Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

7 minutes ago, tgabika76 said:

Nem.

Az Z16XE, az "L" betűt nem kell figyelembe venni. Z16XEL motorkód valóban nem létezik.

Köszönöm :) Interneten azt írják, hogy a Z16XE 2000-től van, az autó meg forgalmi meg törzskönyv szerint '99-es... akkor valószínűleg egy elég korai modell :D 

Link to comment
Megosztás:

astra 1

Köszönönöm! Azt tudtam, hogy az EPC-ben a kijelölt cikkszámon van a szonda. Még a Bosch cikkszám is megvan: 0 258 006 924. Igazából az érdekelt volna, hogy az eltérő méretek igazából milyen különbséget hordozhatnak, mert mint írtam a Cromaxnál és a KovácsAutónál is többféle cikkszámon is vannak a kocsihoz való szondák. Nekem az a gyanúm, hogy a hosszabbak univerzális szondák és nincs a kábel végén csatlakozó. Azért is olcsóbb 5-6 ezer forinttal.

Módosítva : Bombero
Link to comment
Megosztás:

9 órája, Marton_G írta:

Köszönöm :) Interneten azt írják, hogy a Z16XE 2000-től van, az autó meg forgalmi meg törzskönyv szerint '99-es... akkor valószínűleg egy elég korai modell :D 

Az én törzskönyvem szerint pedig  Cabriom van, ennek ellenére akárhogy nyomkodom nem megy le a tető  :-) X16XEL nem lehet mert Z-vel kezdődik, Z16XEL nem lehet mert nincs, Z16XE pedig még nem volt. Meg kéne nézni mi van beütve abba a blokkba   :icon13: De már egy kép is segít a motortérről

Módosítva : Déneske
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A páciens a következő: astra H 2005 1.6 benzines 77kw 105LE 

A probléma pedig: 

130-as tempó - 3500/4000-res fordulat átlagosan - autópályán. Kb 2-300 km után felvillan a motorellenőrzés lámpa, az autó gyengébb lesz, az egyik henger valószínűleg nem üzemel, halhatóan mélyebb lesz a hangja és döcögősebben jár a motor. Ha leállítom az autót és újra indítom minden probléma megszűnik és húz ugyanúgy mint eddig.

Szervizben nem nagyon tudtak eddig mit mondani rá. A hibát nem tudták újra előidézni. A hibakód gyújtáskimaradást jelez, de miután kiveszik a rendszerből nem jön elő, csak "hosszabb" utak után. Gyertya csere megvolt, software frissítés a keverék miatt megvolt. Városi körülmények között egyáltalán nem jött még elő ez a probléma, viszont az első eset óta megnőtt az autó fogyasztása, átlagos 7,5l-ről olyan 10l-re.

Első autóm, teljesen dilettáns vagyok a témában. Ha bárkinek van valami tanácsa (pl ezzel az autóval ne menjek 130-al 4000-es fordulaton :) ), vagy, hogy melyik szervizbe érdemes elmenni azt szívesen fogadom.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 13. at 12:15, Marton_G írta:

Köszönöm :) Interneten azt írják, hogy a Z16XE 2000-től van, az autó meg forgalmi meg törzskönyv szerint '99-es... akkor valószínűleg egy elég korai modell :D 

Így van, amennyire én tudom 2000 júliusától szerelték az említett motort Astra G-be, de a 2000-es modellév már '99 szeptemberében elkezdődött, szóval akár bele is férhet... A forgalmi és a törzskönyv műszaki adatokra vonatkozó részét azért ne tekintsd szentírásnak, azokat is csak emberek töltik ki (ráadásul olyanok akik valószínűleg nem is értenek az autóhoz), láttam én már cifraságokat. Alvázszám alapján az EPC pontosan megmondja mikor gyártották az autódat...

Link to comment
Megosztás:

10 órája, ptakacs írta:

Üdv!

A páciens a következő: astra H 2005 1.6 benzines 77kw 105LE 

A probléma pedig: 

130-as tempó - 3500/4000-res fordulat átlagosan - autópályán. Kb 2-300 km után felvillan a motorellenőrzés lámpa, az autó gyengébb lesz, az egyik henger valószínűleg nem üzemel, halhatóan mélyebb lesz a hangja és döcögősebben jár a motor. Ha leállítom az autót és újra indítom minden probléma megszűnik és húz ugyanúgy mint eddig.

Szervizben nem nagyon tudtak eddig mit mondani rá. A hibát nem tudták újra előidézni. A hibakód gyújtáskimaradást jelez, de miután kiveszik a rendszerből nem jön elő, csak "hosszabb" utak után. Gyertya csere megvolt, software frissítés a keverék miatt megvolt. Városi körülmények között egyáltalán nem jött még elő ez a probléma, viszont az első eset óta megnőtt az autó fogyasztása, átlagos 7,5l-ről olyan 10l-re.

Első autóm, teljesen dilettáns vagyok a témában. Ha bárkinek van valami tanácsa (pl ezzel az autóval ne menjek 130-al 4000-es fordulaton :) ), vagy, hogy melyik szervizbe érdemes elmenni azt szívesen fogadom.

 

Nem merem és nem is akarom 100 %-ra kijelenteni, hogy ez (lehet) trafóhíd hiba.

Én így jártam: (Astra G, Z14XEP) kb. egy hónapja azt vettem észre, hogy időnként mintha kihagyna az egyik henger. Ilyenkor olyan traktoros pöfögése volt. Leállítva, majd újra indítva a motort, a háromhengerezés megszűnt. Ez odáig fajult, hogy a reggeli hidegindítást követő második indításkor, amely már meleg motornál történt azonnal háromhengerezett a kocsi. Ma reggel is rendben indult, a feleségem elvittem munkába, aztán elmentem anyámhoz. Amikor tőle elindultam - éppen a szükséges cuccokat akartam megvenni itt az olajcseréhez - az egyik henger nem járt és füstölt az autó mint egy kémény. A motor ikon is villogott, majd csak égett. Nem volt mit tennem óvatosan elkocogtam a bolthoz majd irány haza, ami onnan még 30 km-re volt. Olyan mértékben füstölt az autó mint egy Trabant. Végül azt csináltam, hogy az utamba eső szervizekbe betértem és kértem, hogy nézzenek már rá a kocsira. Az első két szervízben nem tudták fogadni a kocsit mert tele voltak. A harmadikban viszont igen. Itt gépre tették az autót: 4. hengerben égéskimaradás. Éppen volt bent egy másik Astra is, annak kikapták a trafóját, be az enyémbe, próbaút, autó tökéletesen működik, új Bosch trafó megrendel (Bosch 0 221 503 472) majd beszerel, én örülök, a zsebem meg könnyebb majd 40 ezer forinttal. Mindez 177.600 km-nél.

A három hengerrel megtett kb. 15 km alatt a majdnem negyed szinten álló benzinmutató annyira leesett, hogy égni kezdett az üzemanyag szintjelző lámpa is!!

Sajnos most már azok az idők jönnek, hogy az új autó ára és használt ár közötti összeget el kell kezdeni kifizetni. Nemrégen kellett légtömegmérőt cserélnem, a lambdaszondám is cserélem a héten mert a régebbi és mai műszeres mérések szerint is elhasználódott, plusz ma még a trafóhíd csere....

Ami a lényeg, hogy a trafóhíd csere előtt - amikor ment mind a négy henger - sokkal remegősebben járt a motor mint most. A cserét követően a fordulatszám mérőt most mintha odaszögelték volna a számlaphoz, míg korábban alig észrevehetően, de azért mozgott le fel.

Módosítva : Bombero
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bombero írta:

Nem merem és nem is akarom 100 %-ra kijelenteni, hogy ez (lehet) trafóhíd hiba.

Én így jártam: (Astra G, Z14XEP) kb. egy hónapja azt vettem észre, hogy időnként mintha kihagyna az egyik henger. Ilyenkor olyan traktoros pöfögése volt. Leállítva, majd újra indítva a motort, a háromhengerezés megszűnt. Ez odáig fajult, hogy a reggeli hidegindítást követő második indításkor, amely már meleg motornál történt azonnal háromhengerezett a kocsi. Ma reggel is rendben indult, a feleségem elvittem munkába, aztán elmentem anyámhoz. Amikor tőle elindultam - éppen a szükséges cuccokat akartam megvenni itt az olajcseréhez - az egyik henger nem járt és füstölt az autó mint egy kémény. A motor ikon is villogott, majd csak égett. Nem volt mit tennem óvatosan elkocogtam a bolthoz majd irány haza, ami onnan még 30 km-re volt. Olyan mértékben füstölt az autó mint egy Trabant. Végül azt csináltam, hogy az utamba eső szervizekbe betértem és kértem, hogy nézzenek már rá a kocsira. Az első két szervízben nem tudták fogadni a kocsit mert tele voltak. A harmadikban viszont igen. Itt gépre tették az autót: 4. hengerben égéskimaradás. Éppen volt bent egy másik Astra is, annak kikapták a trafóját, be az enyémbe, próbaút, autó tökéletesen működik, új Bosch trafó megrendel (Bosch 0 221 503 472) majd beszerel, én örülök, a zsebem meg könnyebb majd 40 ezer forinttal. Mindez 177.600 km-nél.

A három hengerrel megtett kb. 15 km alatt a majdnem negyed szinten álló benzinmutató annyira leesett, hogy égni kezdett az üzemanyag szintjelző lámpa is!!

Sajnos most már azok az idők jönnek, hogy az új autó ára és használt ár közötti összeget el kell kezdeni kifizetni. Nemrégen kellett légtömegmérőt cserélnem, a lambdaszondám is cserélem a héten mert a régebbi és mai műszeres mérések szerint is elhasználódott, plusz ma még a trafóhíd csere....

Ami a lényeg, hogy a trafóhíd csere előtt - amikor ment mind a négy henger - sokkal remegősebben járt a motor mint most. A cserét követően a fordulatszám mérőt most mintha odaszögelték volna a számlaphoz, míg korábban alig észrevehetően, de azért mozgott le fel.

Az enyémen 1720 km-nél cserélték a trafóhidat garanciába a szervizkönyve szerint :)Hiba oka:visszahívás gyújtásmodul.Azóta semmi baj vele.Már ha nem cserélték ki megint 112 ezerig. Akkor vettem meg.

Link to comment
Megosztás:

IMG_20161114_174741__Small__www.kepfeltoIMG_20161114_174909__Small__www.kepfelto

Sziasztok!

A belső keringető ház kiszerelésében kellene nekem némi segítség. Van két vezeték, ami idióta módon át van vezetve a zsalu házán, és az érdekelne, hogy a vezeték elvágása nélkül erről, hogyan tudom lefűzni? A benti vége egy relé foglalatára megy, amiből nem tudom kibontani a sarukat, és leszedni, mert az egyik saruban két vezeték van összefogva és tovább megy a műszerfal alá. A másik irányba átmegy a tűzfalon, a szellőző nílásán, és elmegy teljesen bal oldalra.

Minek a vezetéke lehet ez, és hol kezdjek neki a kibontásának?

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bombero írta:

Nem merem és nem is akarom 100 %-ra kijelenteni, hogy ez (lehet) trafóhíd hiba.

Én így jártam: (Astra G, Z14XEP) kb. egy hónapja azt vettem észre, hogy időnként mintha kihagyna az egyik henger. Ilyenkor olyan traktoros pöfögése volt. Leállítva, majd újra indítva a motort, a háromhengerezés megszűnt. Ez odáig fajult, hogy a reggeli hidegindítást követő második indításkor, amely már meleg motornál történt azonnal háromhengerezett a kocsi. Ma reggel is rendben indult, a feleségem elvittem munkába, aztán elmentem anyámhoz. Amikor tőle elindultam - éppen a szükséges cuccokat akartam megvenni itt az olajcseréhez - az egyik henger nem járt és füstölt az autó mint egy kémény. A motor ikon is villogott, majd csak égett. Nem volt mit tennem óvatosan elkocogtam a bolthoz majd irány haza, ami onnan még 30 km-re volt. Olyan mértékben füstölt az autó mint egy Trabant. Végül azt csináltam, hogy az utamba eső szervizekbe betértem és kértem, hogy nézzenek már rá a kocsira. Az első két szervízben nem tudták fogadni a kocsit mert tele voltak. A harmadikban viszont igen. Itt gépre tették az autót: 4. hengerben égéskimaradás. Éppen volt bent egy másik Astra is, annak kikapták a trafóját, be az enyémbe, próbaút, autó tökéletesen működik, új Bosch trafó megrendel (Bosch 0 221 503 472) majd beszerel, én örülök, a zsebem meg könnyebb majd 40 ezer forinttal. Mindez 177.600 km-nél.

A három hengerrel megtett kb. 15 km alatt a majdnem negyed szinten álló benzinmutató annyira leesett, hogy égni kezdett az üzemanyag szintjelző lámpa is!!

Sajnos most már azok az idők jönnek, hogy az új autó ára és használt ár közötti összeget el kell kezdeni kifizetni. Nemrégen kellett légtömegmérőt cserélnem, a lambdaszondám is cserélem a héten mert a régebbi és mai műszeres mérések szerint is elhasználódott, plusz ma még a trafóhíd csere....

Ami a lényeg, hogy a trafóhíd csere előtt - amikor ment mind a négy henger - sokkal remegősebben járt a motor mint most. A cserét követően a fordulatszám mérőt most mintha odaszögelték volna a számlaphoz, míg korábban alig észrevehetően, de azért mozgott le fel.

Érdekes dolog ez. Miért van az, hogy azonos típusú autók közül az egyiknek elmegy például a lambdaszonda,  trafó 200-250.000km-t, míg a másiknak 180.000-t sem. Használaton, karbantartáson sok múlik, ez rendben van.

Viszont az enyém is 1.4 xep, 182.000km van benne, de sem légtömegmérő, sem gyújtótrafó, sem lambdaszonda nem produkált még hibát. Hidegindításkor, ameddig emelt fordulaton jár, kicsit behullámzik olykor az alapjárat, de semmi több.

Van, akinek negyed millió km-nél is gyáriak még ezen alkatrészek. Oké, használati mód, meg karbantartás. De akkor is...

Egy villanyásznak kb. mennyit kellhet fizetni a lambda kiméréséért? Mivel az utóbbi napokban többször olvastam szonda hibáról, meg cseréről, most már kíváncsivá lettem az enyém állapotára is.

Viszont: Az Eneos olajjal még mindig elégedett vagyok - kevésbé habosodik,  mint az előzőekben használt Castrol, nincs hidrotőke csattogás. :)

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Bombero írta:

Nem merem és nem is akarom 100 %-ra kijelenteni, hogy ez (lehet) trafóhíd hiba.

Én így jártam: (Astra G, Z14XEP) kb. egy hónapja azt vettem észre, hogy időnként mintha kihagyna az egyik henger. Ilyenkor olyan traktoros pöfögése volt. Leállítva, majd újra indítva a motort, a háromhengerezés megszűnt. Ez odáig fajult, hogy a reggeli hidegindítást követő második indításkor, amely már meleg motornál történt azonnal háromhengerezett a kocsi. Ma reggel is rendben indult, a feleségem elvittem munkába, aztán elmentem anyámhoz. Amikor tőle elindultam - éppen a szükséges cuccokat akartam megvenni itt az olajcseréhez - az egyik henger nem járt és füstölt az autó mint egy kémény. A motor ikon is villogott, majd csak égett. Nem volt mit tennem óvatosan elkocogtam a bolthoz majd irány haza, ami onnan még 30 km-re volt. Olyan mértékben füstölt az autó mint egy Trabant. Végül azt csináltam, hogy az utamba eső szervizekbe betértem és kértem, hogy nézzenek már rá a kocsira. Az első két szervízben nem tudták fogadni a kocsit mert tele voltak. A harmadikban viszont igen. Itt gépre tették az autót: 4. hengerben égéskimaradás. Éppen volt bent egy másik Astra is, annak kikapták a trafóját, be az enyémbe, próbaút, autó tökéletesen működik, új Bosch trafó megrendel (Bosch 0 221 503 472) majd beszerel, én örülök, a zsebem meg könnyebb majd 40 ezer forinttal. Mindez 177.600 km-nél.

A három hengerrel megtett kb. 15 km alatt a majdnem negyed szinten álló benzinmutató annyira leesett, hogy égni kezdett az üzemanyag szintjelző lámpa is!!

Sajnos most már azok az idők jönnek, hogy az új autó ára és használt ár közötti összeget el kell kezdeni kifizetni. Nemrégen kellett légtömegmérőt cserélnem, a lambdaszondám is cserélem a héten mert a régebbi és mai műszeres mérések szerint is elhasználódott, plusz ma még a trafóhíd csere....

Ami a lényeg, hogy a trafóhíd csere előtt - amikor ment mind a négy henger - sokkal remegősebben járt a motor mint most. A cserét követően a fordulatszám mérőt most mintha odaszögelték volna a számlaphoz, míg korábban alig észrevehetően, de azért mozgott le fel.

 

Volt ennek más előjele is? Pl. kis rángatások, fordulatszám "hullámzás" fel-le? 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Cs. Zoltán írta:

Érdekes dolog ez. Miért van az, hogy azonos típusú autók közül az egyiknek elmegy például a lambdaszonda,  trafó 200-250.000km-t, míg a másiknak 180.000-t sem. Használaton, karbantartáson sok múlik, ez rendben van.

Viszont az enyém is 1.4 xep, 182.000km van benne, de sem légtömegmérő, sem gyújtótrafó, sem lambdaszonda nem produkált még hibát. Hidegindításkor, ameddig emelt fordulaton jár, kicsit behullámzik olykor az alapjárat, de semmi több.

Van, akinek negyed millió km-nél is gyáriak még ezen alkatrészek. Oké, használati mód, meg karbantartás. De akkor is...

Egy villanyásznak kb. mennyit kellhet fizetni a lambda kiméréséért? Mivel az utóbbi napokban többször olvastam szonda hibáról, meg cseréről, most már kíváncsivá lettem az enyém állapotára is.

Viszont: Az Eneos olajjal még mindig elégedett vagyok - kevésbé habosodik,  mint az előzőekben használt Castrol, nincs hidrotőke csattogás. :)

Ez ennél sokkal komplexebb véleményem szerint... Persze, nagyrészt valóban attól függ, hogy ki-hogyan-mire használja (kíméli) az autóját, függ hogy mikor-milyen minőségben szervizelteti (mennyire figyel oda a kocsira/jelekre). De ne felejtsük el, mint ahogy nincs két egyforma autó, úgy nincs két egyforma alkatrész sem. Hiába a szigorú szabványok/minőségbiztosítási rendszerek, a tűrések azért vannak hogy a szórásokat lefedjék. Minden beépülő elem meghatározza az adott alkatrész/egység minden tulajdonságát, mindösszesen az a lényeg hogy tűrésen belül legyen és a végteszteken átmenjen. Tehát egyazon napon, azonos műszakban, azonos gyártósoron, azonos tételből is különböző tulajdonságú alkatrészek készülnek/készülhetnek (arra már nem is térek ki, hogy egy párhuzamos gyártás más beszállítók tételeiből más tulajdonságú alkatrészt ad, de az autógyárban ua párhuzamosan épül be, tehát közel sem ua alkatrészekkel jön ki a két egymást követő autó sem). Mind tudja az előírást, teszteken átmennek, de hogy melyik áll a legközelebb az optimális alkatrészhez (pl élettartam), az már majd csak idővel derül ki. 

Más: Az Eneos Hyper Premium 5w30 rendelkezik dexos2 liszensszel? :-) 

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

10 órája, peacetrang írta:

 

Volt ennek más előjele is? Pl. kis rángatások, fordulatszám "hullámzás" fel-le? 

Ha utólag összerakom a történéseket akkor volt! Kezdődött azzal, hogy indítás után gyakorta előfordult az, hogy az alapjárat leesett 500-ra, majd onnan jött egy korrekció vissza kb. 1000-re, majd ez a talla-billézés néhányszor, amíg be nem állt az alapjárat 750-780-ra.  Ilyenkor nagyon remegett az autó és ezzel együtt erős benzinszag érződött. Mivel kettős üzemű az autó, először arra gondoltam, hogy a gázbeállítás nagyon dús és a benzines ECU eltanulta a gázos értékeket. A gázosnál amennyit csak lehetett állítottak rajta. Javult a helyzet, de nem volt az igazi. Melegen rendben indult, hidegen nem teljese. Aztán kezdődött a háromhengerezés. Először ritkán, aztán már szinte napi rendszerességgel. Aminek a végkifejlete az előző posztban leírtak lett.

Várakozással tekintettem a mai reggelre, hogy ugyan miként is fog indulni az autó. Nos, most ugyanúgy indul mint amikor megvettük. Pöccre. Benzinen sima az alapjárat, gázon egy kicsit "érdesebben" jár. De ezt betudom annak, hogy a reduktort nagyon fel kellene már újíttatni mert lassan benne lesz a 80 ezredik kilométer is, no meg egyébként is sokkal érzékenyebb rendszer. Benzinen járva - igaz Shell százas benzinnel - de nagyon harap az autó. Előtte is tankoltam ilyet, de nem éreztem ezt a dinamizmust ami most van. Az a csöppnyi rántás is megszűnt ami eddig 2. fokozatban kétezres fordulatszám környékén volt.

Mindenesetre annyi tapasztalatot szereztem most, hogy egy esetleges - nehezen indulós, benzinszagos, picit rángató tünetnél nem csak a benzinszivattyúnál kell körbenézni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Cs. Zoltán írta:

Érdekes dolog ez. Miért van az, hogy azonos típusú autók közül az egyiknek elmegy például a lambdaszonda,  trafó 200-250.000km-t, míg a másiknak 180.000-t sem. Használaton, karbantartáson sok múlik, ez rendben van.

Viszont az enyém is 1.4 xep, 182.000km van benne, de sem légtömegmérő, sem gyújtótrafó, sem lambdaszonda nem produkált még hibát. Hidegindításkor, ameddig emelt fordulaton jár, kicsit behullámzik olykor az alapjárat, de semmi több.

Van, akinek negyed millió km-nél is gyáriak még ezen alkatrészek. Oké, használati mód, meg karbantartás. De akkor is...

Egy villanyásznak kb. mennyit kellhet fizetni a lambda kiméréséért? Mivel az utóbbi napokban többször olvastam szonda hibáról, meg cseréről, most már kíváncsivá lettem az enyém állapotára is.

Viszont: Az Eneos olajjal még mindig elégedett vagyok - kevésbé habosodik,  mint az előzőekben használt Castrol, nincs hidrotőke csattogás. :)

A lambdaszondának is van csere intervalluma: Z14XEP-be valónál 160 ezer km. Viszont amikor nézelődtem a neten, akkor találtam olyat is, amelyet ugyanehhez a motorkódhoz ajánlott fel az egyik cég rendszere, de ott már a javasolt csere 250 ezer km-nél volt.

Diagnosztikai eszközre kell dugni a kocsit és ott látszódni fognak az értékek amely alapján eldönthető, hogy cserélni kell-e a szondát vagy sem. Itt eszközhasználati díjat számolnak fel, ami általában 4-5-6 ezer forint + ÁFA.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 

Nemrég vetem egy kúpét  x18xe1. Hazának gyorsitásnál rángatot. Kapot uj gyertyákat, kipucoltam a pilangoszelepházat, meg megnéztem a légtömégméröt az patyolat tiszta. Ugy tünik a rángatás elmult meg mintha az erö is viszatért volna belé.De most magas az alapjárat magas  1300 körül és ingadozik ha leveszem a szivocsövet meg lekötöm az alapjárati motort akkor is ugyan olyan.

A hibakodokat ki vilogtatam 0100 0110 0650 0120 megegy amit nem tudtam megfejteni 1515.

Mi okozhatja a hibát?

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Janó32 írta:

Ez ennél sokkal komplexebb véleményem szerint... Persze, nagyrészt valóban attól függ, hogy ki-hogyan-mire használja (kíméli) az autóját, függ hogy mikor-milyen minőségben szervizelteti (mennyire figyel oda a kocsira/jelekre). De ne felejtsük el, mint ahogy nincs két egyforma autó, úgy nincs két egyforma alkatrész sem. Hiába a szigorú szabványok/minőségbiztosítási rendszerek, a tűrések azért vannak hogy a szórásokat lefedjék. Minden beépülő elem meghatározza az adott alkatrész/egység minden tulajdonságát, mindösszesen az a lényeg hogy tűrésen belül legyen és a végteszteken átmenjen. Tehát egyazon napon, azonos műszakban, azonos gyártósoron, azonos tételből is különböző tulajdonságú alkatrészek készülnek/készülhetnek (arra már nem is térek ki, hogy egy párhuzamos gyártás más beszállítók tételeiből más tulajdonságú alkatrészt ad, de az autógyárban ua párhuzamosan épül be, tehát közel sem ua alkatrészekkel jön ki a két egymást követő autó sem). Mind tudja az előírást, teszteken átmennek, de hogy melyik áll a legközelebb az optimális alkatrészhez (pl élettartam), az már majd csak idővel derül ki. 

Más: Az Eneos Hyper Premium 5w30 rendelkezik dexos2 liszensszel? :-) 

Te biztos jobban rálátsz erre. Ahol tudom, próbálom a neki megfelelő módon kímélni az autót. Mivel ismert előélettel vettem, remélem jó ideig nem lesz még probléma vele.

Olajos témához: köhmm...nos:

T. Janó32!

"...liszensz..."

Nincs. Csupán a gyártó nyilatkozik arról, hogy szerinte eleget tesz a követelménynek.

(Bocsánat, nem tudtam kihagyni...) :)

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bombero írta:

A lambdaszondának is van csere intervalluma: Z14XEP-be valónál 160 ezer km. Viszont amikor nézelődtem a neten, akkor találtam olyat is, amelyet ugyanehhez a motorkódhoz ajánlott fel az egyik cég rendszere, de ott már a javasolt csere 250 ezer km-nél volt.

Diagnosztikai eszközre kell dugni a kocsit és ott látszódni fognak az értékek amely alapján eldönthető, hogy cserélni kell-e a szondát vagy sem. Itt eszközhasználati díjat számolnak fel, ami általában 4-5-6 ezer forint + ÁFA.

Kössz, ezt még bevállalom szerintem. Amit néztél szondát, milyen típusú volt?

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Még nyáron vásároltam egy G Astra Caravant, 1.6 xep motorral. Egy problémam volna az autóval, most ebben a lefagyós hideg időben lett lényeges. Szóval az autóban digitklima vezérlő van ami teszi rendesen a dolgát, viszont ha bekapcsolom a hátsó szélvédő és a tükörfűtést, a jele megjelenik a kijelzőn hallom ahogy behúz mindkét relé, de sajnos egy óra autózás után sem tűnik el a jegesedés de még a pára sem sem a tükörről sem a hátsó szélvédőről. külön külön a helyen megprobálva kattanik mindkettő reléje tehát vezérelve van, kiszedve multiméterrel mérve behuzáskor kapcsol is tehát ok mindkettő relé, hozzájuk tartozó biztositékok az utastérben megmérve nem szakadtak. Motortérben nagy 60 amperes bizti rajz szerint F1 szintén jó, és minden más működik amivel ezen a biztin van a kapcsolási rajz szerint. Ezen kivűl minden működik az autón. Valakinek tipp esetleg járt már hasonlóan. Nem létfontossag mert van jégkaparó és az utastér fűtés elég hatékony, de azért idegesítő a dolog.

Segitségetek előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.