Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Nem sértődtem meg, nem is lett volna miért. :) A rozsda-gondon meglepődtem, nem nagyon hallottam róla, hogy a H rozsdásodna. Nekem is volt G (kettő is), hasonlóan sokat tekertem bele. Nálam az EGR gond nem jött elő, egy trafóhíd adta meg magát, kormánymű felújítás volt viszonylag fiatalon az egyiknél, nálam is cserés lett egy aksi. Viszont volt rozsda, mindkettőnél a hátsó kerékjárati ív első felénél jelentkezett. Más bajom nem volt. Ja de, az egyikben idegesítően "nyikkant" valami a beltérben időnként, de nem jöttem rá, mi volt az. :) ...és persze az 1,6-os kritikán aluli fékeit tudnám még említeni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stofl írta:

...és ennyire rohad....

De hogy visszatérjek a témához, csatolok képet a jobb hátsó kábelkötegről...
 

Hol rohad a H-d pontosan? Én sem hallottam még, hogy a H-ra jellemző lenn a rohadás.

Érdekes, hogy nálad a jobb hátsó a legmeggyötörtebb. Mind az 5 ajtó közül általában az van a legkevesebbet nyitogatva. Tipikusan a bal hátsóban szoktak elszakadni a vezetékek.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Cserenkov írta:

Hol rohad a H-d pontosan? Én sem hallottam még, hogy a H-ra jellemző lenn a rohadás.

Érdekes, hogy nálad a jobb hátsó a legmeggyötörtebb. Mind az 5 ajtó közül általában az van a legkevesebbet nyitogatva. Tipikusan a bal hátsóban szoktak elszakadni a vezetékek.

Rohad: motorháztető jobb oldala, kerékjárati ívek pereme, ajtók alja, bölcső, csomagtartó gumikéder alatt jobb oldalon. Gyakorlatilag minden elemen van felhólyagosodás. Ami messziről látszik, és meg kell csinálni a közeljövőben, az a bal első ajtó-kerékjárati ív-küszöb találkozása. 

Amint lesz időm, a bal oldali ajtó átvezetőt is szétszedem, javítom ha kell. A cim modul sem tűr sok halasztást. A balra index gyakran nem jó, csak egyet villan. Ha a kormány balra áll, akkor tartani kell végig, hogy indexeljen. Az ablaktörlőn is gondol egyet és begyorsul mintha muszáj lenne. És néha zenét vagy állomást vált a rádió, amikor a BC-be akarok beljebb lépni. 
 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Rohad: motorháztető jobb oldala, kerékjárati ívek pereme, ajtók alja, bölcső, csomagtartó gumikéder alatt jobb oldalon. Gyakorlatilag minden elemen van felhólyagosodás. Ami messziről látszik, és meg kell csinálni a közeljövőben, az a bal első ajtó-kerékjárati ív-küszöb találkozása. 

Amint lesz időm, a bal oldali ajtó átvezetőt is szétszedem, javítom ha kell. A cim modul sem tűr sok halasztást. A balra index gyakran nem jó, csak egyet villan. Ha a kormány balra áll, akkor tartani kell végig, hogy indexeljen. Az ablaktörlőn is gondol egyet és begyorsul mintha muszáj lenne. És néha zenét vagy állomást vált a rádió, amikor a BC-be akarok beljebb lépni. 
 

Én nagyot csalódtam a H Astrába. Három éve van meg, és még nem mentem vele egybefüggő 500km-ert hiba nélkül. - 35 000 km-ert mentem eddig -

Az F Astrát azért cseréltem le, mert öreg, és kellett egy megbízhatóbb autó. Hát nem lett. Hosszú útra még midig félek vele menni.

Javítottam CIM modult. Még most sem tökéletes. A forrasztás jó, de a csati kontaktos. Ha a műanyag házat összeszorítom működik minden. /Kellene egy olyan bilincs amit visszahívásban tettek rá/. Opel szerviz azt mondta, hogy nem ismerik azt az alkatrészt. Az már olyan régen volt, hogy senki sem emlékszik náluk..... Szégyen egy 6-éves autóról ilyet mondani.

Rossz az UEC, mert nem működik a jobb oldal index. (kábel, izzó jó).

A CD70navi hangerőszabályzója szintén rossz. A GID pixelhibája megjavult. (1 jó pont)

Hátsó ajtókábelek javítva lettek.

EGR cserélve. Visszatérő turbónyomás hiba. (turbó, pillangószelep takarítva, nyomásérzékelő, turbónyomás szabályzó szelep cserélve. Végül úgy tűnik a vákuumszivattyú volt a hunyó.) - Egy év elteltével múlthéten újra előjött a hiba.

Váltó bowden elszakadt.

Xenon hosszas haldoklás után megadta magát. Szerencsére csak az izzó volt a hunyó.

Bordásszíj tárcsa szétment, ledarálta a szíjat. Kínos, mert a vízpumpát az hajtja. (horror áron mérik)

Részecskeszűrő időnként /autópályán/ bedobja a túltelített hiba kódot, közben a regenerálást elvégzi.

Rohadás: Nálam a kombi ajtón jön elő 1 kis pontban a rozsda.

 Most csak ennyi jut eszembe.....

Link to comment
Megosztás:

Érdekes... De gondolom nem első tulajok vagytok, így az autó előélete is megkérdőjelezhető.

Az enyém 5 éve és 100.000km óta van meg. Minden hétvégén van egy közel 500km-es hosszabb utam. 12 éves a kocsi 270.000km-t már elhagyta az óra, de hibák csak elvétve jellemzőek.

CIM-mel hála istennek semmi gondom nincs. A bal hátsó ajtóban nekem is volt kábelszakadás. Egyszer hangszóró vezetéke volt elszakadva, az márkaszervizben 1000Ft-ért megforrasztották, utána az ablakemelő vezetéke szakadt el, azt már én forrasztottam toldással. Azóta nincs vele baj.

Ami engem bosszant, az a sorozatos generátor elhalálozások. De az betudható az elektromos kiegészítő fűtésnek. Ezt csinálhatták volna egy kicsit masszívabbra, izmosabbra. A másik a levegőkeringető zsalu törése. Be kell rakni egy áramkorlátozó filléres elektronikát, (amit gyárilag is megtehettek volna) és többet nincs vele gond. Egyébként pont ugyan ez a zsalu van a "jó minőségű" G Astrában is.

A többi hibára azt mondom hogy oké, használva van elég intenzíven, időnként ez-az "elfogy": 1db hűtővízcső kidörzsölődés, 1db intercooler utáni levegőcső kirepedés, 1 db fojtószelep mechanika műanyag fogaskerék szétmálása, 1db főtengely helyzetérzékelő jeladó, 1db gázpedál vezeték kontekthiba, egyszer 250.000km körül elfáradt az önindító. Nagyjából ezek jutnak hirtelen eszembe... Turbó, EGR, vízpumpa, üzemanyagrendszer még bontatlan, részecskeszűrő nincs.

Rohadást én még nem fedeztem fel rajta. Egyedül a bölcsőn voltak pöttyök. De ennek meg az az oka, hogy a motor alatti burkolat belülről filccel van burkolva, az pedig szorosan fölcsavarozva alulról a bölcsőre. Esőben, vagy autómosás után ha elázik a filc, nem tud alatta átszellőzni és napokig tocsog a (sós) vízben. Ez tényleg elég meggondolatlan megoldás az Opel részéről. De le lett kezelve a bölcső a burkolat pedig távtartó alátétekkel lett visszarakva, hogy a menetszél ki tudja szárítani. Így a következő 10-15 évben nem kell vele foglalkozni. Az alváz és a karosszéria elég jól meg van csinálva.

Ehhez hozzá tartozik, hogy ha sós trutyis időben ki kell vinnem a kocsit, legkésőbb pár napon belül alaposan lemosom. Tavaszi-őszi kerékcserékkor a lengőkarok, futóműalkatrészek alvázvédő waxot kapnak. A toronyszilentek is le vannak kezelve, hogy ne tocsogjon bennük a víz. Alap, hogy az autót nem áztatom kint az esőben, hanem garázsban áll. A dobbetét mögött rendszeresen kitakarítom a "termőföldet", hogy ne dunsztolódjon be. És az előttem lévő tulaj is láthatóan megtette. Tavaly fedeztem fel, hogy a küszöbök alján lévő műanyag kupakok közül egyik-másik porlad. Cseréltem az összeset. Nem olcsó, egy marék, pár gramm műanyag kupak 12.000Ft volt kedvezménnyel, de nem sajnáltam rá a pénzt, mert nem díszként funkcionálnak. Magasabb felszereltségi szintekhez járt a küszöbökre egy dupla gumi csík szigetelés. Ez alatt is meg tud állni a víz, a kosz és évek alatt okozhat gondot. Esőben autózás és kocsimosás után szárazra szoktam törölni. Nem nagy fáradtság. Szóval egy kis odafigyeléssel, törődéssel, karbantartással így 10+ évesen is elég jól megelőzhető a rozsdásodás. Szerintem legalábbis.

Utcán is figyelgetem a H-kat. Ezidáig egyetlen egy olyan példányt láttam, amin volt szemmel látható rozsdásodás. Ez olyan megdöbbentő volt számomra, hogy le is fotóztam annak idején. Eléggé elhanyagolt volt az autó összképe is. Valószínű világ életében utcán állt, amire a bemattult fényszórók is utalnak. Azt se tartom kizártnak, hogy törve volt a sárvédő, mert van egy kis színeltérés a többi elemhez képest:

772WP_20160919_16_09_14_P.jpg

 

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Sztaricsnaja írta:

Rohadás: Nálam a kombi ajtón jön elő 1 kis pontban a rozsda.

Nálam is az az egyetlen pont, az ablak alsó szélénél. Ez állítólag annyira jellemző a germánokra, hogy a totalcarosoknál külön elnevezésen fut: német kombiajtó átok vagy valami hasonló :)

20 perce, Cserenkov írta:

hogy ha sós trutyis időben ki kell vinnem a kocsit, legkésőbb pár napon belül alaposan lemosom.

Nálam is ennyi a törődés, szaftos út utáni első pluszban megy a mosóba és a fullos imo programon áttolom. A biztonság kedvéért a kerékjáratokat meg az alját amennyire tudom ezen felül egy gőzborotvával meg szoktam kínálni. 11 év csillaggarázs és a kombiajtó pöttyein kívül semmi.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Stofl írta:

De hogy visszatérjek a témához, csatolok képet a jobb hátsó kábelkötegről:

25zdrtwzp6fr5gtiz7rn_thumb.jpg
w8ll94kz8c7jxlaswtao_thumb.jpg

 

Mindenkinek leírom, neked is. Ez a kábelszakadási hiba sem jött volna elő, ha a vezetéket utólag bezsírozzák. Javaslom neked is, hogy zsírozd be.

Köszi a képeket!

A kombi ajtónál nekem is megvan a rozsda pöttyöm :) Házilag lehet ezt javítani ?

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

8 órája, Sztaricsnaja írta:

Én nagyot csalódtam a H Astrába. Három éve van meg, és még nem mentem vele egybefüggő 500km-ert hiba nélkül. - 35 000 km-ert mentem eddig -

Az F Astrát azért cseréltem le, mert öreg, és kellett egy megbízhatóbb autó. Hát nem lett. Hosszú útra még midig félek vele menni.

Javítottam CIM modult. Még most sem tökéletes. A forrasztás jó, de a csati kontaktos. Ha a műanyag házat összeszorítom működik minden. /Kellene egy olyan bilincs amit visszahívásban tettek rá/. Opel szerviz azt mondta, hogy nem ismerik azt az alkatrészt. Az már olyan régen volt, hogy senki sem emlékszik náluk..... Szégyen egy 6-éves autóról ilyet mondani.

Rossz az UEC, mert nem működik a jobb oldal index. (kábel, izzó jó).

A CD70navi hangerőszabályzója szintén rossz. A GID pixelhibája megjavult. (1 jó pont)

Hátsó ajtókábelek javítva lettek.

EGR cserélve. Visszatérő turbónyomás hiba. (turbó, pillangószelep takarítva, nyomásérzékelő, turbónyomás szabályzó szelep cserélve. Végül úgy tűnik a vákuumszivattyú volt a hunyó.) - Egy év elteltével múlthéten újra előjött a hiba.

Váltó bowden elszakadt.

Xenon hosszas haldoklás után megadta magát. Szerencsére csak az izzó volt a hunyó.

Bordásszíj tárcsa szétment, ledarálta a szíjat. Kínos, mert a vízpumpát az hajtja. (horror áron mérik)

Részecskeszűrő időnként /autópályán/ bedobja a túltelített hiba kódot, közben a regenerálást elvégzi.

Rohadás: Nálam a kombi ajtón jön elő 1 kis pontban a rozsda.

 Most csak ennyi jut eszembe.....

Szia,

A CD70 hangeroszabalyozo gombja egyszeruen javithato,cserelheto.Csak egy egyszeru kopasrol van szo.

Keresd itt a forumon a Somi-t.O nagy guru ebben.Legrosszabb esetben 4 pattintassal cserelheto a teljes elolap is.

Udv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Zsolti25 írta:

Mindenkinek leírom, neked is. Ez a kábelszakadási hiba sem jött volna elő, ha a vezetéket utólag bezsírozzák. Javaslom neked is, hogy zsírozd be.

Köszi a képeket!

A kombi ajtónál nekem is megvan a rozsda pöttyöm :) Házilag lehet ezt javítani ?

De kár, hogy nem összerakás előtt írtad. Legfeljebb valahogy próbálok a gumi mellett zsírpermetet befújni.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő: 2007 Astra H kombi. Ha tompított világításnál használom az ablaktörlőt szakaszos, vagy esőérzékelős funkcióban, a világításom 10 törlésből 2-3 alkalommal 1-2 mp-re kikapcsol, majd visszakapcsol. Folyamatos, gyors törlésnél nincs hiba. Eddigi próbálkozások: külön testszál az ablaktörlő motornak, ill CIM modul csere volt, de nem lett jó. Többször voltam Opel szervízben, de nem tudták a hiba okát kideríteni.

Nagyon megköszönném a hasznos tanácsokat, mert éjszaka esőben kanyarban zavar, hogy eltűnik a világítás.

Köszi hb.

 

Módosítva : hb58
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Stofl írta:

Rohad: motorháztető jobb oldala, kerékjárati ívek pereme, ajtók alja, bölcső, csomagtartó gumikéder alatt jobb oldalon. Gyakorlatilag minden elemen van felhólyagosodás. Ami messziről látszik, és meg kell csinálni a közeljövőben, az a bal első ajtó-kerékjárati ív-küszöb találkozása. 

Az enyém javítva is volt, mert megnyaltak vele egy szalagkorlátot Németországban, de egyelőre tökéletes. Ahol volt rozsda: jobb első sárvédő ajtó felöli oldalán, de az már vagy 4 éve, aztán alatta egy kicsi a küszöbnél, meg az ajtó ért bele a küszöbbe egy picit és lekoptatta a festéket. Illetve a bal oldali küszöbön. 20 ezerért eltüntettek mindent. Az alvázvédelem alapból jó, de most januárban volt az autó alváz- és üregvédelmen, így évekig nem lesz gondom semmivel.

Azt azért hozzáteszem, hogy az enyém fűtött garázsban áll, így eső, vagy mosás után is ki tud száradni egy-két nap alatt.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 03. at 11:07, csaba66 írta:

Az nem all semmibol, en egy tabla csokiert is megcsinalom, vagy siman csak azert, ha annyit mondasz, hogy koszonom. De legkorabban hetfon lehet jo.

Köszönöm Csabinak még egyszer a mérést, Opcom egyáltalán nem kommunikált az ABS vezérlővel. Mivel kereken 1 héttel a vásárlás után történt az eset, visszavittem a kereskedőhöz a hibával. Elég korrektül fogadta, jelenleg javítás alatt, majd megírom mi volt a gond, de első nekifutásra kábelhibát mondott.(elvágva/rágva vagy valami ilyesmi).

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 07. at 7:17, Cserenkov írta:

Rohadást én még nem fedeztem fel rajta. Egyedül a bölcsőn voltak pöttyök. De ennek meg az az oka, hogy a motor alatti burkolat belülről filccel van burkolva, az pedig szorosan fölcsavarozva alulról a bölcsőre. Esőben, vagy autómosás után ha elázik a filc, nem tud alatta átszellőzni és napokig tocsog a (sós) vízben. Ez tényleg elég meggondolatlan megoldás az Opel részéről. De le lett kezelve a bölcső a burkolat pedig távtartó alátétekkel lett visszarakva, hogy a menetszél ki tudja szárítani. Így a következő 10-15 évben nem kell vele foglalkozni. Az alváz és a karosszéria elég jól meg van csinálva.

 

 

 

Szia!

A filc szigetelőt ki kell szedni alóla, gyári visszahívás volt-van erre a hibára. Akinek már kezdi megenni a rozsda a bölcsőt, ingyen cserélik. Kollégámnak cserélték már, onnan tudom. Nekem 2010- es 1.7DTH-m van, annak már nem raktak a műanyag burkolatra filc szigetelőt, a középső olajteknő részen különálló fém kartell védő van, az is ki van perforálva, hogy ki tudjon alóla folyni a víz.Tapasztalatom szerint azok a H-k rohadnak amik törve voltak, után gyártott elemekkel vagy nem gyári technológiával javították, vagy Svájc, Ausztria, Németo. déli részéről származnak, és intenzív téli használtnak voltak kitéve.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kombitomi írta:

Szia!

A filc szigetelőt ki kell szedni alóla, gyári visszahívás volt-van erre a hibára. Akinek már kezdi megenni a rozsda a bölcsőt, ingyen cserélik. Kollégámnak cserélték már, onnan tudom. Nekem 2010- es 1.7DTH-m van, annak már nem raktak a műanyag burkolatra filc szigetelőt, a középső olajteknő részen különálló fém kartell védő van, az is ki van perforálva, hogy ki tudjon alóla folyni a víz.Tapasztalatom szerint azok a H-k rohadnak amik törve voltak, után gyártott elemekkel vagy nem gyári technológiával javították, vagy Svájc, Ausztria, Németo. déli részéről származnak, és intenzív téli használtnak voltak kitéve.

Valóban úgy tűnik, ez a logikus magyarázat. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kombitomi írta:

Szia!

A filc szigetelőt ki kell szedni alóla, gyári visszahívás volt-van erre a hibára. Akinek már kezdi megenni a rozsda a bölcsőt, ingyen cserélik. Kollégámnak cserélték már, onnan tudom. Nekem 2010- es 1.7DTH-m van, annak már nem raktak a műanyag burkolatra filc szigetelőt, a középső olajteknő részen különálló fém kartell védő van, az is ki van perforálva, hogy ki tudjon alóla folyni a víz.

Nekem márkaszervizben csinálták ezt a távtartós megoldást, de a filcet nem szedték ki. Szerintem jó így. Ez vagy 3 éve volt, azóta nagyítóval se lehet rajta rozsdát találni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gyári riasztót szerelt már be valaki utólag? Beraktam a plafonba az ultrahangos érzékelőket, a motortérbe a nyitásérzékelőt.

A szirénával egyelőre még várok, mert több helyen olvastam, hogy csak az angol autókba kell, más országokban a kürt szól.

Viszont nem tudom aktiválni op-com china clone-al. Nem aktívak azok a lehetőségek. Kell valahol kód indexet váltani valamelyik rendszerben?

Tudna valaki segíteni? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

On 2/21/2017 at 17:59, Cserenkov írta:

Roncsolás nélkül nem tudsz benne elemet cserélni. Nekem ez elég gány megoldás, még akkor is ha nem látszik, mert a felniben van és normálisan visszaöntöd műgyantával. Én csak 18-ért láttam gyári újat. 15-ért hol adják?

Itt negyet adnak 20-ert :)

https://www.aliexpress.com/item/TPMS-Tyres-Schrader-Tire-Pressure-Sensor-13172567-For-Opel-Astra-H-Vectra-C-Zafira-B-2004/32634229766.html

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Sziasztok! Gyári riasztót szerelt már be valaki utólag? Beraktam a plafonba az ultrahangos érzékelőket, a motortérbe a nyitásérzékelőt.

A szirénával egyelőre még várok, mert több helyen olvastam, hogy csak az angol autókba kell, más országokban a kürt szól.

Viszont nem tudom aktiválni op-com china clone-al. Nem aktívak azok a lehetőségek. Kell valahol kód indexet váltani valamelyik rendszerben?

Elvileg nem kell, viszont nem minden REC tudja a riasztot... Termeszetesen ebbol is van egy halom kulonbozo kodu; azt sajnos nem tudom, melyikek jok, de akinek van gyari riasztoja, az meg tudja nezni.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Gyári riasztót szerelt már be valaki utólag? Beraktam a plafonba az ultrahangos érzékelőket, a motortérbe a nyitásérzékelőt.

A szirénával egyelőre még várok, 

Segíteni sajnos nem tudok, de ha jutsz valamire, legyszi ird meg, engem is nagyon érdekel!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Imre75 írta:

Segíteni sajnos nem tudok, de ha jutsz valamire, legyszi ird meg, engem is nagyon érdekel!

Köszi!

Eddig ennyi :( :

https://www.kephost.com/image/wCJQ
https://www.kephost.com/image/wCJ5

Nem aktív egyik kiválasztandó tétel sem. Az autó gyárilag teljesen be van kábelezve. Motortér nyitó, ultrahang szenzor, sziréna, REC-ben a biztosíték, és még sem lehet aktiválni.

Remélem van itt aki tud segíteni, hogy mi a baj, mi szükséges még hozzá, mi a feltétele, hogyan kell aktiválni!? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Az aliexpress-ről nem ajánlom a beszerzést. Én rendeltem 2 szett TPMS szenzort, egyik sem működött. Valóban teljesen új volt, de egyrészt régi, másrészt pedig szerintem a gyár minőség ellenőrzésén nem mentek át. Néhányban cserélve lett az elem, de az sem hozott megoldást. Végül egy lengyel gumikereskedőtől vettem 3 szettet (barátomnak is kellett), mind a 12 darab hibátlanul működik (ezek 4-5 éves, de nem használt, mondhatni túltárolt szelepek).

Riasztó programozását nem ismerem, de az biztos, hogy külön kürt kell hozzá (vagy saját akkus, vagy sima) ami nehezen hozzáférhető helyen van.

Link to comment
Megosztás:

47 perce, koco írta:

 

Riasztó programozását nem ismerem, de az biztos, hogy külön kürt kell hozzá (vagy saját akkus, vagy sima) ami nehezen hozzáférhető helyen van.

Kürtöm megvan hozzá, de még nem raktam be. Az ablaktörlő karok alatti rácsnál van a helye, leírások szerint csak angol autóknál, de akitől vettem, szerinte nem angol autóból való.

Ettől függetlenül ahogy a képeken is látszik, nem aktív semmi. :(

Link to comment
Megosztás:

1 óra, koco írta:

Az aliexpress-ről nem ajánlom a beszerzést. Én rendeltem 2 szett TPMS szenzort, egyik sem működött. Valóban teljesen új volt, de egyrészt régi, másrészt pedig szerintem a gyár minőség ellenőrzésén nem mentek át. Néhányban cserélve lett az elem, de az sem hozott megoldást. Végül egy lengyel gumikereskedőtől vettem 3 szettet (barátomnak is kellett), mind a 12 darab hibátlanul működik (ezek 4-5 éves, de nem használt, mondhatni túltárolt szelepek).

Riasztó programozását nem ismerem, de az biztos, hogy külön kürt kell hozzá (vagy saját akkus, vagy sima) ami nehezen hozzáférhető helyen van.

Akkor azzal valószínű 8-10 évig nem lesz gond...

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Kürtöm megvan hozzá, de még nem raktam be. Az ablaktörlő karok alatti rácsnál van a helye, leírások szerint csak angol autóknál, de akitől vettem, szerinte nem angol autóból való.

Ettől függetlenül ahogy a képeken is látszik, nem aktív semmi. :(

A riasztónak nincs valami vezérlője eldugott helyen? Ha csak a szenzorok, kapcsolók vannak bekötve a REC-be egy biztosítékkal, akkor bárki különösebb szakértelem nélkül néhány másodperc alatt ki tudná iktatni a riasztót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.