Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Tisztelt Urak!

Tanácsot kérnék! Ma délután mögém ugrott egy villanyoszlop. A lámpa fölött a kaszni benyomódott, jobb oldali hátsólámpa darabokra törött. Lökhárító pont az ívben függőlegesen félig elhasadt, tartóív is eltörött. Nem forszíroznám a lökös hegesztését, hanem inkább vennék egy másikat.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne a célszerűbb: venni a bontóban egyet és színre fújatni vagy venni egy alapozottat innen. Már csak az a kérdés, hogy ezek az utángyártottak mennyire méretpontosak. Esetleg ha valaki vett már ilyen alapozott lökhárítót akkor melyik gyártót ajánlaná?

Előre is köszönöm a segítséget.

Módosítva : Bombero
Link to comment
Megosztás:

36 perce, Bombero írta:

Tisztelt Urak!

Tanácsot kérnék! [...] Már csak az a kérdés, hogy ezek az utángyártottak mennyire méretpontosak. Esetleg ha valaki vett már ilyen alapozott lökhárítót akkor melyik gyártót ajánlaná?

 

Válaszolok magamnak. :-) Gyorsan "átnyálaztam" a fórumot. Maradok a bontottnál. Az legalább biztosan méretpontos.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

48 perce, Bombero írta:

Válaszolok magamnak. :-) Gyorsan "átnyálaztam" a fórumot. Maradok a bontottnál. Az legalább biztosan méretpontos.

Hegesztés miért nem jó? Egy ügyes szaki pár ezer Ft-ért megcsinálja, és a következő ilyen esetedig biztos egyben marad. Akkor már csak festeni kell, sőt lehet hogy nem is az egészet, csak bele ködölnek. S máris nem vagy akkora anyagi veszteségben mintha veszel másikat + festeted.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, L.Fazakas írta:

Én még valamikor a Skodámmal voltam így! Aztán a legvégén már a saját magam áttervezte komplett fogasléces kormányművet cseréltem ki (egy bontóból elkért rossznak a felújításával). Pedig ahhoz valójában ki kellett szedni a komplett első futóművet! De utána többé soha nem volt semmi baja, hogy - eredetileg és gyárilag egy kissé félre-(alá) tervezték!

Én például kopásálló nanamidból gyártattam le a kormánysegédkarok kivezető csapperselyeit, s aztán a kicserélttel működött - de jobban!

Általában úgy vagyok én az autószereléssel - ha van hely, ha van anyag  ... és persze - ha van hozzá szerszám, akkor - AKI MER - AZ NYER!

 

Ezzel én is így vagyok, nem tűnik nagyon bonyolultnak a szervó csere. Lehet a hétvégén  kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, kobraCode írta:

Hegesztés miért nem jó? Egy ügyes szaki pár ezer Ft-ért megcsinálja, és a következő ilyen esetedig biztos egyben marad....

Ahhoz szerintem túlságosan elrepedt. A teljes festést meg lehet, hogy már nem lehet megúszni mert a bal oldali lökös ívről még régebben egy másik autós verte le nagyobb darabon a festéket.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Bmájki írta:

Itt a fórumon is tudnak sokkal jobb megoldásokat (pl. szellőző zsalu)

Hát igen! Már a kiszerelése csodás - azokkal a hülye 5,5-ös hatlapfejű csavarokkal. Olyan méretű villás- vagy csőkulcs otthon egyszerűen nincs. Na meg aztán - a szereléshez még csak hely se igazán!

Én az ilyen csavarokat jó messzire elhajítom (ha ki tudom bányászni) és egy az egyben sima keresztcsavarosra cserélem. Azt meg már bármikor - akár egy kisméretű marokcsavarhúzóval is - simán tudom a szűkösebb helyeken adjusztálni. Az említett szellőző zsalu nekem szintén eltörött, de aztán szerencsére - itt a neten - találtam egy helyet, ahol meg lehetett külön csak azt venni. Nem volt olcsóság, de legalább van! A Cromax-os és kompletten szerelt kissé drága a cseréjéhez!

Saját kisérleteim alapján pedig - hogy leálljon az a zsalut mozgató kis szervomotor - az áramvezető fólia átvágása mellett tettem be egy ellenállást. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213047222115743&set=a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&size=1152%2C864 Ezzel a motor bármely végpontja elérésekor nincs lefojtva, így nincs kedve leégni se, és sohasem töri el a zsalulapátot, avagy annak tengelyét - hanem inkább simán megáll. Nálam már közel fél éve így működik, s valójában (szerintem) ez a legegyszerűbb megoldás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, L.Fazakas írta:

Hát igen! Már a kiszerelése csodás - azokkal a hülye 5,5-ös hatlapfejű csavarokkal. Olyan méretű villás- vagy csőkulcs otthon egyszerűen nincs. Na meg aztán - a szereléshez még csak hely se igazán!

Én az ilyen csavarokat jó messzire elhajítom (ha ki tudom bányászni) és egy az egyben sima keresztcsavarosra cserélem. Azt meg már bármikor - akár egy kisméretű marokcsavarhúzóval is - simán tudom a szűkösebb helyeken adjusztálni. Az említett szellőző zsalu nekem szintén eltörött, de aztán szerencsére - itt a neten - találtam egy helyet, ahol meg lehetett külön csak azt venni. Nem volt olcsóság, de legalább van! A Cromax-os és kompletten szerelt kissé drága a cseréjéhez!

Saját kisérleteim alapján pedig - hogy leálljon az a zsalut mozgató kis szervomotor - az áramvezető fólia átvágása mellett tettem be egy ellenállást. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213047222115743&set=a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&size=1152%2C864 Ezzel a motor bármely végpontja elérésekor nincs lefojtva, így nincs kedve leégni se, és sohasem töri el a zsalulapátot, avagy annak tengelyét - hanem inkább simán megáll. Nálam már közel fél éve így működik, s valójában (szerintem) ez a legegyszerűbb megoldás.

Nem Te írtad anno, hogy milyen fölösleges a speciális szerszámokat megvenni?!

Nekem ez is van itthon így a kiszerelés valóban csodás!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régóta problémám van az alapjárattal, nem részletezem, hogy eddig miket cseréltem és tisztitottam az alkatrészek közül.

Most itt vagyok leszedett EGR-rel és a csatlakozó tesztelése során kijött hogy a 12V nincs meg.

A teszteket lépésről - lépésre ez alapján csináltam, egészen addig ameddig a 12V-tot kell mérni. Egyik vezetéken sem mérek az 5-ből 10 - 12 V, ahol lennie kéne ott kemény 0.

http://easyautodiagnostics.com/gm/4.3L-5.0L-5.7L/egr-valve-tests-1

A signal vezeték rendben, a zárószelep mozgatásra szépen adja a feszültséget, nem ugrál össze - vissza!

Tudnátok segiteni hogyan haladjak tovább?

Köszönöm

 

Link to comment
Megosztás:

42 perce, Maverick087 írta:

Sziasztok!

Régóta problémám van az alapjárattal, nem részletezem, hogy eddig miket cseréltem és tisztitottam az alkatrészek közül.

Most itt vagyok leszedett EGR-rel és a csatlakozó tesztelése során kijött hogy a 12V nincs meg.

A teszteket lépésről - lépésre ez alapján csináltam, egészen addig ameddig a 12V-tot kell mérni. Egyik vezetéken sem mérek az 5-ből 10 - 12 V, ahol lennie kéne ott kemény 0.

http://easyautodiagnostics.com/gm/4.3L-5.0L-5.7L/egr-valve-tests-1

A signal vezeték rendben, a zárószelep mozgatásra szépen adja a feszültséget, nem ugrál össze - vissza!

Tudnátok segiteni hogyan haladjak tovább?

Köszönöm

 

A két legszélsőn kellene 12V-ot találnod.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, L.Fazakas írta:

Hát igen! Már a kiszerelése csodás - azokkal a hülye 5,5-ös hatlapfejű csavarokkal. Olyan méretű villás- vagy csőkulcs otthon egyszerűen nincs. Na meg aztán - a szereléshez még csak hely se igazán!

Én az ilyen csavarokat jó messzire elhajítom (ha ki tudom bányászni) és egy az egyben sima keresztcsavarosra cserélem. Azt meg már bármikor - akár egy kisméretű marokcsavarhúzóval is - simán tudom a szűkösebb helyeken adjusztálni. Az említett szellőző zsalu nekem szintén eltörött, de aztán szerencsére - itt a neten - találtam egy helyet, ahol meg lehetett külön csak azt venni. Nem volt olcsóság, de legalább van! A Cromax-os és kompletten szerelt kissé drága a cseréjéhez!

Saját kisérleteim alapján pedig - hogy leálljon az a zsalut mozgató kis szervomotor - az áramvezető fólia átvágása mellett tettem be egy ellenállást. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10213047222115743&set=a.10201036085004822.1073741825.1248541260&type=3&size=1152%2C864 Ezzel a motor bármely végpontja elérésekor nincs lefojtva, így nincs kedve leégni se, és sohasem töri el a zsalulapátot, avagy annak tengelyét - hanem inkább simán megáll. Nálam már közel fél éve így működik, s valójában (szerintem) ez a legegyszerűbb megoldás.

 

5 órája, gezoli írta:

Nem Te írtad anno, hogy milyen fölösleges a speciális szerszámokat megvenni?!

Nekem ez is van itthon így a kiszerelés valóban csodás!

Nem akartok belevau ( de aztán mégis) de aki arra "vetemedik" hogy otthon autót szerel, annak egy pár 100 Forintos bitfej nem lehet-ne probléma. Nekem tök véletlenül vannak itthon feles kulcsaim, vettem egy használt crovaszettet a piacon 1000Forintért, és van benne ilyen is. Mondjuk speciel én csak a fűnyiró karbijánál használom. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, gezoli írta:

Nem Te írtad anno, hogy milyen fölösleges a speciális szerszámokat megvenni?!

Nekem ez is van itthon így a kiszerelés valóban csodás!

Lehet, hogy én írtam, de nem az olyan spéci csavarokra használható bármiféle kulccsal, amit általában kb. 10 évente csupán 1x-2x  kell használni. Ha azonban szakosodott autószerelő műhelyem lenne, s ott naponta többször is kellene - az persze teljesen más! Így, hogy amit lehetett kicseréltem sima mezei keresztfejű csavarra, persze nekem is egyből csodás a szerelés  - úgy 10 évente egyszer-egyszer! De például a klímaszűrő cseréjénél  - egy évben egyszer talán nem árt. És nekem valójában már ott sem az eredeti "hülye gyári csavarok" vannak!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

 

Nem akartok belevau ( de aztán mégis) de aki arra "vetemedik" hogy otthon autót szerel, annak egy pár 100 Forintos bitfej nem lehet-ne probléma. Nekem tök véletlenül vannak itthon feles kulcsaim, vettem egy használt crovaszettet a piacon 1000Forintért, és van benne ilyen is. Mondjuk speciel én csak a fűnyiró karbijánál használom. 

Nekem nem is jelent problémát. Én másképp gondolkodom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Adott egy Z18XE G Astra lassan több mint fél éve küzdök fordulatszám ingadozással alapjáraton hidegen valamint akár nagyobb sebességnél pályán is mintha utánfutót vontatnák.

A hibára több szerelő, szerviz után Törökbálinton lelt a szaki, még pedig fojtószelepház.

Vettem egyet bontóba megszűnt a hiba de pár napra bedobta a hibakódot, viszont rángatás nem volt 1 hónap után váratlanul megadta magát. Ment vissza a gyári.

Találtam még egyet bontóba kicseréltem beindítottam és már hallottam is a kerregő hangot a fojtószelepből vissza is vittem.

Az új ára 200.000 ft környékén van nem tudom mi tévő legyek.

Járt már valaki hasonló cipőben.?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, hosszug írta:

Sziasztok!

Adott egy Z18XE G Astra lassan több mint fél éve küzdök fordulatszám ingadozással alapjáraton hidegen valamint akár nagyobb sebességnél pályán is mintha utánfutót vontatnák.

A hibára több szerelő, szerviz után Törökbálinton lelt a szaki, még pedig fojtószelepház.

Vettem egyet bontóba megszűnt a hiba de pár napra bedobta a hibakódot, viszont rángatás nem volt 1 hónap után váratlanul megadta magát. Ment vissza a gyári.

Találtam még egyet bontóba kicseréltem beindítottam és már hallottam is a kerregő hangot a fojtószelepből vissza is vittem.

Az új ára 200.000 ft környékén van nem tudom mi tévő legyek.

Járt már valaki hasonló cipőben.?

Üdv.

vidd vissza Törökbálintra

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

 

Nem akartok belevau ( de aztán mégis) de aki arra "vetemedik" hogy otthon autót szerel, annak egy pár 100 Forintos bitfej nem lehet-ne probléma. Nekem tök véletlenül vannak itthon feles kulcsaim, vettem egy használt crovaszettet a piacon 1000Forintért, és van benne ilyen is. Mondjuk speciel én csak a fűnyiró karbijánál használom. 

Én még col méretezésű crova fejeket is szereztem anno.Néha olyan csavarokkal találkozom,hogy el sem hiszem. Briggs & Stratton csodákra képes :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Cs. Zoltán írta:

Üzemmelegen a vízcsöveim keményebbek, mint hideg (szinte összenyomható) állapotban. Nem kőkemények, csak keményebbek. Ez így ok?

Vízszivárgásra, hengerfejtömítés problémára utaló jeleket kutatok.

Persze, mivel a melegtől nyomás alatt lesz. Nem véletlen van a kifejezés, hogy megfőtt a motor, régi ésvagy nem karbantartott autóknál kinyomta a gőzt a nyomáskiegyenlítő tartályon(ennek is adott  a neve). Ezért is van rajta spéci kupak, ha megnőne a nyomás akkor kifújjon valahol.

Ezért nem szabad letekerni amíg meleg a motor, meg persze nyomkodni se ajánlott. Meleg motornál szivárgást nem fogod észrevenni mert elpárolog ha apró. Nekem is vhol szelel mert félévenként 1-2 deci rámegy. De mivel ez nem sok még nem keresem a lyukat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Atala írta:

Persze, mivel a melegtől nyomás alatt lesz. Nem véletlen van a kifejezés, hogy megfőtt a motor, régi ésvagy nem karbantartott autóknál kinyomta a gőzt a nyomáskiegyenlítő tartályon(ennek is adott  a neve). Ezért is van rajta spéci kupak, ha megnőne a nyomás akkor kifújjon valahol.

Ezért nem szabad letekerni amíg meleg a motor, meg persze nyomkodni se ajánlott. Meleg motornál szivárgást nem fogod észrevenni mert elpárolog ha apró. Nekem is vhol szelel mert félévenként 1-2 deci rámegy. De mivel ez nem sok még nem keresem a lyukat.

Az a tippetem, hogy nyomás alatt szivárog valahol. Cseppenés, folyásnyom eddig nincs.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Atala írta:

félévenként 1-2 deci rámegy. De mivel ez nem sok még nem keresem a lyukat.

Nekem soha fél deci sem kell bele. De úgy - kb. 2 vagy 3 éve - még bizony rendesen megitta a lét. Aztán kiszúrtam, hogy vízpumpa szimeringje ereszt. Persze ki kellett cserélni az egészet! A kiszerelt egység gyakorlatilag javíthatatlan, szinte szét se lehet szedni, már eleve gyárilag úgy van összerakva! Pedig direkt elkértem a régit ...

Valamikor a Skoda vízpumpa - kinn az utcán simán javítható volt, csak a csapágyak cseréje, a csúszógyűrű - és persze a tömítés ... A daciások is úgy javították. Emlékszem rá, a Lada bezzeg igényelte javításkor a komplettet, ám lehetséges, hogy az valami flancból volt? (nem tudom, Lada vizpumpát közelebbről sose láttam).

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Geopake írta:

Én még col méretezésű crova fejeket is szereztem anno.Néha olyan csavarokkal találkozom,hogy el sem hiszem. Briggs & Stratton csodákra képes :)

Nekem is csak a Tecumseh motoros fűnyíróhoz kell feles kulcs.

8 órája, Cs. Zoltán írta:

Az a tippetem, hogy nyomás alatt szivárog valahol. Cseppenés, folyásnyom eddig nincs.

Hidegen kell nyomás alá helyezni, és akkor nem párolog el ami kijött. Szerzel-veszel egy kupakot ( de lehet hogy valami műanyag kupak passzol is oda) kiberheled belőle a túlnyomás szelepet, teszel a helyére egy autós szelepet, és egy kicsit felfújod, nem nagyon, és vársz. Tehetsz mellé nyomásmérőt is, pölö lábpumáról. A kupakban lévő szelep 1-2 tized bár túlnyomásnál már nyit , de ha beledolgozik a henger a vízkörbe azt már nem tudja elengedni, ezért durrannak el ilyenkor a vízcsövek. Normál esetben melegen kemények a vízcsövek, de nem összenyomhatatlanok. Nekem az új hűtő sarka ereszt egy kicsit, de ha nem töltöm szintre a kiegyenlítőt ( 2 centivel alatta van) az pont elég hogy ne szivárogjon, több hely tágulni, kisebb nyomás, de a víz még nem forr fel, 5-6 éve így van. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.