Jump to content
OPEL FÓRUM
Sign in to follow this  
akzo

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések

Recommended Posts

Sziasztok,

Egy problémával fordulnék hozzátok. Random csinál olyat az autó, hogy indításkor csak teker teker és nem indul csak akkor ha gázt adok neki. A motor egy Z16XER benzines kombi H astra. Főként akkor csinálja, ha városban rövid táv után akarnék indulni. Hibakódot nem ír ki. Akku rendben van. Gyertyák most lettek cserélve. Tanácstalan vagyok, hogy mi lehet a hiba. 

Előre is köszönöm a segitségeket.

Sziasztok!

Pár hete lettem egy 190000 km-t futott Z18XER motor (és a hozza tartozó kasztni) tulajdonosa. Miközben csináltam a kötelező, vétel utáni teendőket (olaj-olajszűrő-légszűrő-pollenszűrő-gyertya csere), találtam pár furcsaságot.

1. Nem találtam pl. üzemanyagszűrőt, utánaolvasva tudtam meg, hogy az üa.tankban van valami durvább szűrő...kell ezt cserélni?

2. Nem találtam EGR szelepet sem, erre is azt írta a net, hogy nincs benne, de én úgy tudom, hogy bizonyos EURO besorolás felett ez kötelező...tényleg nincs?

3. Volt egy kis rángatás alacsony fordulaton, ez szinte nullára csökkent egy fojtószelep-tisztítás után (előtte-utána). Arra lettem viszont figyelmes, hogy a fojtószelep kiszerelve sem zár teljesen. Néztem élő-adatokat menet közben ("Torque" telefonos applikációval), és feltűnt, hogy még magas fordulatnál, motorfék-üzemben sincs zárva a fojtószelep. Álló motornál 16,9 %, alapjáraton kb. 13,7%.

4. Úgy tudom van benne szívócsőhossz állítás, ezt lehet valahogy ellenőrizni?

5. Olvastam még, hogy van benne változó szelepvezérlés is és hogy az el tud romlani. Lassan kell vezérműszíjat cserélni rajta, lehet ezt a szerkezetet cserénél valahogy ellenőrizni?

6. És ami talán a legfontosabb, hogy bemelegedve 100°C körül van a vízhőfok, a ventilátor is csak 102°C-on kapcsol be és kb. 96°C-nál ki is kapcsol Bizonyos helyzetekben 105 °C is volt a vízhőfok. Lehet, hogy a hőgomba romlott el? Hideg motornál helyesen mutatja a hőfokot (megegyezik a külső hőfokkal)

Előre is köszönöm a véleményeket!

13 órája, lazy jack írta:

Sziasztok!

Pár hete lettem egy 190000 km-t futott Z18XER motor (és a hozza tartozó kasztni) tulajdonosa. Miközben csináltam a kötelező, vétel utáni teendőket (olaj-olajszűrő-légszűrő-pollenszűrő-gyertya csere), találtam pár furcsaságot.

1. Nem találtam pl. üzemanyagszűrőt, utánaolvasva tudtam meg, hogy az üa.tankban van valami durvább szűrő...kell ezt cserélni?

2. Nem találtam EGR szelepet sem, erre is azt írta a net, hogy nincs benne, de én úgy tudom, hogy bizonyos EURO besorolás felett ez kötelező...tényleg nincs?

3. Volt egy kis rángatás alacsony fordulaton, ez szinte nullára csökkent egy fojtószelep-tisztítás után (előtte-utána). Arra lettem viszont figyelmes, hogy a fojtószelep kiszerelve sem zár teljesen. Néztem élő-adatokat menet közben ("Torque" telefonos applikációval), és feltűnt, hogy még magas fordulatnál, motorfék-üzemben sincs zárva a fojtószelep. Álló motornál 16,9 %, alapjáraton kb. 13,7%.

4. Úgy tudom van benne szívócsőhossz állítás, ezt lehet valahogy ellenőrizni?

5. Olvastam még, hogy van benne változó szelepvezérlés is és hogy az el tud romlani. Lassan kell vezérműszíjat cserélni rajta, lehet ezt a szerkezetet cserénél valahogy ellenőrizni?

6. És ami talán a legfontosabb, hogy bemelegedve 100°C körül van a vízhőfok, a ventilátor is csak 102°C-on kapcsol be és kb. 96°C-nál ki is kapcsol Bizonyos helyzetekben 105 °C is volt a vízhőfok. Lehet, hogy a hőgomba romlott el? Hideg motornál helyesen mutatja a hőfokot (megegyezik a külső hőfokkal)

Előre is köszönöm a véleményeket!

Szia,

1. ü.a. szűrő az ac-val egyben van, nemrég cseréltem 320k km után....mint az új, olyan volt, pedig átfolyt rajta 30m3 benzin.

2. nincs benne egr. Csak kartergáz visszavezetés.  A pillangószelep után van a csöve, abból az olaj lefolyik a szívócső aljára egy tartályba, ahonnan nagy gázadásnál visszavezeti egy vákuumszelep a szívócsőbe. Akkor van egy kis füst.

3. Folytószelep kiszerelve nem áll nullán soha. Beszerelve sem. Azt vettem észre (pont ma),  hogy indítás után alapjáraton SZINTE teljesen lezár.

5. a változó szelepvezérléssel lehet gond,. Addíg ne foglalkozz vele, amíg nincs indításnál, később menet közben is hallható traktor hang. Okoskerék cserénél oda kell figyelni, mert egy kókler szerelő tekert egy nyolcast a szívó vezér tengelyembe. Motort kellett cserélnem.....

6. Úgy tudom, hogy kb. 105 fok felett kapcsol be a ventilátor.

Üdv.

Edited by Szilaci
  • Thanks 1

Köszönöm a választ Szilaci!

A vez.mű tengely állító karbantartása azért merül fel bennem, mert olvastam, hogy a működtető olajjáratok el tudnak tömődni koksszal, vez.mű szíj cserénél talán érdemes lenne ránézni, ill. mielőtt kicseréli az ember a működtető szelepet (már, ha gond van). Erre gondolok (nem saját képek): kokszdugó1 , kokszdugó2

Kiszedtem a szolenoid szelepeket és ellenőriztem 12V-al. Nehezen jöttek ki (főleg a hátsó) szerintem soha nem voltak még kiszedve.

A kipufogó oldali jól működik, de a szivóoldali be van ragadva alaphelyzetben (ha a földhöz ütögetem előre csúszik a dugattyúja, de akkor abban a helyzetben ragad be). Itt épp kapcsolt helyzetben van beragadva.

Amit nem értek, hogy miért nem jelzett a check engine lámpa, gondolom nézi a vezérmű tengelyek pozícióját vagy mégsem? Vagy lehet, hogy kiszerelésnél sérült meg (a végén lévő fekete szűrő háza el is volt repedve)? A szívó oldaliból elég sok finom fémpor jött ki (a képen látható).

Amúgy nincs "dízel hangja", csak indításkor kb. fél másodpercig.

Sziasztok. Z16xer em van, és olyan csekély bajom van vele hogy meredekebb emelkedőn tolatva nem megy föl.  Ha nem lendületből megyek. És hát igazából volt már h astrám és az ehhez képest jobban ment. Gyertyák újak, levegőszűrő is, benzin szürő nincs, diagnosztikán tökéletes, kuplung nem csúszik, ha valakinek van ötlete előre köszi!

Edited by csincsuri

On 2020. 01. 31. at 18:07, csincsuri írta:

Sziasztok. Z16xer em van, és olyan csekély bajom van vele hogy meredekebb emelkedőn tolatva nem megy föl.  Ha nem lendületből megyek. És hát igazából volt már h astrám és az ehhez képest jobban ment. Gyertyák újak, levegőszűrő is, benzin szürő nincs, diagnosztikán tökéletes, kuplung nem csúszik, ha valakinek van ötlete előre köszi!

Egyesben felmegy? Az attetel alig ter el (3.73 vs. 3.63) https://www.opel-infos.de/technik/getriebe/f17.html   

Mit jelent amugy, hogy nem megy fel? Lefullad? 

On 2020. 01. 31. at 18:07, csincsuri írta:

13 órája, csaba66 írta:

Egyesben felmegy? Az attetel alig ter el (3.73 vs. 3.63) https://www.opel-infos.de/technik/getriebe/f17.html   

Mit jelent amugy, hogy nem megy fel? Lefullad? 

Ez 105ló ha jól tudom. Még a 60 lovas F astrának is az volt a vége hogy ha nem ment fel valahová akkor elkapart a kerék , de nem a motor volt a gyenge láncszem. 

Sziasztok!

Tudna valaki pontos / BIZTOS információt adni róla, hogy a Z18XER motor szelepei hidrotőkések-e vagy hézagolni kell? Mindenhol azt az információt találom, hogy NEM hidrotőkések a szelepek, de az Opel szervizzel már egy hónapja emailezek (Schiller, Váci u.) és azt mondják, hogy márpedig a Z18XER motor hidrotőkés és nem is lehet szelephézagot ellenőrizni ill. állítani...  :wacko:

7 órája, lazy jack írta:

Sziasztok!

Tudna valaki pontos / BIZTOS információt adni róla, hogy a Z18XER motor szelepei hidrotőkések-e vagy hézagolni kell? Mindenhol azt az információt találom, hogy NEM hidrotőkések a szelepek, de az Opel szervizzel már egy hónapja emailezek (Schiller, Váci u.) és azt mondják, hogy márpedig a Z18XER motor hidrotőkés és nem is lehet szelephézagot ellenőrizni ill. állítani...  :wacko:

Hali.

Én is ugy tudom hogy nem hidrotőkések.Hézagoló lapkát kell cseréléni.

• Like 1

8 órája, lazy jack írta:

Sziasztok!

42 perce, kingblue írta:

Hali.

Én is ugy tudom hogy nem hidrotőkések.Hézagoló lapkát kell cseréléni.

Szerintem a "szeleptőke" nevű alkatrész a hézagoló, szóval nem hidrotőkés.

https://opel.7zap.com/hu/car/a04/e/7/24-0/

• Like 1

Köszönöm kingblue, zotya975, én is ezt az infót találtam a "Haynes" féle szerelési útmutatóban

https://1drv.ms/u/s!AmFzErbuVCYSeQAn1IoPip8_YLw?e=xkDY3V

https://1drv.ms/u/s!AmFzErbuVCYSegHn2VpqDBH1T8g?e=odeWQp

már csak az a furcsa, hogy egy hivatalos Opel márkaszerviznek, -több heti utánaérdeklődés után- fogalma sincs egy nem túl ritka Opel rendszeres karbantartási munkáiról?  :brooding:

• Like 1

Sziasztok!

Alapjárattal kapcsolatos az alábbi kérdésem:

2012. 11. havi Astra classic III kombi, 1,6 benzines (A16xer), 112 ezer km-t futott. Alapjáraton a mutató "lebeg", nem nagy a kilengés, de észrevehető (annyit nem lebeg, hogy elkezdene lefulladni, de a mutatón észrevehető, hogy nem egyenletes a fordulat). Korábban ilyet nem csinált, a mutató, mindig szög egyenesen állt. Először shell v power racing benzin tankolását követően vettem észre, majd visszatértem normál 95-re és azzal egy ideig nem jött elő, de most ismét jelentkezett a probléma (ha ez egyáltalán probléma). A motor egyébként szépen jár, semmi rendellenes hangja nincs, jól gyorsul, nem rángat. Annyi talán, hogy ahogy számolgattam kb fél literrel többet eszik.  (tavaly ősszel, kb 7 ezer km-el ez előtt lett cserélve a gyertya és a lambda szonda is, olajat kb 14 - 15 ezer km/évente cserélek, családi batár nem versenyzésre használom, szóval nincs túlhajtva)

Van valakinek ötlete?

Köszönettel:

Zsolt

Sziasztok!

A probléma "továbbfejlődött". Észrevettem, hogy az autó egyszercsak megtorpan, majd gázadásra gyengén reagál, mintha elszállt volna belőle az erő. Motor hiba jelző lámpa kigyulladt. Kiolcastam a kódot : P003033 Henger gyújtáskimaradás B-04. Azóta az alapjárat sokkal jobban ingadozik.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a hibát és az előzőekben említett alapjárati ingadozással összefügg-e?

Köszönettel:

Zsolt

22 órája, dr.barabas.szabo írta:

Sziasztok!

A probléma "továbbfejlődött". Észrevettem, hogy az autó egyszercsak megtorpan, majd gázadásra gyengén reagál, mintha elszállt volna belőle az erő. Motor hiba jelző lámpa kigyulladt. Kiolcastam a kódot : P003033 Henger gyújtáskimaradás B-04. Azóta az alapjárat sokkal jobban ingadozik.

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja a hibát és az előzőekben említett alapjárati ingadozással összefügg-e?

Köszönettel:

Zsolt

A hibás hengernél lévő gyertyát cseréld ki egy másikkal.Amennyiben a hiba átvándorol,akkor a gyertya a hibás.Abban az esetben,ha marad ugyanott a hibajelzés,akkor a trafó lesz a hibás (nagy valószínűséggel).Reméljük,hogy csak ennyi lesz.

Sziasztok. Van egy kérdésem, bár lehet, már feltették egyszer.
Bár nem opel az autó hanem fiat, de az opel z18xer motorja van benne.

A probléma a következő: ha járó motornál lecsavarom a olajbeöntő kupakot, le akar fulladni a motor. Elkezd dadogni. Ha visszacsavarom teljesen nyugodt és egyenletes a járása. Van ötlete valakinek erre?

Tisztelt Opelesek!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. 
Adott egy 2003 as Opel Zafira “A” 1.8 benzin, 125 Le , Z18XE.

Olyan jellegű probléma lépett fel, hogy hideg időben a napi első indításnál a fordulat 1200-500 között ingadozik kb 8-12 másodpercig. Utánna beáll 1200 ra, majd ahogy melegszik szépen visszamegy 750 re. nem világít semmi hibalámpa. Illetve 1-2 percig az autó erőtlen. Beáll a fordulat az ingadozás után, de ha elindulnék vele fullad. De ez is megszűnik 1-2 perc után. Aztán az autó tökéletes. 
Gyertyacsere sem oldotta meg a problémát. (Bosch gyertya, gyári) a fő és vezérműtengely jeladókat cseréltem szintén gyárira. Ekkor a hiba még nem állt fent. 
Volt a télen egy check engine lámpám amire hibakód olvasás után annyit mondtak “ kiengedése hiba, nem is láttam még ilyet.” Majd hiba törlés, újra előjött menet közben és ahogy jött a jobb idő ki is aludt. Így arra következtettem, hogy ennek is a hideghez volt köze. Az autó fogyasztása nagyon jó. Nem nőtt.

lenne valakinek valami ötlete? Mi lehet a probléma. 

köszönöm ha szántok rám pár percet.

Tisztelettel: Gábor

Üdvözlet mindenkinek,

Januárban vásároltam egy Opel Astra H (2010, Z14XEP) autót és jelenleg rendben van hála Istennek, de ha szeretném majd szervizeltetni, műszakiztatni akkor tanácsot kérnék, hogy tud-e valaki ajánlani megbízható szervízest a XV., XIV., XIII., IV., kerületekben ? 

Szeretném a jelenlegi szervizesemet lecserélni, ezért keresnék egy másikat.

Tud valaki ajánlani egy megbízhatót? Nem sufni tuningosat? 

köszönettel előre is ! 

Posted (edited)

Üdv,

hengerfejpakolást cseréltetek a 2008as Z16XER motromon,nem szakszervizben szedig le a hengerfejet,valakinek már ha volt ilyen problémája milyen tanácsokat adhat ?okoskerékhez hozzá kell majd nyúljon a szerelő,kell feltétlenül legyenek valamiyen speciális eszközei ? milyen márkájú pakolást vegyek a hengerfejhez ?

köszi

Edited by Zsombor97

Sziasztok! 

Pár napja beremegett az autó, majd laptopra dugva kiderült, h random gyújtáshiba és első lambdaszonda comboja a ludas. (13008,30101,30001 - hibakódok) Trafócsere lesz a dologból ám bogarat ültetett a fülembe egy "szaki", h a szonda egyáltalán nem biztos hogy rossz, mert a gyújtáskimaradás miatt is kaphatott fals jelet. Az eset óta amúgy rendben megy az autó, nem produkálta újra a dolgot. Mennyivel kellene kb nőni a fogyasztásnak, h a szondáról is tudjam, vége van? Mivel az rendben van egyébként 6,2 / 100km városban. 

Astra H 1.4 Zexp 163000km

Köszi a választ! 

On 2013. 06. 26. at 16:47, Maybal írta:

Szia!

Olaj nem fogy? Nekem szintén ez volt, időközönként, általában 50-100km-ként, max. 200km megtétele után kigyulladt a MIL lámpa,és a p0171-es kód jelentkezett. A szervizben tök ugyanezt mondták nekem is, de ez mellett fogyott az olaj is. Amióta Novoth Tibor megcsinálta az autómat, nem eszi az olajat, és nincs p0171 kód. Az autó előtte is jól ment...

Szia, 

Ugyanez a hiba van nálam, és az olaj is nagyon fogy, mit kellett csinálni az autóval? Szerelőm motor generált mond, én azt nem szeretném.... Köszönöm a választ.