Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv!

Boldog Ünnepeket minden kedves fórumozónak! Csak azért nem "Kellemes Ünnepeket", mert ugye a lábvíz az ami kellemes.. :rolleyes: ...

Szóval a kérdésem a következő: hogyan tudom ellenőrizni szisztematikusan (hol kezdjem és hogyan haladjak), hogy hol folyik el a hűtővizem??

A kocsi kissé párásodik, de nem éreztem nedvesnek a szőnyeget a radiátor alatti részen, ha jól mondom..

kb 1,5- 2 hónap alatt lement vagy 4-5 cm a kiegyenlítő tartályon mérve!!

Válaszokat, tanácsokat előre is köszi!

oil mennyiség nem emelkedik?

Link to comment
Megosztás:

Koszi szepen a gyors es kimerito valaszt, Allah fenyeskedjek feletted utjaidon:) Szoval ha lehuzom, akkor jol gondolom hogy a motor hutese es minden mas attol meg rendben lesz? Ez csak a klima es a kijelzo szamara fontos szenzor?

Ez a szenzor csak a műszerfal TIDjének szolgáltat jelet a kapcsi rajz szerint meg ahol digi klima van ott ugye még annak. A motor hűtést azt a termosztát mellet a vizkörben lévő jeladó jele alapján régebbi gépeknél az ECU ÉSS a hűtésvezérlő modul még a CL2 es ek nél már csak az ECU vezérli természetesen a ventit reléken keresztül kapcsolja. Tudomásom szerint a CL2 ben már csak egy venti van. De ugyis rácáfol vagy megerősit vki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy 2000.es td g astra tulajdonosa vagyok menetközben kigyullad a motorellenőrző lámpa,terhelésnél egy olyan 1500-as fordulatig és utánna megurik és elalszika a lámpa,de ha a terhelés megszűnik(1500-2000 rpm-n) ugyanugy kigyullad a lámpa!!!

Mi lehet az oka ennek a hibajelenségnek!!!

Azt mondták(számítógép szerint) hogy izzítórellé v. izzítógyertya szál szakadás!

Ha valakinek van valami észrevétele jelentkezzen előre is köszönöm!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy 2000.es td g astra tulajdonosa vagyok menetközben kigyullad a motorellenőrző lámpa,terhelésnél egy olyan 1500-as fordulatig és utánna megurik és elalszika a lámpa,de ha a terhelés megszűnik(1500-2000 rpm-n) ugyanugy kigyullad a lámpa!!!

Mi lehet az oka ennek a hibajelenségnek!!!

Azt mondták(számítógép szerint) hogy izzítórellé v. izzítógyertya szál szakadás!

Ha valakinek van valami észrevétele jelentkezzen előre is köszönöm!!!!

üzemközben már nincs izzitás ha izz.gy . hiba akkor egyenetlenül indit és nehezebb az inditás a reléröl nem tudok semmit mert nekem még ilyen hibám nem volt az y17dti-mnél

Link to comment
Megosztás:

Nos, nekem egyáltán nem a radiátor alatt volt vizes a szőnyeg, hanem effektív a lábtérnél, de nagyon. Ott nézted?

nekem is a jobb lábtérnél nedves de már 3 éve mindenütt száraz ahol hozzá tudtam férni a radiátorhoz én utánatöltök gyári f állot de a nyáron én is szétszedem és kijavitom .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy 2000.es td g astra tulajdonosa vagyok menetközben kigyullad a motorellenőrző lámpa,terhelésnél egy olyan 1500-as fordulatig és utánna megurik és elalszika a lámpa,de ha a terhelés megszűnik(1500-2000 rpm-n) ugyanugy kigyullad a lámpa!!!

Mi lehet az oka ennek a hibajelenségnek!!!

Azt mondták(számítógép szerint) hogy izzítórellé v. izzítógyertya szál szakadás!

Ha valakinek van valami észrevétele jelentkezzen előre is köszönöm!!!!

Szia!

A p_report.gif gomb az a hibás hozzászólások jelzésére szolgál, nem arra, hogy a kérdésedet ide is feltedd.

lécci csak akkor nyomkodd, ha találsz valami hibát valamelyik hozzászólásban.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon nagy problémám akadt ma reggel, ezen a "szép" csúszós úton. Egy - előttem hirtelen fékező, majd csúszó autó mögött mentem, és hát én is kénytelen voltam fékezni, különben összemegyünk... Nekem "sikerült" az árokban kikötnöm, ahogy az autóm (X14XE) megcsúszott.

Szerencsére senkinek nem lett baja, de sajnos a nagyon féltett, szeretett autómnak annál inkább. A lökhárítónak sajna annyi, valamint (az én "szaktudásom" szerint) a klímás hűtőnek is.

Kérdésem az lenne, hogy lenne e köztetek valaki, aki Győr közelében meg tudná nézni az autót, illetve egy "kárfelmérést" tudna e csinálni. Nagyon megköszönném!!!

Képeket csináltam az autóról, már amennyire ezen lehet látni valamit... Ha esetleg ez valamit segítene így látatlanban, akkor el tudom őket küldeni.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni, és az alkatrész beszerzésben is.

Köszönettel!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon nagy problémám akadt ma reggel, ezen a "szép" csúszós úton. Egy - előttem hirtelen fékező, majd csúszó autó mögött mentem, és hát én is kénytelen voltam fékezni, különben összemegyünk... Nekem "sikerült" az árokban kikötnöm, ahogy az autóm (X14XE) megcsúszott.

Szerencsére senkinek nem lett baja, de sajnos a nagyon féltett, szeretett autómnak annál inkább. A lökhárítónak sajna annyi, valamint (az én "szaktudásom" szerint) a klímás hűtőnek is.

Kérdésem az lenne, hogy lenne e köztetek valaki, aki Győr közelében meg tudná nézni az autót, illetve egy "kárfelmérést" tudna e csinálni. Nagyon megköszönném!!!

Képeket csináltam az autóról, már amennyire ezen lehet látni valamit... Ha esetleg ez valamit segítene így látatlanban, akkor el tudom őket küldeni.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni, és az alkatrész beszerzésben is.

Köszönettel!!

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem az lenne, hogy lenne e köztetek valaki, aki Győr közelében meg tudná nézni az autót, illetve egy "kárfelmérést" tudna e csinálni. Nagyon megköszönném!!!

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem segíteni, és az alkatrész beszerzésben is.

Köszönettel!!

Először is sajnálom a történteket, de az vigasztaljon, hogy Neked nem lett semmi bajod !

Az autót lehet javítani, vagy venni másikat, de ha Te ottmaradsz, akkor nagy gond van...

Amúgy meg a kárfelmérésben ne a fórumon kérjél tanácsot, mert itt senki nem lát lemezek mögé, hanem vidd el egy karosszérialakatoshoz, le kell bontani a kocsi elejét és majd Ő megmondja, hogy mi ment tönkre, mit kell cserélni, mit lehet javítani.

Ha a hűtőd is sz@rrá ment, akkor valószínűleg a lökhárító alatti kereszttartót is egyengetni v. cserélni kell, ehhez kell a szakember...

Szóval, irány egy jó műhely, addig is rakosgassad a pénzt az élére, hogy bírjad.

Hűtőt bontva 8-10 ezer körül kapsz, lökhárítóból van többfajta is, 15ezertől a csillagos égig, fényezni elemenként kb. 15-25 ezerért szoktak. lámpákat 13 ezerért már kapsz ( után gyártott ).

Hirtelen ennyit tudtam hozzászólni.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg kérdezd meg a cartársakat az Opel club Nyugati topikban,ők arrafelé vannak,hátha van ismerős szerelőjük,szervízük

vagy olcsóbb alkatrészforrásuk stb...

Az F Astrások között is vannak Győr környékiek ők is biztos segítenek,ha tudnak!

Jó,hogy ennyivel megúsztátok!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok az infókat!

Lenne mégegy kérdésem. Amikor ráadom a gyújtást, az óra mellett ugyebár a külső hőmérsékletet kellene látni. Ehelyett most egy --:- ilyen jel van. Ez mitől lehet? Nyilván most sokmindentől lehet... Remélem azért olyan nagy probléma nem lesz. Teszek fel képeket, és belinkelem Nektek, hátha egy kicsit többet tudtok mondani (így látatlanba).

DSCF2095_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF2096_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF2100_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF2101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSCF2102_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok az infókat!

Lenne mégegy kérdésem. Amikor ráadom a gyújtást, az óra mellett ugyebár a külső hőmérsékletet kellene látni. Ehelyett most egy --:- ilyen jel van. Ez mitől lehet? Nyilván most sokmindentől lehet... Remélem azért olyan nagy probléma nem lesz. Teszek fel képeket, és belinkelem Nektek, hátha egy kicsit többet tudtok mondani (így látatlanba).

Mikor becsúsztál az árokba, akkor

1. kiesett a helyéről a hőmérséklet jeladód

2. elszakadt a kábele

3. együtt a kettő

Ja, mert ez a lökhárítóban van alul középen...

Link to comment
Megosztás:

Mikor becsúsztál az árokba, akkor

1. kiesett a helyéről a hőmérséklet jeladód

2. elszakadt a kábele

3. együtt a kettő

Ja, mert ez a lökhárítóban van alul középen...

Értem, akkor valószínűleg az egyik képen is az látszik, ami lóg... A kezelési könyvében olvastam most, hogy ez valószínűleg valami üzemzavarra utal.

Hát mindenesetre elég szar így nézegetni az ablakból az autót.... :rolleyes: :blink:

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor valószínűleg az egyik képen is az látszik, ami lóg... A kezelési könyvében olvastam most, hogy ez valószínűleg valami üzemzavarra utal.

Hát mindenesetre elég szar így nézegetni az ablakból az autót.... :rolleyes: :blink:

Így a képeket nézegetve az elejét " kicsit " igazgatni kellene, hogy újra a régi legyen.

A jobbos lámpád elég bénán áll, valószínű, hogy eltörtek a felfogató fülei. A motorháztetőd is kicsit eláll a sárvédőtől, vagy nem tudod lezárni, mert a zárhíd felnyomódott...

A lökhárítód az kuka, a hűtőt meg kell nézni, ha nedvezik, akkor javítás, de egyszerűbb és olcsóbb is bontottal cserélni,

meg hát az első futóművet is ellenőrizni kellene, mert a balos kereked kicsit bután áll, hátha kapott a lengőkar is a landoláskor.

Látom, klímás a masina, azt is csekkoltatni kell, mert nem hinném, hogy sértetlenül megúszta a kalandot, a gáz már elment belőle, de a töréseket javíttatni kell.

Ezek csak a látható dolgok, de a titkok sokszor rejtve maradnak, csak szétszedés után derülnek ki....

( pl. a műanyag dobbetétek, 100 % , hogy mindkét oldalon széttörtek... )

A lényeg, hogy tudod nézegetni a " romot ", legközelebb meg majd tripla követési távolságot hagysz... :lol:

Fogd fel tanulópénznek..., bár ahhoz drága lesz!

Link to comment
Megosztás:

Értem, akkor valószínűleg az egyik képen is az látszik, ami lóg... A kezelési könyvében olvastam most, hogy ez valószínűleg valami üzemzavarra utal.

Hát mindenesetre elég szar így nézegetni az ablakból az autót.... :rolleyes: :blink:

A csikok azért vannak az óránál mert szakadt a hómérséklet jeladó köre. Most ez lehet attól mert a jeladó tönkrement de lehet az is hogy elszakadt a kábele vagy szétment a csati. Nagyon könnyen meg tudod állapitani. Lehúzod a jeladót és az érintkezőire rámész egy multiméterrel ha végtelent mutat akkor az a baj, ha van ellenálása akkor vezeték. A vezetéket meg ki tudod csipogtatni, ki kell szerelni a TIDet lehúzod róla a csatit aztán lökháritónál rövidrezárod az érzékelő helyét aztán multiméter szakadásvizsgáló modjában megnézed a túlfélen megvan e a kör. Ebbe tudok segíteni de szerintem ez most neked a lehető legkissebb bajod. Tudok Győr mellet egy opel bontót ha kell tel szám akkor irj PÜ-t. Velem korrektek voltak, ha gondolod beszélj velük. Sokmindenük van de kérésre tudnak szerezni is bármit.

UI: mindenesetre részvétem a történtek miatt, én tuti sirva fakadnák ha az enyém eleje igy nézne ki :lol: Szurkolok hogy minnél gyorsabban helyre tudd állitatni. Bár bontott anyagokból szerintem egész jól kihozható, ami sok lesz szerintem az a fényezés.

Link to comment
Megosztás:

A csikok azért vannak az óránál mert szakadt a hómérséklet jeladó köre. Most ez lehet attól mert a jeladó tönkrement de lehet az is hogy elszakadt a kábele vagy szétment a csati. Nagyon könnyen meg tudod állapitani. Lehúzod a jeladót és az érintkezőire rámész egy multiméterrel ha végtelent mutat akkor az a baj, ha van ellenálása akkor vezeték. A vezetéket meg ki tudod csipogtatni, ki kell szerelni a TIDet lehúzod róla a csatit aztán lökháritónál rövidrezárod az érzékelő helyét aztán multiméter szakadásvizsgáló modjában megnézed a túlfélen megvan e a kör. Ebbe tudok segíteni de szerintem ez most neked a lehető legkissebb bajod. Tudok Győr mellet egy opel bontót ha kell tel szám akkor irj PÜ-t. Velem korrektek voltak, ha gondolod beszélj velük. Sokmindenük van de kérésre tudnak szerezni is bármit.

UI: mindenesetre részvétem a történtek miatt, én tuti sirva fakadnák ha az enyém eleje igy nézne ki :rolleyes: Szurkolok hogy minnél gyorsabban helyre tudd állitatni. Bár bontott anyagokból szerintem egész jól kihozható, ami sok lesz szerintem az a fényezés.

Fényezésre javaslom, hogy tudakold ki, hogy a helyi márkaszerviz (ek) kivel fényeztetnek. Felében megúszod ugyanazt a munkát, amit az OPEL szerviz kiszámlázna neked hivatalos áron, ha közvetlen megkeresed a festőt (ha van ilyen és nem helyben fényez a szerviz).

Az eredmény meg ugyanaz lesz. Bár talán a fehér színnel nincs annyi macera, talán könnyebben kikeverhető mint egy metall..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm srácok az infókat!

Lenne mégegy kérdésem. Amikor ráadom a gyújtást, az óra mellett ugyebár a külső hőmérsékletet kellene látni. Ehelyett most egy --:- ilyen jel van. Ez mitől lehet? Nyilván most sokmindentől lehet... Remélem azért olyan nagy probléma nem lesz. Teszek fel képeket, és belinkelem Nektek, hátha egy kicsit többet tudtok mondani (így látatlanba).

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

nem kell ezt túl dramatizálni...ahogy látom a lökös csere, ha volt ködlámpa az is, valószínű a hőfok jeladó halt be, tehát az is csere, a doblemez sérülsé mértékétől függöen javítható vagy csere, a lámpa füleit max javítni érdemes, mert a test így elsőre nézve nem sérűlt, a fényezett elemeken sem látok sérülést...

a futómű csak a kérdés, azt pedig meg kell nézetni és beállítatni, de ha rám halgatsz ezzel kedj...

Sajnos oldalról nem csináltál képet..az ajtónál a sárvédő lemez éle jól fut vagy látni esetleg elmozdulást az ajtóhoz képest? ha ott nincs változás, akkor a kaszni meguszta és a futóműnél is max a bölcső mozdult vagy lengőkar hajlott....

ha meg tudod tenni, akkor javaslom bontott gyárit és ne utángyártottat a lökösből...

első ránézésre ~70-120eFt-ig terjed a dolog, persze ezeket nem új árakkal gondoltam...

lökös 15+fény, ha nem találsz olyant

hőfok jeladó 5

dobbetét 5/db

futómű ~25

hűtők ~15/db

remélem jól löttem be az árakat.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem kell ezt túl dramatizálni...ahogy látom a lökös csere, ha volt ködlámpa az is, valószínű a hőfok jeladó halt be, tehát az is csere, a doblemez sérülsé mértékétől függöen javítható vagy csere, a lámpa füleit max javítni érdemes, mert a test így elsőre nézve nem sérűlt, a fényezett elemeken sem látok sérülést...

a futómű csak a kérdés, azt pedig meg kell nézetni és beállítatni, de ha rám halgatsz ezzel kedj...

Sajnos oldalról nem csináltál képet..az ajtónál a sárvédő lemez éle jól fut vagy látni esetleg elmozdulást az ajtóhoz képest? ha ott nincs változás, akkor a kaszni meguszta és a futóműnél is max a bölcső mozdult vagy lengőkar hajlott....

ha meg tudod tenni, akkor javaslom bontott gyárit és ne utángyártottat a lökösből...

első ránézésre ~70-120eFt-ig terjed a dolog, persze ezeket nem új árakkal gondoltam...

lökös 15+fény, ha nem találsz olyant

hőfok jeladó 5

dobbetét 5/db

futómű ~25

hűtők ~15/db

remélem jól löttem be az árakat.... :rolleyes:

Hát eddig úgy néz ki, hogy nem sérült a kaszni, legalábbis így ránézésre. A lámpa az sértetlen, a fülek is megvannak. Egyedül a motorháztetőt nem tudom becsukni rendesen. Tehát ott valami nem jó.. Kinyitni is elég nehéz volt. A fényezés ott is ép maradt.

A lökös az egyértelműen csere. Remélem tényleg nem lesz olyan nagyon nagy gond, talán beljebb sem sérült fontos dolog, amit a hűtő megnyomhatott. Ma húzzuk az autót a szerelőhöz, írni fogok a fejleményekről. Addig is köszi mindenkinek mindent!

Link to comment
Megosztás:

első ránézésre ~70-120eFt-ig terjed a dolog, persze ezeket nem új árakkal gondoltam...

Sztem kicsit alulbecsülted a költségeket, fater C corsáján hasonló mértékű kárnál a végösszeg 225e Ft lett, mondjuk ott a lökösön kívül cserélni kellett a két első lámpát és a zárhidat, valamint javítani a géptetőt, viszont a hűtőnek és a futóműnek nem lett semmi baja... ellenben azzal amit itt látok a negyedik képen, sztem hűtő/klímahűtő sajnos eléggé sanszos hogy sérült... Akkor pedig valószínűbb hogy a végösszeg valahol 200e felett lesz majd, ha a cartárs mégis annyiból megúszná amennyit írtál, akkor szvsz összeteheti a két kezét mert baromi nagy mázlija van.

Link to comment
Megosztás:

Hát eddig úgy néz ki, hogy nem sérült a kaszni, legalábbis így ránézésre. A lámpa az sértetlen, a fülek is megvannak. Egyedül a motorháztetőt nem tudom becsukni rendesen. Tehát ott valami nem jó.. Kinyitni is elég nehéz volt. A fényezés ott is ép maradt.

A lökös az egyértelműen csere. Remélem tényleg nem lesz olyan nagyon nagy gond, talán beljebb sem sérült fontos dolog, amit a hűtő megnyomhatott. Ma húzzuk az autót a szerelőhöz, írni fogok a fejleményekről. Addig is köszi mindenkinek mindent!

Biztosítás?

Link to comment
Megosztás:

100000 km-nél is előfordulhat már a hengerfejben szelepszorulás? Mondtam a szerelőnek, kicsit szkeptikus volt, bár nagyon már nincsen sok lehetőség. Ezen kívül maradt a hőgomba, és a motorelektronika. A kocsi már alig húz, x fordulatok fölött villog a hibaüzenet, és 16!!! liter a fogyasztása.Halál..

Link to comment
Megosztás:

100000 km-nél is előfordulhat már a hengerfejben szelepszorulás? Mondtam a szerelőnek, kicsit szkeptikus volt, bár nagyon már nincsen sok lehetőség. Ezen kívül maradt a hőgomba, és a motorelektronika. A kocsi már alig húz, x fordulatok fölött villog a hibaüzenet, és 16!!! liter a fogyasztása.Halál..

simán..épp a koksz miatt, mert nem úgy van használva ahogy előírják....néha ki kell taposni..ezek nem a nagypapás vezetést szeretik... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.