Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

4 órája, trassher írta:

Urak valahol található leírás arról, hogy hogyan is kell lefejteni a sofőrülés huzatát? Nem akarok leírás nélkül nagyon nekiállni, félek, hogy valamit elbarmolok. Gyári b zafira könyöktámasz beépítés miatt kellene a dolog.

Nem nagyon tudod elrontani. Hattamla hatso resze aljat kiforditod. Ket sin van osszepattintva vizszintesen. Hasonlo a ket szele is fuggolegesen. Aztan ennek az ellendarabjat lepattintod a vazrol. 

Szembol megtamadod, alulrol jossz felfele. Malackapcsokkal van a szivacsban levo drotvazhoz fogatva. Vagy elvagod vagy szethajtogatod a kapcsokat, de a gyari eleg massziv es hamar ki tudod tepni vele a szivacsbol a drotot. Ez tipustol fuggoen, de altalaban a tamla kozepso reszen ahol varras van ott vannak rogzitve. A fejtamla huvelyen at tudod bujtatni a huzatot.

 

Leirva bonyolultnak tunhet, de ha elkezded adja magat a dolog.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 perce, spzoli írta:

Nem nagyon tudod elrontani. Hattamla hatso resze aljat kiforditod. Ket sin van osszepattintva vizszintesen. Hasonlo a ket szele is fuggolegesen. Aztan ennek az ellendarabjat lepattintod a vazrol. 

Szembol megtamadod, alulrol jossz felfele. Malackapcsokkal van a szivacsban levo drotvazhoz fogatva. Vagy elvagod vagy szethajtogatod a kapcsokat, de a gyari eleg massziv es hamar ki tudod tepni vele a szivacsbol a drotot. Ez tipustol fuggoen, de altalaban a tamla kozepso reszen ahol varras van ott vannak rogzitve. A fejtamla huvelyen at tudod bujtatni a huzatot.

 

Leirva bonyolultnak tunhet, de ha elkezded adja magat a dolog.

 

 

 

Köszi, nem hangzik túl vészesnek. Szépen akarom megcsinálni mert ugye a b zafira kartámasza olyan mint a h astráé, az üléssínben van a racsnis része a szövet alatt.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, trassher írta:

Köszi, nem hangzik túl vészesnek. Szépen akarom megcsinálni mert ugye a b zafira kartámasza olyan mint a h astráé, az üléssínben van a racsnis része a szövet alatt.

Beépítés előtt dobj már föl képet a kartámaszról!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 03. at 20:36, gezoli írta:

Beépítés előtt dobj már föl képet a kartámaszról!

Köszi!

Klímahűtő csere miatt ez a projekt most elmarad. :( Amilyen az én formám utána következik az újabb fél év vadászat......

Amúgy itt vannak a képek, az eladó feldobta fb-ra.

13342040_948379555281958_315540964_n_www

13348811_948379611948619_1410718790_n_ww

Módosítva : trassher
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az anyósülés háttámla állító tekerő kijött a helyéről, vagyis a fém rúd, aminek az egyik végén a tekerő van,
a másik végén nincs a helyén, így amikor tekerném, akkor csak az üléstámla jobb oldala mozogna, a bal oldala nem,
így aztán értelmetlen az állítgatás.
Járt már valaki így? Sikerült esetleg üléshuzat megbontása nélkül visszajátszani a rudat a helyére?
Mert hiába próbálom egyenesen visszacsúsztatni, nem sikerül beletalálni a túloldalon lévő lyukba.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2016. 02. 25. at 20:22, tgabika76 írta:

Hogyne:

domelight.JPG

Sőt ebben még a gyári riasztó ultrahangos szenzorai is benne vannak (amúgy nekem is ilyen van)

 

Ilyet csak bontóban lehet szerezni? Úgy néz ki az új fejegység bluetooth kihangosítós lesz, ebben szebben mutatna a mikrofon, mint valahová felcsíptetve. A világítás részét nehéz kiépíteni? Van valahol leírás róla?  A riasztó része nem érdekes, mert bár van riasztóm, de nem a gyári megoldás.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. 

G Astra tetőkárpit javítás mennyibe kerül szerintetek? Mennyivel olcsóbb, ha Én csinálom? Ebben az esetben milyen ragasztót érdemes venni? Mennyi időt száradjon? Kinek milyen tapasztalata és tanácsa van ez ügyben? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Hard-ex írta:

Sziasztok. 

G Astra tetőkárpit javítás mennyibe kerül szerintetek? Mennyivel olcsóbb, ha Én csinálom? Ebben az esetben milyen ragasztót érdemes venni? Mennyi időt száradjon? Kinek milyen tapasztalata és tanácsa van ez ügyben? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

Azt nem tudom hivatalos helyen mennyibe kerül, de ha magad csinálod megvan 10e Ft-alatt. Anno F-ét csináltam meg.

Bementem kárpitoshoz mondtam milyen anyag kell és mennyi, nem volt 5e Ft. Ragasztónak pedig Palmatex univerzálisat vettem, dobozosat (mint amiben a zománc festékek vannak). Ecsettel felvittem, ráterítettem a kárpitot, kicsit rányomkodtam és kész, mehetett vissza a helyére. Na jó egy órát vártam vele, mert azt hiszem pont jött az ebédidő :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok. 

G Astra tetőkárpit javítás mennyibe kerül szerintetek? Mennyivel olcsóbb, ha Én csinálom? Ebben az esetben milyen ragasztót érdemes venni? Mennyi időt száradjon? Kinek milyen tapasztalata és tanácsa van ez ügyben? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

Apukámnak most lett megcsinálva, a hétvégén raktuk fel. 12-15 körül volt a tetőkárpit anyag, a kárpitos 5000-ért rakta fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 órája, Hard-ex írta:

Sziasztok. 

G Astra tetőkárpit javítás mennyibe kerül szerintetek? Mennyivel olcsóbb, ha Én csinálom? Ebben az esetben milyen ragasztót érdemes venni? Mennyi időt száradjon? Kinek milyen tapasztalata és tanácsa van ez ügyben? 

Előre is köszönöm a válaszokat! :-)

F-eshez, mindennel együtt nekem 16.000ft volt, kárpitosnál.

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 06. 05. at 14:21, zolmesz írta:

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az anyósülés háttámla állító tekerő kijött a helyéről, vagyis a fém rúd, aminek az egyik végén a tekerő van,
a másik végén nincs a helyén, így amikor tekerném, akkor csak az üléstámla jobb oldala mozogna, a bal oldala nem,
így aztán értelmetlen az állítgatás.
Járt már valaki így? Sikerült esetleg üléshuzat megbontása nélkül visszajátszani a rudat a helyére?
Mert hiába próbálom egyenesen visszacsúsztatni, nem sikerül beletalálni a túloldalon lévő lyukba.

Dettó.

Ugyanezzel szembesültem tegnap...

Link to comment
Megosztás:

https://lh3.googleusercontent.com/nG5AL9rfuoXC6vzUjZ1BoTUk1jpqptUCUVr7pizXkyuA7h6OeovBDmdyulxoa38Iezm42AsBTV64kQ=w720-h1283-rw-no

Szóval: figyelni kell a tengely bordázatát, és közel ugyanolyan pozícióba kell forgatni, mint a másik oldalon a fészke áll. Ez nagyjából egyszerű, ha jól rálát az ember.

Aztán kis türelemmel el kell kezdeni beletalálni. Hallatszik, amikor a támlában lévő lemezhez ér, na akkor nem jó. Érződik, amikor beletalál valamibe, és fixen megáll. Na ekkor finoman mozgatva mindkét irányba meg kell találni azt a pozíciót, amikor becsusszan. Utána a tengely végébe mehet a műanyag patent, és siker, fény, csillogás... :)

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2016. 08. 26. at 22:19, outsider írta:

https://lh3.googleusercontent.com/nG5AL9rfuoXC6vzUjZ1BoTUk1jpqptUCUVr7pizXkyuA7h6OeovBDmdyulxoa38Iezm42AsBTV64kQ=w720-h1283-rw-no

Szóval: figyelni kell a tengely bordázatát, és közel ugyanolyan pozícióba kell forgatni, mint a másik oldalon a fészke áll. Ez nagyjából egyszerű, ha jól rálát az ember.

Aztán kis türelemmel el kell kezdeni beletalálni. Hallatszik, amikor a támlában lévő lemezhez ér, na akkor nem jó. Érződik, amikor beletalál valamibe, és fixen megáll. Na ekkor finoman mozgatva mindkét irányba meg kell találni azt a pozíciót, amikor becsusszan. Utána a tengely végébe mehet a műanyag patent, és siker, fény, csillogás... :)

 

És igen, sikerült visszaügyeskedni!

Köszi a leírást.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Mettyú írta:

Sziasztok!Az ebay-en kapható kormánylégzsák takaró mennyire minőségi(From Bulgaria). Rendelt már vki ilyet?A képen olyan szürkésnek látom.

Fölösleges az összes topicba beírni!

Egyébként sokan panaszkodnak rá, hogy nem illik a kormányhoz sem színben, sem méretben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.