Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2019. 12. 07. at 11:30, zotya975 írta:

Párásodik az anyósoldali fényszóróm, ami nem is normális jelenség plusz vakítja a szembejövőket hiszen a párás búra megtöri a fényt. A lökhárító leszedése nagyobb munka mint maga a tényleges javítás, ami esőálló akrillal történt tömítés a gyári tömítő fölé

 

És gondolod hogy ott jut be a nedvesség? Ugye van a lámpatestnek szellőzője hátra a motortér felé, nekem korábban azt mondták hogy azon keresztül jut be a párás levegő a motortérből esős időben.... Végülis mindegy, ha ez amit csináltál megoldja a problémát, akkor nyilvánvalóan itt volt a gond, ha nem akkor lehet tovább keresni.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 07. at 20:01, kingblue írta:

Ne várd Lassan fokozatosan jön elő.150-ezernél nagyjából már várható.

Szerintem ez butaság nekem 160-nál jár és hangtalanul működik most cseréltem a szelep fedél tömítést és minden olyan feszes  mint új korában.:)Természetesen a megfelelő karban tartás is hozzá járul.A másik céges kocsi peugeot boxer business pedig a gyártó élettartam garanciát adott a láncra és most 200ezer van benne.

Módosítva : astra 1
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

26 perce, astra 1 írta:

Szerintem ez butaság nekem 160-nál jár és hangtalanul működik most cseréltem a szelep fedél tömítést és minden olyan feszes  mint új korában.:)Természetesen a megfelelő karban tartás is hozzá járul.A másik céges kocsi peugeot boxer business pedig a gyártó élettartam garanciát adott a láncra és most 200ezer van benne.

Igen.Használattól függ meg az olajcsereperiódustól olaj minőségétől nyilván.Hallottam már 80-ezernél is ahol cserélni kellett.

Vezérműtengely leszorító csavarjait megnézted ? Lehetnek lazák is./Szelepfedél tömítés csere okán kérdezem/

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

És gondolod hogy ott jut be a nedvesség? Ugye van a lámpatestnek szellőzője hátra a motortér felé, nekem korábban azt mondták hogy azon keresztül jut be a párás levegő a motortérből esős időben.... Végülis mindegy, ha ez amit csináltál megoldja a problémát, akkor nyilvánvalóan itt volt a gond, ha nem akkor lehet tovább keresni.

Nálam ezt a szellőzőt anno beszőtte a pók, ezért párásodott a lámpa...

Link to comment
Megosztás:

14 órája, tgabika76 írta:

És gondolod hogy ott jut be a nedvesség? Ugye van a lámpatestnek szellőzője hátra a motortér felé, nekem korábban azt mondták hogy azon keresztül jut be a párás levegő a motortérből esős időben.... Végülis mindegy, ha ez amit csináltál megoldja a problémát, akkor nyilvánvalóan itt volt a gond, ha nem akkor lehet tovább keresni.

 

12 órája, kobraCode írta:

Nálam ezt a szellőzőt anno beszőtte a pók, ezért párásodott a lámpa...

Nyilván kell hogy legyen hiszen a felmelegedő levegő nyomást, a lámpa kikapcsolásakor a lehülő meg vákumot hoz létre, de itt a víz jellemzően esőben, eső után jelent meg. Kivettem a refinek a foglalatát, ezután száradni kezdet, de ugye pont nem volt eső így elég nehéz keresni-kutatni az okot. Mondjuk ezt a szellőzőt pont nem kerestem meg amikor itt volt az asztalon a lámpatest. :omg:Most már mindegy, egyenlőre várom hogy megint essen. Visszarakáskor azért voltak problémák, mert ugyan bejelöltem a falon hogy kell visszaállítani a lámpát, de délelőtt raktam vissza, tűzte a nap a falat, így sokra nem mentem a jelemmel. Csak hogy ne legyen olyan egyszerű, a GM90580615-alkatrészt megrágta a kutya reggelre, de úgy néz ki nem kell vennem, mert egész jól felment a helyére. 

http://4211406001.jpg

Még annyi, ( csak hogy kerek legyen) hogy amikor odébb jártam az autóval, eléggé rángatva járt a motor szerintem csak 3 henger ment és eléggé füstölt, ez olyan fél perc után megszűnt. Amikor megvettem kiszedtem a gyertyákat a második eléggé olajos volt kívülről, gondolom ez sem tesz jót neki. Ha nem ismétlődik az eset most télen nem cserélek szelepfedél tömítést, ha megint előjön akkor muszáj lesz. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 25. at 6:31, georgee írta:

Valószínűleg kuka. Ha van valakinek deszulfátor elektronikája kölcsönkéred. Akksit mélykisülésbe ~9.4V lemeríteni, majd 70-100A körüli tüskékkel megbombázni (ez eltart pár napig mert nem mezei töltő, más a működési elve). Ez a szekunder szulfátosodást "letöri" a cellákról. A kapacitás már nem lesz akkora, mint új korában, de pár hónappal ki lehet tolni az akku élettartamát. Nekem még bő fél évet kapott az akksi (így karácsony előtt megmentett egy fölösleges kiadástól). Ha nyitható az akksi akkor akuvit adalékot bele.  Érdemes rámérni azért a töltésre is. Töltsd fel teljesen az akksit, és hagyd állni 24 órát. Utána mérd meg a nyugalmi feszültséget. Az is árulkodik az akku állapotáról. clBVt.gif

Szulfátosodást még úgy tudod elkerülni, ha sokat rövidtávozol, akkor rá töltesz néhanapján az akkura. Az így keletkező szekunder szulfát képződésnek kevesebb az esélye. Megjegyzem nekem is 3 évente csinál ki egy akkumulátort. Még esetleg érdemes lenne egy nyugalmi áramfelvételt mérni. Lehet valahol elszivárog az áram.

 

Könnyen meglehet. Bár most 1 hétnyi állás után szintén 12.5V a nyugalmi, a töltő pedig 5 perc alatt tolta fullra csepp üzemmódban. A saruk most végig fent voltak vagyis nem volt olyan ami leszívta volna teljesen az akkut. Tölteni szoktam bizonyos időközönként pontosan a rövidtávok meg a hosszú állások miatt is. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Termosztát csere során találkozott-e valaki a következő jelenséggel:

termosztatok.jpg

A bal oldali volt az autón, a jobb oldali az új. A tömítő felület és a visszakeringő ágat lezáró tányér közti távolság a réginél 33mm, az újnál 30mm, hideg állapotban mérve.

Beépítés előtt mindkettőt megfőztem, a régi egyértelműen korábban nyit (ezért szerettem volna cserélni). Nyitott állapotban a fent leírt távolság kb 8mm-el megnő.

Itt jön a csavar: A termosztátházban a tömítő felület és a visszakeringő ág pereme közt 33mm van. Tehát a régi termosztát még hideg állapotban is lezárja a visszakeringő ágat, talán ez miatt  még nyitni se tudott rendesen.

A csere után észrevettem, hogy a légtelenítő csöveken nincs visszaáramlás, még nagy fordulaton se, gondolom a szabaddá vált járat miatt.

Egyelőre visszatettem a régit, így újra megindult a kis csöveken az áramlás.

Plusz info, hogy a fűtés mintha később jönne meg, és üzemmeleg motornál, koppra felcsavarva sem forróság jön ki a lamellákon (automata klímás). Gondoltam rá, hogy a vízpumpa nem szállít eleget, de a vizet nem forralja.

Merre induljak el?

Köszi

Astra G 2003, Z16XE

Link to comment
Megosztás:

1 óra, hmli írta:

Sziasztok!

Termosztát csere során találkozott-e valaki a következő jelenséggel:

 

A bal oldali volt az autón, a jobb oldali az új. A tömítő felület és a visszakeringő ágat lezáró tányér közti távolság a réginél 33mm, az újnál 30mm, hideg állapotban mérve.

Beépítés előtt mindkettőt megfőztem, a régi egyértelműen korábban nyit (ezért szerettem volna cserélni). Nyitott állapotban a fent leírt távolság kb 8mm-el megnő.

Itt jön a csavar: A termosztátházban a tömítő felület és a visszakeringő ág pereme közt 33mm van. Tehát a régi termosztát még hideg állapotban is lezárja a visszakeringő ágat, talán ez miatt  még nyitni se tudott rendesen.

A csere után észrevettem, hogy a légtelenítő csöveken nincs visszaáramlás, még nagy fordulaton se, gondolom a szabaddá vált járat miatt.

Egyelőre visszatettem a régit, így újra megindult a kis csöveken az áramlás.

Plusz info, hogy a fűtés mintha később jönne meg, és üzemmeleg motornál, koppra felcsavarva sem forróság jön ki a lamellákon (automata klímás). Gondoltam rá, hogy a vízpumpa nem szállít eleget, de a vizet nem forralja.

Merre induljak el?

Köszi

Astra G 2003, Z16XE

Szerintem a kiszerelt állapotban történő melegítés-tesztelés nem ad pontos eredményt, mert itt nincs ( bár nem nagy) nyomás a vízpumpától ami úgy gondolom befolyásolja a rugóerő ellenében történő nyitást. legalábbis én azt vettem észre hogy a kiszerelt termosztátok szinte mind fokra pontosan jókor kezdenek el nyitni de az autóban mégis nagy nyitási szórást tapasztaltam. 

http://33714292463_1113073132112.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma reggel furcsa szörcsögő hangot lehetett hallani az utastérben, alapjáraton elhallgat, a fordulatszám emelésével erősödik. Olyan 1000-1500 km alatt fogyogat a hűtővíz kb 1 decit. Gondolom a kettő összefügg, lehet hogy a fűtőradiátorban van valami gebasz? Mi okozhat erősen hallható szörcsögő hangot? 

 

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, BoMa írta:

Sziasztok! Ma reggel furcsa szörcsögő hangot lehetett hallani az utastérben, alapjáraton elhallgat, a fordulatszám emelésével erősödik. Olyan 1000-1500 km alatt fogyogat a hűtővíz kb 1 decit. Gondolom a kettő összefügg, lehet hogy a fűtőradiátorban van valami gebasz? Mi okozhat erősen hallható szörcsögő hangot? 

 

 

Levegősödés miatt szokott bugyogni, szörcsögni, de úgy tudtam kilégteleníti magát. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Levegősödés miatt szokott bugyogni, szörcsögni, de úgy tudtam kilégteleníti magát. 

A délutáni hazaúton kb 30-40 percet autóztam és nem hallottam semmi rendelleneset. Remélem akkor sikerült légtelenítenie magát. Bár hogy kerülhet levegő a rendszerbe? Oké hogy valahol egy kicsit szivárog mert rá kell néha töltenem, ez tény. De ott nem csak kifele jön a hűtővíz? Azt hiszem el kell vigyem szerelőhöz megnézetni hol szivároghat. Csak annyira minimális a fogyás, hogy ember legyen a talpán aki ezt megtalálja. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia.Ahol szivárog ott amikor hűl a hűtőviz a vákum miatt szivhat vissza levegőt.Ha kevés a fogyás akkor nehezebb megtalálni  nyilván.Végig kell nézni minden csövet csatlakozást bilincseknél esetleg szivároghat könnyezhet.Radiátorra menő csövek gyorscsatlakozóinál is./Már ha gyorscsatlakozós/

Módosítva : kingblue
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, kingblue írta:

Szia.Ahol szivárog ott amikor hűl a hűtőviz a vákum miatt szivhat vissza levegőt.Ha kevés a fogyás akkor nehezebb megtalálni  nyilván.Végig kell nézni minden csövet csatlakozást bilincseknél esetleg szivároghat könnyezhet.Radiátorra menő csövek gyorscsatlakozóinál is./Már ha gyorscsatlakozós/

Én az egyik radiátorral küzdők így a lakásban. Le voltak szerelve és visszarakáskor megsérülhetett az egyik tömítés. Víz nem jön ki, de minden lehüléskor levegőt szív be, állandóan légteleníteni kell. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

2 órája, hmli írta:

zotya975: a víz áramlás illetve annak hiánya a fő problémám.

Nem ismerem ezt a motortípust, a régi autómon a a légtelenítő csövön soha nem volt vízáramlás, mert az a szint felett volt, és csak azért volt ott hogy a hűtő felső sarka tudjon légtelenedni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a hidrotőkéknél miért árúlnak kétfélét? Az eggyik 21,4 mm mint amit kiszedtem , de kapható 21,5 mm -es is hmm. Talán a kopás miatt ? A hengerfejben nem tudom lemérni az átmérőt , de a 21,4 -es tőke lazán belemegy (szárazon). Lehet azaz 1 tizeddel nagyobb is jó lenne? Nem tudom eldönteni milyet vegyek... Azt se szeretném ha beszorúlna. Meg a himbáknál van amin van 1 lik :P ahol a hidrotőkével találkozik . Gondolom ott akár be lehet késöbbiekben fújni a tisztítót , hogy ne keljen szétszedni hmmm bár a tőke aljában ott tudna akkor is maradni a cucc vagy nem tudom csak hangosan gondolkodom :)

És olvastam nyomástűrő kenőanyaggal szokták összerakni. Ez elhagyható? Van ahol adnak a tőkék mellé  valahol meg nem...

Köszi előre is. További szép napot :) Béke.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Sasfióka írta:

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a hidrotőkéknél miért árúlnak kétfélét? Az eggyik 21,4 mm mint amit kiszedtem , de kapható 21,5 mm -es is hmm. Talán a kopás miatt ? A hengerfejben nem tudom lemérni az átmérőt , de a 21,4 -es tőke lazán belemegy (szárazon). Lehet azaz 1 tizeddel nagyobb is jó lenne? Nem tudom eldönteni milyet vegyek... Azt se szeretném ha beszorúlna. Meg a himbáknál van amin van 1 lik :P ahol a hidrotőkével találkozik . Gondolom ott akár be lehet késöbbiekben fújni a tisztítót , hogy ne keljen szétszedni hmmm bár a tőke aljában ott tudna akkor is maradni a cucc vagy nem tudom csak hangosan gondolkodom :)

És olvastam nyomástűrő kenőanyaggal szokták összerakni. Ez elhagyható? Van ahol adnak a tőkék mellé  valahol meg nem...

Köszi előre is. További szép napot :) Béke.

Hellló, a szakál metál katalógusa szerint csak 21.4mm van, mind a 57438329 féle gyártónál. Lehet, remegett a keze a rögzítőnek, amikor vitte be a rendszerbe. :-)
Ezeknek a fészkei nem nagyon szoktak kikopni, eddig csak dízeleket szedtem szét 5 millió futott km-rel, de azoknak is paszentos volt mind, nem lötyögött semennyire.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Sasfióka írta:

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy a hidrotőkéknél miért árúlnak kétfélét? Az eggyik 21,4 mm mint amit kiszedtem , de kapható 21,5 mm -es is hmm. Talán a kopás miatt ? A hengerfejben nem tudom lemérni az átmérőt , de a 21,4 -es tőke lazán belemegy (szárazon). Lehet azaz 1 tizeddel nagyobb is jó lenne? Nem tudom eldönteni milyet vegyek... Azt se szeretném ha beszorúlna. Meg a himbáknál van amin van 1 lik :P ahol a hidrotőkével találkozik . Gondolom ott akár be lehet késöbbiekben fújni a tisztítót , hogy ne keljen szétszedni hmmm bár a tőke aljában ott tudna akkor is maradni a cucc vagy nem tudom csak hangosan gondolkodom :)

És olvastam nyomástűrő kenőanyaggal szokták összerakni. Ez elhagyható? Van ahol adnak a tőkék mellé  valahol meg nem...

Köszi előre is. További szép napot :) Béke.

A tőkét szétszedés nélkül nem lehet tisztítani. Golyós-rugós visszacsapó szelep tartja meg benne az olajat azért hogy ne lehessen összenyomni, és a bütyök át tudja vinni az emelő mozgást a szelepre. Ha már kézben van szét kell szedni ki kell mosni majd össze kell rakni. Az olajba önthető tőketisztító adaléknak sincs sok értelme mert nagyon minimális az olaj átáramlás a tőkén keresztül, olajcsere után még sokáig a régi olaj van benne ha egyáltalán ki tud cserélődni. A régi tőkék amik szerintem még gyáriak nekem 21.5 milisek. Én simán motorolajjal raktam össze, öntöttem a tőkék alá is, ecsettel kentem az összes egymáson mozgó felületre. De elvileg a könyv MoS2 pasztát ír ami molibdén-diszulfidos szerelőpaszta. csak én nem vettem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

A tőkét szétszedés nélkül nem lehet tisztítani. Golyós-rugós visszacsapó szelep tartja meg benne az olajat azért hogy ne lehessen összenyomni, és a bütyök át tudja vinni az emelő mozgást a szelepre. Ha már kézben van szét kell szedni ki kell mosni majd össze kell rakni. Az olajba önthető tőketisztító adaléknak sincs sok értelme mert nagyon minimális az olaj átáramlás a tőkén keresztül, olajcsere után még sokáig a régi olaj van benne ha egyáltalán ki tud cserélődni. A régi tőkék amik szerintem még gyáriak nekem 21.5 milisek. Én simán motorolajjal raktam össze, öntöttem a tőkék alá is, ecsettel kentem az összes egymáson mozgó felületre. De elvileg a könyv MoS2 pasztát ír ami molibdén-diszulfidos szerelőpaszta. csak én nem vettem. 

Én is szédszedtem kipucolni , beszéltük is korábban , hogy benne marad az alján és úgy is van. Ázatás után is ! Csak gondoltam , ha már megspórolom a szerelő árát :P ráköltöm új tőkékre is meg új himba stb. eddig a fékmester.hu ami jó árajánlatot adott csak ugye most a méret a lényeg :) 21,4 vagy 21,5 ? Mikulás írja katalógus szerint 21,4 te írod 21,5 ... (hengerfej csavarból meg sehol nem árúlnak 6 lap fejűt hmm nem baj veszek csavarbóltból :D ) most rendelném meg reggel . Ma szabad vagyok úgyhogy kiszedem az olajpumpát is kitakarítom + teknő le ... ja jut eszembe a zsíróldó témához , ha sokáig rajta marad megmarja + eszi a szimeringet is , de ha csak pár percig van rajta  gyorsba leöblítettem melegvízzel akkor faja lesz nekem a brigéciól kevés volt. Hát már az se a régi .

Üdv. szép napot. Béke.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Sasfióka írta:

Én is szédszedtem kipucolni , beszéltük is korábban , hogy benne marad az alján és úgy is van. Ázatás után is ! Csak gondoltam , ha már megspórolom a szerelő árát :P ráköltöm új tőkékre is meg új himba stb. eddig a fékmester.hu ami jó árajánlatot adott csak ugye most a méret a lényeg :) 21,4 vagy 21,5 ? Mikulás írja katalógus szerint 21,4 te írod 21,5 ... (hengerfej csavarból meg sehol nem árúlnak 6 lap fejűt hmm nem baj veszek csavarbóltból :D ) most rendelném meg reggel . Ma szabad vagyok úgyhogy kiszedem az olajpumpát is kitakarítom + teknő le ... ja jut eszembe a zsíróldó témához , ha sokáig rajta marad megmarja + eszi a szimeringet is , de ha csak pár percig van rajta  gyorsba leöblítettem melegvízzel akkor faja lesz nekem a brigéciól kevés volt. Hát már az se a régi .

Üdv. szép napot. Béke.

A tőkét a GM 90295215 szám alapján lehet találni 21.4 és 21.5 miliset is szóval ezzel nem jutottunk előbbre. Én az utóbbit venném, mert ugye nekem olyan volt benne, de most meg nem mondom hogy amit vettem a cserekor milyen volt. Hengerfej csavarból én sem találtam hatlapfejűt csak külső torxot, akkor kértem kölcsön bitfejet, azóta vettem hozzá, mert a zafirában elég sok ilyen csavar van. Kicsit fura volt először a torx csavarokkal, de aztán megszoktam, ( mit tudtam csinálni? ).

http://737PB1cv0518.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

A tőkét a GM 90295215 szám alapján lehet találni 21.4 és 21.5 miliset is szóval ezzel nem jutottunk előbbre. Én az utóbbit venném, mert ugye nekem olyan volt benne, de most meg nem mondom hogy amit vettem a cserekor milyen volt. Hengerfej csavarból én sem találtam hatlapfejűt csak külső torxot, akkor kértem kölcsön bitfejet, azóta vettem hozzá, mert a zafirában elég sok ilyen csavar van. Kicsit fura volt először a torx csavarokkal, de aztán megszoktam, ( mit tudtam csinálni? ).

http://737PB1cv0518.jpg  

Szép tiszta grat :) jól látom új a vezér is ? Mennyibe volt?

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Sasfióka írta:

Szép tiszta grat :) jól látom új a vezér is ? Mennyibe volt?

Hát igazából a vezérlésnél csak a szíjat cseréltem, mert még félidős sem volt , így a pumpa-feszítő maradt a régi. Nem tudom pontosan a végösszeget, mert az alkatrészek nagy részét ( hengerfej, szívórész) korábban vettem, de úgy saccolom hogy úgy 80-100 ezer forintba került. Nem sokat mentem vele ebben az állapotban mert aztán eladtam kemény 130 ezer forintért. De legalább jól szórakoztam. :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Mikulás74 írta:

Azért nem piskóták ezek az 1.2, 1.4 motorok, az M8 hengerfej csavarokat egy mezei, 30 centis hajtókarral is lazán el lehet törni.
25nm, meg 3x60 fok.
Pont ennyivel húzom, és reccs.
Drága kenyér....
Azt hiszem inkább kilakatoltatom az f astrám. :brooding:

Az a csavar hibája lesz. Azért nyúlós csavar, hogy pont kibírja a gyár által előírtat. Milyen márkát vettél?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.