Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

http://opeloem.com/o.../coupe_f07.html

Itt a 2-essel jelölt díszvalami már mindkét oldalt 10-10cm-re jön fel. A ebben lévő fém merevítés rozsdásodik. De ez már ilyen pár éves kora óta... Nálatok? Vagy ezzel lehet valamit kezdeni? Megkérdem az árát, de biztos les min 10e, és az is pár év útán így jár. :( Vélemények?

Az előző autón nekem is ilyen volt, de az újabbon már jó. Ezen (és a régin is) a 4-es jött fel, mert a 7-es műanyagban egy kis pöcök el van törve. Szélárnyékban iszonyatosan veri az oldalát/üveget.

Talán bontóban érdemes megnézni, hogy jobb állapotú fémmerevítéses gumi van-e.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mindenki, Kedves sixday,

Kisértetiesen hasonló gondokkal küzdök Én is, annyi külömbséggel, hogy nekem 98-as 1.4-es G astram van.

Máig nem találtam megoldást erre aproblémára, ha esetleg Neked/nektek sikerült megoldani kérlek írd meg Nekem. Segítséged előre is köszönöm!

Elsőkörben az összes testkábel érintkezési pontokat takarítsátok meg. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mindenki, Kedves sixday,

Kisértetiesen hasonló gondokkal küzdök Én is, annyi külömbséggel, hogy nekem 98-as 1.4-es G astram van.

Máig nem találtam megoldást erre aproblémára, ha esetleg Neked/nektek sikerült megoldani kérlek írd meg Nekem. Segítséged előre is köszönöm!

Szia nekem a generátor csere megoldotta ezt a problémát,Delkós volt benne,kapott egy Boscht,20.000.- volt,hibátlan,2004 es autóból.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában elég gyakran előfordul, hogy bevillan a check lámpám és olyankor rángat.

Ezek után motor leállít, gáz, fék tökig kinyom, majd gyújtás ráad és minden esetben a probléma: 3-as henger gyújtás probléma

Többször cseréltem már gyertyát, de mindig visszatér ez a probléma.

A hiba általában megszűnik miután beindítom az autót és üresben néhányszor felpörgetem 6000 fordulat körüli értékre.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma.

nem szeretnék mindent kicserélni, hogy aztán végül kiderüljön , hogy a problémát valamely alkatrész "dugulása" okozná..

Várom a hasznos infókat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában elég gyakran előfordul, hogy bevillan a check lámpám és olyankor rángat.

Ezek után motor leállít, gáz, fék tökig kinyom, majd gyújtás ráad és minden esetben a probléma: 3-as henger gyújtás probléma

Többször cseréltem már gyertyát, de mindig visszatér ez a probléma.

A hiba általában megszűnik miután beindítom az autót és üresben néhányszor felpörgetem 6000 fordulat körüli értékre.

Fogalmam sincs, hogy mi lehet a probléma.

nem szeretnék mindent kicserélni, hogy aztán végül kiderüljön , hogy a problémát valamely alkatrész "dugulása" okozná..

Várom a hasznos infókat.

A gyújtásprobléma nem feltétlenül szikraképzési probléma. Okozhatja befecskendezési / benzinszállítási hiba, nem megfelelően záró, ragadó szelepek, hibás trafómodul, és miegymás...

Első körben egy alapos magas fordulaton való megjáratás, duguláselhárítás, lehet, hogy helyreteszi a dolgot (persze, csak ha hibátlanul dolgozik mind a négy henger :excl: ). Olvass vissza "fagyizás" címszóra.

Érdemes szerezni egy garantáltan jól működő trafódonort, azzal is meg lehet próbálni.

Link to comment
Megosztás:

a szűrőtől. eddig bírta. nem vagyok bigott "csakisagyári"-fun, de (mivel így jártam én is), olajszűrőben nálam nem az olcsó a jó. cseréld ki, rendbe jön!

Azthiazem igazad volt eddig semmi probléma és szerencsére indításnál nemüvőlt fel az autó!

Ja és a tavaj cserélt szűrőm arról ne is beszéljünk gyajorlatilag összevolt sorvadva, úgy bányásztam ki:-)

Köszönöm a segítésget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A váltórudazat csuklóját lehet-e külön cserélni vagy szervizelni? Mert feljebb írtam hogy nehezen veszi az egyest. Ma megnéztem és úgy néz ki eléggé meg van kopva a sasszeg meg az a műanyag csukló is. Ja és mennyire drága dolog ez?

Köszi az infót!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Gyári napfénytető szigetelőgumija elvásott, folyik be a víz. Külön gumit nem sikerült találni, csak ablakkal együtt, horroráron. Mit lehet tenni? Cserélnek valahol megbízható módon gumitömítést? Vagy bontóban nézzek bontott tetőablakot? Igazából csak a gumit cseréltetném a szívem szerint, az ablakkal semmi gondom. (Esetleg üzlet, iparos BP környékén, akit ajánlanátok?)

Köszi!

Sparhelt

Link to comment
Megosztás:

Valaki járt már úgy, hogy nem tudta elfordítani a kulcsot a gyújtáskapcsolóban?

Ma az asszony kétségbeesve felhív, hogy nem tudja elfordítani a kulcsot. Először arra gyanakodtam, hogy talán be van feszülve a kormányzár azért nem megy. Gyorsan kocsiba vágtam magam, el hozzá már majdnem a számon volt egy "erős" enyje-benyje, amikor én is próbálom fordítani a kulcsot és nekem sem megy. Jó tíz percet kísérleteztem mindkét kulccsal, feleségem már az autómentőt akarta hívni amikor végre sikerült elfordítani és ezzel együtt indítani a kocsit.

Hazaértünk, itthon is próbálgattam a kulcsot és továbbra is akad az egész. Sokadszori kísérletre sikerül csak elfordítani.

Nézegettem a gyújtáskapcsoló betéteket, vannak mindenféle árkategóriában. Azt hiszem a jövő héten csere lesz a vége valamelyik szervízben, ill. ha ha cserélem a betétet akkor gondolom a kulcsokat is muszáj cserélni ill. újraprogramozni? Vagy hogyan működik ez?

Link to comment
Megosztás:

Valaki járt már úgy, hogy nem tudta elfordítani a kulcsot a gyújtáskapcsolóban?

Ma az asszony kétségbeesve felhív, hogy nem tudja elfordítani a kulcsot. Először arra gyanakodtam, hogy talán be van feszülve a kormányzár azért nem megy. Gyorsan kocsiba vágtam magam, el hozzá már majdnem a számon volt egy "erős" enyje-benyje, amikor én is próbálom fordítani a kulcsot és nekem sem megy. Jó tíz percet kísérleteztem mindkét kulccsal, feleségem már az autómentőt akarta hívni amikor végre sikerült elfordítani és ezzel együtt indítani a kocsit.

Hazaértünk, itthon is próbálgattam a kulcsot és továbbra is akad az egész. Sokadszori kísérletre sikerül csak elfordítani.

Nézegettem a gyújtáskapcsoló betéteket, vannak mindenféle árkategóriában. Azt hiszem a jövő héten csere lesz a vége valamelyik szervízben, ill. ha ha cserélem a betétet akkor gondolom a kulcsokat is muszáj cserélni ill. újraprogramozni? Vagy hogyan működik ez?

Sajnos opel betegség időként én wd40-el beszoktam fújni a zárbetétbe és megjáratom a kulcsot így már nem szorúl,először probáld meg te is mert lehet hogy csak ki van száradva.
Link to comment
Megosztás:

Valaki járt már úgy, hogy nem tudta elfordítani a kulcsot a gyújtáskapcsolóban?

Ma az asszony kétségbeesve felhív, hogy nem tudja elfordítani a kulcsot. Először arra gyanakodtam, hogy talán be van feszülve a kormányzár azért nem megy. Gyorsan kocsiba vágtam magam, el hozzá már majdnem a számon volt egy "erős" enyje-benyje, amikor én is próbálom fordítani a kulcsot és nekem sem megy. Jó tíz percet kísérleteztem mindkét kulccsal, feleségem már az autómentőt akarta hívni amikor végre sikerült elfordítani és ezzel együtt indítani a kocsit.

Hazaértünk, itthon is próbálgattam a kulcsot és továbbra is akad az egész. Sokadszori kísérletre sikerül csak elfordítani.

Nézegettem a gyújtáskapcsoló betéteket, vannak mindenféle árkategóriában. Azt hiszem a jövő héten csere lesz a vége valamelyik szervízben, ill. ha ha cserélem a betétet akkor gondolom a kulcsokat is muszáj cserélni ill. újraprogramozni? Vagy hogyan működik ez?

Sajnos ez elég gyakran előfordul g astráknál, ha melegszik az idő.

Lehet cserélni, de az nem olcsó. Tesómnak 30e körül volt 2 éve, igaz az gyárból.

Én is megettem ugyanezt. Egy zárlakatos megcsinálta nekem, azóta nincs vele gond. (kopp-kopp-kopp)

Asszem 6e-ft-ba fájt.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos opel betegség időként én wd40-el beszoktam fújni a zárbetétbe és megjáratom a kulcsot így már nem szorúl,először probáld meg te is mert lehet hogy csak ki van száradva.

Köszönöm a tanácsot. Befújtam, de egyelőre még akad. Most úgy tudom elfordítani a kulcsot, hogy erősen próbálom elfordítani és közben óvatosan húzom kifelé.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsot. Befújtam, de egyelőre még akad. Most úgy tudom elfordítani a kulcsot, hogy erősen próbálom elfordítani és közben óvatosan húzom kifelé.

Nekem többször is volt ilyen.Először a WD 40-nel próbáltam én is de sosem lett tökéletes,szorult utána is csak kevésbé..Aztán tavaly nyáron egy kis varrógép vagy műszerolaj a kulcsra csepegtetve majd a zárba dugva elforgatni,megjáratni- majd ugyanez 2-3 x megismételve.Azóta mint kés a vajban.Javaslom próbáld meg!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy 5 ajtós g astrámon a csomagtér ajtó erős nyöszörgő hangot ad ki ha rosszabb úton megyek. Lebontottam az ajtó borítását és szivaccsal béleltem a problémásnak vélt területeket de nem segített. Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne orvosolni a problémát?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy 5 ajtós g astrámon a csomagtér ajtó erős nyöszörgő hangot ad ki ha rosszabb úton megyek. Lebontottam az ajtó borítását és szivaccsal béleltem a problémásnak vélt területeket de nem segített. Valakinek volt már hasonló problémája? Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne orvosolni a problémát?

Köszi.

Nálam a zárt kellett megkenni, és elmúlt a hang.

Link to comment
Megosztás:

Normális dolog, hogy indítás után az olajnyomás lámpa több-kevesebb másodpercig nem alszik ki?

Van hogy azonnal, de általában csak 2-4 mp után. Szélső esetben előfordult már 10 mp is, de ekkor már le is állítottam a motort.

Nem csak a lámpa világít, de a szelephang alapján olajozás sincs ez idő alatt!

Normális ez? Holnap mennék vele 300 km-t. El merjek indulni? Mi lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Normális dolog, hogy indítás után az olajnyomás lámpa több-kevesebb másodpercig nem alszik ki?

Van hogy azonnal, de általában csak 2-4 mp után. Szélső esetben előfordult már 10 mp is, de ekkor már le is állítottam a motort.

Nem csak a lámpa világít, de a szelephang alapján olajozás sincs ez idő alatt!

Normális ez? Holnap mennék vele 300 km-t. El merjek indulni? Mi lehet a hiba?

ez ilyen a pár másodperc megszokott de a 10 az már sok .ha menet közben nem világít menjél bátran

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

x16xel Astrám újabban 2000 1/min fordulat alatt gyakran rángatva gyorsul csak, alapjárat is egyenetlenebb, mint korábban.

Tettem bele új, gyári gyertyákat, tisztítottam alapjárati motor zárókúpját és ülékét, fojtószelepházat, EGR-t , stb.

Ami feltűnt, hogy az EGR szelep mozgórésze (amelyet kiszerelésután be tudok nyomogatni) nagyon laza. Nem érzek rajta rugó előfeszítettséget. Ez így van jól?

Előre is köszi

ui.: 145 000 km, olaj 10w40 castrol, 2l/15e km, kompressziók: 14,5; 15; 15; 15bar

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsot. Befújtam, de egyelőre még akad. Most úgy tudom elfordítani a kulcsot, hogy erősen próbálom elfordítani és közben óvatosan húzom kifelé.

Nem biztos, hogy a zárbetéted haldoklik. Ugyanez a hiba lehet a gyújtáskapcsoló betét miatt is. Velem előfordult, hogy benzinkúton esett szét a betét, és be is szorult a kulcs :D Néhány ezer forintos alkatrész, ha esetleg nem jönne össze a zárbetét kenése...

Link to comment
Megosztás:

ez ilyen a pár másodperc megszokott de a 10 az már sok .ha menet közben nem világít menjél bátran

Azért én egy olajcserét megejtenék első körben egy megfelelő minőségű és teljesítményszintű olajra, ha a helyzet nem változik akkor lehet tovább nyomozni pl. olajpumpa irányban, mert a 10 másodperc olajnyomás nélkül már semmiképp se normális.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

x16xel Astrám újabban 2000 1/min fordulat alatt gyakran rángatva gyorsul csak, alapjárat is egyenetlenebb, mint korábban.

Tettem bele új, gyári gyertyákat, tisztítottam alapjárati motor zárókúpját és ülékét, fojtószelepházat, EGR-t , stb.

Ami feltűnt, hogy az EGR szelep mozgórésze (amelyet kiszerelésután be tudok nyomogatni) nagyon laza. Nem érzek rajta rugó előfeszítettséget. Ez így van jól?

Előre is köszi

ui.: 145 000 km, olaj 10w40 castrol, 2l/15e km, kompressziók: 14,5; 15; 15; 15bar

Az EGR-t én lezárnám egy lemezzel, az a biztos. Hibakód nincs?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Azért én egy olajcserét megejtenék első körben egy megfelelő minőségű és teljesítményszintű olajra, ha a helyzet nem változik akkor lehet tovább nyomozni pl. olajpumpa irányban, mert a 10 másodperc olajnyomás nélkül már semmiképp se normális.

Köszi, de 5.000-el ez előtt volt csere. Ezt használom évek óta. Biztosan érdemes lecserélnem?

Ráadásul egy olajnyomás mérés és egy olajszvattyú csere is olajcserével jár - azt hiszem. Tehát nem kéne előtte is elpazazolni egy adag olajat.

Szerintem itt a szivattyú lesz a ludas.

De azért köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.