Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv. Van egy 2003-as évjáratú 1.4-es opel astra g -m. Z14xe a motorkódja. Mostanában első indításnál illetve mikor le hűl a motor, akkor az indításnál a felbőg a motor, és 1500-as fordulaton áll meg. Kb. 7-8 perc után esik vissza a fordulat normál értékre. Egr szelep, folytószelep ház tisztítva, és ugyanaz a probléma áll fennt. Hibát nem ír ki a diagnosztika sem. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, outsider írta:

A motort valószínűleg ennél korábban gyártották... :)

A te autód keddi. Az jó, mert már kiheverték a hétfőt :-)

Az enyém csütörtöki, akkor már mindenki sz*rt bele, a pénteket várták... :-)

Pedig egy barátom mindig azt mondja,hogy kedden a legfáradtabbak az emberek:)

Link to comment
Megosztás:

22 órája, outsider írta:

A motort valószínűleg ennél korábban gyártották... :)

A te autód keddi. Az jó, mert már kiheverték a hétfőt :-)

Az enyém csütörtöki, akkor már mindenki sz*rt bele, a pénteket várták... :-)

 

1 órával ezelőtt, Geopake írta:

Pedig egy barátom mindig azt mondja,hogy kedden a legfáradtabbak az emberek:)

Szerdai az autóm, Bochum-i gyártás Bochum-i motorral, magyarországi rendelésre....  :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor termosztát diagnosztika!

Hogy is kell?

A nagy vastag csövet kell tapizni, ami a termosztátból megy a hűtőbe? Nekem az már 80-nál meleg...

A termosztát az folyamatosan nyit, vagy 92 foknál hirtelen?

Lassan melegszik az autó...

Megpróbálom visszacseréltetni, beszámíttatni egy Wahler-be. Csak tudjam hogy valóban az a rossz.

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, outsider írta:

Na, akkor termosztát diagnosztika!

Hogy is kell?

A nagy vastag csövet kell tapizni, ami a termosztátból megy a hűtőbe? Nekem az már 80-nál meleg...

A termosztát az folyamatosan nyit, vagy 92 foknál hirtelen?

Lassan melegszik az autó...

Megpróbálom visszacseréltetni, beszámíttatni egy Wahler-be. Csak tudjam hogy valóban az a rossz.

 

Ha átereszt a termosztát akkor már indítás után langyul a cső meg a hűtő, ha jól működik, akkor 10-15- perc után hirtelen önti el a forróság. Ekkor a vízhőfok mutató kissé visszaesik ahogy keveredik a forró folyadék a hideggel. Ha pölö 92 fokos a termosztát akkor 92-nél kezd nyitni. A vízhőfok kijelző nem precíziós műszer, 1-2 fok eltérés nem látszik rajta. Tudom hogy valaki leolvassa róla hogy 92 meg 104.5 ....

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Engem is elért a belső keringtetés motor hibája, azaz hallom, hogy próbál küzdeni a motor a kapcsoláson, de be van ragadva vélhetően, így nem történik semmi. Kérdés, milyen szerelőhöz érdemes elvinni? Hol lehet kiiktatni ezt a motort? Mert most ne erőlködjön feleselgessen azzal csak nagyobb probléma lehet.

Köszönet a segítségért.

Link to comment
Megosztás:

10 perce, amargo írta:

Sziasztok!

Engem is elért a belső keringtetés motor hibája, azaz hallom, hogy próbál küzdeni a motor a kapcsoláson, de be van ragadva vélhetően, így nem történik semmi. Kérdés, milyen szerelőhöz érdemes elvinni? Hol lehet kiiktatni ezt a motort? Mert most ne erőlködjön feleselgessen azzal csak nagyobb probléma lehet.

Köszönet a segítségért.

Szia

ezt a problémát gyújtás ráadásakor is lehet tapasztalni?

Link to comment
Megosztás:

14 órája, marton.csaba2 írta:

T j_szilard!

VKMC 05156-1
Engine number from: 02 HL5118, 20 041691
Engine number to: 02 MV7224, 20 U75998

VKMC 05152-1
Engine number to: 02 HL5117, 20 041690

VKMC 05156-2
Engine number from: 02 MV7225, 20 U75999

 

VKPC 85211
Engine number from: 02 MV7225, 20 U75999

VKPC 85212
Engine number to: 02 MV7224, 20 U75998

 

Nagyon szépen köszönöm az infót,ezt én is láttam!

Viszont akkor motorszámom alapján melyik kell bele szerinted? Mivel pont ezt nem tudom értelmezni ebből: Z14XE20BB1966

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Ha átereszt a termosztát akkor már indítás után langyul a cső meg a hűtő, ha jól működik, akkor 10-15- perc után hirtelen önti el a forróság. Ekkor a vízhőfok mutató kissé visszaesik ahogy keveredik a forró folyadék a hideggel. Ha pölö 92 fokos a termosztát akkor 92-nél kezd nyitni. A vízhőfok kijelző nem precíziós műszer, 1-2 fok eltérés nem látszik rajta. Tudom hogy valaki leolvassa róla hogy 92 meg 104.5 ....

Ha jól gondolom, akkor ha nem jó (nem jól nyit) a termosztát, akkor a 90fok környékét sokkal nehezebben éri el. Tehát egy 4-5km-es út alatt nem érné el mutató szerint a 90 fokot... Vagy nem jól gondolom? 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy 2002-es G kombi Astrám (1.7 DTI). Van benne tempomat. Eddig semmi baja nem volt, viszont irányjelző kart kellett cserélni, mert típus hibaként kijött ez a gond (ezen van a tempomat kapcsolója is). Azóta viszont a tempomat nem működik, addig hibátlan volt. A kart kicseréltük egy másikra (szintén újra), de az sem vezetett eredményre, így valószínűleg nem a kar a hibás.

Van esetleg valakinek tippje mi lehet a gond?

Köszi előre is.

Módosítva : tirred89
Link to comment
Megosztás:

11 órája, amargo írta:

Sziasztok!

Engem is elért a belső keringtetés motor hibája, azaz hallom, hogy próbál küzdeni a motor a kapcsoláson, de be van ragadva vélhetően, így nem történik semmi. Kérdés, milyen szerelőhöz érdemes elvinni? Hol lehet kiiktatni ezt a motort? Mert most ne erőlködjön feleselgessen azzal csak nagyobb probléma lehet.

Köszönet a segítségért.

Le kell húzni a csatlakozóját.

Én ezt tettem megelőzés gyanánt...

12 órája, zotya975 írta:

Ha átereszt a termosztát akkor már indítás után langyul a cső meg a hűtő, ha jól működik, akkor 10-15- perc után hirtelen önti el a forróság. Ekkor a vízhőfok mutató kissé visszaesik ahogy keveredik a forró folyadék a hideggel. Ha pölö 92 fokos a termosztát akkor 92-nél kezd nyitni. A vízhőfok kijelző nem precíziós műszer, 1-2 fok eltérés nem látszik rajta. Tudom hogy valaki leolvassa róla hogy 92 meg 104.5 ....

Látszik a mutatón, hogy csökken a hőmérséklet. A gond az, hogy ezt 80 fok körül teszi. Azért leolvasható a mutatóról sokminden, nyilván kb 3-5 fok pontossággal, mivel 10 fokonként vannak az osztások. Egyébként OPCOM-al néztem, kb 3 fokot esik vissza a hőmérséklet ha jól emlékszem.

A ventilátor is nagyjából ugyanolyan mutatóállásnál szoktott ki-be kapcsolni. Tehát van információtartalma a mutató állásának :)

90-nél kikapcsol, 93-4 körül bekapcsol. OPCOM szerint egyébként 100-nál kapcsol be a venti. Tehát ennyit csal a óra kb.

Igazából még nem tudtam rendesen megnézni (tapizni folyamatosan), de most hideg motorról indítva 80 fok körüli mutatóállásnál jön a visszaesés (mutató szerint kb 76-ra), és ekkor már full meleg a vastag cső (a hűtő felé kicsit még langyosabb). Ezek szerint 90 körül kéne egyáltalán melegednie....

Igazából hűtő csere után figyeltem fel erre. A hűtőfolyadéknak fura ecetszaga van. Ennek lehet hozzá köze? Nyaraláson cserélték, nem tudom mit raktak bele... Rossz folyadék okozhatja a termosztát rossz működését? Bár régen egy szerelő azt mondta, azért tesznek ecetet a folyadékba, hogy közömbösítse az előzőt. Ezt így elég baromságnak tartom :)

Lehet beméretem egy kútnál, hogy megvan-e a fagyállósága...

11 órája, Janó32 írta:

Ha jól gondolom, akkor ha nem jó (nem jól nyit) a termosztát, akkor a 90fok környékét sokkal nehezebben éri el. Tehát egy 4-5km-es út alatt nem érné el mutató szerint a 90 fokot... Vagy nem jól gondolom? 

Nehezebben éri el a 90 fokot, de eléri, mivel meleg van. A venti is kapcsol amikor kell neki. Hidegben lenne ez inkább gond, hidegebb lenne a motor. Illetve országúton most is mintha hidegebb lenne...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, Janó32 írta:

Ha jól gondolom, akkor ha nem jó (nem jól nyit) a termosztát, akkor a 90fok környékét sokkal nehezebben éri el. Tehát egy 4-5km-es út alatt nem érné el mutató szerint a 90 fokot... Vagy nem jól gondolom? 

Igen, lassabban éri el az üzemi hőfokot,( van hogy télen el sem éri) hiszen nem csak a kis vízkört melegíti a motor indulás után hanem a nagyot is kapásból. Aztán hogy mennyi idő alatt éri el, az ugye függ az úttól, a terheléstől, a külső hőmérséklettől..stb. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, outsider írta:

Igazából hűtő csere után figyeltem fel erre. A hűtőfolyadéknak fura ecetszaga van. Ennek lehet hozzá köze? Nyaraláson cserélték, nem tudom mit raktak bele... Rossz folyadék okozhatja a termosztát rossz működését? Bár régen egy szerelő azt mondta, azért tesznek ecetet a folyadékba, hogy közömbösítse az előzőt. Ezt így elég baromságnak tartom :)

Lehet beméretem egy kútnál, hogy megvan-e a fagyállósága...

Nehezebben éri el a 90 fokot, de eléri, mivel meleg van. A venti is kapcsol amikor kell neki. Hidegben lenne ez inkább gond, hidegebb lenne a motor. Illetve országúton most is mintha hidegebb lenne...

Utánanéztem ennek az ecetnek.

Láttam azzal szokták tisztítani a rendszert. Nekem gyanús volt, mert a "régi" (2 hónapos) Mannol fagyállónak (ami a nyaralásnál elfolyt a rossz hűtő miatt) nem volt semmilyen fura ecetszaga.

Fogalmam sincs hogy mit raktak bele, nyaraláskor lett cserélve a hűtő, ismeretlen helyen, ismeretlenek áltat :(

http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/12/27/van_akvariumod/

Aztán megtaláltam ezt. Reggel leszívtam egy kis fagyállót a redszerből és behoztam a céghez, megmértük a PH-ját és 5,86 lett, tehát savas, és a cikkben említett értékekhez mérten rohadtul nem jó.

Július 28. (és 1000 km) óta van benne az a ki tudja milyen lött. Okozhattam (persze nem én) ezzel valamilyen maradandó kárt?

2. kérdés, hogyan eresszem le, hogyan mossam ki?

Ha jól tudom alul a hűtőnél kellene megbontani egy csövet a leeresztéshez.

Öblítsem ki deszt. vízzel? Feltölteni, járatni, majd leereszteni?

Légteleníteni kell? Levett kupaknál járatni egy kicsit esetleg?

 

szerk: Egyébként ma reggel bevágtam a satuféket 80 foknál buszmegállóba be, és akkor nyitott a termosztát, érződött hogy jön a motor felől a meleg...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van egy y17dt motoros g astrám. A mai napon volt egy olyan jelenség hogy a motorbol jött egy olyan zaj mintha csapágy zúgna fordulatemelkedésre-csökkentésre lassul és gyorsul periódikusan és kijött az olaj nyomás lámpa. Leállítottam a motort hazahuztam és nem tudom mitévő legyek. Van valakinek valami ötlete hogy merre felé kéne elindulni a hiba keresésében? (esetleg valakinek van robbantott ábrája erről a motorról?)

köszi üdv Tamás

 

ui: a dízel motorokkal kapcsolatos témában is felraktam a kérdést ide azért illesztem be hátha itt hamarabb választ kapok

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 19. at 15:17, outsider írta:

Utánanéztem ennek az ecetnek.

Láttam azzal szokták tisztítani a rendszert. Nekem gyanús volt, mert a "régi" (2 hónapos) Mannol fagyállónak (ami a nyaralásnál elfolyt a rossz hűtő miatt) nem volt semmilyen fura ecetszaga.

Fogalmam sincs hogy mit raktak bele, nyaraláskor lett cserélve a hűtő, ismeretlen helyen, ismeretlenek áltat :(

http://totalcar.hu/magazin/technika/2015/12/27/van_akvariumod/

Aztán megtaláltam ezt. Reggel leszívtam egy kis fagyállót a redszerből és behoztam a céghez, megmértük a PH-ját és 5,86 lett, tehát savas, és a cikkben említett értékekhez mérten rohadtul nem jó.

Július 28. (és 1000 km) óta van benne az a ki tudja milyen lött. Okozhattam (persze nem én) ezzel valamilyen maradandó kárt?

2. kérdés, hogyan eresszem le, hogyan mossam ki?

Ha jól tudom alul a hűtőnél kellene megbontani egy csövet a leeresztéshez.

Öblítsem ki deszt. vízzel? Feltölteni, járatni, majd leereszteni?

Légteleníteni kell? Levett kupaknál járatni egy kicsit esetleg?

 

szerk: Egyébként ma reggel bevágtam a satuféket 80 foknál buszmegállóba be, és akkor nyitott a termosztát, érződött hogy jön a motor felől a meleg...

G astránál a hütő alján, ha szembe állsz bal kéz felől alul van egy leeresztő csapocska, ott szépen letudod engedni a vizet. Aztán valami hűtőmosóval átmosod az egész rendszert. Végül feltöltöd a megfelelő folyadékkal. Nem kell légteleníteni, de a fűtést is tedd majd rá, mert ugye oda is kell víz.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Handbrake írta:

G astránál a hütő alján, ha szembe állsz bal kéz felől alul van egy leeresztő csapocska, ott szépen letudod engedni a vizet. Aztán valami hűtőmosóval átmosod az egész rendszert. Végül feltöltöd a megfelelő folyadékkal. Nem kell légteleníteni, de a fűtést is tedd majd rá, mert ugye oda is kell víz.

Melyiknek? Mert az enyémen nincs!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Handbrake írta:

G astránál a hütő alján, ha szembe állsz bal kéz felől alul van egy leeresztő csapocska, ott szépen letudod engedni a vizet. Aztán valami hűtőmosóval átmosod az egész rendszert. Végül feltöltöd a megfelelő folyadékkal. Nem kell légteleníteni, de a fűtést is tedd majd rá, mert ugye oda is kell víz.

Az "átmosod a rendszert" részt részleteznéd? :)

Feltöltöm, járatom, leeresztem? Mennyi ideig? Kell hogy felmelegedjen? Desztvízzel gondoltam, volt takarítva mostanában, csak ennek a valaminek a maradékát csapatnám ki belőle...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Műszerfalon a napi km, és az össz km számlálóm nem jelez semmit, mi lehet a probléma? Szimplán a háttérvilágítását kell cseréni, vagy valami komolyabb?

Másik kérdésem, hogy a középső kijelző mutatja megtehető utat, és a kézikönyvet böngészve úgy tűnik, hogy tudna egyéb okosságot is (ablaktörlő kapcsoló alap kivitel, csak az ablaktörlő kapcsolható vele), jól gondolom?

G-vel kapcsolatban még nincs sok tapasztalatom, nemrég vettem a kocsit.

köszi

Link to comment
Megosztás:

1 óra, rpetya írta:

Sziasztok,

 

Műszerfalon a napi km, és az össz km számlálóm nem jelez semmit, mi lehet a probléma? Szimplán a háttérvilágítását kell cseréni, vagy valami komolyabb?

Másik kérdésem, hogy a középső kijelző mutatja megtehető utat, és a kézikönyvet böngészve úgy tűnik, hogy tudna egyéb okosságot is (ablaktörlő kapcsoló alap kivitel, csak az ablaktörlő kapcsolható vele), jól gondolom?

G-vel kapcsolatban még nincs sok tapasztalatom, nemrég vettem a kocsit.

köszi

Nézd meg közelebbről, ha látszik, csak nagyon halványan, akkor csak a háttérvilágítás lesz a gond. Ha nem látszik egyáltalán, akkor valami nagyobb gond lehet, de arra nincs ötletem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.