Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA G-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


spuri

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Akkor, hogy fényezzem a típust:

Z14XEP, Lengyel gyártás,2005-ben vettem ,most múlt 11 éves, 249.000km.

Dudagombok még nem szakadtak ki :-)

Szokásos kopó dolgok cseréje olaj, szűrők stb. Gyári fékbetét 100.000 km, féktárcsa 210.000 km-t bírt. :-)

80.000km-nél ment szét a gyújtáskapcsolóm, öreg ezermester szaki szétszedte, kitakarította, rugókat rövidebbre vágta, azóta semmi gond, kért 5 üveg sört érte :-)

Gyújtótrafó még a gyári, igaz, csak gyári gyertyát kap.

Vezérléscsere 200.000km lánc még nem volt megnyúlva, vízpumpaszíj alig kopott. Vízpumpacsonk, ami el szokott törni, az nekem is eltört, még szerencse, hogy álló autónál garázsban vettem észre, amikor a gumicsöveket áttörölgettem. Tudom, hülye szokás, de aznap mentem volna kb 300 km-t és lehet útközben rosszul jött volna ki Tiszabura-Tiszafüred környékén :-)

226.000 fojtószelepház csere, vékony sz@r műanyag pálca eltört, ami nyitogatja a műanyag szelepeket.  Bontóból 30.000.-

Nemrég motortartó gumibakok cseréje, mert induláskor beremegett az egész autó.

247.000-nél volt műszaki vizsga, megdicsértek, hogy milyen szép állapotban van az autó. Kértem egy hibakód kiolvasást, mert láttam van műszerük és semmi hibakód nem volt. Ja, ezért nem kértek plusz pénzt.

Eddig még sosem volt hibakódja!

Biztos én fogtam ki szerencsésen a vételt. Nem hétfőn gyártották.Pedig hány embertől hallottam, hogy Tuti ezt akarod venni? Már nem a németek gyártják, hanem a lengyelek, szarabb lesz, de te tudod.

Most gyártanák , csak ilyet vennék megint.

Vezettem közben egy pár típust, cégnél, de mind sokkal sokkal nyűgösebb volt, és drágábban szervizelhető.

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Én is azt mondom h belenyúltam a jóba annak ellenére, h semmit nem tudok róla. Papír szerint 68e km volt benne és nem sokkal volt drágább 120-130e km mellette álló opelok mellett. De majd ha elértem a 200e akkor nyilatkozom bővebben. :D. Nekem sajnos 120enél kell cserélne  tárcsát mert üt. 1x volt szabályozva.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eladóvá vált szeretett G astrank. Ha valakit erdekelne egy megkimelt 2005-os 5 ajtos twinport astra keressen batran.

Masodik tulajdonosa vagyok a kocsinak 45000km-el vettem 6 eve, most 103000km van benne. Végig garázsban tartott volt az auto.

Lekerdezheto a kilometer futasa mivel mindig a helyi opel szervizben volt vizsgaztatva. Az olajcsereket, karbantartasokat pedig az ott 

dolgozo baratom vegezte mint a csaladban fellelheto 3 masik g astraet is. Javitasrol nem irok, mivel nem volt. Csak kopo dolgok.

Nyaron kapott uj fektarcsakat betettel. Vonohhorog van az auton, elektromos ablak, maualis klima. Van benne riaszto azt meg az elso tulaj

rakatta bele, de en nem hasznaltam soha. Teli/nyari gumik acefelnin, meg legalabb 2 szezont elmennek. 

Tenyleg nagyon megkimelt auto, vigyaztunk ra nagyon. Korabol adodoan nehany feluleti karc (multi parkolo) meg a jobb hatuljan a muanyag lokhariton kisujj koromnyi festek hiba, szinten parkoloban kaptuk. 

Erdeklodni privatban lehet. Az auto Gyorben van!

Koszi!

Udv: Balazs

Link to comment
Megosztás:

Én is tudok nyilatkozni a lengyel gyártásról. Szüleim 2004-es lengyel gyártású ClassicII-t 2005 februárjában hozták a kereskedésből. Z14XE.

Most 110ekm-nél jár az autó, tudom ez elég kevés. De 10év/100e km alatt amit kellett cserélni nem tervezetten:

- 1 akkumulátor

- 1 pár kutyacsont

- H7-es izzók, és helyzetjelzők elől-hátul.

- 1 alkalommal klíma gáz töltés (2015 nyarán, tehát 10év után)

Itt a lista vége. Még a féktárcsák, betétek is az eredetiek.

Tervezetten volt cserélve olaj/szűrők/ablaktörlő lapátok, gumik, vezérlés.

Szerintem nem lesz még egy ilyen jó és megbízható autó a családban. Első 5-6 évig mindig kérdezte is apu, mikor kell elkezdeni tervezni a következő autót.

Mondom amíg ez beindul, nem kell nektek másik! És ezek miatt vettem én is magamnak 1.4-es Astrát. Igaz én 8 évesen, 2. tulajtól. Németországi gyártás.

És sajnos nem is dicsekedhetek a hibátlan állapotról, de nem az autó hibája, hanem az előző tulajok-é. De biztos vagyok benne, hogy a következő autómat nem fogom ennyire szeretni.

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 16. at 12:03, gabesz76 írta:

Sziasztok!

 

Akkor, hogy fényezzem a típust:

Z14XEP, Lengyel gyártás,2005-ben vettem ,most múlt 11 éves, 249.000km.

Dudagombok még nem szakadtak ki :-)

Szokásos kopó dolgok cseréje olaj, szűrők stb. Gyári fékbetét 100.000 km, féktárcsa 210.000 km-t bírt. :-)

80.000km-nél ment szét a gyújtáskapcsolóm, öreg ezermester szaki szétszedte, kitakarította, rugókat rövidebbre vágta, azóta semmi gond, kért 5 üveg sört érte :-)

Gyújtótrafó még a gyári, igaz, csak gyári gyertyát kap.

Vezérléscsere 200.000km lánc még nem volt megnyúlva, vízpumpaszíj alig kopott. Vízpumpacsonk, ami el szokott törni, az nekem is eltört, még szerencse, hogy álló autónál garázsban vettem észre, amikor a gumicsöveket áttörölgettem. Tudom, hülye szokás, de aznap mentem volna kb 300 km-t és lehet útközben rosszul jött volna ki Tiszabura-Tiszafüred környékén :-)

226.000 fojtószelepház csere, vékony sz@r műanyag pálca eltört, ami nyitogatja a műanyag szelepeket.  Bontóból 30.000.-

Nemrég motortartó gumibakok cseréje, mert induláskor beremegett az egész autó.

247.000-nél volt műszaki vizsga, megdicsértek, hogy milyen szép állapotban van az autó. Kértem egy hibakód kiolvasást, mert láttam van műszerük és semmi hibakód nem volt. Ja, ezért nem kértek plusz pénzt.

Eddig még sosem volt hibakódja!

Biztos én fogtam ki szerencsésen a vételt. Nem hétfőn gyártották.Pedig hány embertől hallottam, hogy Tuti ezt akarod venni? Már nem a németek gyártják, hanem a lengyelek, szarabb lesz, de te tudod.

Most gyártanák , csak ilyet vennék megint.

Vezettem közben egy pár típust, cégnél, de mind sokkal sokkal nyűgösebb volt, és drágábban szervizelhető.

Szia! Vezérműtengelyek lefogatóit ellenőrizték ez idő alatt?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

OPC I-es G Astrát keresek megvételre, nincs hír eladó(vá váló) példányról a fórumózók körében? ha.hu-n már néztem, ha esetleg azokról van valakinek infója azt is megköszönném, lehet hogy időt/pénzt spórolna vele.

Szép estét!

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, NeedForSpeed írta:

 

Itt van néhány. 3000euro-ért egy szép kombi ritkaság?

Átnéztem kíváncsiságból de ebbe beleszerettem: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=220589165&isSearchRequest=true&scopeId=C&adLimitation=&zipcode=&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&climatisation=&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=5&makeModelVariant1.modelDescription=opc&pageNumber=1

az a szín és letisztultság, nagyon bejön :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Conan82 írta:

Üdv Opelesek!

Van egy G Astra-m, amire első sárfogó gumit keresek. Sajnos ezt az alkatrész már nem gyártják, ezért boltban nem lehet kapni. Hol tudnék ilyet szerezni?

Köszönöm előre is a segítségetek!

 

Biztos? Az enyémen volt, előző tulaj tetetett rá márkaszervizben gyárit. Levettem, csak a hátsót hagytam fenn. A sárfogó meg a fényezés közt nehezen szárad ki, állandóan nedves volt, inkább leszedtem még mielőtt a sárfogó miatt indul el a pörsenés (így sem makulátlan a fényezés alatta már). A felső része meg ki is dörzsölte a fényezést.... Te tudod... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Janó32 írta:

Biztos? Az enyémen volt, előző tulaj tetetett rá márkaszervizben gyárit. Levettem, csak a hátsót hagytam fenn. A sárfogó meg a fényezés közt nehezen szárad ki, állandóan nedves volt, inkább leszedtem még mielőtt a sárfogó miatt indul el a pörsenés (így sem makulátlan a fényezés alatta már). A felső része meg ki is dörzsölte a fényezést.... Te tudod... 

Felszereléskor kell alá tenni valami szigetelőszalag félét, de ezt mutatja is az útmutató. Tied alatt nem volt? Amúgy meg ennyi erőből a külső műanyag küszöb alatt is bármikor elkezdhet rohadni...

Link to comment
Megosztás:

18 perce, kobraCode írta:

Felszereléskor kell alá tenni valami szigetelőszalag félét, de ezt mutatja is az útmutató. Tied alatt nem volt? Amúgy meg ennyi erőből a külső műanyag küszöb alatt is bármikor elkezdhet rohadni...

Egyik alatt sem volt semmi védelem, bár ha a lakkot meg tudja kezdeni, nem tudom hogy egy fólia mennyi ideig tudna ellenállni/védeni. Érdemes lenne alálesned a küszöbborításnak, ahol ki tudja dörzsölni a fényezést ott barnul is szépen... nálam két helyen már dolgozgat, ha finoman elhúzom a küszöb élét az ajtóalatti részen akkor látni. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

49 perce, Janó32 írta:

Egyik alatt sem volt semmi védelem, bár ha a lakkot meg tudja kezdeni, nem tudom hogy egy fólia mennyi ideig tudna ellenállni/védeni. Érdemes lenne alálesned a küszöbborításnak, ahol ki tudja dörzsölni a fényezést ott barnul is szépen... nálam két helyen már dolgozgat, ha finoman elhúzom a küszöb élét az ajtóalatti részen akkor látni. 

Én is vettem rá elsőt-hátsót.Adtak hozzá átlátszó öntapadós szalagot.Még nem dörzsölte le.Opel így is úgyis elrohad akár rakunk rá akár nem.Remélem azt már nem nálam éli meg.

 

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Janó32 írta:

Egyik alatt sem volt semmi védelem, bár ha a lakkot meg tudja kezdeni, nem tudom hogy egy fólia mennyi ideig tudna ellenállni/védeni. Érdemes lenne alálesned a küszöbborításnak, ahol ki tudja dörzsölni a fényezést ott barnul is szépen... nálam két helyen már dolgozgat, ha finoman elhúzom a küszöb élét az ajtóalatti részen akkor látni. 

 

15 órája, Geopake írta:

Én is vettem rá elsőt-hátsót.Adtak hozzá átlátszó öntapadós szalagot.Még nem dörzsölte le.Opel így is úgyis elrohad akár rakunk rá akár nem.Remélem azt már nem nálam éli meg.

 

Nálam sincs még baja, szalag védi, de remélem nem is fog mostanában rohadni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.