Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne hozzátok egy kérdésem.

Van egy 2001 évjáratú 1.4 opel astra G személy autóm.Az első indításnál minden pöcre indul, rendben is megy az autó, ameddig nem állítom le.Leállítás után nem tudom újra indítani,felvillan a műszerfal világítás, de nem történik semmi várok 2-3 órát és újra indul pöcre indul minden.

Valakinek valami ötlet esetleg?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Egyéb kísérő jelenség a melegen indításnál? Önindító teker vagy ilyesmi?

Elsőre nekem a saját Calibrás esetem ugrott be, ugyanezekkel a tünetekkel (melegen nem indult, de ha vártam 1-2 órát akkor igen), ott az volt a gond hogy csapágyas volt az önindító, és melegen megszorult, ezért nem tudott elfordulni, de ha visszahűlt akkor rendben működött. Önindító csere megoldotta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"... Product Data Sheet ..."

Ok, így jóindulattal elfogadható, de a mezei júzer ezt honnan tudja? Nem voltál egyértelmű. A hivatkozott oldalon szó sincs PDS-ről. Talán ha kiírtad volna, hogy termék adat lapján, esetleg technikai adatlapján, ahogy ott szerepel... :)

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

T mantec!

"... Product Data Sheet ..."

Ok, így jóindulattal elfogadható, de a mezei júzer ezt honnan tudja? Nem voltál egyértelmű. A hivatkozott oldalon szó sincs PDS-ről. Talán ha kiírtad volna, hogy termék adat lapján, esetleg technikai adatlapján, ahogy ott szerepel... :)

Módosítva : retfirD
Link to comment
Megosztás:

T outsider!

"... Titanium Fst ..."

Ha arról, akkor azokat a szavakat kell használni.

A Titanium Fst a BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott, jelenleg gyártásban lévő terméksora.

A konkrét termék megnevezése Castrol Edge Titanium Fst 0W-30.

Nem tévesztendő össze a már gyártásban nem lévő, de még a piacon jelen lévő Castrol Edge Fst 0W-30-cal.

Amely semmilyen GM (Opel) gyártóművi követelményt nem teljesít.

A FilterABC egyébként egy nagyon korrekt webshop.

Most rendeltem tőlük másodjára.

Hétfő éjjel megrendeltem, kedden visszaigazolták, utaltam, és ma már itt van a cucc a postán.

A termék pedig garantáltan eredeti (hologramos címke, Castrolos zárókupak + zárócsík, zárófólia).

A megfelelő jóváhagyásokról pedig a gyártó honlapján érdemes tájékozódni!

Csak és kizárólag.

De a Titanium az csak egy megnevezés nem?

Mert nekem tegnap úgy kutattak elő Edge Titanium Fst 5w40et, mert csak Edge Fst van nekik. Vagy előbb kiszorják a Titanium nélküli olajokat?

A titanium FST az a legújabb verzió.

Figyelni kell, mert webshopokban néha nem kezelik külön, meg össze vissza keverik...

Én a múltkor inkább felhívtam egy boltot, megkérdeztem, most akkor melyik verziójuk van konkrétan, mert a leírás titaniumos volt, a megnevezés sima egde, képen meg megint más volt.

Aztán kiderült, hogy az is még a rég(ebb)i zöld címkés sima edge... (aminek egyébként nem volt jóváhagyása)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az normális hogy jön egy szelep (?) kopogás szerű hang a motorból, főleg pirosnál veszem észre. egy nőnek fel sem tűnne, nem hangos. a fordulatszámmal arányos a frekvenciája.alapjáraton mpként kb 2-t koppan. ha haladok nem veszem észre vagy csak nem hallani.

üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az normális hogy jön egy szelep (?) kopogás szerű hang a motorból, főleg pirosnál veszem észre. egy nőnek fel sem tűnne, nem hangos. a fordulatszámmal arányos a frekvenciája.alapjáraton mpként kb 2-t koppan. ha haladok nem veszem észre vagy csak nem hallani.

üdv,

Ha a tankszellőztető szelepet hallod, akkor az üzemszerű. Kinyitod a géptetőt és a légszűrőház felett helyezkedik el.

Link to comment
Megosztás:

T retfirD!

"... mezei júzer ezt honnan tudja? ..."

Mezei júzer kérdezzen, mielőtt butaságot ír.

"... A hivatkozott oldalon szó sincs PDS-ről ..."

Ezt nem is állította senki.

Aki nem tudja, hogy mi a PDS, MSDS, - és lusta használni a google-t - az így jár.

Link to comment
Megosztás:

Ha a tankszellőztető szelepet hallod, akkor az üzemszerű. Kinyitod a géptetőt és a légszűrőház felett helyezkedik el.

Ezt a kopogó hangot én is megfigyeltem, tényleg zavaró. (kb, 100 e. km után)

Ha valóban a tankszellőztető szelep okozza, javítható-e, csökkenthető a zaj, "megéri-e" foglalkozni vele?

Köszönöm a választ...

Link to comment
Megosztás:

Ezt a kopogó hangot én is megfigyeltem, tényleg zavaró. (kb, 100 e. km után)

Ha valóban a tankszellőztető szelep okozza, javítható-e, csökkenthető a zaj, "megéri-e" foglalkozni vele?

Köszönöm a választ...

Volt itt valaki aki betekerte szivaccsal.

Engem nem zavar!

Link to comment
Megosztás:

Egyéb kísérő jelenség a melegen indításnál? Önindító teker vagy ilyesmi?

Elsőre nekem a saját Calibrás esetem ugrott be, ugyanezekkel a tünetekkel (melegen nem indult, de ha vártam 1-2 órát akkor igen), ott az volt a gond hogy csapágyas volt az önindító, és melegen megszorult, ezért nem tudott elfordulni, de ha visszahűlt akkor rendben működött. Önindító csere megoldotta.

Szia!Nincs más jelenség elfordítom a kulcsot és a műszerfal világításon kívül semmi.Lehet hogy az önindítóban a bendix vagy a szénkefe ment tönkre?Én még ezekre tudok gondolni.véleményed.

Link to comment
Megosztás:

T retfirD!

"... mezei júzer ezt honnan tudja? ..."

Mezei júzer kérdezzen, mielőtt butaságot ír.

"... A hivatkozott oldalon szó sincs PDS-ről ..."

Ezt nem is állította senki.

Aki nem tudja, hogy mi a PDS, MSDS, - és lusta használni a google-t - az így jár.

T mantec!

Legyen neked igazad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olajszintet mindig írja nekem a kis lelkem, pedig a pálcán egy csík hiányzik. Merre találom ezt az olajszintérzékelő szerkezetet? Megnézném először a csatlakozóit, nem rendelek egyből másikat, mint hűtőfolyadékszintjelzőt, és azóta is írja mindig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Olajszintet mindig írja nekem a kis lelkem, pedig a pálcán egy csík hiányzik. Merre találom ezt az olajszintérzékelő szerkezetet? Megnézném először a csatlakozóit, nem rendelek egyből másikat, mint hűtőfolyadékszintjelzőt, és azóta is írja mindig.

Azt nem tudom hogy az olaj szint érzékelő vagy a nyomás érzékelő ugyan az e de ha igen akkor az szemben állva a motorral bal oldalon a tűzfal felől van. A szervótartály felé keresd, jobban csak aknáról lehet hozzáférni felülről kevés a hely.

Ja és ez mind Z14XE, de talán nálad is ott van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: adott a gyári központi zár és a távirányítós kulcs. Új elem van a kulcsban, feltanítom ahogy kell és pár nap múlva nyitnám a kocsit, elkezd hosszan világítani a piros kis led majd egy pár ilyen alkalom után elfelejti a programot és nem nyitja/zárja a kocsit csak ha újra feltanítom. Majd az egész kezdődik elölről... Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

A másik: míg be nem melegszik a motor, pirosnál a fordulatszám leesik 800 alá és ott nyöszörög, nem fullad le de nem is tartja a 800-at, ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: adott a gyári központi zár és a távirányítós kulcs. Új elem van a kulcsban, feltanítom ahogy kell és pár nap múlva nyitnám a kocsit, elkezd hosszan világítani a piros kis led majd egy pár ilyen alkalom után elfelejti a programot és nem nyitja/zárja a kocsit csak ha újra feltanítom. Majd az egész kezdődik elölről... Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

A másik: míg be nem melegszik a motor, pirosnál a fordulatszám leesik 800 alá és ott nyöszörög, nem fullad le de nem is tartja a 800-at, ötlet?

elem tarto forrasztás a megoldás valszeg.

Link to comment
Megosztás:

Átnéztem minden hibalehetőséget, kimértem mindent, köztük az érintkezéseket is és minden jó.

én már jártam "új" elemmel ugyan így ami kb. 2 hétig bírta, dobozos asszem varta vagy duracell volt!

utána mikor legközelebb vettem, megnéztem a gyártási évet és, hogy

meddig jó. minél tovább jó annál korábbi gyártású az elem.

mondjuk ha most vennék egyet és 2 lehetőség lenne:

best before: 2016

vagy 2018

azonnal a 2018-ast venném meg.

csak egy ötlet, hátha ez a baja.

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

én már jártam "új" elemmel ugyan így ami kb. 2 hétig bírta, dobozos asszem varta vagy duracell volt!

utána mikor legközelebb vettem, megnéztem a gyártási évet és, hogy

meddig jó. minél tovább jó annál korábbi gyártású az elem.

mondjuk ha most vennék egyet és 2 lehetőség lenne:

best before: 2016

vagy 2018

azonnal a 2018-ast venném meg.

csak egy ötlet, hátha ez a baja.

Nekem is ezt csinálja már vagy fél éve, szétszedtem teljesen, a gomboknál ilyen sürü, sárgás olajszerü folyadék volt, ilyennel már találkoztam tv, dvd...távirányitókban, szépen megtakaritottam, ahol ugy láttam beleforrasztottam, de még mindig elfelejti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: adott a gyári központi zár és a távirányítós kulcs. Új elem van a kulcsban, feltanítom ahogy kell és pár nap múlva nyitnám a kocsit, elkezd hosszan világítani a piros kis led majd egy pár ilyen alkalom után elfelejti a programot és nem nyitja/zárja a kocsit csak ha újra feltanítom. Majd az egész kezdődik elölről... Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

A másik: míg be nem melegszik a motor, pirosnál a fordulatszám leesik 800 alá és ott nyöszörög, nem fullad le de nem is tartja a 800-at, ötlet?

Hidegen 1000-1100 körül kéne lenni a fordulatnak.

Esetleg valami hőmérséklet jeladó?

Fojtószelep takarítás, légtömegmérő takarítás...

Ilyesmivel lehet próbálkozni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.