Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

2 órája, szürkeastra írta:

Sziasztok!

Olvastam, hogy valaki vett Michelin Crossclimate abroncsokat.

Érdekelnének a tapasztalatok, téli - nyári.

Köszönöm

 

Nekem vannak fent július óta, és nem bántam meg a váltást. Fogyasztást nem növelte meg (205/50 R17 méret ellenére, amit eddig nyáron használtam, télen 195/65 R15 volt acél felnin), tapadással elégedett vagyok, bár nem vagyok egy versenyző típus, de néha azért próbálgatom a kocsi határait, ha nincs mellettem a család. Eddig a téli használatban is hozta amit kell, biztos nincs olyan jó, mint egy kifejezetten téli gumi, de felénk alig pár napig volt csak hó, azt is itt városban hamar takarítják, úgy kellett keresnem egy kis takarítatlan helyet a szórakozáshoz. Szerencsére találtam, de a kocsi nagyon jól irányítható maradt, nem igazán tudtam rávenni, hogy közbelépjen az elektronika, és sajnos kézifékkel nem tudok rásegíteni. Szóval ha valaki nem a hegyekben lakik, télen nem megy olyan sokat a kocsival, és azt is inkább városban, vagy olyan helyen, ahol takarítják az utakat, biztos nem bánja meg. Fateromat is meggyőztem, így ő is vett egy szettet a Yarisukra, eddig ő is elégedett vele. Autonavigátoron volt egy teszt, amin eléggé lehúzták, de nem vagyok benne biztos, hogy reális képet adtak róla, más teszt meg még nem nagyon készült, de hátha jövőre az ADAC is kipróbálja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 09. at 0:03, retfirD írta:

Michelin Crossclimate

Nem vagyok biztos, hogy az ADAC tesztelni fogja belátható időn belül. A német területre tuti nem fogják ajánlani, mert nem fogják a 4 évszakos* gumit biztonságosnak tartani... ahhoz még kellene úgy 50 év klímaváltozás :-). Télen rosszabb, mint az ajánlott téli gumik, nyáron meg rosszabb, mint a szintén ajánlott nyári gumik... ?! Ez tényszerű, így a korrekt összeméréshez kellene több 4 évszakos gumit tesztelni. Ott egyébként nagy valószínűséggel pl. ez a Michelin az ajánlott gumi lehetne... De ez a vakok közt félszemű a király mondást tükrözné. 

Egyébként engem is érdekelne, egy ilyen összevetés... de félő, hogy a középmezőny alatt végezne.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Ez lenne a gyári lemezfelni?

6Jx15H2 ET49                         
11/09/08 QT
4    2150143
GM VZ20

Ha lemezfelnit akarok, ugyan ezekkel az értékekkel kell rendelkeznie? (vagy kalkulátor alapján váltóméret)

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Szemilan írta:

Ez lenne a gyári lemezfelni?

6Jx15H2 ET49                         
11/09/08 QT
4    2150143
GM VZ20

Ha lemezfelnit akarok, ugyan ezekkel az értékekkel kell rendelkeznie? (vagy kalkulátor alapján váltóméret)

Nem muszáj. A H Astráé 6,5J ET35 szerintem simán jó. A középfuratot ugyan nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

36 perce, grofbandi írta:

Nem muszáj. A H Astráé 6,5J ET35 szerintem simán jó. A középfuratot ugyan nem tudom...

Ezt gondoltam én is, de állítólag nem jó rá. :( Opel Gyimesnél mondták. Pedig ismerősnek ugyan ez volt fent a H astráján, mint nekem. Elvileg előfordulhat, hogy beleér a fékrendszerbe, továbbá a H astra gyári gumimérete is más.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Szemilan írta:

Ezt gondoltam én is, de állítólag nem jó rá. :( Opel Gyimesnél mondták. Pedig ismerősnek ugyan ez volt fent a H astráján, mint nekem. Elvileg előfordulhat, hogy beleér a fékrendszerbe, továbbá a H astra gyári gumimérete is más.

Én azért felpróbálnám. Aligha érhet bele akárhová, fél collal szélesebb csak, viszont az ET különbség miatt a belső perem 6mm-rel kijjebb lesz. A gumiméret annyiban más, hogy /65, de ugyanúgy 195 széles mint a G gyárija.

Link to comment
Megosztás:

HELLO!

 

Olyan kérdésem lenne hogy jelenleg eddig 185/65 15 abroncs volt a kocsin. Ha most 195/60 ra váltok akkor azzal történik érdemben változás? nagyobb gördülési zaj ami érezhetően behallatszik? Esetleg az autó menetdinamikájában? 1.7DTI

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

22 perce, Geopake írta:

Kb. 40 ezer környékén.Attól függ gumival vagy gumi nélkül:)

Köszi! :) Gumi nélkül mivel a nyári garnitúrámat tavaly vettem újonnan tavasszal. Sok lepadkázott szettet árulnak 50 környékén fb csoportokban. Jófogáson is hasonló árakon mennek de szerintem annyit nem ér. Mégis csak 15"-os felniről beszélünk.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nemrég óta vagyok G Astra tulajdonos és a kocsihoz kaptam 16-ős felnit meg egy 15-et is. 15-re tettem a télit 185/65 r15. A 16-rá szeretnék nyárit venni de kicsit lesokolt a 205/50 r16- ős ára az 55-hez képest. Átlagban 10 ezerrel több darabonként. Mennyire lenne gond ha 55-et raknék fel a kilométeróra csaláson kivül? (Műszaki,rendörők esetleges baleset)

Link to comment
Megosztás:

Na pontot tettem a gumivásárlás végére vagyis majdnem :D 

Tegnap megrendeltük 4db Uniroyal Rainsport 3 XL-es gumit a goodyear-ek helyére (egy szálszakadásos mint észrevettük, és lassan 9 évesek így már nagyon kikeményedtek de a mintázat mélység még bőven jó lenne látszik az évi 5-6e Km az előző tulajnál). Felhívtak a szervizből, hogy a méretem nincs raktáron sehol sem, várnom kellene 3 hetet mire legyártják :D Mondtam hogy semmi akadálya, így elég friss lesz a 4 abroncs. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Jaszo írta:

Sziasztok! 

Nemrég óta vagyok G Astra tulajdonos és a kocsihoz kaptam 16-ős felnit meg egy 15-et is. 15-re tettem a télit 185/65 r15. A 16-rá szeretnék nyárit venni de kicsit lesokolt a 205/50 r16- ős ára az 55-hez képest. Átlagban 10 ezerrel több darabonként. Mennyire lenne gond ha 55-et raknék fel a kilométeróra csaláson kivül? (Műszaki,rendörők esetleges baleset)

Hol nézted az árakat? Van különbség,de azért nem annyi. Az Automaxnál pl: a Barum Bravuris 205/50R16-20852ft, míg a 205/55R16-17169ft. A 205/55 szerintem túl nagy, még alternatíva lehet esetleg a 195/55R16. Igaz nem számottevően olcsóbb az sem.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, grofbandi írta:

Hol nézted az árakat? Van különbség,de azért nem annyi. Az Automaxnál pl: a Barum Bravuris 205/50R16-20852ft, míg a 205/55R16-17169ft. A 205/55 szerintem túl nagy, még alternatíva lehet esetleg a 195/55R16. Igaz nem számottevően olcsóbb az sem.

Nekem ez a méret van. A 205-öst már túlzásnak találtam az 1.4-es motorhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Jaszo írta:

Sziasztok! 

Nemrég óta vagyok G Astra tulajdonos és a kocsihoz kaptam 16-ős felnit meg egy 15-et is. 15-re tettem a télit 185/65 r15. A 16-rá szeretnék nyárit venni de kicsit lesokolt a 205/50 r16- ős ára az 55-hez képest. Átlagban 10 ezerrel több darabonként. Mennyire lenne gond ha 55-et raknék fel a kilométeróra csaláson kivül? (Műszaki,rendörők esetleges baleset)

Semmi gondod nem lesz belőle.Én is 55-öst raktam fel 50-es helyett.Olcsóbb is volt egy kicsit,meg nem ér le pont a kocsi alja a garázslejárón.Műszakin kutya nem nézi,rendőrt meg nem érdekli.Fogalma sincs a gyári méretekről szerintem.Az óra sem csal sokat.

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Link to comment
Megosztás:

12 órája, peacetrang írta:

Milyen széles felnin? Nekem is gumit kell vennem, 205/50ben gondolkodtam eddig én is, nem tudom, hogy 7col széles felnin a 195 jó lenne-e..

Nekem 7" széles felnin 185-ös gumi van. Igaz 185/65R15, de a szélesség annyi.

Szépen áll rajta, egyenes az oldalfal. Jól is viselkedik. Annyival kiegészíteném, hogy azért, mert a felnit kaptam, a gumi pedig már megvolt.

Felrakásnál is simán ment minden.

Link to comment
Megosztás:

 

12 órája, Geopake írta:

Semmi gondod nem lesz belőle.Én is 55-öst raktam fel 50-es helyett.Olcsóbb is volt egy kicsit,meg nem ér le pont a kocsi alja a garázslejárón.Műszakin kutya nem nézi,rendőrt meg nem érdekli.Fogalma sincs a gyári méretekről szerintem.Az óra sem csal sokat.

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Köszi! Érdekes hogy ezzel a váltóméret kalkulátorral jó a méret.:)  Más oldalakon néztem ha 185/65 R15-t vesze kiindulási méretnek akkor  jó a 205/55 R16 ha 195/60 R15-ről akkor nem.

Módosítva : Jaszo
Link to comment
Megosztás:

18 órája, grofbandi írta:

Hol nézted az árakat? Van különbség,de azért nem annyi. Az Automaxnál pl: a Barum Bravuris 205/50R16-20852ft, míg a 205/55R16-17169ft. A 205/55 szerintem túl nagy, még alternatíva lehet esetleg a 195/55R16. Igaz nem számottevően olcsóbb az sem.

Jó tényleg nincs akkora különbség például én Hankookot néztem ki ott már 7 ezer a különbség. Pl: K115 18 ezer 55-ös méretben és 50-ben 25 ezer. Értem én hogy ritka méret de lehúzásnak érzem akkor is. Most felnit eladni és kisebbet vásárolni nincs kedvem annyit árulnak mindenhol h rövid időn belül csak áron alul tudnám de talán majd egyszer. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.