglalkoztál akkor ki tudod a hibakódot is olvasni,nem nehéz.

Azzal kellett volna kezdeni,az AGR tisztítás sem árt neki,a lambda is lehet rossz ennyi km. után.

265 ezer km. alatt ennyi baj volt vele?Ezek ráadásul nem is nagy tételek.

Link to comment
Megosztás:

Van awi hegesztő gépem,meg rozsdamentes anyagom.

Ha érdekel :)

Ha legközelebb teszek rá hátsó dobot én is rozsdamentesből csinálom az biztos. Nincs egy éves amit rátettem és már rohad :D Mondjuk nagyon szép hangja van vele.

kipuff.jpg

Olyan jó idő van, hogy fel is dobtam az alufelniket rá. Délután meg kap egy mosást. Jövőhéten meg esni fog az eső azt cseszhetem az egészet... ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha legközelebb teszek rá hátsó dobot én is rozsdamentesből csinálom az biztos. Nincs egy éves amit rátettem és már rohad :) Mondjuk nagyon szép hangja van vele.

Olyan jó idő van, hogy fel is dobtam az alufelniket rá. Délután meg kap egy mosást. Jövőhéten meg esni fog az eső azt cseszhetem az egészet... :D

Csinos kályha cső ;)

Link to comment
Megosztás:

Helló,

már korábban említettem, hogy a gép csipegeti az olajat (2-3dl/1000km, de lehet, hogy azért mert már 10e van benne) hétfőn olajcsere lesz, kérdésem:

1. maradjak-e a megszokott olajnál? (Castrol Magnatech 10W-40)

2.esetleg váltsak? (Valvoline lenne)

3. vagy maradjon a Castrol csak esetleg 15w-40?

a gépben 148e km van (óra szerint) ami tudjuk hogy mit is jelenthet.....

Link to comment
Megosztás:

Helló,

már korábban említettem, hogy a gép csipegeti az olajat (2-3dl/1000km, de lehet, hogy azért mert már 10e van benne) hétfőn olajcsere lesz, kérdésem:

1. maradjak-e a megszokott olajnál? (Castrol Magnatech 10W-40)

2.esetleg váltsak? (Valvoline lenne)

3. vagy maradjon a Castrol csak esetleg 15w-40?

a gépben 148e km van (óra szerint) ami tudjuk hogy mit is jelenthet.....

15W40-et semmi esetre se! Valvoline Maxlife 10W40-et esetleg bepróbálhatod, de az olajfogyasztásod ettől sem fog megszűnni. Itt valami tömítetlenségi gond van (szelepszár szimering, gyűrűk).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.