Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Pontosan ez volt a jelenség nálam is, pontosan így, bár nekem csak akkor volt kék füst ha melegen járt és első gázadásra (pl lámpánál-dugóban). A nyomás vesztesé+kompresszió mérés már árulkodott, de megbontáskor lett egyértelmű, két dugattyún is meg volt szorulva az olajlehúzó gyűrű. Ezek lettek cserélve meg az összes szelepszár szimering (és a járulékosok cseréje + némi motortisztítás). Most nagyjából 2500km-en kb 2dl fogy el (döntő többségben városi használat).

Köszönöm a gyors választ. Reméltem, hogy megúszom csak szelepszár szimering cserével, de ezek szerint nem fog menni.

Egyébként mennyibe kerül egy ilyen felujitás amit a te esetedben is végeztek?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olajevős motorba (0,5L/1000km) szerintetek érdemes vékonyabb olajat tenni.

A 40-es olajat eszi, igaz most lett kicserélve pár tömítés, (szelepfedél, vezérműtengely szimeringek, főtengely szimering) de nincsenek illúzióim.

Jelenleg 0W40 Edge van benne, nem eszi jobban, mint mást (5W40 Magnatec, 10W40 GM, igaz utóbbi csak kb 1000km-en keresztül volt benne)

Egondolkodtam 5w30 vagy 0W30-as olajon, igaz kicsit tartok tőle, hogy jobban fogja enni mint a mostanit.

Az új szerelőm is ajánlotta.

Jelenleg még 3E km hiányzik az olajcseréhez...

0W30 Edge FST-re gondoltam...

Talán a 30-as a hidortőkéknek is jobb...

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ez volt a jelenség nálam is, pontosan így, bár nekem csak akkor volt kék füst ha melegen járt és első gázadásra (pl lámpánál-dugóban). A nyomás vesztesé+kompresszió mérés már árulkodott, de megbontáskor lett egyértelmű, két dugattyún is meg volt szorulva az olajlehúzó gyűrű. Ezek lettek cserélve meg az összes szelepszár szimering (és a járulékosok cseréje + némi motortisztítás). Most nagyjából 2500km-en kb 2dl fogy el (döntő többségben városi használat).

Helló Janó.

Mivel van viszonyítási alapod ezen a téren már és kérdeztem is itt hogy mivel járt neked, mivel nálam is van valamennyire az olajfolyás jelenség. 4500km-t mentem és kb 1.2-1.4 liter olajat kellett utána töltenem. Na most akkor ez jó vagy rossz? Kézikönyv ide vagy oda, ott még simán belefér, de vajon ez egészséges-e az autónak vagy nullázni lehet-e ezt a fogyást tekintve hogy állítólag az opel ezen ecotec motorjai "ilyenek"?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ. Reméltem, hogy megúszom csak szelepszár szimering cserével, de ezek szerint nem fog menni.

Egyébként mennyibe kerül egy ilyen felujitás amit a te esetedben is végeztek?

Üdv

Nekem "garanciában" javították, nem emlékszem pontosan, valahol 150-170 körül volt a vége (a munkalapon)...

Sziasztok.

Olajevős motorba (0,5L/1000km) szerintetek érdemes vékonyabb olajat tenni.

A 40-es olajat eszi, igaz most lett kicserélve pár tömítés, (szelepfedél, vezérműtengely szimeringek, főtengely szimering) de nincsenek illúzióim.

Jelenleg 0W40 Edge van benne, nem eszi jobban, mint mást (5W40 Magnatec, 10W40 GM, igaz utóbbi csak kb 1000km-en keresztül volt benne)

Egondolkodtam 5w30 vagy 0W30-as olajon, igaz kicsit tartok tőle, hogy jobban fogja enni mint a mostanit.

Az új szerelőm is ajánlotta.

Jelenleg még 3E km hiányzik az olajcseréhez...

0W30 Edge FST-re gondoltam...

Talán a 30-as a hidortőkéknek is jobb...

Vélemények?

Hát, ha eszi akkor már eszi, szerintem a kenőanyaggal varázsolni nem lehet. Abban biztos vagyok, hogy a legtöbb szerelő/szerviz a 10-es olajat ajánlaná. Múltkori sörözéskor előjött ez a téma (olajfogyás), immáron Ford-os de ex Corsa (C; Z12XE) tulajos cimbi meglepett, ő mindig 10-es olajat tett bele. Pár évesen vette, 2 éve adta el, beletett közel 200k km-t, semmi gondja nem volt (láncos), pedig sokat utánfutózott (szakmája miatt) és egy házat is összehordott ezzel a kiskocsival. Neki nem fogyott az olaja (meglepődött az én olajfogyasztásomon).

Helló Janó.

Mivel van viszonyítási alapod ezen a téren már és kérdeztem is itt hogy mivel járt neked, mivel nálam is van valamennyire az olajfolyás jelenség. 4500km-t mentem és kb 1.2-1.4 liter olajat kellett utána töltenem. Na most akkor ez jó vagy rossz? Kézikönyv ide vagy oda, ott még simán belefér, de vajon ez egészséges-e az autónak vagy nullázni lehet-e ezt a fogyást tekintve hogy állítólag az opel ezen ecotec motorjai "ilyenek"?

A tüneteket fentebb leírták... Az Ecotec motorok valóban ilyenek, normál használatnál az 1000km/1-2dl szerintem rendben. Extrém (autópálya vagy csak városi közlekedés) körülmények közt talán megértem a gyári határt, de 0,8-1L/1000km már nem oké. Nálam 1-1,2L/1000km-t elfüstölt, fogták is a fejüket a márkaszervizben amikor benyögtem a valóban felügyelt/mért fogyást. Az autónak a túlzott fogyás (1L/1000km) biztos nem egészséges. A lerakódások, katalizátor és sorolhatnám is a kárát láthatja hosszú távon. Kíváncsi lennék, hogy pl a J generációban lévő Ecotec motorok miként muzsikálnak kenőanyagfogyás tekintetében...

Link to comment
Megosztás:

Nekem "garanciában" javították, nem emlékszem pontosan, valahol 150-170 körül volt a vége (a munkalapon)...

Hát, ha eszi akkor már eszi, szerintem a kenőanyaggal varázsolni nem lehet. Abban biztos vagyok, hogy a legtöbb szerelő/szerviz a 10-es olajat ajánlaná. Múltkori sörözéskor előjött ez a téma (olajfogyás), immáron Ford-os de ex Corsa (C; Z12XE) tulajos cimbi meglepett, ő mindig 10-es olajat tett bele. Pár évesen vette, 2 éve adta el, beletett közel 200k km-t, semmi gondja nem volt (láncos), pedig sokat utánfutózott (szakmája miatt) és egy házat is összehordott ezzel a kiskocsival. Neki nem fogyott az olaja (meglepődött az én olajfogyasztásomon).

A tüneteket fentebb leírták... Az Ecotec motorok valóban ilyenek, normál használatnál az 1000km/1-2dl szerintem rendben. Extrém (autópálya vagy csak városi közlekedés) körülmények közt talán megértem a gyári határt, de 0,8-1L/1000km már nem oké. Nálam 1-1,2L/1000km-t elfüstölt, fogták is a fejüket a márkaszervizben amikor benyögtem a valóban felügyelt/mért fogyást. Az autónak a túlzott fogyás (1L/1000km) biztos nem egészséges. A lerakódások, katalizátor és sorolhatnám is a kárát láthatja hosszú távon. Kíváncsi lennék, hogy pl a J generációban lévő Ecotec motorok miként muzsikálnak kenőanyagfogyás tekintetében...

A 10-est kihagynám, bár tudom, az még az orromat is tisztíccsa... :)

Jó magyar szokás mindenbe azt ajánlani... :)

Én azon csodálkozom, ha egy olyan szerelővel találkozom, aki túl lát a 10W40-en, és hallott már szintetikus olajakról :)

Szerintem manapság már egy modern motorba se való (fél)ásványi olaj. (és ide sorolom a G-t is, Z-s kóddal)

Egyszerűen nem tudják azt, amit ide kell, illik...

Nem feltételenül kenésben, másban (sem).

Másrészt, a 10-est is pontosan ugyanígy ette, mint az 5W-t meg a 0W-t.

Haverodnál inkább az számított sokat (szerintem), hogyúj kora óta egy kézben volt az autó (ha jól értettem).

Használt autóval mindig más a helyzet, zsákbamacskát vesz az ember.

Azzal a Corsával majd lehet az szív, aki a következő 200E km-t akarja beletenni...

El lehet menni gány olajjal is sokat, százezreket, de én úgy vagyok bele, minek kísértsem a sorsot párezer forintért?

Az ásványi, az ásványi, megvannak a korlátai.

Én már megbékéltem vele, töltögetem utána.

A legutóbb számolgattuk, hogy 100E Ft környékén lenne szelepszár szimering csere, mivel vélhetően nekem ott szökik.

Füstöm nincs!

10E km alatt 2,5 liter olaj megy utána...

Az cirka 5e Ft, de legyen még plusz 5E Ft a fojtószelep tisztítás olajcserénként, összesen 10E Ft.

A 100E Ft-os javítás így 10 év után hozná vissza az árát, akkor térülne meg.

Azért, hogy a közérzetem jobb legyen, nem bontatnék meg egy egyébként jól működő motort. :)

Erre a következtetésre jutottam :)

Az a 100E Ft-ot inkább beforgatnám gázosításra, az két éven belül megtérülne, úgy számoltuk tesómmal...

Egyébként a J már ECOFLEX néven fut ;)

Link to comment
Megosztás:

A 10-est kihagynám, bár tudom, az még az orromat is tisztíccsa... :)

Jó magyar szokás mindenbe azt ajánlani... :)

Én azon csodálkozom, ha egy olyan szerelővel találkozom, aki túl lát a 10W40-en, és hallott már szintetikus olajakról :)

Szerintem manapság már egy modern motorba se való (fél)ásványi olaj. (és ide sorolom a G-t is, Z-s kóddal)

Egyszerűen nem tudják azt, amit ide kell, illik...

Nem feltételenül kenésben, másban (sem).

Másrészt, a 10-est is pontosan ugyanígy ette, mint az 5W-t meg a 0W-t.

Haverodnál inkább az számított sokat (szerintem), hogyúj kora óta egy kézben volt az autó (ha jól értettem).

Használt autóval mindig más a helyzet, zsákbamacskát vesz az ember.

Azzal a Corsával majd lehet az szív, aki a következő 200E km-t akarja beletenni...

El lehet menni gány olajjal is sokat, százezreket, de én úgy vagyok bele, minek kísértsem a sorsot párezer forintért?

Az ásványi, az ásványi, megvannak a korlátai.

Én már megbékéltem vele, töltögetem utána.

A legutóbb számolgattuk, hogy 100E Ft környékén lenne szelepszár szimering csere, mivel vélhetően nekem ott szökik.

Füstöm nincs!

10E km alatt 2,5 liter olaj megy utána...

Az cirka 5e Ft, de legyen még plusz 5E Ft a fojtószelep tisztítás olajcserénként, összesen 10E Ft.

A 100E Ft-os javítás így 10 év után hozná vissza az árát, akkor térülne meg.

Azért, hogy a közérzetem jobb legyen, nem bontatnék meg egy egyébként jól működő motort. :)

Erre a következtetésre jutottam :)

Az a 100E Ft-ot inkább beforgatnám gázosításra, az két éven belül megtérülne, úgy számoltuk tesómmal...

Egyébként a J már ECOFLEX néven fut ;)

Nekem az X-es sokkal jobban üzemel 5W40-el mint 10W-40-el. :) Egyből kialszik az olajnyomás visszajelző és hidegen sokkal finomabban, csendesebben jár.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló Janó.

Mivel van viszonyítási alapod ezen a téren már és kérdeztem is itt hogy mivel járt neked, mivel nálam is van valamennyire az olajfolyás jelenség. 4500km-t mentem és kb 1.2-1.4 liter olajat kellett utána töltenem. Na most akkor ez jó vagy rossz? Kézikönyv ide vagy oda, ott még simán belefér, de vajon ez egészséges-e az autónak vagy nullázni lehet-e ezt a fogyást tekintve hogy állítólag az opel ezen ecotec motorjai "ilyenek"?

1,4 liter 4500km-en az még baráti 0,31L/1000km.

Szeritnem az még "baráti", vállalható.

Nekem 0,49 lityi :)

Mivel nem füstöl és gyári érték alatt van, én tűröm...

Fojtószelepet takaríttatom (majd) olajcserénként, és slusszpassz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A 10-est kihagynám, bár tudom, az még az orromat is tisztíccsa... :)

Jó magyar szokás mindenbe azt ajánlani... :)

Én azon csodálkozom, ha egy olyan szerelővel találkozom, aki túl lát a 10W40-en, és hallott már szintetikus olajakról :)

Szerintem manapság már egy modern motorba se való (fél)ásványi olaj. (és ide sorolom a G-t is, Z-s kóddal)

Egyszerűen nem tudják azt, amit ide kell, illik...

Nem feltételenül kenésben, másban (sem).

Másrészt, a 10-est is pontosan ugyanígy ette, mint az 5W-t meg a 0W-t.

Haverodnál inkább az számított sokat (szerintem), hogyúj kora óta egy kézben volt az autó (ha jól értettem).

Használt autóval mindig más a helyzet, zsákbamacskát vesz az ember.

Azzal a Corsával majd lehet az szív, aki a következő 200E km-t akarja beletenni...

El lehet menni gány olajjal is sokat, százezreket, de én úgy vagyok bele, minek kísértsem a sorsot párezer forintért?

Az ásványi, az ásványi, megvannak a korlátai.

Én már megbékéltem vele, töltögetem utána.

A legutóbb számolgattuk, hogy 100E Ft környékén lenne szelepszár szimering csere, mivel vélhetően nekem ott szökik.

Füstöm nincs!

10E km alatt 2,5 liter olaj megy utána...

Az cirka 5e Ft, de legyen még plusz 5E Ft a fojtószelep tisztítás olajcserénként, összesen 10E Ft.

A 100E Ft-os javítás így 10 év után hozná vissza az árát, akkor térülne meg.

Azért, hogy a közérzetem jobb legyen, nem bontatnék meg egy egyébként jól működő motort. :)

Erre a következtetésre jutottam :)

Az a 100E Ft-ot inkább beforgatnám gázosításra, az két éven belül megtérülne, úgy számoltuk tesómmal...

Egyébként a J már ECOFLEX néven fut ;)

Értem a logikát... Környezetvédelmi mérésen volt mostanában a kocsi?

Az a Corsa már nem fut, nemrég GTK-s lett, egy busz utolérte...

Az EcoFlex -tudtommal- az Ecotec családon belül a környezetbarát irányra kihegyezett modellek neve (pl. mint a Bluemotion a VW-nél), de lehet hogy tévedek... A J motorterében is Ecotec feliratot találsz a műanyag burkolaton.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy valaki letudta zárni EGR x14xe motor esetében? Ha lezárta végül nem dobot motorfékezéskor sárga lámpát?

Egy új minőségi mondjuk ERA márkájú EGR lezárás nélkül szerintettek mennyi ideig működik rendesen? Mennyi időt szoktak bírni az új EGR?

Mivel nem szeretném lezárni ha utánna sárgalámpázna motorfékezésnél.

hodd 21

Te végül lezártad (lefalaztad) az EGR? Mert olvastam hogy próbáltad, de motorfékezésnél kivillant a sárgalámpa végül hogy döntötöttél?

Lezártad vagy hagytad lezárás nélkül az autóba?

Válaszotokat előre köszönöm

Módosítva : Lóránd0607
Link to comment
Megosztás:

Értem a logikát... Környezetvédelmi mérésen volt mostanában a kocsi?

Az a Corsa már nem fut, nemrég GTK-s lett, egy busz utolérte...

Az EcoFlex -tudtommal- az Ecotec családon belül a környezetbarát irányra kihegyezett modellek neve (pl. mint a Bluemotion a VW-nél), de lehet hogy tévedek... A J motorterében is Ecotec feliratot találsz a műanyag burkolaton.

Lefalazott EGR-el is átment...

Pont emiatt is javallt a minőségi olaj, amibe szerintem az ásványi nem fér bele. Dízelbe pláne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy valaki letudta zárni EGR x14xe motor esetében? Ha lezárta végül nem dobot motorfékezéskor sárga lámpát?

Egy új minőségi mondjuk ERA márkájú EGR lezárás nélkül szerintettek mennyi ideig működik rendesen? Mennyi időt szoktak bírni az új EGR?

Mivel nem szeretném lezárni ha utánna sárgalámpázna motorfékezésnél.

hodd 21

Te végül lezártad (lefalaztad) az EGR? Mert olvastam hogy próbáltad, de motorfékezésnél kivillant a sárgalámpa végül hogy döntötöttél?

Lezártad vagy hagytad lezárás nélkül az autóba?

Válaszotokat előre köszönöm

Hagytam lezárás nélkül, úgy voltam vele nekem ne sárgalámpázzon! Majd ha kell inkább cserélem!! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2004-es 1.2-es G Astra Vivával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Az utóbbi időben a levegőkeringető befújja az utastérben a levél-, virág- és egyéb törmeléket. Pollenszűrő-hibára (lyukas, elmozdult?) gyanakszunk, meg is fogom nézni. Kérdésem, hogy lehet-e, kell-e egyéb hibára is gondolni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. SC

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, májusban vásároltam egy 2008-as Z14XEP (F35_) motoros Astra G kombit.

Előéletét nem ismerem, így a következő dolgok lettel eddig megcsinálva:

- folyadékcserék

- szűrőcserék

- kézifékbovden csere

- vezérlésnél a fellazulni hajlamos csészék ellenőrzése

- hibakódolvasás (nincs tárolt hiba)

Elég fenn fog a kuplungom, hamarosan az is cserés lesz, de arra még gyűjtök egy kis pénzt. :)

2 egyéb előforduló tipikus problémát találtam neten böngészgetve:

- szívósor műanyag vackainak kopásából előforduló bibi

- vízpumpa műanyag csőcsonkjának letörése

Az első bibibe beleástam magam: elvileg létezik felújító készlet a szívósorhoz fémből: http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-zafira-b-2005-alkatreszek/opel-szivosorhoz-fem-javitokeszlet-z19dtj-z19dth-vectra-c-signum-astra-h-zafira-b-5850180-5850180700-aftermarket

Ami engem zavar, hogy a Z14XEP motort nem említik... Kompatibilisek ezek egymással? Csinált már ilyet valaki?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt. E hónapban vettem egy 2007-es Z14XEP motorkódú G Astrát.

A kérdésem, hogy Budapesten hova érdemes esetleg elvinni átvizsgáltatni, van-e itt esetleg bejáratott maszek, ajánlott szervízes?

Olvastam 2010-es hsz-eket vezérműtengely törés és társai ügyében, amit midenképp el szeretnék kerülni. Vmilyen csavarokat kellene leelenőrizni, hogy kellőképpen megvannak-e húzva. Plusz úgy általában futóművet és egyebeket szeretném átvizsgáltatni.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

vargaroland, on 25 Jun 2015 - 11:17 AM, said:

Sziasztok!

Új vagyok itt, májusban vásároltam egy 2008-as Z14XEP (F35_) motoros Astra G kombit.

Előéletét nem ismerem, így a következő dolgok lettel eddig megcsinálva:

- folyadékcserék

- szűrőcserék

- kézifékbovden csere

- vezérlésnél a fellazulni hajlamos csészék ellenőrzése

- hibakódolvasás (nincs tárolt hiba)

Elég fenn fog a kuplungom, hamarosan az is cserés lesz, de arra még gyűjtök egy kis pénzt. :)

2 egyéb előforduló tipikus problémát találtam neten böngészgetve:

- szívósor műanyag vackainak kopásából előforduló bibi

- vízpumpa műanyag csőcsonkjának letörése

Az első bibibe beleástam magam: elvileg létezik felújító készlet a szívósorhoz fémből: http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-zafira-b-2005-alkatreszek/opel-szivosorhoz-fem-javitokeszlet-z19dtj-z19dth-vectra-c-signum-astra-h-zafira-b-5850180-5850180700-aftermarket

Ami engem zavar, hogy a Z14XEP motort nem említik... Kompatibilisek ezek egymással? Csinált már ilyet valaki?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Szia, üdv köztünk!

Sajnos a feltett kérdésedre nem tudom a választ, de szeretném megjegyezni, hogy az autó igen lelkiismeretes gazdára talált, ez dícséretes! :icon13:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az első bibibe beleástam magam: elvileg létezik felújító készlet a szívósorhoz fémből: http://www.opeleseknek.hu/opelshop/opel-zafira-b-2005-alkatreszek/opel-szivosorhoz-fem-javitokeszlet-z19dtj-z19dth-vectra-c-signum-astra-h-zafira-b-5850180-5850180700-aftermarket

Ami engem zavar, hogy a Z14XEP motort nem említik... Kompatibilisek ezek egymással? Csinált már ilyet valaki?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Hívd fel őket, de valószínűleg nem, mert a két rendszer nem ugyanaz. Amit linkeltél dízel motorokhoz van.

Ezt a két linket találtam hirtelen:

http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-c/j__engine_and_engine_aggregates/dohc_petrol_engine/description_and_operation/twinport_system/

http://www.astraownersnetwork.co.uk/archive/index.php/t-111287.html

Nem írják sehol, hogy lehetne javítani...utána kell járni jobban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok jó rég voltam itt,üdv mindenkinek. Nagyon keveset járok az autóval,és egyik reggel a légzsák visszajelző úgy maradt.Olvastam,hogy érintkezési hiba lehet ülés alatt.Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Válaszokat köszönöm

Én is jártam így egy takarítás után. Ki lett ütve a hibakód, többé nem tért vissza. De ha újra jelentkezik akkor át kell nézni a csatlakozókat, jól zárnak e, tiszták e, stb...

Amíg világít a visszajelződ a légzsákok nem működnek!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia, üdv köztünk!

Sajnos a feltett kérdésedre nem tudom a választ, de szeretném megjegyezni, hogy az autó igen lelkiismeretes gazdára talált, ez dícséretes! :icon13:

Szia!

Saját érdek a hibák megelőzése (főleg ha az ember számíthat is rá), ráadásul ugye sokkal drágább a meghibásodást javítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok jó rég voltam itt,üdv mindenkinek. Nagyon keveset járok az autóval,és egyik reggel a légzsák visszajelző úgy maradt.Olvastam,hogy érintkezési hiba lehet ülés alatt.Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Válaszokat köszönöm

Nekem csak annyi, hogy az anyós ülés teljes előre tolásakor jelentkezik a hiba. Utána már égve marad, töröltetni kell.
Link to comment
Megosztás:

Vízcsőcsonk témakörben ezt találtam:

http://mullerautowebshop.hu/vizcso/2191-cso-csonk-vizcso-a-vizpumpan-opel-m10.html

Írják is, hogy könnyen letörik.

Ez pedig, amivel bibi szokott lenni:

http://mullerautowebshop.hu/opel-astra-h/817-opel-astra-meriva-corsa-vizpumpa-z10xe-z12xe-z14xe.html

Látszik, hogy a csőcsonk műanyag, állítólag a gyári is mind az.

Rászánjuk a nyugodt alvás érdekében ezt az 1200 Ft-ot :)

Link to comment
Megosztás:

Vízcsőcsonk témakörben ezt találtam:

http://mullerautowebshop.hu/vizcso/2191-cso-csonk-vizcso-a-vizpumpan-opel-m10.html

Írják is, hogy könnyen letörik.

Ez pedig, amivel bibi szokott lenni:

http://mullerautowebshop.hu/opel-astra-h/817-opel-astra-meriva-corsa-vizpumpa-z10xe-z12xe-z14xe.html

Látszik, hogy a csőcsonk műanyag, állítólag a gyári is mind az.

Rászánjuk a nyugodt alvás érdekében ezt az 1200 Ft-ot :)

Kis javítás, az M8-as jó hozzá, most beszéltem az üzlettel :)

http://mullerautowebshop.hu/vizcso/2195-opel-astra-corsa-meriva-tigra-cso-csonk-vizcso-csatlakozo-m8-vizpumpa.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.