Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Az normális, hogy egy kisebb állás után, pl egy éjszaka, másnap mindkét dobféknek, karistoló hangja van, az első pár nagyobb fékezésig? Beázik, vagy berozsdál?

Köszi

Szia!

Normális, épp ma reggel hallottam én is ezt. Tegnap este 1órás út után álltam be, amit szakadó esőben tettem meg. Száraz időben 1 éjszaka után nem lesz hangja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2002-es G Astrát Z14XE motorral. Szokásos dolgok lecserélve. Vásárlás után az első esős napon elkezdte csinálni az alapjárati ingadozás, lefulladás, rángatás kombinációt. EGR levakolva, fojtószelepház kitakarítva. Volt már, hogy beadta a 0300-as hibát.

Hibajelenség: van, hogy több 100 km-en keresztül hibamentes. Néha elkezd egyenletes tempónál finoman rángatni. 1-1 pillanatra eltűnik az ereje. Node ahogy megjön az esős párás idő, beüt a krach. Alapjárat eltűnik, vagy durván ingadozik. Berángat menet közben is, van hogy nagyon. Menet közben kinyomva a kuplungot, leáll a motor.

Gyertyák, trafóhíd cserélve. Teszem hozzá, a gyertyák sose voltak kormosak, mindig szépek voltak. Szívótorokba szeleptisztító spray befújva. Utána 65 km autópályás fagyitúra 4500-as fordulaton. A hiba továbbra is fennáll. Lehúzott légtömegmérő mellett is.

Visszaolvasva a fórumot, rengeteg hasonló eset, történet van. Általában csak a probléma van meg, a megoldás nemnagyon. Jó lenne, ha az emberek nem csak addig írnának a fórumra, míg bajuk van, hanem a többi kartárs okulására leírnák azt is, mi oldotta meg a bajt. Sajnos kevés az autószerelő, de sok az alkatrészcserélő ebben az országban.

Aki tud, legyen szíves segítsen kicsit.

Köszönöm szépen,

ákos

Főtengely jeladó hiba szokott ilyeneket produkálni. Vagy injektor. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Van valakinek Valeo márkájú tolatóradarja?
Az enyém gondolt egyet és egyik napról a másikra elnémult, csipognai kellene, de nem teszi, nagyon-nagyon ritkán ha csippan, szóval nem hiszem hogy magával a hangszóróval van a gond. az érzékelők tiszták, csatlakozók rendbe, + ha csatlakozási vagy érzékelő probléma lenne azt jelezné.
Ötlet?

Erről a típusrűl van szó:

Valeo Beep & Park Nr. 3

Köszi

Módosítva : g.peter23
Link to comment
Megosztás:

Na végűlis itt volt a szerőlém ma és ő se meg én se tuddtam ledobatni a kézifeket hiba kptattam a gumit csak tiszta csíkos lett az aszfalt ilyen durva beragadást én még nem láttam aztán a szerelőm kettőtt óda b?sszot nekei véső meg kalapáccsal a dobjára és a másodiknál már el is kezdett gúrúlni a garázs felé.....!Na végül is az a lényege hogy ilyen esetekben egy két kalapáccsal meg kell ütni kívűről a dobot!Ennyi!

Link to comment
Megosztás:

Na végűlis itt volt a szerőlém ma és ő se meg én se tuddtam ledobatni a kézifeket hiba kptattam a gumit csak tiszta csíkos lett az aszfalt ilyen durva beragadást én még nem láttam aztán a szerelőm kettőtt óda b?sszot nekei véső meg kalapáccsal a dobjára és a másodiknál már el is kezdett gúrúlni a garázs felé.....!Na végül is az a lényege hogy ilyen esetekben egy két kalapáccsal meg kell ütni kívűről a dobot!Ennyi!

Így van, így legalább kárt is lehet tenni az autóban, ez is egy megoldás. De ha lelököd egy szakadékba, akkor ahogy száguld és pattog lefelé, akkor is ki fog szabadulni a rögzítés. :icon1:

Megpróbáltad a felemeléses-megrángatós módszert? Az szokott használni (mivel minden irányban jól meg lehet mozgatni) és nem kened szét a gumit. Majd ha ráz a kocsi, akkor meg ne kérdezd hogy mitől lehet... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Igen bosszantó és rejtélyes hibával küzdök és abban szeretnék segítséget kérni,hogy ne legyenek nap mint nap rémálmaim...... :D

A probléma a következő.:-kulccsal vagy belülről zárva az ajtókat a vezető a 2 hátsó és a csomeszt zárja az ,,Anyós" oldalit nem......./ mindig az anyóssal van a baj...../

-távirányítóval zárva az ajtót viszont csak a 2 hátsót és a csomeszt zárja...

Próbáltam már egy két dolgot,átmozgattam a kábeleket befújtam WD-40-el,de semmi változás :confused: :confused:

Egyébként egy 1998-as x16szr Comfort felszereltségű autóról lenne szó.

Előre is köszönöm mindenkinek szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2002-es G Astrát Z14XE motorral. Szokásos dolgok lecserélve. Vásárlás után az első esős napon elkezdte csinálni az alapjárati ingadozás, lefulladás, rángatás kombinációt. EGR levakolva, fojtószelepház kitakarítva. Volt már, hogy beadta a 0300-as hibát.

Hibajelenség: van, hogy több 100 km-en keresztül hibamentes. Néha elkezd egyenletes tempónál finoman rángatni. 1-1 pillanatra eltűnik az ereje. Node ahogy megjön az esős párás idő, beüt a krach. Alapjárat eltűnik, vagy durván ingadozik. Berángat menet közben is, van hogy nagyon. Menet közben kinyomva a kuplungot, leáll a motor.

Gyertyák, trafóhíd cserélve. Teszem hozzá, a gyertyák sose voltak kormosak, mindig szépek voltak. Szívótorokba szeleptisztító spray befújva. Utána 65 km autópályás fagyitúra 4500-as fordulaton. A hiba továbbra is fennáll. Lehúzott légtömegmérő mellett is.

Visszaolvasva a fórumot, rengeteg hasonló eset, történet van. Általában csak a probléma van meg, a megoldás nemnagyon. Jó lenne, ha az emberek nem csak addig írnának a fórumra, míg bajuk van, hanem a többi kartárs okulására leírnák azt is, mi oldotta meg a bajt. Sajnos kevés az autószerelő, de sok az alkatrészcserélő ebben az országban.

Aki tud, legyen szíves segítsen kicsit.

Köszönöm szépen,

ákos

Nekem is hasonló problémám van, ugyanezzel a motorral.

Kivéve hogy nekem egyébként az alapjárat megvan, csak nagy sebességnél kinyomott kuplungnál hajlamos leállni.

Meg én a párás időt sem vettem észre hogy számítana.

Ha jutok valamire, majd közzéteszem :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2000-es gyártású Opel Astra G 1.4 16V ferdehátú kocsit. (Z14XE)

A kocsi jó állapotú, szerelővel megnézetve vásárlás előtt, magánszemélytől, valós ca. 140E km-el.

A kocsi belső tér, motortér, váltó stb is erről tanúskodik. A kocsi az elmúlt években többnyire városi használatban volt.

Vezetett szervízkönyvvel rendelkezik, számlákkal követhetők a javítások.

Olyan probléma jött elő, hogy országúton 70-80 km/h fölött, ha kinyomom a kuplungot, hajlamos elengedni az alapjáratot, és leáll a motor. :(

Városi használat mellett semmi ilyen probléma nincs, nagyjából pöccre indul, tarjta az alapjáratot stb.

Kicsit talán mintha lomhább lenne a kelleténél.

Mivel a kipufogó már elég sz*r volt, ezért azt cseréltük először (hátsó dob+ első flexi cső).

A lambda szondák megnézve azok jók.

Nem hozott eredményt. Mivel korábban már kétszer volt EGR szelep cserélve (számlák szerint), ezért az következett.

Ki lett takarítva a fojtószelep, és az EGR is. Előbbi volt a koszosabb. Az EGR elvileg meg is lett járatva, nem szorul vagy ilyesmi.

De EGR-nek egyébként több hibakódja is van...

Látszólag megoldódott a probléma, javítás után kipróbálva többször rápróbálva erre a jelenséggre nem jelentkezett a hiba.

Következő nap már újból előjött. :(

Mentem vele huzamosabb ideig országúton, kb 100-120km-t, többször előjött ez a probléma, függetlenül attól, hogy hideg-meleg-e a motor.

Állandósult 90-es tempónál, mintha finom rángatás is jelentkezett volna időnként.

Gyertyákban elvileg 15E km van, olajcsere következik, a km még nincs benne az olajban (GM-es 10W40), de lassan 1 éves lesz. (nem hiszem hogy ez számítana)

Hibakódot nem ad, műszerfalon semmi ellenörző lámpa nem villant fel a hibára.

Mint mondtam, városban meg tök jól elmegy, probléma nélkül.

A jelenség csak 70-80 km/h fölött jön elő.

Nem gondolnám hogy fordulatszámfüggő, 100 km/h körül kb 3000-et forog.

Városban is 2000-3000 körül motoszkál.

Valakinek van valami ötlete? Esetleg találkozott már valaki hasonlóval?

További ötlettelen tervek:

Olajcsere (szűrők stb.),

Benzinszűrő csere,

Tápszivattyú ellenőrzés

Gondoltam még injektor tisztító adalék használatára is :P

Ha esetleg nincs jobb javaslat... :)

Összefoglalom eddig mi történt:

Mint kiderült fojtószelep tisztításnál elmaradt az "alapbeállítás".

Elvittem a szerelőhöz, rádugta a kütyüt, de nem találta benne ezt az opciót :P

Szerinte nem kell ilyen...

Én azért több helyről is hallottam, hogy kell ilyet csinálni (többek közt itt is) ezért itthon megcsináltam, hogy meleg motornál egy fél órára levettem a sarukat. Elvileg ez is valami hasonlót csinál...

A szerelővel megnéztük menet közben is a gépet. Nekem gyanús volt hogy az ECU sosem ad hibaódot ennél a jelenségnél, ezért mondtam neki, hogy idézzünk már elő valamit, kizárván hogy a vezérlő a hibás.

Lehúztuk az EGR-ről a csatlakozót, és mentünk úgy vele, végül is jött a hiba, hogy "EGR feszültsége alacsony".

Meghajtotta így a gépet, nem jött elő a hiba, nem állt le a motor, de hibakód az jött az EGR miatt.

Aztán visszadugtuk az EGR-t meghajtottuk úgy is, nem jött elő úgy se a hiba (meg hibakód se). :P

Nem szeretem az ilyen rejtélyes dolgokat :(

Remélem az "alapbeállításom" segít, azóta még nem mentem vele.

A következő az lesz, hogy beletöltöm az injektor tisztítót, tankolok rá rendes benzint (jobb helyről, mondjuk OMV-nél), és ha lesz rá módom, "fagyizás"...

Ha kikopik belőle a tiszítós benzin akkor meg valami premium benzinnel fogom járatni egy ideig...

Jövő hónapban oljacsere, egyebek...

Reméljük a legjobbakat...

Link to comment
Megosztás:

Fagyizni (jobban meghajtani) bármikor érdemes, főként ha sokat megy városban. A Castrol-ról annyit, hogy én is 10 évig azt használtam előző kocsimban, a mostaniba is épp most az került (5w40 Magnatec C3), de legközelebb (lehet meg sem várom az egy évet, tél előtt cserélem hiába "csak" kb 5-6000km lesz benne) inkább kipróbálom a Fuchs, Mobil1, Eneos valamelyik termékét.

Az injektortisztítóhoz nem tudok hozzáfűzni semmit, én még nem használtam semmilyen adalékot (előző Astra-ba se tettem bele semmit pluszba 12 év alatt, mégis hibátlan volt)... Olajfogyasztást figyeld majd, beszédes adat...

Üdv..

Nekem fogy az olaj !! De nem fustől nem folyik sehol ! Csak simàn megeszi ! Olyan 3000km alatt egy jó fél litert! Castrol magnatec 10w40 van benne ! Z14xe a motor ! 163 e km el....

Link to comment
Megosztás:

Üdv..

Nekem fogy az olaj !! De nem fustől nem folyik sehol ! Csak simàn megeszi ! Olyan 3000km alatt egy jó fél litert! Castrol magnatec 10w40 van benne ! Z14xe a motor ! 163 e km el....

Nem lehet, hogy neked a szellőztető szelepeddel van valami probléma?

Elvileg ennek a hibája okozhat jelentős olajfogyasztást, kormos gyertyákat, és a fojtószelepházban is látszani kell a nyomának. Én elsőnek megnézném a fójtószelepházat, és a gyertyákat!

Ez az olajfogyasztás nem normális, és tönkrevágja idővel a katalizátort is, ha jól sejtem!? Persze, ez akkor igaz, ha nem egy szétkopott romról beszélünk!

Ezt olvasd el, hátha magatokra ismertek a tünetek alapján.

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/02/23/rejtett_hiba_gyere_elo/

Módosítva : wasquez
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Políroztatott már valaki karcos szélvédőt?Úgy tudom nem nagyon lehet fénytörés nélküli az eredmény.Nekem egy kis csík keletkezett, de pont a szemem magasságában szemben és elég idegesítő.Kíváncsi lennék a tapasztalatokra ezzel kapcsolatban.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van ötlete,hogy hová tünik a hütőfolyadék?Semmi csöpögés,szőnyeg száraz,motorba nem látszik,hogy menne.a kupak kicsit olyan fehéres trutymós(elvileg a hideginditástól ott csapódik le a pára),de az olaj tiszta.1000km kb 0.5 liter...ez nem hiszem,hogy normális,főleg mert az elmúlt pár hónapban kezdte...

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van ötlete,hogy hová tünik a hütőfolyadék?Semmi csöpögés,szőnyeg száraz,motorba nem látszik,hogy menne.a kupak kicsit olyan fehéres trutymós(elvileg a hideginditástól ott csapódik le a pára),de az olaj tiszta.1000km kb 0.5 liter...ez nem hiszem,hogy normális,főleg mert az elmúlt pár hónapban kezdte...

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórumozók !

A következő zajra (csatolt video) keresek megoldást ! A járművet néhány hónapja vásároltam ,olajcsere (szűrőcserék) megvoltak ,mely után a csörgés megmaradt .A szerelőm javaslatára valamilyen szelepvédő adalékot is tettünk a motorba (semmi változás). Előtte megnézte a hidrotőkéket ,vezérmű tegelyt volt rajta kopás ,de szerinte még nem kell cserélni. Melegen egy kissé csendesül ,amúgy fogyasztása jó és a nívópáca felén van az olajszint 2000 km megtétele után (olajcserekor a nívó tetején volt a szint). Kissé aggódom ,hogy nagyobb probléma lessz ebből ha nem orvoslom ezt a helyzetet .

Az építő jellegű hozzászólásokat előre is köszönöm !

https://www.youtube.com/watch?v=lxBXHZKKnVQ

Link to comment
Megosztás:

Valakinek van ötlete,hogy hová tünik a hütőfolyadék?Semmi csöpögés,szőnyeg száraz,motorba nem látszik,hogy menne.a kupak kicsit olyan fehéres trutymós(elvileg a hideginditástól ott csapódik le a pára),de az olaj tiszta.1000km kb 0.5 liter...ez nem hiszem,hogy normális,főleg mert az elmúlt pár hónapban kezdte...

Ugyan nekem jobban ette a vizet,de ugyan úgy trutyis volt a 701-es alkatrész és egy hengerfej síkolás és egy hengerfej tömítés segített....

Esetleg fehéres szürkés füst vagy a csövek nyomás alatt nem izzadnak csepegnek vagy illesztési pontoknál...

Másik lehetőség a vízpumpánál való szivárgás,de nem vagyok autószerelő :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ugyan nekem jobban ette a vizet,de ugyan úgy trutyis volt a 701-es alkatrész és egy hengerfej síkolás és egy hengerfej tömítés segített....

Esetleg fehéres szürkés füst vagy a csövek nyomás alatt nem izzadnak csepegnek vagy illesztési pontoknál...

Másik lehetőség a vízpumpánál való szivárgás,de nem vagyok autószerelő :D :D :D

710. :smartass: :sneaky: :devlish:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Összefoglalom eddig mi történt:

Mint kiderült fojtószelep tisztításnál elmaradt az "alapbeállítás".

Elvittem a szerelőhöz, rádugta a kütyüt, de nem találta benne ezt az opciót :P

Szerinte nem kell ilyen...

Én azért több helyről is hallottam, hogy kell ilyet csinálni (többek közt itt is) ezért itthon megcsináltam, hogy meleg motornál egy fél órára levettem a sarukat. Elvileg ez is valami hasonlót csinál...

A szerelővel megnéztük menet közben is a gépet. Nekem gyanús volt hogy az ECU sosem ad hibaódot ennél a jelenségnél, ezért mondtam neki, hogy idézzünk már elő valamit, kizárván hogy a vezérlő a hibás.

Lehúztuk az EGR-ről a csatlakozót, és mentünk úgy vele, végül is jött a hiba, hogy "EGR feszültsége alacsony".

Meghajtotta így a gépet, nem jött elő a hiba, nem állt le a motor, de hibakód az jött az EGR miatt.

Aztán visszadugtuk az EGR-t meghajtottuk úgy is, nem jött elő úgy se a hiba (meg hibakód se). :P

Nem szeretem az ilyen rejtélyes dolgokat :(

Remélem az "alapbeállításom" segít, azóta még nem mentem vele.

A következő az lesz, hogy beletöltöm az injektor tisztítót, tankolok rá rendes benzint (jobb helyről, mondjuk OMV-nél), és ha lesz rá módom, "fagyizás"...

Ha kikopik belőle a tiszítós benzin akkor meg valami premium benzinnel fogom járatni egy ideig...

Jövő hónapban oljacsere, egyebek...

Reméljük a legjobbakat...

Szia!

Ma teljesen megbolondult a gép. Alapjárat szinte teljesen eltűnt, dadogott, minden, alig tudtam vele hazajönni.

Később kimentem, nem hagyott nyugodni a dolog. Pöccre indul, 1000-es alapjárat 3mp-ig, majd lefullad. Minden indítás után ez. Gázadásra alig pörög fel, max 3500-ig. Otthagytam 5 percre. Visszamentem, tartja az alapjáratot, felpörög könnyen bármeddig. Egyre inkább ECU-ra gyanakszom. Szinte mindig esős, párás időben durvul el ennyire. Jó időben szépen megy, max egyet-egyet bedadog néha. Szerintetek?

Köszönöm,

ákos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.