Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah most nekem lenne kérdésem! Valaki nincs otthon a központi zárak lelkivilágában?

Az érdekelne pontosan, hogy hogyan reteszel a zár. Tudjátok.. központi bezár, majd a kulcs továbbfordít vizszintesre. Akkor még lehet hallani némi kattanást. akkor reteszel gondolom, és így nem lehet felhúzni a gombot.

Csak mert némi problémám akadt.. lásd GSI topik.

Nem tom nyitni csak a vezető ajtót, azt is kulccsal. Kattanni, kattan valami, tehát tápja van.

Mondtak egy ötletet, hogy szedjem ki a vezérlőjét, és akkor elvileg lehet hogy elejt, és lehet nyitni.. hülyeségnek gondoltam, de kipróbáltam.

hogy azt a tervező mindenit neki egyébként!! mire azt kibányásztam!! grr.. pláne hogy a soför oldalról kellett gépészkednem, hiszen a másik ajtó nem nyitható :?

Kiszedtem,leszedtem. természetesen semmi változás.. mert gondolom a reteszelést vhogymechanikusan végzi.. (különben leszivná az aksit)

Nah most a kérdés.. mi a rák lehet, illetve pontosan hogy megy ez a reteszelés dolod?!

Melyik vezeték végzi? adni kell az ajtónak csak valahova egy +12 mondjuk és kireteszel?

Majd még megnézem a kapcsi rajzot, de most rohannom kell.. természetesen mikor döglik be? amikor holnap megyek a barinőmmel kicsit "nyaralni" király...

Addig is ha van vkinek vmi 5lete, vagy gyakorlati tapasztalata ne kíméljen!

Esetleg egy elfekvő ilyen vezérlője.. kipróbálni egyszerű lenne.. (már ha nem a kocsiba beépítve van)

thx all

Link to comment
Megosztás:

Komplett kpzármotor csere lesz az...

kicsit ha bővebben kifejtenéd... ugyanis most 3nem megy, egy megy (kulccsal) a szitu...

Szerintem valami vezérlés dolog.. nézegetem is a kapcsolási rajzot, és most azt kezdem bogozni, hogy magában a motorban is rajzol vmi kapcsolót..

csak épp ami van pdf ben elég tréh minőség, nem tudom pl a szinek betüjelzéseit kiolvasni elég sok helyen.

Akinek esetleg megvan az így csináld, és van vmi digitális technikája.. fényképező(makróban pl) vagy scanner, megtenné hogy a VII.kapcsolási rajzot "bedigitalizálná" és elküldené a mailcímemre... hogy ki tudjam bogarászni.

mondjuk a K37 jelü vezérlönél vannak sötét pontok..

Pl. mit takar az a kis kocka egy impulzusjellel a közepe környékén.. mi a funkciója.. me g elötta a 15 ös ágról lévő "betáp" és a rajta lévő A jelü kapcsoló.

Meg amit még nem tudok, hogy a két elsőajtó mociban rajzolt két kapcsoló mikor mire hogyan kapcsol..

ejj.. asszem elmélyülök ebben kicsit :(

Lekövetem hol mikor milyen fesz van :shock:

Oszt összegyűjtöm mit tok, mit nem :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kapcsoló egyben van a motor mechanikával. :arrow: Egyben csere.

Spalnál pl. ki lehet cserélni külön a kapcsolót is, de hát ez gyári... :lol:

Ejj.. mindent harapófogóval szedjek ki belőled? :( :lol:

És az a kapcsoló mikor mit hogyan kapcsol? mi lehet a gikszer?

Még nem követtem le a kapcsolást. Mostanra sikerült összeraknom a kocsit.(ajtókárpit,a oszlopok. motronik stb... jól el van fuserálva az a rész) :lol:

Viszont kipróbáltam azt is, hogy nem-e a riasztó szivat.. lehúztam a cuccost, de sajna változatlan...

Nah mindegy.. erre a hétre ennyi. megyünk barinővel reggel "nyaralni".

Bár csak telekre.... de azért kicsit zokon venné, ha a kocsival foglalkoznék, amikor ő elintézte h csak ketten legyünk no meg azért én se lehetek ennyire hülye :wink: :oops: 8)

Mondjuk LOL volt.. amikor voltam szervízben, más miatt, és én az anyós üllésre amolyan nascar módra száltam be :lol:

Link to comment
Megosztás:

Heló Laci4!

A K37-en belüli fekete pontok elektromos kötéspontok, nem kell foglalkozni velük. Nagyon durván olyan, mintha két megcsupaszolt vezeték végét összetekernéd, csak itt a nyákból van kialakítva.

Az impulzus jelölés azért van, mert az egy időtag lenne, ami idő alatt a motorkáknak az áttételeket meghajtva be kell fejezniük a nyitást illetve a zárást. Itt kombinálódik egy túláram figyelés, ha túl nagy lenne az áramfelvétel akkor oldjon a vezérlés.

A zár- vagy kilincs szerkezeten van két kis pöcs, amin a söfőr felől az S41, társutas felől az S42 mikrókapcsolók ülnek. Nálad ezekkel mi a helyzet?

Link to comment
Megosztás:

Heló Laci4!

A K37-en belüli fekete pontok elektromos kötéspontok, nem kell foglalkozni velük. Nagyon durván olyan, mintha két megcsupaszolt vezeték végét összetekernéd, csak itt a nyákból van kialakítva.

Az impulzus jelölés azért van, mert az egy időtag lenne, ami idő alatt a motorkáknak az áttételeket meghajtva be kell fejezniük a nyitást illetve a zárást. Itt kombinálódik egy túláram figyelés, ha túl nagy lenne az áramfelvétel akkor oldjon a vezérlés.

A zár- vagy kilincs szerkezeten van két kis pöcs, amin a söfőr felől az S41, társutas felől az S42 mikrókapcsolók ülnek. Nálad ezekkel mi a helyzet?

Hi! akkor a 15 ös felöl jövö résznél az A az áramkorlátozásra utal? és ha jól értelmezem az csak a vezérlés részére, mert a motorok ha jól látom a 30as felöl kapják a reléken át a delejt.

Viszont amit nem értek. gyújtás nélkül is ment. viszont a 15ösön csak gyújtáskor van jel..

másik! az M32 ben is van kapcsoló. ha jól értelmezem kettő. vagy közös tengelyen.. de mi az a kis kör? Illetve ott egy kulcs jel is.. azt a kapcsolót is a kulcs elfordítása nyitja zárja? ejj.. nem könnyü ez az autó elektrónika.. hiába tanúltam elektrónikát :(

illetve van ott egy olyan jel,mint egy ellenállás. az ellenállás? vagy mit akar takarni vajon?

Azok a kapcsolók.. pontosabban a soför oldalé müködnek. ha rányomom a retesz, benyomja egy csöcs a mikrokapcsolót, kattan is vmi...

de sajnos az anyósoldalhoz nem férek hozzá.. nem lehet nyitni az ajtót, igy nem tudtam leszedni a kárpitot. bár lehet megpróbálom majd..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy barátom megkért hogy tegyünk egy riasztót a kocsijába (astra f). Keresgéltem a neten, de sajna nem találtam semmi leírást, szinte semmiről. Amiben szeretnék segítséget kérni, hogy létezik-e leírás a kábelekhez, hogy ki-kicsoda? Kell e valamire figyelni, hogy ezt, vagy azt ne csináljam, innen, vagy onnan ne vegyek tápot, ilyesmi.

Ha tudtok, segítsetek nekünk!

Köszönöm!

Impike!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

problémám a következő hátha járt így valaki: Tegnap középkonzolban cseréltem az izzókat, majd összeszereléskor rádió vissza/ Delco CDR 500/ és jött a meglepi, kód nélkül bekapcsolt beprogramozta magát és szólt. :?:

Eddig mindig kérte a kódot, és a Kód led is villog!

Mi lehet a problem? Találkozott valaki hasonlóval?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

problémám a következő hátha járt így valaki: Tegnap középkonzolban cseréltem az izzókat, majd összeszereléskor rádió vissza/ Delco CDR 500/ és jött a meglepi, kód nélkül bekapcsolt beprogramozta magát és szólt. :?:

Eddig mindig kérte a kódot, és a Kód led is villog!

Mi lehet a problem? Találkozott valaki hasonlóval?

Úgy néz ki, hogy kikapcsoltad a kódkérést, valamikor.
Link to comment
Megosztás:

Ezzel én is így vok :(

Múltkor levettem az akkusarut.. vissza, majd ülnék be a kocsiba, mire pont megszólalt a rádió.. pont egy speaker nyomot valami szöveget.. majdnem kiugrottam, úgy meglepödtem..

De hogy hogy és mikor kapcsoltam kii :roll:

Vki mintha már írta volna hogy lehet aktivozálni inaktiv. a témát...

Link to comment
Megosztás:

gepard

Na De Mikor és hogy? Mert soha sem akartam kikapcsolni. Még a régi magnó leírásában láttam hogy lehet Ilyet csinálni. de ki soha nem próbáltam! Ezt a leírást meg nem találom pedig áttúrtam minden apró zugot már otthon. :smt102

Nem tudja valaki hogyan lehet vissza állítani a kódkérést?:?: :?: :?: :?:

Laci4

Laca

Hát a fejemen van is egy púp, mert a hamutálcánál is cseréltm izzót, és az anyósülésnél voltam behasalva, a kardánboxhoz tettem vissza a csavart. nem tudtam hogy mi kezdettt el szólni és felkaptam a fejem. :(

Persze a szerkezet hibátlanul müködik, De kíváncsi lennék hogyan is sikerült ezt véghez vinnem!

Link to comment
Megosztás:

Laca:

A csomagtérvilágítás külön, független kör az utastértől, ezért külön bemenetre kellene kötni a riasztóban. Ha nincs neki olyan, akkor esetleg a feszesés opciót be kell kapcsolni a riasztóban, ha van neki olyan (szerintem van az Enforcerben). De még akkor is lehetséges, ha kis teljesítményű az izzó, hogy az se billen be.

Link to comment
Megosztás:

Van nekem 1 riasztóm, be is volt szerelve amíg megnem hülyült. Magától riaszt és nem lehet kikapcsolni, nem reagál a távirányítóra. Cseréltem elemet is rá se bakterol, sajnos nevét nem tudom azt sem milyen gyártmány, de van bekötési rajz is hozzá. Ha le fotóznám és valaki fel ismerné hogy miféle kiféle akkor talán javítható is lenne ,vagy lehet hogy valaki már járt így .

Link to comment
Megosztás:

npasi: ha a riasztónak nincs külön csomagtérvilágításhoz bemenete, akkor viszel egy vezetéket a csomagtérvilágítástól, meg egyet a belső világítástól, aztán 2db diódával összekötöd őket, így mindkettőre reagál a riasztó, de nem zavarják egymás működését a lámpák. sztem :roll:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 42-es hibakód (nincs elektronikus gyújtásvezérlés) mit jelent? Tudja valaki?

Köszi!

Valószínűleg a gyújtáselosztóban lévő tranzisztoros induktívadó áramkörből nem jut megfelelő jel a vezérlőegységbe (ECU).

Ennek több oka is lehet:

- induktívadó bekrepált, bontóból kell szerezni egy gyújtáselosztót kb. 10 eFt

- kontakt hiba, pl. csatlakozónál, kábel törött vagy szakadt és ezért nem jut jel az ECU-ba. Aksit ki kell kötni!!! és az ECUról lehúzni a csatlakozókat és ki kell mérni. (ECU csati: D4 fehér, B5 ibolya-fekete, D5 barna-fekete, B3 barna).

- ECU bemenete elszállt, ez nagyon ritka még ilyennel nem találkoztam csak hallotam róla. Sajnos vezérlőegység csere bontóban kb. 15 - 20 eFt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem: hogy magasság állító motort fel lehet tenni nem magasságállítós lámpára? Vagy Cserélni kell a lámpatestet is?

Tudja valaki meddig van bekábelezve a magasság állító kapcsoló?

Mert magánál a kapcsolóhelyénél még meg van, de a motortérben már nem találtam semmit!

Előre is köszönöm az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Te mit csinázol ezzel a géjesivel te sráác! :( :lol: :lol: :lol:

Ehhh. ismerd meg hazádat. izé autódat :lol:

Nah de nem. Csak behányt a központimban vmi, és ki akartam bányászni a központi vezérlését.. és olyan elcseszett helyen van, hogy még az Ecu-t is ki kellett szednem, mert különben nem fértem hozzá.

ö lenne az http://www.kep.tar.hu/laci4/50096083/13912247#2

Ha megnézed a többi képet is, valszeg képbekerülsz...

Mondjuk azóta is rossz.. nem volt időm foglalkozni vele.

Ez az a kütyü, ami megmondja a BC-nek, ha ki van égve az égő áramérzékelők vannak benne.

áháá!! értem! Thx! Király! Gyanús is volt, hogy gyakorlatilag a villágításnak megfelelő értékek voltak rajta, viszont kapcsoló cucnak(relé, tranyó) kicsit kicsi lenne 8)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.