Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

T norbee80!

"... ACEA ..."
Az aktuális gyártóművi követelmény a GM dexos2.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 
Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu
Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu



T ginola!

"... Melyiket ..."
Az előbbi egy kenőanyag gyártó terméke,
az utóbbi egy csomagoló cég terméke.

Link to comment
Megosztás:

T norbee80!

"... ACEA ..."

Az aktuális gyártóművi követelmény a GM dexos2.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu

Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com

Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu

Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu

Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu

Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu

Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu

Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu

Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu

Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu

Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu

Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu

Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu

Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

T ginola!

"... Melyiket ..."

Az előbbi egy kenőanyag gyártó terméke,

az utóbbi egy csomagoló cég terméke.

 

T.Zebra171 (M)!

 

A Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30-ról mi a véleményed?

 

Link to comment
Megosztás:

T zebra171!

 

Ez a 2009-től élő dexos2 követelmény mennyiben érint egy 2002-es autót?

 

Maradjunk a Mobil1 0w-40 olajnál, ebből van A3/B4 (new life) és C3 szabványnak megfelelő, ez az általad ajánlottak közt is van (ESP)

A New life teljesíti a 2002-ben érvényes GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025 szabványokat, míg az ESP a dexos2-t

 

A kérdés még mindig adott, ha a szervizkönyv és az olaj keresők is az A3/B4 szabványú olajakat ajánlják, amik teljesítik a 2002-ben érvényes Opel szabványokat, akkor is jobb lehet egy olyan olaj ami egy 2009-től életbe lépő szabványt teljesít? Azért 7 év nem kevés, biztos fejlődött a gyártás technológia is. Biztos, hogy egy újabb motorba való olaj jobb választás ebbe (Z18XE) a motorba?

 

T norbee80!

"... ACEA ..."
Az aktuális gyártóművi követelmény a GM dexos2.

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 
Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu
Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu
Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu



T ginola!

"... Melyiket ..."
Az előbbi egy kenőanyag gyártó terméke,
az utóbbi egy csomagoló cég terméke.

 

Link to comment
Megosztás:

T norbee80!

"... mennyiben érinti ..."
Jelentősen.

"... A3/B4 ..."
A korábban követelményként megfogalmazott A3/B4-98-as követelményt teljesítő motorolajat már nem gyártják.
A követelmény is megszűnt még 2002-ben.

"... GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025 ..."
A követelményt visszavonták.
A kenőolajgyártók felhagynak a gyártásával.
Illetve (Mobil 1  New Life 0W-40) a minősítés átkerült a "rendelkezik az elfogadással" kategóriából a "a gyártó szerint (EssoMobil) teljesíti a követelményt" kategóriába.

"... szervizkönyv ..."
A gyártó gyártáskori álláspontját képviseli.

"... olaj keresők ..."
Aktualizálásukat nem tekintik elsődleges prioritásnak.

"... jobb lehet ..."
Igen.

 

"... Biztos ..."
Igen.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

T norbee80!

"... mennyiben érinti ..."

Jelentősen.

"... A3/B4 ..."

A korábban követelményként megfogalmazott A3/B4-98-as követelményt teljesítő motorolajat már nem gyártják.

A követelmény is megszűnt még 2002-ben.

"... GM-LL-A-025 / GM-LL-B-025 ..."

A követelményt visszavonták.

A kenőolajgyártók felhagynak a gyártásával.

Illetve (Mobil 1  New Life 0W-40) a minősítés átkerült a "rendelkezik az elfogadással" kategóriából a "a gyártó szerint (EssoMobil) teljesíti a követelményt" kategóriába.

"... szervizkönyv ..."

A gyártó gyártáskori álláspontját képviseli.

"... olaj keresők ..."

Aktualizálásukat nem tekintik elsődleges prioritásnak.

"... jobb lehet ..."

Igen.

 

"... Biztos ..."

Igen.

 

Egde Titanium FST-ből vajon lesz új 0W40-es dexos2 verzió? Vagy miért hagyják abba a gyártást?

Mondjuk szerintem még kapható lesz egy-két olajcsere erejéig a mostani verzió.

Idővel végül is az 5W30-al is megjelentek dexos2-vel, mivel az hiányzott az Edge Titanium FST terméksorból.

 

Emlegetted a Mobil ESP 0w40-est, de abból csak 1 literest találtam itthon...

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajt szeretnék cserélni az Astrámban (motorkód:Y17DT, modellév: 2001), és kissé eltanácstalanodtam, hogy milyen kerüljön bele. Tudom, hogy elég vegyesek a tapasztalatok, de én most akkor is GM olajt töltenék bele. Az egyedüli kérdés a viszkozitás.

Az autót 2013 óta használom és először Total 10W-40 olaj lett beletöltve most pedig Mobil Super 3000 X1 5W-40 van benne. Mind a két esetben kb. 10-12 ezer km után cseréltem, illetve cserélném le és ez idő alatt az olajszint mérő pálca MAX jelzésétől a MIN jelzésig fogyott az olaj, tehát összesen egy liter (kb. 0,1 dl/1000 km).

Az autó szervizkönyve szerint új korában 5W-40-es olajt töltöttek bele, ha jól emlékszem.

Az autóban most kb. 204 ezer km van. Szerintetek 5W-30-as olaj jó lenne bele? Azt olvastam itt a fórumon, hogy 10W-40 olaj csak sokat futott, erősen kopott motor esetében szükséges. Azért hajlok viszont a 5W-30 felé, mert az mar teljesen szintetikus és ez jobban védi a motort, ha minden igaz.

Persze ha valamit nem jól tudok javítsatok ki nyugodtan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Milyen motorolajat ajánlanátok nekem caravan autóba? 10W40 vagy inkább 5w40?

Milyen márkát ajánlotok? Most ALCO KTX Turbo 10W40 van az autóba. Erről a motorolajról mi a véleményetek?

Válaszokat előre köszönöm.

Szia! Az említett olajról még nem hallottam, szerintem használj valami ismertebbet. Castrol, Mobil nekem bevált, az előző hsz.t nézd meg, olajszakértőnk felsorolta az autódba ajánlott kenőanyagokat.
Link to comment
Megosztás:

Régebben beszélgettünk a dexos2 visszafelé kompatibilitásáról... TGabika felvetette, hogy vajon egy régebbi, esetlegesen többtízéves járgányba is ajánlható-e a dexos2 minősítésű olaj. Manteccel ellentétben úgy gondolja (meg még jópáran így gondoljuk), hogy felesleges, sőt, extrém esetben még árthat is...

Egy kis olvasmány...

Módosítva : Alex75
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Régebben beszélgettünk a dexos2 visszafelé kompatibilitásáról... TGabika felvetette, hogy vajon egy régebbi, esetlegesen többtízéves járgányba is ajánlható-e a dexos2 minősítésű olaj. Manteccel ellentétben úgy gondolja (meg még jópáran így gondoljuk), hogy felesleges, sőt, extrém esetben még árthat is...

Egy kis olvasmány...

Köszi!

Akkor tehát ennyit a dexos2 mindentvivő aduász voltáról... és rögtön megvan a létjogosultsága a régebbi szabványú olajoknak, szóval szerintem GM LL-A-s és LL-B-s olajokat is lehet majd kapni mindig, még ha nem is olyan széles spektrumban, mint az éppen aktuális gyártói ajánlás.

Link to comment
Megosztás:

Régebben beszélgettünk a dexos2 visszafelé kompatibilitásáról... TGabika felvetette, hogy vajon egy régebbi, esetlegesen többtízéves járgányba is ajánlható-e a dexos2 minősítésű olaj. Manteccel ellentétben úgy gondolja (meg még jópáran így gondoljuk), hogy felesleges, sőt, extrém esetben még árthat is...

Egy kis olvasmány...

 

Azért a G Astra nem a 1960-1980 kategóriába esik... :)

Még az F sem :)

Szerintem a cikk a témában semmilyen relevanciával nem bír.

 

Köszi!

Akkor tehát ennyit a dexos2 mindentvivő aduász voltáról... és rögtön megvan a létjogosultsága a régebbi szabványú olajoknak, szóval szerintem GM LL-A-s és LL-B-s olajokat is lehet majd kapni mindig, még ha nem is olyan széles spektrumban, mint az éppen aktuális gyártói ajánlás.

 

Ezt miből gondolod?

 

Egyébként alul oda van írva halványan:

 

"A weboldalon fellelhető információk tájékoztató jellegűek és felelősségvállalás nélkül adjuk. Eltérés esetén a gépjármű és a kenőanyag gyártójának álláspontja az irányadó."

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Azért a G Astra nem a 1960-1980 kategóriába esik... :)

Még az F sem :)

Szerintem a cikk a témában semmilyen relevanciával nem bír.

 

 

Ezt miből gondolod?

 

Egyébként alul oda van írva halványan:

 

"A weboldalon fellelhető információk tájékoztató jellegűek és felelősségvállalás nélkül adjuk. Eltérés esetén a gépjármű és a kenőanyag gyártójának álláspontja az irányadó."

Nekem majd' 14 évig volt F 1.6-om, ami a nálam töltött időt 10w40-el boldogan kiszolgálta. Amikor egy szelepszorulás végett szétszedték, mindene gyönyörű állapotban volt belül... 2000 óta van olyan motor mint ami a G-ben van, én nem tartom high tech motornak. Azok szerintem a kis turbós benzinesek (pl.Tsi, Tce stb) és a csoda dízelek (PD - CRTdi, HDI stb), bár utóbbiból is sok 10w40-et kér... 

Link to comment
Megosztás:

Nekem majd' 14 évig volt F 1.6-om, ami a nálam töltött időt 10w40-el boldogan kiszolgálta. Amikor egy szelepszorulás végett szétszedték, mindene gyönyörű állapotban volt belül... 2000 óta van olyan motor mint ami a G-ben van, én nem tartom high tech motornak. Azok szerintem a kis turbós benzinesek (pl.Tsi, Tce stb) és a csoda dízelek (PD - CRTdi, HDI stb), bár utóbbiból is sok 10w40-et kér... 

Leírom én is a gondolataimat, mivel érdekel a téma és már rengeteget olvastam a témában.

Szerintem a cikk azért nem mérvadó, mert ott a más viszkozitású és adalékolt helyettesítő olajokról szól.

Nekem G Astrám van, ebbe 5-w30 olaj való. Az 5-30 olajokhoz való régi Opel szabványokat visszavonták, helyette a Dexos-2 a gyári ajánlás, ha régebbi szabványút választasz, az legfeljebb a gyártó által kiadott, Opel által nem hitelesített tanúsítványt tartalmazza.

Ha megbízol a gyártóban választhatod az ilyen olajat nyugodtan, ha nem, akkor érdemes Dexos-2 olajat választani.

A gyáritól eltérő viszkozitás esetén ugyan ezek a mérvadóak, ettől független a technikai indok, amiért a gyáritól való eltérőt választja valaki, de ez egy másik vitatéma. :)

Link to comment
Megosztás:

Leírom én is a gondolataimat, mivel érdekel a téma és már rengeteget olvastam a témában.

Szerintem a cikk azért nem mérvadó, mert ott a más viszkozitású és adalékolt helyettesítő olajokról szól.

Nekem G Astrám van, ebbe 5-w30 olaj való. Az 5-30 olajokhoz való régi Opel szabványokat visszavonták, helyette a Dexos-2 a gyári ajánlás, ha régebbi szabványút választasz, az legfeljebb a gyártó által kiadott, Opel által nem hitelesített tanúsítványt tartalmazza.

Ha megbízol a gyártóban választhatod az ilyen olajat nyugodtan, ha nem, akkor érdemes Dexos-2 olajat választani.

A gyáritól eltérő viszkozitás esetén ugyan ezek a mérvadóak, ettől független a technikai indok, amiért a gyáritól való eltérőt választja valaki, de ez egy másik vitatéma. :)

Dexos2 nem csak 5w30-ban létezik. Nekem jelenleg 5w30-as Mobil van az autómban (ami dexos2-es), de attól még nem vagyok arról meggyőzve, hogy kötelezően dexos2 kell különben széteseik a a motor. Hol volt még ez/ilyen tudású kenőanyag 2002-ben amikor nemhogy tervezték hanem már évek óta gyártották azt a motorcsaládot mint ami nekem van? Ezért gondolom hogy egy 2010 környéki prémium olajnak (akár 10w40) ki kell tudnia szolgálni maradéktalanul ezt a motort. Az nem kérdés hogy van-e modernebb/korszerűbb, de az max ajánlott mintsem kötelező.

Módosítva : Janó32
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem majd' 14 évig volt F 1.6-om, ami a nálam töltött időt 10w40-el boldogan kiszolgálta. Amikor egy szelepszorulás végett szétszedték, mindene gyönyörű állapotban volt belül... 2000 óta van olyan motor mint ami a G-ben van, én nem tartom high tech motornak. Azok szerintem a kis turbós benzinesek (pl.Tsi, Tce stb) és a csoda dízelek (PD - CRTdi, HDI stb), bár utóbbiból is sok 10w40-et kér...

A tényen ez nem változtat.

A cikk nem releváns.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.