Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Ha lengéscsillapító, akkor milyen?

Ta-Technix (német, 2 év garival) van 7-10ezerért...

pl:

http://dtmtuning.hu/product_info.php?manuf...roducts_id=7036

Egyáltalán milyen van benne gyárilag?Olajos?GM? Ha olyat akarok az mennyibe van? Van-e különbség? stb....

Mit érdemes venni bele, pogácsás gagyi megoldást inkább kihagynám, meg szart sem akarok bele...

Vizsgáld meg előbb, hogy tényleg kell-e teló. Nem akarunk itt felesleges költségekbe verni.

Én pl. egy erősebb rugóval oldottam meg a dolgot. igaz így keményebb, de szoktam futózni is. A kaszni faragását egyből elvetettem, nem akarom hogy rozsdálni kezdjen.

A rugóba dugdosható bakok megint nem jók, az még a ladából is kifordult, pedig az egyenes, nem ilyen tojás alakú.

A légrugó nem tűnik rossznak, de ha nem akarsz cuccolni, akkor felesleges felkeményíteni.

Link to comment
Megosztás:

H Astrám van és gyárilag 195/65 R15-ös nyári gumim van hozzá.

Már megérett a cserére és egyúttal szeretnék rá nagyobbat venni alufelnivel.

Érdeklődni szeretnék, hogy melyik az a legnagyobb és melyik az ajánlott méretű gumi amit fel tudok rá tenni és azokhoz milyen méretű felnit kell vennem.

(osztókör 4x100-as)

Hivatalos katalógusok H Astra-hoz:

http://opelcentrum.hu/images/pdf/Opel_%20k...ogus_201004.pdf

http://opelcentrum.hu/images/pdf/astra%20h...ter_2009_hu.pdf

Ezek szerint jó lehet a 18"-as kerék is, de ha nem gyári felnit akarsz, akkor gondolom az ET számot is figyelned kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Vizsgáld meg előbb, hogy tényleg kell-e teló. Nem akarunk itt felesleges költségekbe verni.

Én pl. egy erősebb rugóval oldottam meg a dolgot. igaz így keményebb, de szoktam futózni is. A kaszni faragását egyből elvetettem, nem akarom hogy rozsdálni kezdjen.

A rugóba dugdosható bakok megint nem jók, az még a ladából is kifordult, pedig az egyenes, nem ilyen tojás alakú.

A légrugó nem tűnik rossznak, de ha nem akarsz cuccolni, akkor felesleges felkeményíteni.

Én még az első G.hez esztergáltattam fémből,egy kb 1.5-2 cm-s pogácsát az alsó rugótányérra.A tányér meg a gumibak közé.Teljesen jó volt,feljebb lett és nem ült be.nem is lehetett észrevenni,még műszakin sem...

Link to comment
Megosztás:

Vizsgáld meg előbb, hogy tényleg kell-e teló. Nem akarunk itt felesleges költségekbe verni.

Én pl. egy erősebb rugóval oldottam meg a dolgot. igaz így keményebb, de szoktam futózni is. A kaszni faragását egyből elvetettem, nem akarom hogy rozsdálni kezdjen.

A rugóba dugdosható bakok megint nem jók, az még a ladából is kifordult, pedig az egyenes, nem ilyen tojás alakú.

A légrugó nem tűnik rossznak, de ha nem akarsz cuccolni, akkor felesleges felkeményíteni.

Nem fordulnak ki azok a bakok, én is kénytelen vagyok ilyeneket használni. Ültetve van a gép (35mm kb.) a felni 8*17 ET35, a gumi pedig 205/45. Hátul állítható Koni gátlók vannak full keményre állítva, de még hepe-hupás úton így is beleért, úgyhogy kénytelen voltam ilyen gumibakokat berakni a rugóba. Azóta nincs gond vele. A hátsó lökhárító felső rögzítési pontjánál kis átalakítással orvosolható lenne a probléma, de ezt én is elvetettem alapból, ahhoz nem akarok hozzányúlni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az enyémbe vettem "pogácsás gagyit",mert az való bele,és nem szar,ha attól tartasz B)

Ha lengéscsillapító, akkor milyen?

Ta-Technix (német, 2 év garival) van 7-10ezerért...

pl:

http://dtmtuning.hu/product_info.php?manuf...roducts_id=7036

Egyáltalán milyen van benne gyárilag?Olajos?GM? Ha olyat akarok az mennyibe van? Van-e különbség? stb....

Mit érdemes venni bele, pogácsás gagyi megoldást inkább kihagynám, meg szart sem akarok bele...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gumit fogok ma rendelni a szülők Astrájára.

Melyiket ajánljátok?

185/65 R15-ös gumik:

Kormoran Impulser b 10.500/db

PIRELLI CINTURATO P4 15.500/db

CONTINENTAL ContiEco Contact 3 16.000/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

195/60 R15-ös gumik:

Kormoran Runpro b 11.500/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

Az ár miatt a Kormoran-ok "tetszenek". Van valakinek negatív tapasztalata azokkal?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gumit fogok ma rendelni a szülők Astrájára.

Melyiket ajánljátok?

185/65 R15-ös gumik:

Kormoran Impulser b 10.500/db

PIRELLI CINTURATO P4 15.500/db

CONTINENTAL ContiEco Contact 3 16.000/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

195/60 R15-ös gumik:

Kormoran Runpro b 11.500/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

Az ár miatt a Kormoran-ok "tetszenek". Van valakinek negatív tapasztalata azokkal?

195/60-as Fuldát mondanám. Igaz, hogy 18 ezerrel drágább így a garnitúra, de mondjuk 5 évvel számolva, már nem nagy a különbség. Kormoran-ról ismeretlenül rosszat nem mondanék, de szerintem nem egy ligában indul a két gumi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre felkerültek az aluk! Kicsit dumdum a /65 hozzá, de még bő 1 szezon van a jelenlegi nyáriban, így egyelőre maradnak. A csúcs budapesti utakra lehet nem is baj a kátyújáró ballonosság.:) Jövőre 195/60 érkezik rá, azzal szebb lesz.

ALU

Más:

A gumisnál láttam a Nokian H gumiját élőben, nagyon tetszik régóta, az lesz a következő nyári. Az oldalfalán egy feliratra lettem figyelmes:

All season tyre only in North America - 4 évszakos gumi Észak Amerikában

Na ezt nem bírtam, hangosan felröhögtem, a gumis csak annyit tett hozzá, hogy az amcsik hülyék...

EZ a minta mondjuk egy finom chicagoi 40centis hóban, vagy New York közeli ónos esős jégviharban egy V8-as 350lóerős amcsi dögön izgalmas lehet. De a Jenki nyugodtan veszi a kanyart nyári tempóval arasznyi hóban vele, hisz RÁÍRTÁK hogy all season.

Tudjuk, ők azok akik csak azért nem szárítanak vizes macskát a mikróban, mert ráírja a gyártó, hogy arra nem alkalmas...

Természetesen Kaliforniában, Floridában tökéletes a gumi, de Észak Amerikában van még Kanada is... :D

Természetesen semmi bajom az amerikai emberekkel, nem mindenki hülye, de ilyen feliratok láttán... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gumit fogok ma rendelni a szülők Astrájára.

Melyiket ajánljátok?

185/65 R15-ös gumik:

Kormoran Impulser b 10.500/db

PIRELLI CINTURATO P4 15.500/db

CONTINENTAL ContiEco Contact 3 16.000/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

195/60 R15-ös gumik:

Kormoran Runpro b 11.500/db

FULDA Carat Progresso 16.000/db

Az ár miatt a Kormoran-ok "tetszenek". Van valakinek negatív tapasztalata azokkal?

Szia! Hol találtál Contit 16ért?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.