Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

17 perce, KMilán írta:

A tied csak picit van kirepedezve, nekem az egyik oldalt szét is van már nyílva a gumi. :( A repedés meg ugye befelé nyílik.

Szerencsére még nem ázik be. Én is ki akartam cserélni, de egyelőre marad. Először valamilyen anyaggal megpróbálom majd kinyomni, ami tömíti.

Az enyém is elég gyatra.Be is ázott nagy esőbe.Kiszedtem nyomtam alá FBS-t.Azóta jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Akkor jöjjön tőlem egy -még egy?- hülye kérdés (soha az életemben nem tetőcsomagtartóztam semmilyen autóval; az az anno egy Zsiguli tetején hordtunk lemeztáblákat a műhelybe, de az egy tákolt csomagtartó volt így nem releváns): a tetőkorlátos autóra való csomagtartó a korlátra "fog" rá. Ez eddig oké. De hogy nem hagy nyomot a korláton (mármint a normál a tetőbe kapaszkodik körmös kialakítással, de itt rá van szerelve a felületre)? Azt láttam a képeken mintha lenne ott egy műanyag/gumi(?) betét rész és azzal szorít rá a korlát felületére, de ahogy ez terhelést kap nem hagy rajta semmi lenyomatot/sérülést? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Akkor jöjjön tőlem egy -még egy?- hülye kérdés (soha az életemben nem tetőcsomagtartóztam semmilyen autóval; az az anno egy Zsiguli tetején hordtunk lemeztáblákat a műhelybe, de az egy tákolt csomagtartó volt így nem releváns): a tetőkorlátos autóra való csomagtartó a korlátra "fog" rá. Ez eddig oké. De hogy nem hagy nyomot a korláton (mármint a normál a tetőbe kapaszkodik körmös kialakítással, de itt rá van szerelve a felületre)? Azt láttam a képeken mintha lenne ott egy műanyag/gumi(?) betét rész és azzal szorít rá a korlát felületére, de ahogy ez terhelést kap nem hagy rajta semmi lenyomatot/sérülést? 

Szigetelő szalag a korlátra a lefogatás alá? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Janó32 írta:

Akkor jöjjön tőlem egy -még egy?- hülye kérdés (soha az életemben nem tetőcsomagtartóztam semmilyen autóval; az az anno egy Zsiguli tetején hordtunk lemeztáblákat a műhelybe, de az egy tákolt csomagtartó volt így nem releváns): a tetőkorlátos autóra való csomagtartó a korlátra "fog" rá. Ez eddig oké. De hogy nem hagy nyomot a korláton (mármint a normál a tetőbe kapaszkodik körmös kialakítással, de itt rá van szerelve a felületre)? Azt láttam a képeken mintha lenne ott egy műanyag/gumi(?) betét rész és azzal szorít rá a korlát felületére, de ahogy ez terhelést kap nem hagy rajta semmi lenyomatot/sérülést? 

Nekem van hozá gyárilag gumi tömítés plusz egy gumibelső belevágva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Janó32 írta:

Akkor jöjjön tőlem egy -még egy?- hülye kérdés (soha az életemben nem tetőcsomagtartóztam semmilyen autóval; az az anno egy Zsiguli tetején hordtunk lemeztáblákat a műhelybe, de az egy tákolt csomagtartó volt így nem releváns): a tetőkorlátos autóra való csomagtartó a korlátra "fog" rá. Ez eddig oké. De hogy nem hagy nyomot a korláton (mármint a normál a tetőbe kapaszkodik körmös kialakítással, de itt rá van szerelve a felületre)? Azt láttam a képeken mintha lenne ott egy műanyag/gumi(?) betét rész és azzal szorít rá a korlát felületére, de ahogy ez terhelést kap nem hagy rajta semmi lenyomatot/sérülést? 

Tavaly vettem egy Atera tetőcsomagtartót.Van alá gumitömítés.Egyet úgy kellett vennem utólag,mert hiányzott belőle.Nem hagyott nyomot a korláton.Bár egyszer raktam csak fel mikor tetőboxot vittem.

http://www.iharosauto.hu/termekek/atera/reling/

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tegnap láttam egy 2006-os Astrát, ugyan abban a kereskedésben vásárolták, mint az enyémet. (pár hónappal idősebb, még 2005-ös az enyém)

Felszereltség ugyan az, szín is. Viszont annak az ablakaiba bele volt gravírozva az autó rendszáma. Az enyémen miért nincs? Vagy ezt külön kellett akkor kérni? Vagy mitől függött? Esetleg gyári riasztós volt?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, KMilán írta:

Tegnap láttam egy 2006-os Astrát, ugyan abban a kereskedésben vásárolták, mint az enyémet. (pár hónappal idősebb, még 2005-ös az enyém)

Felszereltség ugyan az, szín is. Viszont annak az ablakaiba bele volt gravírozva az autó rendszáma. Az enyémen miért nincs? Vagy ezt külön kellett akkor kérni? Vagy mitől függött? Esetleg gyári riasztós volt?

Enyémbe az alvázszámot gravírozták bele még anno.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 03. at 11:57, KMilán írta:

Tegnap láttam egy 2006-os Astrát, ugyan abban a kereskedésben vásárolták, mint az enyémet. (pár hónappal idősebb, még 2005-ös az enyém)

Felszereltség ugyan az, szín is. Viszont annak az ablakaiba bele volt gravírozva az autó rendszáma. Az enyémen miért nincs? Vagy ezt külön kellett akkor kérni? Vagy mitől függött? Esetleg gyári riasztós volt?

Mert ez nem gyári fícsőr, hanem utólag csináltatta a volt gazdája. Nekem is gravírozott az összes üvegem és még a lámpáim is.

Mondjuk pl..

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.8_optima-10405387

 

Ez tetszik, habár nem vagyok a színezett üveg híve :)

Ezeket nézegetem én is 1.8-as motorral. Esetleg még a Zafira jöhetne szóba.

Egyetlen bajom van, hogy egyszerűen nem találok hasonló felszereltségű autót mint az enyém. Ez is egy viszonylag gyenge felszereltségű (vagy nem írt ki mindent az eladó).

Alap a tempomat, ülésfűtés, e+h elektromos ablak, klíma,vonóhorog

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Ezeket nézegetem én is 1.8-as motorral. Esetleg még a Zafira jöhetne szóba.

Egyetlen bajom van, hogy egyszerűen nem találok hasonló felszereltségű autót mint az enyém. Ez is egy viszonylag gyenge felszereltségű (vagy nem írt ki mindent az eladó).

Alap a tempomat, ülésfűtés, e+h elektromos ablak, klíma,vonóhorog

Ritkább az 1.8 jóval. Max. 10 találat a használtautón. Nekem mondjuk ülésfűtés, tempomat nem elsődleges. Vonóhorgot lehet felerakni utólag. Nézd meg a mobile.de oldalon. Ott nekem elég jól felszereltek jönnek, napfénytető esőszenzor meg minden űrhajós kütyü :)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, outsider írta:

Ritkább az 1.8 jóval. Max. 10 találat a használtautón. Nekem mondjuk ülésfűtés, tempomat nem elsődleges. Vonóhorgot lehet felerakni utólag. Nézd meg a mobile.de oldalon. Ott nekem elég jól felszereltek jönnek, napfénytető esőszenzor meg minden űrhajós kütyü :)

 

13 órája, outsider írta:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_caravan_1.8_optima-10405387

 

Ez tetszik, habár nem vagyok a színezett üveg híve :)

Hát nem tudom. Bár én csak eljátszottam a kocsi cseréjével (de inkább másba teszem a pénzt, pláne e nem létezőt), arra jutottam, hogy G-ből nem ülnék át H-ba. Munkatárs B Zafira 1.6 Enjoy autójában ülve nem tűnik akkora ugrásnak mint amekkora az árkülönbség. Elvileg biztonságosabb, újabb a formavilág (de legyünk őszinték, nem friss, ez is belefáradt forma már), cserébe nagyjából ua hibákkal mint a G generáció, utastérben szép formák de a G-től vacakabb anyagminőség, nem csendesebb (de cserébe hangosabb), összeszerelés minősége sem meggyőzőbb... A J Astra árak esésnek indultak, akciózzák a kifutó J-t (cégünk is ötösével veszi, már az Octavia sem kell mert annyira olcsón adják az Opel modelljeit), tegnap az ügyintéző mondta Opelnél (újabb rendelés miatt voltunk a Barta-nál) hogy ősszel már a K-ra jönnek akciók (ez is nyomja majd az árakat). Lassan 2 millió alá mennek a benzines J Astra-k, jövő tavasszal már épkézláb lesz 1,7-1,8 körül. Na, a J tényleg más univerzum egy G-hez vagy H-hoz mérten, 1,6 szívó van hozzá. 

Link to comment
Megosztás:

  1. Hali.Azt szeretném kérdezni hogy,ha volt már a kocsin vonóhorog, akkor a furatok bármelyik vonóhoroghoz stimmelnek majd,vagy sem?http://vonohorog-bolt.hu/?oldal=2&kat=933&termek=744.  pl : ezt néztem  rá októberben lenne a vizsga gondolkodom  hogy ismét legyen vonóhorog rajta.
  2. Felszerelhetem saját kezűleg vagy sem?Mert ha volt rajta akkor menne nekem is-unokabátyám kötné be az elektromos részét.
Módosítva : medve75
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Janó32 írta:

 

Hát nem tudom. Bár én csak eljátszottam a kocsi cseréjével (de inkább másba teszem a pénzt, pláne e nem létezőt), arra jutottam, hogy G-ből nem ülnék át H-ba. Munkatárs B Zafira 1.6 Enjoy autójában ülve nem tűnik akkora ugrásnak mint amekkora az árkülönbség. Elvileg biztonságosabb, újabb a formavilág (de legyünk őszinték, nem friss, ez is belefáradt forma már), cserébe nagyjából ua hibákkal mint a G generáció, utastérben szép formák de a G-től vacakabb anyagminőség, nem csendesebb (de cserébe hangosabb), összeszerelés minősége sem meggyőzőbb... A J Astra árak esésnek indultak, akciózzák a kifutó J-t (cégünk is ötösével veszi, már az Octavia sem kell mert annyira olcsón adják az Opel modelljeit), tegnap az ügyintéző mondta Opelnél (újabb rendelés miatt voltunk a Barta-nál) hogy ősszel már a K-ra jönnek akciók (ez is nyomja majd az árakat). Lassan 2 millió alá mennek a benzines J Astra-k, jövő tavasszal már épkézláb lesz 1,7-1,8 körül. Na, a J tényleg más univerzum egy G-hez vagy H-hoz mérten, 1,6 szívó van hozzá. 

Próbáltad már azt a szívó 1,6-os J-t? Én igen. Ahhoz képest a G és a H is rakéta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, Kishenceg írta:

Próbáltad már azt a szívó 1,6-os J-t? Én igen. Ahhoz képest a G és a H is rakéta.

Igen, természetesen, egy 5 ajtóst. Az én 1.6 (101le?) kombimhoz képest nem vettem észre számottevő különbséget (a J ha jól rémlik 115le). Persze a turbo 1.4 jobban mozog és árban sem feltétlenül drágább, de én biztosabb konstrukciónak hiszem a szívó 1.6-ot (kevesebb drága hibalehetőség). 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zolikaDB írta:

Udv mindenki!

Fenyszoroim kezdenek mattulni... Furcsan, tompan, "foltosan" vilagit, igazabol sz.rt se latok a tompitottal este. Nyaron meg OK is a dolog, sokaig van vilagos. De jon a tel...

Mit erdemes ilyenkor tenni? 

- polirozas: erre kaptam egy 5e HUF/par ajanlatot, hozzateve, h atmenetileg vmivel szebb lesz

- utangyartott lampa: melyik markat erdemes nezni, hisz pl. Depo mar 8000 huf korul van a kovacsautonal (darabja) - nem tudom mar, milyen egy uj buraval vezetni, mert 8 evesen vettem a kocsit (most 12), tehat mennyit javulna a vetitesi kep? Kb. mennyi ido alatt cserelnek ki szervizben (nagyon letenni nem tudom a kocsit)?

Most ilyenek: jobb es bal

Szia! Jobban jársz ha veszel szép állapotú bontott lámpát, mint utángyártottat a csere kb 15perc plusz a beállítás szóval ha nagyon ráérősen csináljak akkor is fél óra az egész. 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 10. at 11:38, Janó32 írta:

 

Hát nem tudom. Bár én csak eljátszottam a kocsi cseréjével (de inkább másba teszem a pénzt, pláne e nem létezőt), arra jutottam, hogy G-ből nem ülnék át H-ba. Munkatárs B Zafira 1.6 Enjoy autójában ülve nem tűnik akkora ugrásnak mint amekkora az árkülönbség. Elvileg biztonságosabb, újabb a formavilág (de legyünk őszinték, nem friss, ez is belefáradt forma már), cserébe nagyjából ua hibákkal mint a G generáció, utastérben szép formák de a G-től vacakabb anyagminőség, nem csendesebb (de cserébe hangosabb), összeszerelés minősége sem meggyőzőbb... A J Astra árak esésnek indultak, akciózzák a kifutó J-t (cégünk is ötösével veszi, már az Octavia sem kell mert annyira olcsón adják az Opel modelljeit), tegnap az ügyintéző mondta Opelnél (újabb rendelés miatt voltunk a Barta-nál) hogy ősszel már a K-ra jönnek akciók (ez is nyomja majd az árakat). Lassan 2 millió alá mennek a benzines J Astra-k, jövő tavasszal már épkézláb lesz 1,7-1,8 körül. Na, a J tényleg más univerzum egy G-hez vagy H-hoz mérten, 1,6 szívó van hozzá. 

Hát igen, ez a te véleményed :)

http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/05/opel_astra_beleulsz_es_asitani_kezdesz/

http://totalcar.hu/tesztek/2015/07/30/hasznaltteszt_opel_zafira_1.8_enjoy_-_2005./

Itt pl nagyjából az ellenkezőjét írják. Persze én fenntartásokkal kezelem a totalcar-os cikkeket, de ezek kb objektív dolgok.

Én egyszer ültem még H-ban, nem éreztem azt, hogy ugyanaz a kategória, sőt.

Motorban a Z14XEP, Z16XEP ill. talán a Z18XE a közös vonal (bár H-ban talán csak XE1 van). A twinport-ost kerülném.

A 140 lovas 1.8-as motorról viszont csak jókat olvastam. Nem eszik sokat (ha mégis, gázosítom). Gondolkodtam még Octavia-n, de aztán arra jutottam, hogy nincs belőle benzines motorral választék, meg nincs kedvem egy új márkának a hülyeségeit kitanulni. Az Opellel már elég jól képbe kerültem.

A H Astra azért egy generációval fiatalabb, nem 98-ban alapozták meg. Ez nekem látszik a belterén. Igazából eléggé átfedi árban a G széria végét. És akkor nyilván nem egy újabb G fogok venni. Ráadásul a H-k azért alapból elég jól felszereltek.

Nem mellesleg nálam a fenntarthatóság is fontos szempont. A H még talán a javítható szériák közül való. A J már nem feltétlenül az (nem mintha árban számomra elérhető lenne). Attól tartok az újabb környezetvédelmi követelmények miatt lebutított 1.6 benzines már nem az a kategória "dinamika" szempontjából. A többi meg fenntarthatóság szempontjából... De J-re esélytelen vagyok, tehát ilyen szempontból mindegy.

Szeretnék fiatalítani, szeretnék egy jobban felszerelt dinamikusabb, modernebb autót. Jó lenne ha ezt is meg tudnám tartani, de az esélytelen.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zolikaDB írta:

Udv mindenki!

Fenyszoroim kezdenek mattulni... Furcsan, tompan, "foltosan" vilagit, igazabol sz.rt se latok a tompitottal este. Nyaron meg OK is a dolog, sokaig van vilagos. De jon a tel...

Mit erdemes ilyenkor tenni? 

- polirozas: erre kaptam egy 5e HUF/par ajanlatot, hozzateve, h atmenetileg vmivel szebb lesz

- utangyartott lampa: melyik markat erdemes nezni, hisz pl. Depo mar 8000 huf korul van a kovacsautonal (darabja) - nem tudom mar, milyen egy uj buraval vezetni, mert 8 evesen vettem a kocsit (most 12), tehat mennyit javulna a vetitesi kep? Kb. mennyi ido alatt cserelnek ki szervizben (nagyon letenni nem tudom a kocsit)?

Most ilyenek: jobb es bal

Ha utángyártottat veszel akkor inkább TYC-et mint Depot. Én is nemrég cseréltem ki fekete keretesre.Már csak be kell állítanom,de még nem volt ráérkezésem:)Nekem a gyári sem volt még fakó,csak a teteje.Ha gyári bontottat veszel ami most még jó az is bemattul hamarabb mint egy új.Ha van rá keret akkor új Hella.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, morattila írta:

Szia! Jobban jársz ha veszel szép állapotú bontott lámpát, mint utángyártottat a csere kb 15perc plusz a beállítás szóval ha nagyon ráérősen csináljak akkor is fél óra az egész. 

A múltkor úgy vettem ki a bal lámpát,hogy le sem vettem a lökhárítót,csak leengedtem az egyik felét annyira,hogy kivegyem az alsó csavart.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

Hát igen, ez a te véleményed :)

http://totalcar.hu/tesztek/2012/11/05/opel_astra_beleulsz_es_asitani_kezdesz/

http://totalcar.hu/tesztek/2015/07/30/hasznaltteszt_opel_zafira_1.8_enjoy_-_2005./

Itt pl nagyjából az ellenkezőjét írják. Persze én fenntartásokkal kezelem a totalcar-os cikkeket, de ezek kb objektív dolgok.

Én egyszer ültem még H-ban, nem éreztem azt, hogy ugyanaz a kategória, sőt.

Motorban a Z14XEP, Z16XEP ill. talán a Z18XE a közös vonal (bár H-ban talán csak XE1 van). A twinport-ost kerülném.

A 140 lovas 1.8-as motorról viszont csak jókat olvastam. Nem eszik sokat (ha mégis, gázosítom). Gondolkodtam még Octavia-n, de aztán arra jutottam, hogy nincs belőle benzines motorral választék, meg nincs kedvem egy új márkának a hülyeségeit kitanulni. Az Opellel már elég jól képbe kerültem.

A H Astra azért egy generációval fiatalabb, nem 98-ban alapozták meg. Ez nekem látszik a belterén. Igazából eléggé átfedi árban a G széria végét. És akkor nyilván nem egy újabb G fogok venni. Ráadásul a H-k azért alapból elég jól felszereltek.

Nem mellesleg nálam a fenntarthatóság is fontos szempont. A H még talán a javítható szériák közül való. A J már nem feltétlenül az (nem mintha árban számomra elérhető lenne). Attól tartok az újabb környezetvédelmi követelmények miatt lebutított 1.6 benzines már nem az a kategória "dinamika" szempontjából. A többi meg fenntarthatóság szempontjából... De J-re esélytelen vagyok, tehát ilyen szempontból mindegy.

Szeretnék fiatalítani, szeretnék egy jobban felszerelt dinamikusabb, modernebb autót. Jó lenne ha ezt is meg tudnám tartani, de az esélytelen.

Sima szívo 1.6 Ecotec a J (amit magamnak vennék), így a motortéri alkatrészek csak nem költségesebbek. Sokat olvasok TC-t, nem akarok részletes véleményt formálni (néha mintha fordítva ülnének a moziban). Én rendszeresen ülök J-ben (igaz, 1.4 Turbo, szedán is van ill. ST-k) ill. jó párszor munkatárs Zafira B z16xep Enjoy kocsijában, inkább a saját tapasztalatomra hagyatkozom a két modell kapcsán és nem netes cikkre. A J olyan mintha egy egészen más szemlélet alapján építették volna, jobban elrugaszkodott a régi Opeles hagyományoktól/formavilágtól/anyagoktól és az összeszerelési minőségtől. Egy közepes/magasabb felszereltségnél már-már nem is Golf szegmesnek tűnik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.