Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Mondjuk én nem szoktam rövidtávon fogyasztást mérni , ugy csinálom hogy telitankból leautózok kb 500km-ert rátankolok szintén csurig, oszt számolok. Végül is a 6.3l-ben lehet 5.2l-es országuti totyorgás meg 14l-es 120km/h 3.-ban. :lol: . Ha olyan kedvem van meg nincs forgalom kilövök a lámpától oszt huzatom minden sebességben amig lehet. A "kilövésnél" azért vegyétek figyelembe a 60 pacit. Szóval nincs 50 méteres guminyom de az átlagot le lehet rontani vele. :lol: Meg aztán csak egy személyel lehet gyorsulni, mert telepakolva hiába tolom neki nem megy. Lehet hogy most megbotránkoztok, de mi az a BC?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én nem szoktam rövidtávon fogyasztást mérni , ugy csinálom hogy telitankból leautózok kb 500km-ert rátankolok szintén csurig, oszt számolok.

kb. egyetlen értelmes értéket igy kapod aminek a van némi köze a valósághoz......az ilyen 1 km-en evett ennyit akkor megsaccolom, hogy 100-on mennyit eszik önmagunk hülyítése :lol:

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten unalmamban minden vackot ami a mocihoz tartozik komolyabb részének bontása nélkül szétszedtem és kipucoltam, mit ne mondjak jött ki belőle ez-az. Aztán a hétvégi kis autózgatás utáni tankoláskor kiszámítgatás után így nézett ki a vegyes fogyasztás: 72 km után tanksapkáig töltve (azelőtti tankolás is addig volt) -megvárva míg kijön belőle az összes levegő- a visszatöltött üzemanyag 2.8 liter, azaz akárhogy számolom 3.61 liter / 100 km-re jön ki. Bödön meg egyéb nélkül és tanúm is van rá aki netán nem hinné.

Engem anno mikor megvettem a kocsit, úgy okosítottak ki, hogy ne nagyon töltsem tanksapkáig, mert azt nem szereti. Józan ésszel és kevés technikai ismerettel belegondolva, lehet benne valami.

Link to comment
Megosztás:

A múlt héten unalmamban minden vackot ami a mocihoz tartozik komolyabb részének bontása nélkül szétszedtem és kipucoltam, mit ne mondjak jött ki belőle ez-az. Aztán a hétvégi kis autózgatás utáni tankoláskor kiszámítgatás után így nézett ki a vegyes fogyasztás: 72 km után tanksapkáig töltve (azelőtti tankolás is addig volt) -megvárva míg kijön belőle az összes levegő- a visszatöltött üzemanyag 2.8 liter, azaz akárhogy számolom 3.61 liter / 100 km-re jön ki. Bödön meg egyéb nélkül és tanúm is van rá aki netán nem hinné.

Ha majd legalább egy 40 l üzemanyag elfogyasztása után is ez a fogyi jön ki, akkor fogok gratulálni! 2,8 literből, meg annak a mérési pontosságából azért ne következtess hosszú távra.

Link to comment
Megosztás:

mutató alapján fogyasztást nézni? meredek :lol:

7,46

sok futózás 100-110-el, meg a szokásos rövidtáv

Miért? tudomásom szerint a BC is a szintjelzőt veszi alapul. Ha az csal, akkor a BC is csal.

Egyébként a kútoszlop számlálóját és a napi km számlálót szoktam alapul venni.

Link to comment
Megosztás:

Miért? tudomásom szerint a BC is a szintjelzőt veszi alapul. Ha az csal, akkor a BC is csal.

Egyébként a kútoszlop számlálóját és a napi km számlálót szoktam alapul venni.

rosszul tudod. a BC az injektorok által átengedett mennyiséget méri. szintmutató után nem lehet

jó értéket számolni, ez tény.

Link to comment
Megosztás:

Ha majd legalább egy 40 l üzemanyag elfogyasztása után is ez a fogyi jön ki, akkor fogok gratulálni! 2,8 literből, meg annak a mérési pontosságából azért ne következtess hosszú távra.

A legközelebbi "40 literes fogyasztás" a Blitzre menet lesz -az se egy személlyel és rakatlanul, olyan hosszú távokat egyébként sem mentem mostanában. Másrészről a tegnapi majdnem 200 km-es táv is igazolt -igaz több városi menettel és az eredmény vége 3.96 lityő átlag lett, hozzáteszem hogy nem versenyző módjára járkálok vele, nem taposom át a padlón a gázpedált, csak szépen takarosan 80-90 közt gurulgatok -majdnem "nagyfater módjára".

Link to comment
Megosztás:

A legközelebbi "40 literes fogyasztás" a Blitzre menet lesz -az se egy személlyel és rakatlanul, olyan hosszú távokat egyébként sem mentem mostanában. Másrészről a tegnapi majdnem 200 km-es táv is igazolt -igaz több városi menettel és az eredmény vége 3.96 lityő átlag lett, hozzáteszem hogy nem versenyző módjára járkálok vele, nem taposom át a padlón a gázpedált, csak szépen takarosan 80-90 közt gurulgatok -majdnem "nagyfater módjára".

Csak nehogy rátekeredjen a szakálad a kormányra. :lol:

A legutóbbi tankolásom eredményét nem merem leírni, mert amikor eszembejut, rögtön a Duna felé veszem az irányt :lol:

7,6 L/100 Km

Nem én irtam le. :lol:

Tény volt benne indítozás nembeindulással füszerezve, Generátor nélküli önfeleddtörömautozásutánkoppanás, spórolós tologatás, füstölős sietés. Persze csak "városban".

De akkor is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.