Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Az enyém könnyebb vmivel,és én 90%-ban egy személlyel járok.Mostanában a Shellnél tankolok,de OMW is ugyanaz a fogyi.Szlovák benzinnel 6.3 evett....

Tapasztalatom nekem is ez, hogy jobb a szlovák.

Na ez engem nagyon bosszant. Nem igaz, hogy drágább is ráadásul szarabb is a magyar benzin a szlovákhoz képest :blink:

mit pacsálnak össze nekünk itt mol-nál

B)

Link to comment
Megosztás:

Tapasztalatom nekem is ez, hogy jobb a szlovák.

Na ez engem nagyon bosszant. Nem igaz, hogy drágább is ráadásul szarabb is a magyar benzin a szlovákhoz képest B)

mit pacsálnak össze nekünk itt mol-nál

:D

Azért próbálom ki a lukoilt,állitólag a molhoz semmi köze nincs :blink:

Link to comment
Megosztás:

Anyával voltunk Miskolc, és környékén az utóbbi napokban. M3 le, 120-130 között, Bükkben 3-ban pörgetve felfele, főutakon nyugis 90-100, minimális várossal 721km-re kért a gépem 45.8L bengát, ami 6.35-ös fogyit jelent. :blink:

Érdekes, a BC most meg 6.0-át mutatott ugyanerre a szakaszra.

Hazafele a pályán végig 5 alá írja a fogyit. B)

Ezt én is tapasztaltam, hogy hegyvidéken lényegesen kevesebbet eszik a gép. Szlovák túrán volt eddig a rekordom.

Szerintem ez az emelkedőn jobban kihasznált motor lejtőn pedig motorfékkel 0 fogyasztás összességében jó fogyit eredményez.

Link to comment
Megosztás:

Tudunk kicsit kalibrálni rajta felfelé. ;)

Úgyis alacsonynak tűnt az a UNIT érték Udiéhoz képest kicsit... :blink:

Városban meg többet mutat, 7.4 helyett 7.8-7.9-et. B) Amúgy fura, 70-nél alapgázon 4.5-öt ír, 160-nál padlón meg 4.8-at. :D

Ezt én is tapasztaltam, hogy hegyvidéken lényegesen kevesebbet eszik a gép. Szlovák túrán volt eddig a rekordom.

Szerintem ez az emelkedőn jobban kihasznált motor lejtőn pedig motorfékkel 0 fogyasztás összességében jó fogyit eredményez.

Lehet, h benne van ez is, hiszen vmi 3-4e rpm között van a legjobb hatásfoka a szívó benyás gépnek, ha jól emlékszem.

Szlovák, Ukrán benga azért jobb minőségű is, mint a Magyar, ezt se feledd. :D

Mindenesetre simán bármikor ehet a C14NZ 5.5-öt, ha fogyira megyek. De nem arra mentem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Városban meg többet mutat, 7.4 helyett 7.8-7.9-et. :blink: Amúgy fura, 70-nél alapgázon 4.5-öt ír, 160-nál padlón meg 4.8-at. B)

Azt nem tudja, hogy egyszer kevesebbet, egyszer meg többet írjon átlagra. :D

Ez az opció nincs beleprogramozva. :D Szerintem ezt veheted a teletankolós-éppenhogysikerülős

számítási módszer hibájának is. ;)

A 70-es fogyi teljesen franya, a 160-as mondjuk kicsit furcsa... bár az is a terheléstől függ.

Ha éppen hátszéllel mentél, enyhe lejtőn, és nem is annyira padló volt az a padló, akkor még jó lehet. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azthiszem nekem is kezd rendbejönni a fogyim, most 570km-nél járok teletank óta, és most van az alsó fehér csíknál, úgyhogy még szerintem 100km legalább belemegy. Talán így megáll 7L körül, az elfogadható, tekintve, hogy most is rövidtávokat megyek, igaz, volt sok országút is most (kb a fele). Ennél lejjebb nem is akarom vinni, ha ezt tudnám tartani, azzal már elégedett lennék. Ez már kicsit jobb, mint télen a 10L-es fogyi :blink:. Nyáron lesz majd olyan, hogy egyhuzamban 700km, max 2-3 megállással, főleg ótópályán, na majd arra leszek kiváncsi, hogy úgy mennyi lesz a rekord. Ilyen volt már tavaly nyáron is, akkor bőven 6L alatt volt.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudja, hogy egyszer kevesebbet, egyszer meg többet írjon átlagra. :blink:

Ez az opció nincs beleprogramozva. B) Szerintem ezt veheted a teletankolós-éppenhogysikerülős

számítási módszer hibájának is. ;)

A 70-es fogyi teljesen franya, a 160-as mondjuk kicsit furcsa... bár az is a terheléstől függ.

Ha éppen hátszéllel mentél, enyhe lejtőn, és nem is annyira padló volt az a padló, akkor még jó lehet. :D

Nem nagyon sikerül éppenhogy a tankolás, mert:

1.: Első kattanás után lassan csorgatok még bele, majd a 2. kattanás után megint.

2.: A BC mindíg 44L bengát ír ki teletank után. :D

Azért nem panaszkodom, sztem 3dl eltérés nem a világ vége, elég pontos nekem. De nem hinném, h 160-nál padlón gyorsítva sík terepen 4.7-et fogyasztana a járgány. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma voltunk Obervartba. Veszprém-Obervart, Obervart-Veszprém 318km 4,7l-re jött ki a fogyim 4személyel volt benne jó pár intenzív előzgetés(ugymond padlógáz hadmenjen a szekér B) ),Szombathelyig 110-120 közötti tempó(kivéve a lakott területeken :blink: ) a határt átlépve 80-90-es tempó és visszafelé ugyanígy azzal a különbséggel,hogy Szombathelyen kb 10 km-t kóvájogtunk.

Szerintetek ez elfogadható?

Link to comment
Megosztás:

Csoda történt!

Nem tudom mi tehette: a 20 fok külső hőmérséklet, a nyári gumi, az autópálya 3000 fordulattal, a spuri, a kipucolt motor?

Vagy mindegyik, de 334 km 21l = 6,3 l fogyasztás!

Hát lehet kellemeset csalódni az opelban!

Hosszútávon, egyenletes terhelés mellett, 120-130km/h-ig ennél a mocinál, valamint az én 1.6-osomnál is ez a fogyi.Fölötte viszont..............

Magasabb. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Csoda történt!

Nem tudom mi tehette: a 20 fok külső hőmérséklet, a nyári gumi, az autópálya 3000 fordulattal, a spuri, a kipucolt motor?

Vagy mindegyik, de 334 km 21l = 6,3 l fogyasztás!

Hát lehet kellemeset csalódni az opelban!

Én is tankoltam tegnap, és én is meglepődtem: 6.4L-es fogyasztás jött ki :blink: Ebben volt minden... a szokásos 5km-es rövidtávok hidegen, városi araszolgatás, durva motorpörgetős mecseki hegymenetek 4-5 személlyel, na meg persze országúti 90-120km/h.

Link to comment
Megosztás:

Na mentem 2000 km-t egy hét alatt...országút. 5.5 l/100 km lett az átlag és nem sajnáltam előzni mikor lehetett. Nagyon szeretem az autómat :blink: .

Ja és még egy érdekesség: amikor esett az eső, többet fogyasztott...gondolom nagyobb volt a gördülési ellenállás a víz miatt... .

Link to comment
Megosztás:

Na mentem 2000 km-t egy hét alatt...országút. 5.5 l/100 km lett az átlag és nem sajnáltam előzni mikor lehetett. Nagyon szeretem az autómat B) .

Ja és még egy érdekesség: amikor esett az eső, többet fogyasztott...gondolom nagyobb volt a gördülési ellenállás a víz miatt... .

Az igen merre jártál :blink:

Link to comment
Megosztás:

Az igen merre jártál B)

Húsvét elött munkahelyi dolgok...le kellett mennem a Fekete-tenger partjára a Duna Deltához....ez egy ezres.

Húsvét után nászútismétlés gyanánt a feleségemmel kirándultunk egyet .... az utódcsinálásra is kell gondolni :D ... szóval ez még egy ezres...

Most pedig olajcsere, kitelt a tízezer... :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ismét egy hülye kérdés :D

Az.

De már megszoktuk :blink: B)

Mikor érted már meg, hogy csodák, fogtündér és mikulás nem létezik. Ugyanannak a cégnek a 2 sarokkal távolabbi kutjával egészu más a tapasztalat. Az sem mindegy, hogy 95 v. 98.

Pl. a Hungária-Hős u kereszteződésében a MOL kuton a 95ös hiperszar (tankoltam c14nt-be meg c20xebe), a 98ast meg egészen kedveli a gsi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.