Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csak óvatos érdeklődés, de miért vagytok ennyire biztosak abban hogy ez ECU javítás lesz? A P0352, P0353 trafóhíd hibát jelent, és az "elment az erő a kocsiból" is erre utal... Mondjuk a trafóhíd sem feltétlenül olcsóbb mint az ECU javítás, de ha van egy tuti jó próbára, akkor legalább ezt ki lehet küszöbölni... viszont a trafóhíd erősen márkaspecifikus alkatrész, a mindenféle utángyártott nem jó belőle, csak és kizárólag a gyári Bosch, valamint a trafóhíd szorosan összefügg a gyújtógyertyával: hiába cserélsz trafóhidat, ha  a gyertyák rosszak, marad a hiba és vica versa, valamint a hibás gyertya ki tudja nyírni a jó trafóhidat is! Nekem gyújtógyertyából is csak a Bosch vált be (FLR8LDCU+), egyszer próbáltam NGK BKR5EK-t, és Champion RC10DMC4-et is, mindkettő a gyári alternatívája, megfelel az előbb említett Bosch-nak, nekem mégsem volt jó egyik sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 

A kézifék behúzását követően a jobb hátsó kerekemet kevésbé fogja meg a fék. Tárcsakfékekről beszélünk, valamint a balos nyerget én újítottam fel a jobbos pedig kb. fél éves. Kéziféket állítottam a nyáron a  "KÖNYV" szerint de már akkor is tapasztaltam, hogy mikor a balosat már nem tudom kézzel elfordítani a jobbos még bőven forgatható.

Mi lehet a gond? Én a kézifékkötélre gyanakszom, van valakinek tapasztalata? 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, tgabika76 írta:

Csak óvatos érdeklődés, de miért vagytok ennyire biztosak abban hogy ez ECU javítás lesz? A P0352, P0353 trafóhíd hibát jelent, és az "elment az erő a kocsiból" is erre utal... Mondjuk a trafóhíd sem feltétlenül olcsóbb mint az ECU javítás, de ha van egy tuti jó próbára, akkor legalább ezt ki lehet küszöbölni... viszont a trafóhíd erősen márkaspecifikus alkatrész, a mindenféle utángyártott nem jó belőle, csak és kizárólag a gyári Bosch, valamint a trafóhíd szorosan összefügg a gyújtógyertyával: hiába cserélsz trafóhidat, ha  a gyertyák rosszak, marad a hiba és vica versa, valamint a hibás gyertya ki tudja nyírni a jó trafóhidat is! Nekem gyújtógyertyából is csak a Bosch vált be (FLR8LDCU+), egyszer próbáltam NGK BKR5EK-t, és Champion RC10DMC4-et is, mindkettő a gyári alternatívája, megfelel az előbb említett Bosch-nak, nekem mégsem volt jó egyik sem.

Ez mind igaz amit a trafóról valamint a gyertyákról írtál. Teljesen egyetértek vele. Én is végigjártam a gyertyasztorit, az NGK semmire nem volt jó, legalábbis az én autómban. Amikor visszatettem a gyári, közel 60Emk-t futott gyertyákat, akkor visszatért az élet az autóba. Azóta is csak Bosch FLR8LDCU+.

Az ECU javításhoz csak annyit, hogy nekem is ezek a hibakódok voltak. Hiába töröltem a hibát random módon mindig visszajött. Az autó átállt vészüzemre, szinte alig akart menni. Az ECU javítása megoldotta a problémát. Természetesen előtte illik kipróbálni az általad említett dolgokat is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, tgabika76 írta:

Csak óvatos érdeklődés, de miért vagytok ennyire biztosak abban hogy ez ECU javítás lesz? A P0352, P0353 trafóhíd hibát jelent, és az "elment az erő a kocsiból" is erre utal... Mondjuk a trafóhíd sem feltétlenül olcsóbb mint az ECU javítás, de ha van egy tuti jó próbára, akkor legalább ezt ki lehet küszöbölni... viszont a trafóhíd erősen márkaspecifikus alkatrész, a mindenféle utángyártott nem jó belőle, csak és kizárólag a gyári Bosch, valamint a trafóhíd szorosan összefügg a gyújtógyertyával: hiába cserélsz trafóhidat, ha  a gyertyák rosszak, marad a hiba és vica versa, valamint a hibás gyertya ki tudja nyírni a jó trafóhidat is! Nekem gyújtógyertyából is csak a Bosch vált be (FLR8LDCU+), egyszer próbáltam NGK BKR5EK-t, és Champion RC10DMC4-et is, mindkettő a gyári alternatívája, megfelel az előbb említett Bosch-nak, nekem mégsem volt jó egyik sem.

Nekem Delphi volt a gyári trafó. A trafót egyébként tesztelni is lehet OPCOM-al.

NGK-val nekem sem volt jó tapasztalatom.

De lehet ez most már megváltozik :)

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Nekem Delphi volt a gyári trafó.

Elhamarkodott voltam, a trafó típusa motorkódfüggő, Delphi vagy Bosch a két verzió, de pl. Valeo egyikben sem volt gyárilag, szóval az nem jó. Nekem a Bosch helyett nem vált be a Delphi, olyan autóhoz meg nem volt szerencsém amiben gyárilag Delphi van, hogy az mit szól a Bosch-hoz.:blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 10. at 8:24, odorgg írta:

Sziasztok!

 

Önindítót szeretnék cserélni Z14XE-n, az lenne a kérdés alulról kelll e kivenni, esetleg még valamit le kell e bontani hozzá?

Sajnos aknám nincs, és mire a kölcsön aknára kerülök, szeretnék tisztában lenni vele hogy mi merre hányóra.

Előre is köszi!

Alulról és kell levenni, és hátul van. Nem lesz egyszerű, persze ha kicsi a kezed akkor az előnyt jelent. Próbáld meg felújítani, az olcsóbb.

Link to comment
Megosztás:

Nah....a hétfői nap megoldódott a dolog az ECU-val
Reggel elmentem...megnéztük egy másik tutira jó ECU-val is és azzal is hiba volt, szóval kiderült, hogy nem biztos hogy az ECU a rossz...
Egész véletlenül volt ott egy másik Astra és abból áttettük az enyémbe a trafót.....hát lám-lám minden jó lett......szóval Trafó volt a hibás cucc!!
Szerencsére az ECU jó!
Most Mobiletron trafó ment bele, amivel jól működik! Azt mondták, hogy ez megbízható márka, már sokat használtak ilyet!

Szóval a fentebb említett hibakódok esetében lehet ECU vagy Trafó is a ludas egyaránt!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, bonat írta:

Nah....a hétfői nap megoldódott a dolog az ECU-val
Reggel elmentem...megnéztük egy másik tutira jó ECU-val is és azzal is hiba volt, szóval kiderült, hogy nem biztos hogy az ECU a rossz...
Egész véletlenül volt ott egy másik Astra és abból áttettük az enyémbe a trafót.....hát lám-lám minden jó lett......szóval Trafó volt a hibás cucc!!
Szerencsére az ECU jó!
Most Mobiletron trafó ment bele, amivel jól működik! Azt mondták, hogy ez megbízható márka, már sokat használtak ilyet!

Szóval a fentebb említett hibakódok esetében lehet ECU vagy Trafó is a ludas egyaránt!!

Sose hallottam róla... :-)

Reméljük azért bírja egy ideig...

Szerk: 

Mennyiért adták a trafót?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

18 órája, bonat írta:

...szóval Trafó volt a hibás cucc!!

Én mondtam...:cool:

Mondjuk én nem bíznék annyira  a Mobiletron-ban, de legalább tudod hogy ha megint ilyen probléma merül fel, akkor először a trafót kell megnézni. És ha megint az a rossz, akkor másodszorra gyárit vegyél!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Én úgy néztem imént a Cromax alkatrész-boltjában, hogy  a  Mobiletron trafóegység 20667 Ft.
Végeredményében - nem is annyira drága. A Delphi majdnem egy 10-essel több.

Máshol 18 ért láttam, a Delphi meg 26. Az idő majd eldönti mennyit ér meg.

Egyébként szándékosan nem azt kérdeztem mennyibe kerül, hanem hogy mennyiért adták :)

2 órája, tgabika76 írta:

Én mondtam...:cool:

Mondjuk én nem bíznék annyira  a Mobiletron-ban, de legalább tudod hogy ha megint ilyen probléma merül fel, akkor először a trafót kell megnézni. És ha megint az a rossz, akkor másodszorra gyárit vegyél!

Pont nem jó játék.

Majd ha megint előjön a hiba, azon fog forogni, hogy mégis az ECU a rossz, hisz a trafót már cserélte :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Máshol 18 ért láttam, a Delphi meg 26. Az idő majd eldönti mennyit ér meg.

Egyébként szándékosan nem azt kérdeztem mennyibe kerül, hanem hogy mennyiért adták :)

Pont nem jó játék.

Majd ha megint előjön a hiba, azon fog forogni, hogy mégis az ECU a rossz, hisz a trafót már cserélte :)

Én is gondolkoztam milyen márka legyen a Trafó....
Azt mondták, hogy már régóta használják nincs a márkával gond, megbízható!
Szóval majd meglátjuk!
20e volt.....nekik a Bárdi hozta...
De már annak is örültem hogy aznap délutánra meg van....

Link to comment
Megosztás:

10 órája, outsider írta:

Egyébként szándékosan nem azt kérdeztem mennyibe kerül, hanem hogy mennyiért adták :)

Való igaz!
Más egy termék - alkatrész vagy bármi - beszerzési és eladási ára, mások az üzletenkénti haszonkulcsok, stb. Tehát mindenütt annyiért adják, amennyire nekik jól esik.
Nekem pl. a sérült komplett hátsó műanyag lökhárítót 14400 forintért szerezték be, de végszámlájukon 75311-ben számolták el. (és erre jött még rá a színre-fényezés és munkadíjak teljes összege!)
A bal hátsó komplett lámpatest meg 15685 Ft.
(ennek a beszerzési árát nem láttam, de a Cromax-ban 8832 forintért már kapható) Gyakorlatilag azonban semmi se nekem - hanem a károkozó biztosítójának!
(Kötelező biztosítós kártérítés volt, ámde én is kértem - és kaptam róla egy számlát).
 

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

1 óra, L.Fazakas írta:

Való igaz!
Más egy termék - alkatrész vagy bármi - beszerzési és eladási ára, mások az üzletenkénti haszonkulcsok, stb. Tehát mindenütt annyiért adják, amennyire nekik jól esik.
Nekem pl. a sérült komplett hátsó műanyag lökhárítót 14400 forintért szerezték be, de végszámlájukon 75311-ben számolták el. (és erre jött még rá a színre-fényezés és munkadíjak teljes összege!)
A bal hátsó komplett lámpatest meg 15685 Ft.
(ennek a beszerzési árát nem láttam, de a Cromax-ban 8832 forintért már kapható) Gyakorlatilag azonban semmi se nekem - hanem a károkozó biztosítójának!
(Kötelező biztosítós kártérítés volt, ámde én is kértem - és kaptam róla egy számlát).
 

A biztosítás az külön kategória.

Nekem 280e Ft volt (kiszámlázva) egy kis lökhárító javítás, fényezés, még gépháztető egyengetés :D

Genyó egy népség. De mondjuk szép lett :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

A biztosítás az külön kategória.

Szerintem meg teljesen mindegy!
Ha én saját magam akarom megcsinálni és szépen megveszem hozzá az alkatrészeket, nekem is pontosan ugyanannyiba került volna!
Az meg megint egy másik tészta, hogy megrendelés esetén a szerviz mennyit fejel rá, ha mondjuk csak én rendelem meg a munkát,
és persze én is fizetem,
- vagy egyenest a biztosító állja majd a cechet.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, L.Fazakas írta:

Szerintem meg teljesen mindegy!
Ha én saját magam akarom megcsinálni és szépen megveszem hozzá az alkatrészeket, nekem is pontosan ugyanannyiba került volna!

Ez nem ilyen egyszerű. Az a baj hogy hiába kerül egy sérült autó javítása az egyszerűség kedvéért a szerviznek is meg neked is (ha magadnak csinálod meg) mondjuk 200e Ft-ba, mivel te feltrehetően nem tudsz számlát adni a javításról, így a biztosító feltételezi hogy éppen biztosítási csalást követsz el, így aztán a szerviznek (számla ellenében) gondolkodás nélkül kifizeti a 200e Ft-ot, míg neked mondjuk ad 40e-t számla nélkül, avultatás után, aztán oldd meg.

Szomorú, de az a helyzet hogy azt hogy egy üzlet tiszta-e, vagy átverés van benne, nem az összeg nagysága határozza meg, hanem hogy van-e róla papír. ÉS ez az élet minden területén így van.:(

Link to comment
Megosztás:

9 órája, tgabika76 írta:

Ez nem ilyen egyszerű.

Dehogynem!

Most ne a biztosítós bulikból induljunk ki, csupán egy átlagos - "önmagatörteössze" kategóriából, amire fel persze nem jár biztosítás.
Ha például nekiszaladok a falnak és ugyanezek a sérülések, én ennyiből hozom ki, amennyiket leírtam.

A biztosító nincs benne, és ráadásul a szerviz sincs benne. Csakis az alkatrészbolt - és én ....

Link to comment
Megosztás:

Én arra gondoltam, hogy ilyenkor a javítható kiszámlázza akár az el nem végzett munkát is, vagy épp a fél nem használt anyagot, vagy 2x annyi munkaórát stb. csak hogy többet keressen rajta.

Nem gondolom, hogy az a kár amit nekem okoztak, nem lett volna számlával, ugyanilyen minőségben 280e helyett max 150e Ft-ból megjavítható új vagy bontott lökhárítóval, és nem a régi javításával.

Ha jól rémlik, talán gépháztető fényezés is volt említve, de nem volt megcsinálva, csak felpolírozták. Közben meg 7e Ft-ot fizettem avulás gyanánt mert volt néhány karc az autón máshol, meg 17 éves volt...

Legközelebb nem így intézem, az biztos...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sok szervíz, főleg márkaszervíz csak egész órákat számláz, és minden megkezdett óra egésznek számít. Pölö üzemanyag tartály leszerelése egy óra felszerelése megint egy óra. Hiába tart mindegyik művelet fél óráig, nem vonják össze. Ezt főleg biztosítós javításnál vagy céges-flottás autóknál tehetik meg. Biztosítónál talán éppen a gazdasági totálkár "kikényszerítése" a cél. Biztos vannak a háttérben szálak. Nem véletlenül próbálkoznak most másféle szolgáltatással, pölö Opeléknál a 4+ nevű fix árassal. De más helyen ( Suzuki) is látni hogy már az ügyfélváróban feltüntetik a fix áras szolgáltatásokat, olajcsere, fékbetét, csere, ésatöbbi. Azért általában ezek is tól-ig számokat tartalmaznak. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Sok szervíz, főleg márkaszervíz csak egész órákat számláz, és minden megkezdett óra egésznek számít. Pölö üzemanyag tartály leszerelése egy óra felszerelése megint egy óra. Hiába tart mindegyik művelet fél óráig, nem vonják össze. 

Bizonyos szempontból megértem az ilyesmfajta munkamorált, ha ennyiért legalább gyári minőségben dolgoznának, ha már a technológia és a know-how a rendelkezsére áll... így én is hozzájuk vinném biztosítós javítás esetén. De nem azt teszik, csak simán drágán dolgoznak, de nem kimagasló minőségben. Most a márkaszervizekről beszélek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, outsider írta:

Én arra gondoltam, hogy ilyenkor a javítható kiszámlázza akár az el nem végzett munkát is, vagy épp a fél nem használt anyagot, vagy 2x annyi munkaórát stb. csak hogy többet keressen rajta.

Nem gondolom, hogy az a kár amit nekem okoztak, nem lett volna számlával, ugyanilyen minőségben 280e helyett max 150e Ft-ból megjavítható új vagy bontott lökhárítóval, és nem a régi javításával.

Ha jól rémlik, talán gépháztető fényezés is volt említve, de nem volt megcsinálva, csak felpolírozták. Közben meg 7e Ft-ot fizettem avulás gyanánt mert volt néhány karc az autón máshol, meg 17 éves volt...

Legközelebb nem így intézem, az biztos...

Avultatás CSAK a cascónál van. A kötelező biztosítás viszont KÖTELES a teljes kárértéket levonás nélkül téríteni!
Beszedi azt utána bőven a károkozótól (átminősíti a bónusz-maluszát, stb.) Bár egy nagyobb teherautónál vagy kamionnál mindig eleve a díjtétel a maximumon van!!

Nekem is pampogott valamit az első szerviz, hogy van ám a kötelezőnél is ilyen önrész, de erre én egyből otthagytam őket, mint szent Pál az oláhokat!
Ahol pedig megcsinálták, engem kár-ként utólag egy árva fillér se terhelt.
Lehet, hogy most valóban új alkatrészek vannak benne, de az engem valójában NEM ÉRDEKEL! Attól nekem nem lett drágább vagy sokkal értékesebb a 13 éves autóm!
És akkor se lenne az, ha mondjuk - netán eladása előtt - szépen és jól láthatóan rá lenne jól festve, hogy ezek már mind értéknövelő tényezős alkatrészek!  Az nagy vicc lenne!   Nekem az volt a káreset utáni helyreállításban a lényeg - én az eredetinek látszó állapotot AKAROM (nem szeretném - igenis - akarom) látni!
Mindezt a második karosszériás szerviz nekem simán hozta is.
Ha ezeddig 7 ezer - állítólagos saját avulási forinttal - tudtad intézni a károd helyreállítását, akkor ott bizony szépen átvertek!    Mert ILYEN NINCS!

Módosítva : L.Fazakas
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Sok szervíz, főleg márkaszervíz csak egész órákat számláz, és minden megkezdett óra egésznek számít. Pölö üzemanyag tartály leszerelése egy óra felszerelése megint egy óra. Hiába tart mindegyik művelet fél óráig, nem vonják össze. Ezt főleg biztosítós javításnál vagy céges-flottás autóknál tehetik meg. Biztosítónál talán éppen a gazdasági totálkár "kikényszerítése" a cél. Biztos vannak a háttérben szálak. Nem véletlenül próbálkoznak most másféle szolgáltatással, pölö Opeléknál a 4+ nevű fix árassal. De más helyen ( Suzuki) is látni hogy már az ügyfélváróban feltüntetik a fix áras szolgáltatásokat, olajcsere, fékbetét, csere, ésatöbbi. Azért általában ezek is tól-ig számokat tartalmaznak. 

A totálkár is CSAK akkor totálkár, ha abban Te is benne vagy mint partner. Amiikor nekem egy kamion összetörte a Swiftemet, a szerviz és a biztosító helyben le akarták avultatni! Gazdasági totálkárra. De én mondtam nekik - ÁCSI!
Én egy teljesen hibátlan gépkocsival közlekedtem s erre jön egy töklámpa és ripittyomra tör. Tehát nekem csinálják meg a régi kocsimat bármi áron, mivel -
amit érte kártérítési pénznek felajánlottak, az legfeljebb 2 jó biciklire lett volna elég. A legvégén csak megegyeztünk - ha találok egy olyan szervizt, amely mindezt megcsinálja, akkor ebben ők partnerek. Hát én meg találtam! Igaz, végsőre 680 ezer volt a kár, miközben az autó maga úgy durván 500 ezret ért. De nagyon szépen megcsinálták és pénzileg simán lerendezték.
Mert aki mer - az nyer. Nekem nehogy mááá a biztosító diktálja a feltételeket egy más által okozott kár esetén! Ha egyszer kötelező fizetni, akkor rájuk nézve a helytállás a KÖTELEZŐ! Így lehetünk csak kvittek!

Link to comment
Megosztás:

47 perce, tgabika76 írta:

Bizonyos szempontból megértem az ilyesmfajta munkamorált, ha ennyiért legalább gyári minőségben dolgoznának, ha már a technológia és a know-how a rendelkezsére áll... így én is hozzájuk vinném biztosítós javítás esetén. De nem azt teszik, csak simán drágán dolgoznak, de nem kimagasló minőségben. Most a márkaszervizekről beszélek.

A dolog szerintem összetett, egyrészt felhígult a szakma ( nem csak ez, szinte mind) a szakemberek vándorolnak a magasabb bér és az esetleges jobb körülmények érdekében, akit most a márka szervizben látsz az tegnap még a falusi maszeknál dolgozott vagy éppen fordítva, mert ugye az ember javítja meg a kocsidat nem a cég ahol dolgozik. Lehet profi mindegyik a márka szerviz , meg a falusi szerelő is, de hogy melyik mikor az, azt nem tudni. A másik dolog az hogy régen évekig ugyanazt az autót gyártották a gyártók, és a szerelők ismerték az autókat szó szerint, most meg évente jön ki egy-egy új kocsi ráadásul jóval bonyolultabbak is. Én sem lehetek nyugodt az öreg technikával, mert az öreg mesterek meg lassan kihalnak. Ráadásul egy 2-300 ezres autón nem lehet sokat kaszálni. Az internet is alátesz a mesterségnek, bárki bármikor hozzájut akármilyen alkatrészhez vagy dokumentációhoz, és sokszor az alkatrész árán tudnak-tudnának  sokat kaszálni a szerelők. Személy szerint nekem rossz tapasztalatom van opel márkakereskedővel-szervizzel,  de Suzukihoz járok vizsgáztatni, igaz a javítást nem ők végzik.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, L.Fazakas írta:

A totálkár is CSAK akkor totálkár, ha abban Te is benne vagy mint partner. Amiikor nekem egy kamion összetörte a Swiftemet, a szerviz és a biztosító helyben le akarták avultatni! Gazdasági totálkárra. De én mondtam nekik - ÁCSI!
Én egy teljesen hibátlan gépkocsival közlekedtem s erre jön egy töklámpa és ripittyomra tör. Tehát nekem csinálják meg a régi kocsimat bármi áron, mivel -
amit érte kártérítési pénznek felajánlottak, az legfeljebb 2 jó biciklire lett volna elég. A legvégén csak megegyeztünk - ha találok egy olyan szervizt, amely mindezt megcsinálja, akkor ebben ők partnerek. Hát én meg találtam! Igaz, végsőre 680 ezer volt a kár, miközben az autó maga úgy durván 500 ezret ért. De nagyon szépen megcsinálták és pénzileg simán lerendezték.
Mert aki mer - az nyer. Nekem nehogy mááá a biztosító diktálja a feltételeket egy más által okozott kár esetén! Ha egyszer kötelező fizetni, akkor rájuk nézve a helytállás a KÖTELEZŐ! Így lehetünk csak kvittek!

Régi autónál az avultatás is közrejátszik, hiába volt tökéletes a lökhárító, sárvédő az autón a biztosító nem az újkori árával számol, így nem is akarja az új alkatrész beépítését kifizetni.  Egy régebbi autón a márka szervízes óradíjakkal számolva hamar el lehet érni a gazdasági totálkárt. A legnagyobb tétel többnyire a fényezés teszi ki, főleg ha több elem sérült. Azt hogy neked hogyan fizettek egy 500 ezres autó javítására 680 ezret azt nem tudom. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, L.Fazakas írta:

Avultatás CSAK a cascónál van. A kötelező biztosítás viszont KÖTELES a teljes kárértéket levonás nélkül téríteni!
Beszedi azt utána bőven a károkozótól (átminősíti a bónusz-maluszát, stb. Bár egy nagyobb teherautónál vagy kamionnál mindig eleve a díjtétel a maximumon van!!

Nekem is pampogott valamit az első szerviz, hogy van ám a kötelezőnél is ilyen önrész, de erre én egyből otthagytam őket, mint szent Pál az oláhokat!
Ahol pedig megcsinálták, engem kár-ként utólag egy árva fillér se terhelt.
Lehet, hogy most valóban új alkatrészek vannak benne, de az engem valójában NEM ÉRDEKEL! Attól nekem nem lett drágább vagy sokkal értékesebb a 13 éves autóm!
És akkor se lenne az, ha mondjuk - netán eladása előtt - szépen és jól láthatóan rá lenne jól láthatóan festve, hogy ezek már mind értéknövelő tényezős alkatrészek!  Az vicc lenne!
Nekem az volt a káreset utáni helyreállításban a lényeg - én az eredetinek látszó állapotot AKAROM (nem szeretném - igenis - akarom) látni!
Mindezt a második karosszériás szerviz nekem simán hozta is.
Ha ezeddig 7 ezer - állítólagos saját avulási forinttal - tudtad intézni a károd helyreállítását, akkor ott bizony szépen átvertek!    Mert ILYEN NINCS!

Remélem Te is tudod hogy ez nagy butaság. A KGFB-nak  is a kárkori állapotot/értéket kell kifizetnie. Minden avultatnak. Nekem körbemérte a kocsi, hátha bele tud kötni, nem tudott, hibátlan gyári elemeket/gyári állapotot talált, mégsem fizetett teljes kártérítést. Vagy vigyem szervizbe, csináltassam meg számlával, fizessem ki és lehet alkudozni utána a biztosítóval h abból mennyit fogad el. 2. verzió: leadod szerződött műhelybe és ők kezdenek egyezkedni a biztosítóval majd megmondják h mit tudnak kihozni az adott összegből. 

2 órája, L.Fazakas írta:

A totálkár is CSAK akkor totálkár, ha abban Te is benne vagy mint partner. Amiikor nekem egy kamion összetörte a Swiftemet, a szerviz és a biztosító helyben le akarták avultatni! Gazdasági totálkárra. De én mondtam nekik - ÁCSI!
Én egy teljesen hibátlan gépkocsival közlekedtem s erre jön egy töklámpa és ripittyomra tör. Tehát nekem csinálják meg a régi kocsimat bármi áron, mivel -
amit érte kártérítési pénznek felajánlottak, az legfeljebb 2 jó biciklire lett volna elég. A legvégén csak megegyeztünk - ha találok egy olyan szervizt, amely mindezt megcsinálja, akkor ebben ők partnerek. Hát én meg találtam! Igaz, végsőre 680 ezer volt a kár, miközben az autó maga úgy durván 500 ezret ért. De nagyon szépen megcsinálták és pénzileg simán lerendezték.
Mert aki mer - az nyer. Nekem nehogy mááá a biztosító diktálja a feltételeket egy más által okozott kár esetén! Ha egyszer kötelező fizetni, akkor rájuk nézve a helytállás a KÖTELEZŐ! Így lehetünk csak kvittek!

De. Olvasd át a kötvényed, érdemes. Simán elhajtanak, nekik egy pereskedés vagy egy ügyfél nem ügy. Nekik van sok pénzük és idejük eljátszadozni, max a végén mégis nyersz aztán akkor talán fizetnek. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.