Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

9 minutes ago, McGyweR írta:

Sziasztok.

A távirányítóm nem nyitja/zárja a kocsit. Mind a kettő ledje világít. Kocsiban lenne a baj?

 

McGyweR

Próbáltad újra feltanítani? Lehet csak ennyi a gond. Illetve ha ennyi elég hogy újra működjön, akkor esélyes hogy az elemtartód megadta magát, így ha egy pillanatra elmozdul, akkor "letanul" (de a visszajelző ettől még világítani fog). 

Link to comment
Megosztás:

1 minute ago, Janó32 írta:

Próbáltad újra feltanítani? Lehet csak ennyi a gond. Illetve ha ennyi elég hogy újra működjön, akkor esélyes hogy az elemtartód megadta magát, így ha egy pillanatra elmozdul, akkor "letanul" (de a visszajelző ettől még világítani fog). 

Hogyan kell pontosan újratanítani? Nemrég vettem a kocsit, még új vagyok ebbe.

Link to comment
Megosztás:

5 minutes ago, kobraCode írta:

Igen, ennyi egy újra tanítás. De ahogy írták fentebb is, lehet hogy ez nem segít, mert az elemtartód eltörött. Nekem is törött volt, egy órás forrasztotta meg elemcserekor szinte ingyen.

Köszi a segítséget! Az egyiknek tényleg el van törve az elem tartója, de most kipeckeltem. Csak fúrcsállottam, hogy eddig mindkét távirányítóval ment aztán egyikkel se. De most a. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, bpomega írta:

Helló

Szerintetek Z16XE motorra rá lehet tenni a Z14XE hengerfejet vagy nem kompatibilis ?

Akár még fel is lehetne tenni, viszont a 10,5-ös sűrítési arány helyett simán lenne 12... Tuningnak sem utolsó... ;) Úgyhogy emiatt felejtős, minden más stimmelne.

Módosítva : Alex75
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Ma reggel arra lettem figyelmes hogy a vezetőoldali elektromos ablakom nem megy fől magától ha folyamatosan nyomom a gombot ,csak addig megy ameddig nyomom utána egyből leáll és ugyanezt produkálja amikor a kulcsot berakom a zárba elfordítom a központi lezár anyósnál felmegy az ablak nálam meg nem ! mi lehet a hiba oka ? válaszokat előre is köszönöm ! szép napot !2002.12 . opel astra g 1.6 16v njoy

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, goda221 írta:

Sziasztok ! Ma reggel arra lettem figyelmes hogy a vezetőoldali elektromos ablakom nem megy fől magától ha folyamatosan nyomom a gombot ,csak addig megy ameddig nyomom utána egyből leáll és ugyanezt produkálja amikor a kulcsot berakom a zárba elfordítom a központi lezár anyósnál felmegy az ablak nálam meg nem ! mi lehet a hiba oka ? válaszokat előre is köszönöm ! szép napot !2002.12 . opel astra g 1.6 16v njoy

Tanítsd újra az ablakot.

Link to comment
Megosztás:

7 minutes ago, goda221 írta:

köszönöm a gyors  választ ! ezt hogyan kell csinálnom ?

Nyomod fölfelé folyamatosan a gombot és nyomva tartod 3-4mp-ig amikor már fönn van az ablak. Hallani fogsz egy kattanást. Majd ugyanezt lefelé is. Így jegyzi meg a végállásokat.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, McGyweR írta:

Valaki esetleg nem tudja, hogy kell manuálisan felhúzni a cabrio g Astra tetejét? A szélvédőkeretre kapaszkodó zárhoz van gyári kulcsom ergo valahogy fel lehet manuálisan csukni a tetőt. Vagy nem?

McGyweR

De igen, fel lehet. Írj PÜ-t NeedForSpeed-nek, neki is cabriója van, biztosan tudja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy nagyon fontos kérdésem,bár eddig nem kaptam választ itt se.

2003 1.4 (hatchback)

Z14XE20BB1966
W0L0TGF4835181136

 

Melyik vezérlés készlet való ehhez a motor/alvázszámú kocsihoz?

Mivel 2 félét hoz mindegyik márkából. Annyit mondtak ,hogy az eltérés elvileg egyik szíjtárcsa/vezetőgörgőbe van!

Amit nézegettem:

Gates: K015499XS, K025499XS

INA: 530 044 110 , 530 044 310

SNR: KD453.12 , KD453.17

 

Kérdeztem már az alábbi helyeken: bárdi,parajdi,cromax,láng,csergő,fékmester,szakál-metál, DE  mind mást mond, illetve ahogy Ők fogalmaznának ezt hozza a katalógus.

Csak nem mindegy melyiket hozatom meg,főleg akkor ha szétszereli a szerelő és mondjuk pont a másik kell hozzá.

Azzal tisztába vagyok, hogy kicserélik ha nem jó,de az idő,plussz a szerelővel nem szeretnék kicseszni.

 

Ha valaki tud ebbe segíteni nagyon örülnék! Köszönöm!

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Besétáltam ma az egyik opel márka szervizbe, kértem, hogy nézzék át a kocsit, mit kell rajta javítani/cserélni.

Motorkód: z14xe20s

alvázszám: f4815061197

Kaptam egy közel 300.000-es listát, de számoltam is rá. Amin tudnék fogni, az az anyag költség, s ehhez kérnék tanácsokat, ki melyiket látja jobbnak, amit írtam, vagy tud-e rá esetleg jobbat. Az alkatreszek.hu oldalon néztem az árakat. Elképzelhető, hogy van máshol is hasonló áron, vagy olcsóbban, annyira még nem néztem szét. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik jobb. Az ajánlat a szerviz szerinti anyag ktg lesz -gyári vagy utángyártott, nem tudom-.

Hátsó rugó (ajánlat: 25.000). Amit én találtam: Kayaba: 5500-9500 között, attól függően, hogy állandó átmérő vagy változó (bevallom, hogy nem tudom, mennyi a kettő közötti különbség) vagy Monroe 5400-8500 között, szintúgy állandó vagy változó -valamint van miniblokk is, 10e-ért-.

Féktárcsa (ajánlat: 29.000) Zimmermann 7500-9600 között, TRW 8000-10000 között, Ferodo 6500, Magneti Marelli 7500, Bosch 9500.

Valamint betétet is kell venni hozzájuk - arra nem adtak ajánlatot. A kérdésem: megegyező márka, vagy pedig kombináció?

A kormányműből lassan szivárog az olaj, fel kell újítani/újítatni. Amit adtak ajánlatot, 80 a kormánymű felújítás, 50 a szerelés. Ahogy a neten kerestem ilyen céget, találtam pesten egyet vagy kettőt. Valakinek van véleménye/tapasztalata róluk?

Lambda szonda 29.000, ha megint hibakódos lesz a jármű. De elvileg ez megoldódott, hála a fagyinak meg a motortisztítónak. :)

Előre is köszönöm a véleményeket!

Link to comment
Megosztás:

25 minutes ago, Proh írta:

Sziasztok!

Besétáltam ma az egyik opel márka szervizbe, kértem, hogy nézzék át a kocsit, mit kell rajta javítani/cserélni.

Motorkód: z14xe20s

alvázszám: f4815061197

Kaptam egy közel 300.000-es listát, de számoltam is rá. Amin tudnék fogni, az az anyag költség, s ehhez kérnék tanácsokat, ki melyiket látja jobbnak, amit írtam, vagy tud-e rá esetleg jobbat. Az alkatreszek.hu oldalon néztem az árakat. Elképzelhető, hogy van máshol is hasonló áron, vagy olcsóbban, annyira még nem néztem szét. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik jobb. Az ajánlat a szerviz szerinti anyag ktg lesz -gyári vagy utángyártott, nem tudom-.

Hátsó rugó (ajánlat: 25.000). Amit én találtam: Kayaba: 5500-9500 között, attól függően, hogy állandó átmérő vagy változó (bevallom, hogy nem tudom, mennyi a kettő közötti különbség) vagy Monroe 5400-8500 között, szintúgy állandó vagy változó -valamint van miniblokk is, 10e-ért-.

Féktárcsa (ajánlat: 29.000) Zimmermann 7500-9600 között, TRW 8000-10000 között, Ferodo 6500, Magneti Marelli 7500, Bosch 9500.

Valamint betétet is kell venni hozzájuk - arra nem adtak ajánlatot. A kérdésem: megegyező márka, vagy pedig kombináció?

A kormányműből lassan szivárog az olaj, fel kell újítani/újítatni. Amit adtak ajánlatot, 80 a kormánymű felújítás, 50 a szerelés. Ahogy a neten kerestem ilyen céget, találtam pesten egyet vagy kettőt. Valakinek van véleménye/tapasztalata róluk?

Lambda szonda 29.000, ha megint hibakódos lesz a jármű. De elvileg ez megoldódott, hála a fagyinak meg a motortisztítónak. :)

Előre is köszönöm a véleményeket!

Én a helyedben keresnék egy megbízható szerelőt, akit meglátogatnék ezzel a hibalistával és kérnék tőle is egy árajánlatot.

Két félét:

-Mennyi ha Ő szerzi be az alkatrészeket?

-Mennyi ha Te viszed az alkatrészeket?

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, gezoli írta:

Én a helyedben keresnék egy megbízható szerelőt, akit meglátogatnék ezzel a hibalistával és kérnék tőle is egy árajánlatot.

Két félét:

-Mennyi ha Ő szerzi be az alkatrészeket?

-Mennyi ha Te viszed az alkatrészeket?

Úgy biza:) Márkaszervízbe nem szabad vinni.Ott nagyon nagy a szorzó.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Proh írta:

Sziasztok!

Besétáltam ma az egyik opel márka szervizbe, kértem, hogy nézzék át a kocsit, mit kell rajta javítani/cserélni.

Motorkód: z14xe20s

alvázszám: f4815061197

Kaptam egy közel 300.000-es listát, de számoltam is rá. Amin tudnék fogni, az az anyag költség, s ehhez kérnék tanácsokat, ki melyiket látja jobbnak, amit írtam, vagy tud-e rá esetleg jobbat. Az alkatreszek.hu oldalon néztem az árakat. Elképzelhető, hogy van máshol is hasonló áron, vagy olcsóbban, annyira még nem néztem szét. Inkább arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyik jobb. Az ajánlat a szerviz szerinti anyag ktg lesz -gyári vagy utángyártott, nem tudom-.

Hátsó rugó (ajánlat: 25.000). Amit én találtam: Kayaba: 5500-9500 között, attól függően, hogy állandó átmérő vagy változó (bevallom, hogy nem tudom, mennyi a kettő közötti különbség) vagy Monroe 5400-8500 között, szintúgy állandó vagy változó -valamint van miniblokk is, 10e-ért-.

Féktárcsa (ajánlat: 29.000) Zimmermann 7500-9600 között, TRW 8000-10000 között, Ferodo 6500, Magneti Marelli 7500, Bosch 9500.

Valamint betétet is kell venni hozzájuk - arra nem adtak ajánlatot. A kérdésem: megegyező márka, vagy pedig kombináció?

A kormányműből lassan szivárog az olaj, fel kell újítani/újítatni. Amit adtak ajánlatot, 80 a kormánymű felújítás, 50 a szerelés. Ahogy a neten kerestem ilyen céget, találtam pesten egyet vagy kettőt. Valakinek van véleménye/tapasztalata róluk?

Lambda szonda 29.000, ha megint hibakódos lesz a jármű. De elvileg ez megoldódott, hála a fagyinak meg a motortisztítónak. :)

Előre is köszönöm a véleményeket!

Én ezt a listát a köv képen közelíteném meg:

  • Törött a rugó? Mert ha nem, mi a hiba amiért cserélni kell?
  • Féknél nincs kérdés, ha elfogyott akkor csere (hogy milyen brand-et kövess, nem tudom, érdemes visszaolvasni, sajnos lassan minden gyártó termékére panasz van);
  • A szervóból mennyi olaj fogy? Mert ha mondjuk három-négy havonta kell 1dl és semmi más hibakép nincs, akkor nem nehéz kiszámolni hogy a felújítás költségén hány liter olajat tudsz utántölteni. Ráadásul ezek a felújítás műveletek/eredmények elég kétesélyesek hosszú távon;
Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

46 minutes ago, Janó32 írta:

Én ezt a listát a köv képen közelíteném meg:

  • Törött a rugó? Mert ha nem, mi a hiba amiért cserélni kell?
  • Féknél nincs kérdés, ha elfogyott akkor csere (hogy milyen brand-et kövess, nem tudom, érdemes visszaolvasni, sajnos lassan minden gyártó termékére panasz van);
  • A szervóból mennyi olaj fogy? Mert ha mondjuk három-négy havonta kell 1dl és semmi más hibakép nincs, akkor nem nehéz kiszámolni hogy a felújítás költségén hány liter olajat tudsz utántölteni. Ráadásul ezek a felújítás műveletek/eredmények elég kétesélyesek hosszú távon;

Osztom a véleményeket. nekem a kezdetektől folyik a szervóm, hol kisebb, hol nagyobb mértékben, évente 1 dl olajat ha kell tölteni rá. Nem tétel.

A fék, előre Brembot vettem martat, jól néz ki könnyűfém felni mögött :), hátulra textar lett, teszi a dolgát szépen.

Igazából ha te szerzed be az alkatrészt az a legjobb, akkor már csak a rezsi díjat kell fizetni a szerelőnek. 

Alkatrészre kedvezményeket próbálj szerezni, pl. OPEL Klubkártyával, esetleg ismerősök Unix, Bárdi stb. Sokat olcsósit a történeten! :)

Amit tudsz, és van rá affinitásod csináld meg magad, én ebben hiszek, mert akkor fixen tudom ki van cserélve! :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.