Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget, véleményt kérni.

Opel astra g 1.2 ( z12xe ) autóm van ,és a szervó folyadék valamilyen oknál fogva enyhe csepegését vagy szivárgását észlelem ami apró csepp formájában mutatkozik alulról a blokkon. Szerettem volna a folyadék szintet a szervó tartályban leellenőrizni de se a tartályon se a fedelén lévő belső kis műanyag pálcán nem találok jelölést , és az autó kézikönyvében se írnak erről nagyon semmit. Szemre a tartály olyan háromnegyedig biztos tele van.

Valaki tapasztalt már hasonlót ? esetleg talált erre megoldást ?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, gezoli írta:

Szia! Én F Astrához vettem 2005 vagy 2006-ban. A G-hez talán 2013-2014-ben kérdeztem meg,és akkor írták,hogy nincsen magyar.

Előfordulhat,hogy már nem nyomják magyarul,a készletükből pedig elfogyott?

Lehet jövő héten rájuk írok.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, n1NEXX írta:

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget, véleményt kérni.

Opel astra g 1.2 ( z12xe ) autóm van ,és a szervó folyadék valamilyen oknál fogva enyhe csepegését vagy szivárgását észlelem ami apró csepp formájában mutatkozik alulról a blokkon. Szerettem volna a folyadék szintet a szervó tartályban leellenőrizni de se a tartályon se a fedelén lévő belső kis műanyag pálcán nem találok jelölést , és az autó kézikönyvében se írnak erről nagyon semmit. Szemre a tartály olyan háromnegyedig biztos tele van.

Valaki tapasztalt már hasonlót ? esetleg talált erre megoldást ?

Melyik tartály van rajta?hosszú nyakú vagy a tömzsi?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, n1NEXX írta:

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget, véleményt kérni.

Opel astra g 1.2 ( z12xe ) autóm van ,és a szervó folyadék valamilyen oknál fogva enyhe csepegését vagy szivárgását észlelem ami apró csepp formájában mutatkozik alulról a blokkon. Szerettem volna a folyadék szintet a szervó tartályban leellenőrizni de se a tartályon se a fedelén lévő belső kis műanyag pálcán nem találok jelölést , és az autó kézikönyvében se írnak erről nagyon semmit. Szemre a tartály olyan háromnegyedig biztos tele van.

Valaki tapasztalt már hasonlót ? esetleg talált erre megoldást ?

Elméletileg a fedélen lévő kis műanyag pálca a nivo. Ha a pálca végét éri a szervó olaj akkor minimum szinten van, felette 3-4 mm-el találsz egy vastagodást, az a max jelzés.

Képen talán jobban látni és érteni amit írtam: watermarked_teon_vauxhall_astra_service_

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, gezoli írta:

Nekem is ez van meg pdf.ben.Vagy 5 éve adta a kollégám.Az A vectrához megvettem még régen könyvben a Pólus centerben.Volt ott egy műszaki könyvesbolt.Nem tudom megvan-e még.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, tgabika76 írta:

A csereintervallum 60000km, és a belevaló gyertya a Bosch FLR8LDCU vagy LDCU+ (a gyári is ez), illetve helyettesíthető NGK BKR5EK-val, de nekem ez utóbbi nem vált be, kevésbé egyenletesen jár tőle a motor, és 1-2 decivel többet is fogyaszt.

 

Az LDCU és az LDCU+ között mi az eltérés?

Link to comment
Megosztás:

45 perce, norbee80 írta:

Az LDCU és az LDCU+ között mi az eltérés?

Egy nagyon hasznos oldal:

http://users.atw.hu/mb-w108/tech/gyertyajelek.htm

Bosch specifikáció: legalul első ikon. Ennek értelmében a megfejtés a SUPER plus Technology. Azt, hogy konkréten a jól csengő elnevezés mit jelenthet, valószínűleg csak pár mérnök tudja. Nyilván nem arra gondolok, hogy teljesítményben +10%-ot, fogyasztásban meg -15%-ot jelent a gyertya használata és amúgy is úgy szalad a gép, hogy vááá...

Módosítva : HaPetya
Link to comment
Megosztás:

12 perce, HaPetya írta:

Egy nagyon hasznos oldal:

http://users.atw.hu/mb-w108/tech/gyertyajelek.htm

Bosch specifikáció: legalul első ikon. Ennek értelmében a megfejtés a SUPER plus Technology. Azt, hogy konkréten a jól csengő elnevezés mit jelenthet, valószínűleg csak pár mérnök tudja. Nyilván nem arra gondolok, hogy teljesítményben +10%-ot, fogyasztásban meg -15%-ot jelent a gyertya használata és amúgy is úgy szalad a gép, hogy vááá...

Ezek szerint, mindegy melyiket veszem, meglátom melyiket mennyiért adják.

Köszönöm a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, norbee80 írta:

Az LDCU és az LDCU+ között mi az eltérés?

Elvben a "+" jel az ólmozatlan benzin miatt van, mivel ennek valamivel alacsonyabb az égési hőmérséklete, így a gyertyának magasabb öntisztulási funkcióval kell rendelkeznie hogy leégesse magáról a szennyeződéseket. A gyakorlatban annyit vennél észre hogy a sima FLR8LDCU gyertya hamarabb elhasználódik mint az LDCU+, de ahogy már mások is írták, a régebbit már nem is lehet kapni, szóval a kérdés okafogyott. De a lényeg annyi, hogy ha mégis találnál valahol, nyugodtan beleteheted azt is.

Link to comment
Megosztás:

Mesterek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. G Astrám (Z14XEP) Alapjáraton időnként leáll. Csak akkor, amikor a motor meleg. A leállásnak előzménye nincs. Az alapjárat nem változik, nem ingadozik. Amikor újra szeretném indítani, sokat kell önindítózni (akár 3-4 mp). Újraindulás után világít a motorellenőrző lámpa, de az autó normálisan működik. Van valami tippetek? Alapjárati motor? Fojtószelep?

Köszönöm, Zoli

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, hlasznizoli írta:

Mesterek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. G Astrám (Z14XEP) Alapjáraton időnként leáll. Csak akkor, amikor a motor meleg. A leállásnak előzménye nincs. Az alapjárat nem változik, nem ingadozik. Amikor újra szeretném indítani, sokat kell önindítózni (akár 3-4 mp). Újraindulás után világít a motorellenőrző lámpa, de az autó normálisan működik. Van valami tippetek? Alapjárati motor? Fojtószelep?

Köszönöm, Zoli

HA világít a checklámpa, ki kell olvasni/villogtatni a hibakódot...

Attól leszel okosabb.

Link to comment
Megosztás:

36 minutes ago, outsider said:

Persze, tárolja a hibakódot.

Ha ráadod a gyújtást, pár másodperc múlva ki kell aludnia a villáskulcsos autó ikonnak.

Ha nem alszik ki, akkor tárolt hibakód van.

Nem állandóan van. A leállás utáni ujraindítás után van csak. Ha ez után leállítom és

még egyszer elindítom, utána már nincs. Ezt nem értem az egészben.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, hlasznizoli írta:

Nem állandóan van. A leállás utáni ujraindítás után van csak. Ha ez után leállítom és

még egyszer elindítom, utána már nincs. Ezt nem értem az egészben.

Ha elindítod, utána már kialszik mindenképpen a lámpa.

Ha ráadod a gyújtást (nem indítózol) akkor felgyullad az összes lámpa, majd elalszik.

Ilyenkor ha van tárolt hibakód, a "villáskulcsos autó" ikon tovább világít.

De ha beindítod az autót, minden lámpa kialszik.

Másképp, érthetőbben nem tudom leírni :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

23 órája, hlasznizoli írta:

Mesterek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. G Astrám (Z14XEP) Alapjáraton időnként leáll. Csak akkor, amikor a motor meleg. A leállásnak előzménye nincs. Az alapjárat nem változik, nem ingadozik. Amikor újra szeretném indítani, sokat kell önindítózni (akár 3-4 mp). Újraindulás után világít a motorellenőrző lámpa, de az autó normálisan működik. Van valami tippetek? Alapjárati motor? Fojtószelep?

Köszönöm, Zoli

Olvasd ki a hibakódot az autódból, szerintem már elektromos gázpedál lesz benne. Tehát:

- beülsz az autódba, beteszed  a kulcsot

- a fékpedált és a gázpedált együtt lenyomod és ott tartod

- ráadod a gyújtást (nem kell indítózni!)

- számolod a kis villáskulcs villogásait (vagy felveszed videóra és belinkeled ide)

1-9 értelemszerű, a 10 villogás = 0.

Aztán, ha végre abbamaradt a villogás, felengeded a pedálokat. (ikon, világít)  Papír, ceruza nem árt, ha van nálad. Ez pl 10-3-4-10, vagyis 0340.  OBD2 hibakód alapján: P0340     Vezérműtengely helyzet érzékelő 'A' áramkör (1.hengersor vagy egyedülálló szenzor)

https://www.youtube.com/watch?v=y6xacFYe1HQ

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, KMilán said:

Olvasd ki a hibakódot az autódból, szerintem már elektromos gázpedál lesz benne. Tehát:

- beülsz az autódba, beteszed  a kulcsot

- a fékpedált és a gázpedált együtt lenyomod és ott tartod

- ráadod a gyújtást (nem kell indítózni!)

- számolod a kis villáskulcs villogásait (vagy felveszed videóra és belinkeled ide)

1-9 értelemszerű, a 10 villogás = 0.

Aztán, ha végre abbamaradt a villogás, felengeded a pedálokat. (ikon, világít)  Papír, ceruza nem árt, ha van nálad. Ez pl 10-3-4-10, vagyis 0340.  OBD2 hibakód alapján: P0340     Vezérműtengely helyzet érzékelő 'A' áramkör (1.hengersor vagy egyedülálló szenzor)

https://www.youtube.com/watch?v=y6xacFYe1HQ

Köszönöm szépen, meg fogom tenni. Bár gépész vagyok, ez ismeretlen terület nekem. 2 napja kimostam a pillangószelep házat. Rengeteget araszoltam a dugóban ebben a két napban, és nem volt leállás. Remélem ezzel megoldódott. Útmutatásod alspján ki fogom villogtatni a hibakódot. Köszi, Zoli

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.