Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok !

Tudnátok –e abban segíteni , hogy megállapítsátok azt , hogy a motorvezérlő computerem kábelei helyesen vannak –e bekötve a csatlakozóba ?

Ugyanis most vettem észre , hogy a computert már babrálhatta valaki , még mielőtt hozzám került a kocsi .

Ugyanis 4-5 vezeték szigetelő szalaggal van összekötve , illetve egy vezeték egyszerűen le van csípve .

A típus : Opel Astra F 1996 évjárat , 1.6-16 V ( X16XEL ) .

A computerről küldök képet a mellékletben.

Igazából a fogyasztásom az , amivel nem vagyok kibékülve .

Igaz , hogy automata váltós , de akkor is sokallom a 12-13 literes benzines ( 14-15 literes gázos ) fogyasztást normál városi használatban .

Már cseréltem lamdaszondát , katalizátort ,termosztátot , vízhőfok jeladót , a kompresszió jó a kocsiban ( 13 bar ) , a fojtószelepet kitakarították , de mégsem változott a fogyasztásom .

Jelenleg tesztelés céljából ki van szedve a katalizátorom .

De ettől sem változott meg a fogyasztás pozitív irányba .

A kipufogó gáz szaga büdös .

A CO most 0.5 – 08 között van , ami nagyon magas , ez a dús üzemanyag keverékre is utalhat.

Az ötletekből pedig kifogytam .

A szerelő berakott korábban egy Vectra computert , amitől úgy nézett ki , hogy megjavul a fogyasztás ( lement 10 literre ) , de kb. 200 km után megint megnőtt a fogyasztás és rossz lett a CO érték .

Ezért gondolom ,hogy a computer körül lehet a probléma .

Köszi előre is

Nem tudom , képet hogy lehet feltenni ...

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint ez az automatások hátránya főleg rövidtávon. Még jó hogy nem vettem meg azt az automata 1.6 16V-s Vectrát, most az üzi fogyi és nem az olajfogyi miatt verném a fejemet a falba, bár nemtom melyik rosszabb. Az a 7 liter meg a 8-9 nem rossz tényleg. Én is hasonlókat értem el az enyémmel (hosszú táv 7 körül) csak a városi kevesebb mint a tiéd 8,3-8,6.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a F Astrában az X20XEV 11 és 12 közt eszik városban klíma nélkül úgy, hogy az átlagnál azért dunamikusabban vezetek. B)

Országutat, pályát nem tudom, mert ott nem jártam még ki 1 tankot soha (ill. nem emlkékszek rá), nem megyek olyan sokat.

Szeretném 10L alá szorítani a fogyasztást városban ha lehet.

Ja, meg az igaz, hogy nagyon sok múlik a benzinen is? Pl. JET kútnál ha tankolok, akkor többet eszik mint Shell üzemanyaggal?

Azt tapasztaltam, hogy ennek a mocinak kell, hogy néha meghajtsam mert ellustul és szerintem többet is fogyaszt.

Esetleg vannak tapasztalataitok víz befecskendezéssel kapcsolatban? Vagy víz bontásból származó oxigénnel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a F Astrában az X20XEV 11 és 12 közt eszik városban klíma nélkül

Városi használat mellett, gyakori rövidtávok/hidegindítások ill. sűrűbb cipőnél bizony ez ennyi.Annyit tudsz csinálni, hogy felesben vagy pedig ha van fölös péézed, akkor telibe E85-t tankolsz, de utóbbihoz kell elektronika.Akkor nem a 310ft-os benyát, hanem a 225-240ft-os E85-t tankolod.De számolnod kell kb. 15% többletfogyival.

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek, ez hihetetlen.

Tegnap.

Pécs-Budapest majd Budapest-Pécs Pesten is belváros..

Ma pedig Pécs belváros..

Összesen 490 Km.

Előtte is fullra megtankolva, ma pedig 490-nél újra.

23,5 liter ment rá.

Ez 4,79-es fogyasztás. B)

Ilyen még nem volt soha. Igaz, 110-nél nem mentebb többel, leginkább a 100 volt jellemző..

Khhhhrrr, nem 90 volt, mert annyival szabad B)

Link to comment
Megosztás:

Figyeljetek, ez hihetetlen.

Tegnap.

Pécs-Budapest majd Budapest-Pécs Pesten is belváros..

Ma pedig Pécs belváros..

Összesen 490 Km.

Előtte is fullra megtankolva, ma pedig 490-nél újra.

23,5 liter ment rá.

Ez 4,79-es fogyasztás. B)

Ilyen még nem volt soha. Igaz, 110-nél nem mentebb többel, leginkább a 100 volt jellemző..

Khhhhrrr, nem 90 volt, mert annyival szabad B)

Az a száz valszeg kilencven... :D Legalábbis nálam tuti, egyenletesen tízzel többet mutat, gps-szel mértem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a F Astrában az X20XEV 11 és 12 közt eszik városban klíma nélkül úgy, hogy az átlagnál azért dunamikusabban vezetek. B)

Országutat, pályát nem tudom, mert ott nem jártam még ki 1 tankot soha (ill. nem emlkékszek rá), nem megyek olyan sokat.

Szeretném 10L alá szorítani a fogyasztást városban ha lehet.

Ja, meg az igaz, hogy nagyon sok múlik a benzinen is? Pl. JET kútnál ha tankolok, akkor többet eszik mint Shell üzemanyaggal?

Azt tapasztaltam, hogy ennek a mocinak kell, hogy néha meghajtsam mert ellustul és szerintem többet is fogyaszt.

Esetleg vannak tapasztalataitok víz befecskendezéssel kapcsolatban? Vagy víz bontásból származó oxigénnel kapcsolatban?

Néha tankolj olyen 40% E85-t, kipucolja a mocskot. Felér egy pályázással... B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.