Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ha esetleg a trafód lenne a ludas, akkor tudom ajánlani a Metadoria "márkájút", tudtommal olasz, nekem két éve hibamentes, tökéletesen működik  (kopp-kopp). 18-19ezer pénz újonnan. Ha van lehetőséged, próbáld ki egy csere trafóval, hátha...

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 16. at 10:51, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsot, így letettem a Brembo márkáról, viszont sajnos nincs a nevezett helyen Zimmermann, így TRW lesz a tárcsa és a betét is.

Hétfőn meg is kapom, így már csak ki kell cserélnem és mehet a vas műszakira :). Ha már műszaki: az EGR-nél kicsit fújja az olajat, bukhat emiatt az autó?

Köszönöm. G.

Sziasztok!

Esetleg valakinek tapasztalat az EGR miatti műszaki sikerességet illetően? Köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, huggybear írta:

Sziasztok!

Esetleg valakinek tapasztalat az EGR miatti műszaki sikerességet illetően? Köszönöm. G.

Nálam le van zárva és félre van fordítva az EGR szelep, nem volt belőle gond (eddig). A fojtószelepnél eléggé olajos, nem szóltak miatta pedig nem okosban vizsgáztatom a kocsit.

1 órával ezelőtt, padarmisi írta:

Sziasztok

Kormánylégzsák burkolatot szeretnék cserélni az autómban a dudagomb szakadása miatt.

Van valakinek tapasztalata az utángyártottról?

e-bay-en baráti 2700Ft-os áron találtam.

Köszi 

Állítólag a színe, a mintázata nagyon elüt a gyáritól (tapintásra is egészen más)... Én egy bontott de jó állapotú légzsákon/burkolaton gondolkozom megoldásként. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 16. at 10:51, huggybear írta:

Sziasztok!

Köszönöm a hasznos tanácsot, így letettem a Brembo márkáról, viszont sajnos nincs a nevezett helyen Zimmermann, így TRW lesz a tárcsa és a betét is.

Hétfőn meg is kapom, így már csak ki kell cserélnem és mehet a vas műszakira :). Ha már műszaki: az EGR-nél kicsit fújja az olajat, bukhat emiatt az autó?

Köszönöm. G.

Sziasztok!

Ma megérkeztek a fék alkatrészek, viszont eszembe jutott, hogy légtelenítenem is kell majd :). Ezzel kapcsolatban szeretnék kérni egy kis segítséget: az egyik, hogy milyen sorrendben kell, a másik, hogy ezt is lehet kétemberes módszerrel csinálni (egyik nyomkodja a pedált, másik légtelenít?). Az autó ABS-es. Ha már ott vagyok, szerintem fékolajat is lecserélem, nem tudom mikor volt, használtan vettem. DOT4 kell bele? Előre is köszönöm. G.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, huggybear írta:

Sziasztok!

Ma megérkeztek a fék alkatrészek, viszont eszembe jutott, hogy légtelenítenem is kell majd :). Ezzel kapcsolatban szeretnék kérni egy kis segítséget: az egyik, hogy milyen sorrendben kell, a másik, hogy ezt is lehet kétemberes módszerrel csinálni (egyik nyomkodja a pedált, másik légtelenít?). Az autó ABS-es. Ha már ott vagyok, szerintem fékolajat is lecserélem, nem tudom mikor volt, használtan vettem. DOT4 kell bele? Előre is köszönöm. G.

Én így csináltam:

A tartályból egy fecskendővel kiszívtam a fékfolyadékot, majd föltöltöttem az új folyadékkal. (A kuplung részéből is!)

Mindig a tartálytól legtávolabbi kerékkel kell kezdeni, tehát a jobb hátsóval.

Két emberes módszerrel csináltam. Egyik nyomkodja a pedált, a másik légtelenít. Addig engedtem a folyadékot, amíg megjelent az új! (Figyelj a tartályra, mert gyorsan kiürül!)

Ezután a bal hátsó, majd a jobb első és végül a bal első.

Én megvettem 1l fékfolyadékot. Szerintem a fél liter nem lett volna elég. A DOT4 jó választás, nem horror az ára. Vehetsz 5.1-et is, de fölösleges és drága.

 

Módosítva : gezoli
Link to comment
Megosztás:

24 perce, gezoli írta:

Én így csináltam:

A tartályból egy fecskendővel kiszívtam a fékfolyadékot, majd föltöltöttem az új folyadékkal. (A kuplung részéből is!)

Mindig a tartálytól legtávolabbi kerékkel kell kezdeni, tehát a jobb hátsóval.

Két emberes módszerrel csináltam. Egyik nyomkodja a pedált, a másik légtelenít. Addig engedtem a folyadékot, amíg megjelent az új! (Figyelj a tartályra, mert gyorsan kiürül!)

Ezután a bal hátsó, majd a jobb első és végül a bal első.

Én megvettem 1l fékfolyadékot. Szerintem a fél liter nem lett volna elég. A DOT4 jó választás, nem horror az ára. Vehetsz 5.1-et is, de fölösleges és drága.

 

ABS-el szereltnél nem, itt jobb első, bal első, jobb hátsó bal hátsó.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

ABS-el szereltnél nem, itt jobb első, bal első, jobb hátsó bal hátsó.

 

1 órával ezelőtt, gezoli írta:

Az okát is tudod?

Ezt én is tanúsíthatom. Hétvégén cseréltek nekem is, szerelőm is így cserélte, először elől aztán hátul. Igaz ő kipumpáltatta először a régit, majd bele a friss fékfolyadékot és utána légtelenítés.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 16. at 15:34, huggybear írta:

Szia!

Egy motor van, ez mozgatja egyszerre a kettőt. Elképzelhető, hogy a szerkezet hullt szét, mivel a balos még mozog, így a motor működik. Egy rudazat köti össze a két kart. Szét kell szedned, hogy lásd, mi történt. Üdv. G.

 

szia.

Csak a a két ablaktörlőkar fogja a borítást vagy van még más is, amire figyelnem kell "pl.:fúvóka stb"? Ne hogy kárt okozzak. Lehúzót szereztem. Megjegyzem alá tudtam nyúlni és visszapattintottam a jobbos 256mm kart. ha cserélni kell nem nagy összeg. kb. 3500Ft. Ha jó láttam(éreztem a kezemmel) a kar furatában levő műanyag kopott el.

Köszi a választ előre is.

Üdv.: Viktor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ez szerintetek milyen hibakód illetve milyen hibára utal? Én P0571 -nek számoltam, ami elméletileg "tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség", viszont ez egy Z14XEP... Sikerült ráadott gyújtás mellett gyújtógyertyát cserélnem, de a trafó kábelét nem húztam le. Utána ellenőriztem, hogy van-e valami hibakód és hát volt...

 

 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, nzozz írta:

Sziasztok!P0571=Tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség

Ez szerintetek milyen hibakód illetve milyen hibára utal? Én P0571 -nek számoltam, ami elméletileg "tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség", viszont ez egy Z14XEP... Sikerült ráadott gyújtás mellett gyújtógyertyát cserélnem, de a trafó kábelét nem húztam le. Utána ellenőriztem, hogy van-e valami hibakód és hát volt...

 

P0571=Tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség

Jól nézted!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 09. at 21:21, kobraCode írta:

Előtte azért az akkusarut szedd le, nehogy az övfeszítő elrobbanjon.

Köszi!

Sikerült a művelet :D

Másik kérdés!!!

Ma érkezett meg az "új" klímahűtő ventilátor az autóba. 8ez az amelyik tök elől van)

Kérdés, hogy akna nélkül és első lökös leszedése nélkül le tudom cserélni a ventilátort?

Amennyiben le kell szedni a lökhárítót az nagy mutatvány?

Mi kell hozzá, Esetleg leírása valakinek?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

24 perce, gezoli írta:

P0571=Tempomat fékáramkör A funkció-rendellenesség

Jól nézted!

De ez esetemben mit jelent? Úgy tudom a Z14XEP -be csak egy drága külön modullal lehet tempomatot "varázsolni". Meg pláne miért hozta elő egy gyertyacsere?

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

23 órája, gezoli írta:

Az okát is tudod?

Nem igazán...Etzold bácsi így írtí í könyvében én meg elhiszem neki. Talán azzal lehet összefüggésben hogy ABS-nélküli főfékből minden cső külön jön ki, ABS-nél meg csak kettő megy bele a kockába és ott osztódnak el.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

7 órája, padarmisi írta:

Köszi!

Sikerült a művelet :D

Másik kérdés!!!

Ma érkezett meg az "új" klímahűtő ventilátor az autóba. 8ez az amelyik tök elől van)

Kérdés, hogy akna nélkül és első lökös leszedése nélkül le tudom cserélni a ventilátort?

Amennyiben le kell szedni a lökhárítót az nagy mutatvány?

Mi kell hozzá, Esetleg leírása valakinek?

Köszi

Cserélni még nem cseréltem ventit, nem is tervezem, ezért csak tipp: szerintem lökös levétele nélkül nem úszod meg, akna lehet hogy nem kell hozzá.

Aláírásomban van egy leírás abban benne van képekkel hogyan kell leszedni az első lököst.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, kobraCode írta:

Cserélni még nem cseréltem ventit, nem is tervezem, ezért csak tipp: szerintem lökös levétele nélkül nem úszod meg, akna lehet hogy nem kell hozzá.

Aláírásomban van egy leírás abban benne van képekkel hogyan kell leszedni az első lököst.

Köszi, de közben 5 perc alatt kicseréltem :D

2db csavar tartotta felül, kihúztam felfelé a ventit, csati le, másik ventire csati fel, visszaillesztettem és a 2db csavart visszacsavartam!

Ennyi

imádom az Opelt, mert eddig amit kellett csinálni rajta az mind hozzáférhető volt.

ettől függetlenül lementettem a leírásod mert jövő hónapban kelleni fog :D

Köszi

Módosítva : padarmisi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 18. at 16:08, kobraCode írta:

 

Ezt én is tanúsíthatom. Hétvégén cseréltek nekem is, szerelőm is így cserélte, először elől aztán hátul. Igaz ő kipumpáltatta először a régit, majd bele a friss fékfolyadékot és utána légtelenítés.

Az a szerelo akihez tervezem vinni fekolajcserere aztmondta hogy a kuplungresznel levo olajhoz nem nyul. Szerintetek ez jo vagy nem jo? Ugy tervezi a cseret mint KobraCode-nak, de en ugy szeretnem inkabb mint Gezolinak..

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Zafira A ugyan, de...

Ha ütközésig kitekerem a kormányt, akkor leveri a műszerfal alatti biztosítékok közül a Szervó/ABS biztosítékát.

A szervómotor áramfelvétele 5-45A, a végállásnál a nagyobb, ekkor csapja le a biztosítékot. (23. pozíció, 10A) A szervómotor-áramkorlát 73A

A nagyáramú biztosíték a motortérben nem megy ki. Korábban ez a hiba nem volt, most bármelyik végállás esetén ezt csinálja. Ha nem tekerem ki koppanásig, akkor minden o.k.

Meg tudná valaki mondani, hogy mi okozhatja a hibát a végállásoknál?

Lehet, hogy nem is a szervó, hanem az ABS csapja ki a biztit?

Ilyenkor jelez az ABS kontrollámpa, nincs sebességmérés és szervó. Hibaüzenet nem tárolódik, ha kicserélem a biztosítékot, akkor minden rendben működik. Nem merek 15A-es biztivel próbálkozni, mert talán nagyobb baj lesz.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, kobraCode írta:

Cserélni még nem cseréltem ventit, nem is tervezem, ezért csak tipp: szerintem lökös levétele nélkül nem úszod meg, akna lehet hogy nem kell hozzá.

Aláírásomban van egy leírás abban benne van képekkel hogyan kell leszedni az első lököst.

én már cseréltem ventillátort a klima hütö elött 10 kulcs kell hozzá meg egy kis ügyesség

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap megállt a Zafirám 2.0 DTI 16v! Semmi előjel, hibakód, jelző lámpa nem világít. A megállást követően még elindult egyszer, normálisan ment pár másodpercig, azóta nem indul.gázolajszűrőt megnéztem, a tankból jövő slagot visszafelé megfújtam, az jó. Hosszas indítózás után szűrő ház feltelik. Résolajcsövön indítás közben nem jön olaj. Eleinte simán tekerte a motort az indító, most minthogyha indulni akarna kapkod a motor, de nem indul. Mit nézzek még meg? Van ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.