Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

7 órája, Takacsge írta:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hátha valaki már találkozott ilyen problémával. Nekem egy 99-es G kombim van, még 1 gombos kulccsal. A központi zár újabban olyat játszik, hogy gombnyomásra kinyitja, majd egyből visszazárja a kocsit, ha pedig nyitva van, akkor bezárja, majd egyből vissza kinyitja. A kulcs, vagy valami érzékelő zavarodhatott meg?

A jobb első ajtóban nekem utángyártott zármotor lehet, mert nem illik rá a gyári fémpálca és az ajtóból kijövő műanyag pöcök. Bár már ezzel üzemel a verda több, mint 2 éve.

Tipp, hogy hol lehet a bibi, vagy hogy merre induljak el?

Köszönöm!

Nekem anno az F-nél csinálta ezt. Ott a jobb hátsó ajtó zár vacakolt, szét kellett szedni megtisztítani megigazítani, utána jó volt.

Link to comment
Megosztás:

 

6 perce, Szabó József írta:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

 

Mit jelent ez a fagyizás erről nem hallottam még ?

Igen nem valami hosszút távokat megyek vele sajnos olyan 5-10 km-reket megy után meg amit városon belül megteszek vele . de évente 10 alkalom kb lehet több kicsit mikor hosszabb útra is megyek vele. 

Fagyizás: 30-50km megtétele egy huzamba üzem meleg motorral 4000es fordulaton.

Ez egy opel zsargon lett. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

 

Mit jelent ez a fagyizás erről nem hallottam még ?

Igen nem valami hosszút távokat megyek vele sajnos olyan 5-10 km-reket megy után meg amit városon belül megteszek vele . de évente 10 alkalom kb lehet több kicsit mikor hosszabb útra is megyek vele. 

Km állása 398229 Motor kód X14XE20E91079  évjárata 1998-as 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Szabó József írta:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

 

Mit jelent ez a fagyizás erről nem hallottam még ?

Igen nem valami hosszút távokat megyek vele sajnos olyan 5-10 km-reket megy után meg amit városon belül megteszek vele . de évente 10 alkalom kb lehet több kicsit mikor hosszabb útra is megyek vele. 

Km állása 398229 Motor kód X14XE20E91079  évjárata 1998-as 

Az nem kevés futás... :)

Első körbe ki kell tisztíttatni a fojtószelepet, EGR szelepet, az sosem árt. (EGR-t le is lehet vakolni, de az lehet ennél a motornál nem mindig megoldható hibakódmentesen)

Én adalékos beznint tankolnék egy jó ideig (MaxxMotion, Racing, Neo), legalább 5E km-en keresztül, és emellett városban 2-3000 fordulat között érdemes járatni a motort, 50 km/h-nál 4-5 fokozat nem javasolt.

Váltani 3E fölött...

Gyári gyertya (belevaló), üzemanyag rendszernyomásmérés, üa. szűrő csere.

Ha anyomás nem jó, bele kell nézni a tankba. Üa. szivattyú, üa. csövek stb.

Fals levegőnek is utána lehet nézni.

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Szabó József írta:

Üdv mindenkinek van egy Opel Astra G-m és lenne egy kis problémám vele az utóbbi időben a kocsi elkezdett nagyon rángatni valamikor minden ok nélkül megáll és után nagyon nehéz beindítani már lett rajta cserélve gyújtásmodul fedélzeti számítógép de még mindig ez a probléma jelentkezik sőt olyan mikor beindítom mint ha egy hengerem nem menne de nem mindig.

Ha valakinek hasonló problémája volt kérem jelezzen hogy mit csinált vele illetve milyen alkatrészt cserélt ki válaszukat előre is köszönöm.

 

Üdv: Szabó József

 

Mit jelent ez a fagyizás erről nem hallottam még ?

Igen nem valami hosszút távokat megyek vele sajnos olyan 5-10 km-reket megy után meg amit városon belül megteszek vele . de évente 10 alkalom kb lehet több kicsit mikor hosszabb útra is megyek vele. 

Km állása 398229 Motor kód X14XE20E91079  évjárata 1998-as 

Érdemes lenne a gyertyapipákat is megvizsgálni, előszeretettel áthúz a hengerfej furatában. A gyertyapipa szilikonos része teljesen rideg lesz sokat futott motornál.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni mert tanacstalan vagyok!
Opel astra mk4 Sri 2.2
A keplet egyszeru, folyamatosan merul az aksim, elmentem itt angliaban a szerelohoz es mondtam mi a helyzet. Azt mondta aksit, mondom rendben, kicsereltem a majdnem egy eves aksit (Yuasa) es utana a gondok tovabb folyamodtak! Kesobb kimertuk, hogy valami nyugalmi helyzetben is fogyasztja az energiat, ami 0.10 volt tudtommal a 0.01-0.02 az idealis nyugalmi helyzetben! (U.i a generator tokeletesen mukodik tolt) Azt mondta a srac hogy vagy a riaszto vagy a kozponti zar egy szenzora nem old ki lezaras utan es hogy tovabb fogyaszt, vagy a riaszto amint mar emlitettem! Ennyiben is maradtunk, folszedte a hatalmas penzt es azota sem lattam, azt mondta hiv, azota is hiv :D
Szoval mi a teendo, ki tudom merni sajat magam, hol lehet a gond?
Ki lehet iktatni a riaszto vagy a kozponti zarat es csak zarni manualisan?!
NEM bizok mar a szerelokben hehe foleg hogy nem Magyarok, igy hozzatok fordultam, ha van valakinek otlete irjon! Barmilyen megoldas! Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Varju írta:

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni mert tanacstalan vagyok!
Opel astra mk4 Sri 2.2
A keplet egyszeru, folyamatosan merul az aksim, elmentem itt angliaban a szerelohoz es mondtam mi a helyzet. Azt mondta aksit, mondom rendben, kicsereltem a majdnem egy eves aksit (Yuasa) es utana a gondok tovabb folyamodtak! Kesobb kimertuk, hogy valami nyugalmi helyzetben is fogyasztja az energiat, ami 0.10 volt tudtommal a 0.01-0.02 az idealis nyugalmi helyzetben! (U.i a generator tokeletesen mukodik tolt) Azt mondta a srac hogy vagy a riaszto vagy a kozponti zar egy szenzora nem old ki lezaras utan es hogy tovabb fogyaszt, vagy a riaszto amint mar emlitettem! Ennyiben is maradtunk, folszedte a hatalmas penzt es azota sem lattam, azt mondta hiv, azota is hiv :D
Szoval mi a teendo, ki tudom merni sajat magam, hol lehet a gond?
Ki lehet iktatni a riaszto vagy a kozponti zarat es csak zarni manualisan?!
NEM bizok mar a szerelokben hehe foleg hogy nem Magyarok, igy hozzatok fordultam, ha van valakinek otlete irjon! Barmilyen megoldas! Koszonom!

Nálam a riasztóhoz van egy kis szervizkulcs, a riasztó testének hátulján van egy kis gumi dugó és ezt felnyitva a kulccsal ott tudom kikapcsolni. Szerintem a köztponti zárnak is lehet biztosítéka, azt kellene kivenni... 

2 perce, tgabika76 írta:

Én a belső levegő keringetés zsalujára tippelnék, ha ugyanis az eltörik, akkor folyamatosan megy a motor, ami így simán le tudja meríteni az akkut... amúgy Delphi fűtésnél ez a zsalueltörés típushiba...

 

Az nem csak gyújtáson megy? 

Link to comment
Megosztás:

30 minutes ago, Janó32 said:

Nálam a riasztóhoz van egy kis szervizkulcs, a riasztó testének hátulján van egy kis gumi dugó és ezt felnyitva a kulccsal ott tudom kikapcsolni. Szerintem a köztponti zárnak is lehet biztosítéka, azt kellene kivenni... 

Az nem csak gyújtáson megy? 

Jano koszonom szepen! Meglesem... :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudjátok, hogy mi a retkes xartól nyikorog az első fékem? Tárcsa Brembo a betét Textar volt aztán 2 év után lecseréltem mert agyamra ment a nyikorgás.

Vettem egy szeptemberben gyári betéteket, hátha...Aztán megint elkezdett nyikorogni a napokban.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, tgabika76 írta:

Én a belső levegő keringetés zsalujára tippelnék, ha ugyanis az eltörik, akkor folyamatosan megy a motor, ami így simán le tudja meríteni az akkut... amúgy Delphi fűtésnél ez a zsalueltörés típushiba...

 

Csak gyújtáson megy!

Link to comment
Megosztás:

9 órája, DM101 írta:

Nem tudjátok, hogy mi a retkes xartól nyikorog az első fékem? Tárcsa Brembo a betét Textar volt aztán 2 év után lecseréltem mert agyamra ment a nyikorgás.

Vettem egy szeptemberben gyári betéteket, hátha...Aztán megint elkezdett nyikorogni a napokban.

Vegyél rézpasztát. Vedd ki a betéteket és kend be a hátulját vele ott ahol a fékdugattyú fölfekszik rá.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Humannet írta:

Sziasztok

Problémám az lenne, hogy városba 4-5 be sebességet tartva rángat az auto. De ha leveszem a gázról a lábam vagy gyorsitok akkor nem csinálja illetve 90-100 tempónál sem. Folytószelep illetve alapjárati kitakaritva. Esetleg más ötlet? 

X14xe. Köszi

Városban ne tedd 5-ösbe. Elég a 3-as. Semmivel nem fogyaszt többet és a motornak is jobb, mint az alacsony fordulat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 perce, Humannet írta:

Attól még nem kéne rángatnia

Pedig de!

Ez a cikk hasznos lehet számodra akkor.

"De mi van, ha nincs elég fordulat? Az bizony, probléma. A kis fordulaton, nagy terheléssel üzemelő motor – például ötödikben 40-nel erőltetve – siklócsapágyaiban a hidrodinamikus kenés nem tud tökéletesen felépülni. Vegyes súrlódás alakul ki, és a csap bele-bele csiszol a csapágycsészébe. Ezt a kenéstechnikusok csap-süllyedésnek hívják. Ilyenkor kicsi és vékony a terhelhető olajfilm, a fogattyúcsap meg nem úszik fel rá tökéletesen. A vezérlésnél sincs akkora olajmennyiség, a nagy fordulat hiányában az olaj nem kavarog és cirkulál a karterben sem annyira, a forgattyús hajtómű nem szórja olyan intenzíven a kenőanyagot. Az olajnyomás még nem a szabályozott tartományban van, hanem annyi, amennyit a pumpa éppen  nyomni tud és amennyi kialakul. Az olaj fizikai tulajdonságai között itt jön képbe a viszkozitás, ami a nyomásra és a térfogatáramra nagy hatással van. Az olajpumpa állapota és szűrőrendszer hatékonysága szintén hasonlóan nagy hatással van a kialauló olajnyomásra és térfogatáramra.

Ez probléma volt régen is, azonban azok a motorok kegyetlenül tudtunkra adták, ha túl kicsi a fordulat. Remegtek, böfögtek, buta hangot adtak, csúnya rezonanciák jöttek belőlük."
 
Na ez áll fenn, csak nem annyira durván, mint a régi mociknál.
Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

11 perce, Probert írta:

Pedig de!

Ez a cikk hasznos lehet számodra akkor.

"De mi van, ha nincs elég fordulat? Az bizony, probléma. A kis fordulaton, nagy terheléssel üzemelő motor – például ötödikben 40-nel erőltetve – siklócsapágyaiban a hidrodinamikus kenés nem tud tökéletesen felépülni. Vegyes súrlódás alakul ki, és a csap bele-bele csiszol a csapágycsészébe. Ezt a kenéstechnikusok csap-süllyedésnek hívják. Ilyenkor kicsi és vékony a terhelhető olajfilm, a fogattyúcsap meg nem úszik fel rá tökéletesen. A vezérlésnél sincs akkora olajmennyiség, a nagy fordulat hiányában az olaj nem kavarog és cirkulál a karterben sem annyira, a forgattyús hajtómű nem szórja olyan intenzíven a kenőanyagot. Az olajnyomás még nem a szabályozott tartományban van, hanem annyi, amennyit a pumpa éppen  nyomni tud és amennyi kialakul. Az olaj fizikai tulajdonságai között itt jön képbe a viszkozitás, ami a nyomásra és a térfogatáramra nagy hatással van. Az olajpumpa állapota és szűrőrendszer hatékonysága szintén hasonlóan nagy hatással van a kialauló olajnyomásra és térfogatáramra.

Ez probléma volt régen is, azonban azok a motorok kegyetlenül tudtunkra adták, ha túl kicsi a fordulat. Remegtek, böfögtek, buta hangot adtak, csúnya rezonanciák jöttek belőlük."
 
Na ez áll fenn, csak nem annyira durván, mint a régi mociknál.

Ez eddig oké, de nem csinalta eddig, se ötbe se négybe. Ez nem az a tipikus alacsony fordulatos rángatás, az inkább motor rázás(volt ladám tudom milyen) ez olyan mindha a gázt pumpálnád.

U. I. :egrt lezártam és megszünt a hiba. Következő megoldásra váró dolog,  megoldható e hogy az ECUt átlehet e verni a lezárt egr miatti hibajelzést

Módosítva : Humannet
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Humannet írta:

Ez eddig oké, de nem csinalta eddig, se ötbe se négybe. Ez nem az a tipikus alacsony fordulatos rángatás, az inkább motor rázás(volt ladám tudom milyen) ez olyan mindha a gázt pumpálnád. 

Még mindig azt mondom, de.

De még rá tesz erre a rossz minőségű benzin is. De majd a többiek megerősítik vagy cáfolják ezt.

Próbáld ki, tankolj bele valami prémium benzint.

U.I.: Akkor megoldódott a rángatás. De valszeg a EGR elkormolódása is az alacsony fordult miatt lehet. El szokták vinni fagyizni, hogy tisztuljon.

Módosítva : Probert
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.