Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

18 perce, tgabika76 írta:

Behúzótekercs. Ha kevés lenne benne a gáz, akkor be sem lehetne kapcsolni, nem is világít a led olyankor a klímakapcsolón ha megnyomod.

Ezt cáfolom. Egy gramm gáz nem volt, sőt olaj se a rendszerben (mert a régi kompresszor mindent kiengedett magából), és világított a LED mégis (a kompresszor persze nem kapcsolt be). Utána volt kompresszor-csere és feltöltés.

Minden esetre, gáz az van, tehát nem az lesz a gond.

Behúzótekercs? Szerelhető, javítható?

Módosítva : OAG78
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 22. at 10:59, Maverick087 írta:

Sziasztok,

EGR szelep alá milyen tömítést ajánlotok? 

Cromax-ban az autóm motorkódjához nincs konkrét és az anyaguk is eltérő. Van szövet, fém...

Köszönöm a válaszokat

 

On 2017. 02. 21. at 17:34, feel2006 írta:

Sziasztok, 

Valakinek valami tanácsa a fentiekre, hogy merre induljak el? A helyzet nem romlott, de nem is javult meg.. 

Köszönöm

 

hali nekem is trafó gond volt a 4 ből kettő kuka volt.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy Z12XE 16v motoros g astrám váltót kell cseréljek. de nem tudom melyik jó bele. A mostani P670-5 tipusu a szerelő szerint F13 de az sincs sehova ráírva:).  Nem találom sehol,hogy milyen áttétele van , amit találta ,ezt angliában 2001-05 között 1.8 vectrába szerelték. Milyen ami bele való? Itt nem is ismerik ezt a kódú váltót.:(.

Link to comment
Megosztás:

40 perce, bcsabi írta:

Sziasztok van egy Z12XE 16v motoros g astrám váltót kell cseréljek. de nem tudom melyik jó bele. A mostani P670-5 tipusu a szerelő szerint F13 de az sincs sehova ráírva:).  Nem találom sehol,hogy milyen áttétele van , amit találta ,ezt angliában 2001-05 között 1.8 vectrába szerelték. Milyen ami bele való? Itt nem is ismerik ezt a kódú váltót.:(.

Olyan kódot keress rajta hogy pölö: C394. Mondjuk ilyen helyen keresgélhetsz: http://www.alkatresz.eu/pages/product_info.php?partn=202&prod=838259-1&sid=&catf=7 De persze konkretizálni kell vásárlás előtt, motorkód, egyéb adat alapján.

Link to comment
Megosztás:

ezeket én is néztem. Az f13 c374 -es jó bele áttétileg, vagy c394.

Bug,morog kidobálja az 1-3 sebeséget ha kicsit jobban gyorsitanék.

ide enged csak írni köszi mindenkinek még utána járok kedden.

A vectrát nekem is kidobta akkor lehet az lesz f17:)

Módosítva : bcsabi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, HaPetya írta:

Kizárt dolog, hogy nincs rajta azonosító. Szerintem rossz helyen nézed. A bal első kerékjáratban a váltófedél alján lennie kell egy számsornak. Az alábbi link segíthet:

http://www.opel-infos.de/getriebe/f13_5.html

 

az ott nekem tök üres dobozfedél. Szerintem valaki egyszer már cserélte a váltót. Szerintem azt lecsiszolták

Bug,morog kidobálja az 1-3 sebeséget ha kicsit jobban gyorsitanék.

ide enged csak írni köszi mindenkinek még utána járok kedden.

A vectrát nekem is kidobta akkor lehet az lesz f17:)

Módosítva : bcsabi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Jaja, a dobozfedél alatt a váltótömb szélébe van belegravírozva ahogy felettem is írják, amúgy meg valószínűleg F13 lesz valóban, de mivel kisblokk, elvileg rámegy az F17 is amit a Z18XE Vectrára szereltek.

Nem lesz hosszú az az áttételsor 1.2 motornak?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csicsó írta:

Nem lesz hosszú az az áttételsor 1.2 motornak?

Nem. Mégpedig azért nem mert a váltók fokozatai ugyan elég vegyes elosztásúak (az 1. sebességfokozat az F17-esen rövidebb, a második és a harmadik az F13-on, a negyedik és az ötödik meg éppen egyforma), viszont a végáttétel meglepő módon az F17CR-en rövidebb, de csak akkor ha az az F17 egy 1.8-as Astra G-ből való, mert annak 1:4,188-hoz a végáttétele (1,8-as Vectrának 1:3,734) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Dovi írta:

Szélvédő mosó motor tud úgy meghibásodni, hogy előre nyomja a vizet, de hátra nem? (Zúgni zúg, de vizet nem nyom és sehol nem is jelenik meg víz a kocsi alatt.)

Ha jól tudom polaritás fordítással nyom előre-hátra, ha hátra nem jut folyadék akkor vagy meg van törve, vagy mégis csak el van törve valahol a cső. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Ha jól tudom polaritás fordítással nyom előre-hátra, ha hátra nem jut folyadék akkor vagy meg van törve, vagy mégis csak el van törve valahol a cső. 

Köszönöm! A motor forog, hallom a zúgását, de víznek nyoma sincs. (Autó alatt sem.)
Azt lehet tudni, hogy merre van elvezetve a cső? Első blikkre nekem úgy tűnik, mintha a sárvédőben és az "A" oszlopban, de ha így van, akkor az egész napos játék lesz kilegelni...

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Dovi írta:

Köszönöm! A motor forog, hallom a zúgását, de víznek nyoma sincs. (Autó alatt sem.)
Azt lehet tudni, hogy merre van elvezetve a cső? Első blikkre nekem úgy tűnik, mintha a sárvédőben és az "A" oszlopban, de ha így van, akkor az egész napos játék lesz kilegelni...

Nem olyan rég rakott fel valaki ábrát róla merre megy a cső, de az azt hiszem pont nem caravan volt, itt ugye átmegy a hátsó ajtóba is az átvezetőnél. Talán ott lehetne megnézni ott mozog a legtöbbet hátha megtört. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 04. 15. at 6:51, Dovi írta:

Szélvédő mosó motor tud úgy meghibásodni, hogy előre nyomja a vizet, de hátra nem? (Zúgni zúg, de vizet nem nyom és sehol nem is jelenik meg víz a kocsi alatt.)

IGEN - TUD OLYAT!

 

Nekem nemrég csinálta meg az autóm - ablakmosás ugyanezekkel a paraméterekkel. Előre mosott, hátrafelé nem. A mosómotor zúgott, de hátra semmi lé.

Felnyitod a hátsó ajtót s a plafonszél-guminál szépen lehúzod kissé a kárpitot (tépőzáras, tehát nem kell tőle félni). Ott meglátod (vagy megérzed a kezeddel) a vastag cső átmérő-szűkítőjét. A továbbmenő vékonyabbik csőszakasz megy a fúvókához. Szépen ki kell tolni az antennatalp felé (Astra G-nél), oszt onnan már elég simán kivehető - a fúvóka maga. Valahogyan ki kell belőle nyomatni vagy szívatni a dugulást! Bőven elég ám neki egy aprócska kis porszem, de máris dugódani van ....

Én a legelején még lebontottam mindent, pl. elől a doblemez műanyag sárvetőjét, ott megnéztem a szivattyút, hogy egyáltalán szállít-e, majd végignéztem a csövet, amely hátravezeti a lét. Utólag persze rájöttem - bizony NEM KELLETT VOLNA! Na de mindegy, ha már megcsináltam, elment vele kb. 3 órám és szétrepedt a gatyám. Ilyesmi előfordul, ámde ebből is tanul kissé az ember ... nem mindenki született Opel-szerelő ...

Módosítva : L.Fazakas
Link to comment
Megosztás:

5 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

A hidraulikus kinyomócsapágy rendszerében található olaj (fékfolyadék) mennyiségét lehetséges valahol ellenőrizni illetve utántölteni (Z14XEP)?

 

Köszönöm

A fékfolyadék tartálya közös a kuplungéval, ha ott stimmel a szint, és mégis gond van, akkor nem folyadék probléma.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, koopal írta:

A fékfolyadék tartálya közös a kuplungéval, ha ott stimmel a szint, és mégis gond van, akkor nem folyadék probléma.

Ott se stimmel a szint, rá lett töltve nem rég, mert már kézifék visszajelző is világított, de azt hittem a fékekkel van valami, mert mostanában cserélték az összes fékbetétet/pofát, de a fékfolyadék csere elméletileg lemaradt... Tegnap egy elég tiszta udvaron állt az autó egy ismerősömnél és ott vettem észre amikor kiálltam, hogy valami folyadékot eresztett magából a szerkezet, ami nem hűtőfolyadék és nem motorolaj. Később alánézve, a motor és a váltó illesztésénél láttam szivárgást. Már ezeknek az észlelése előtt is pár nappal tapasztaltam, hogy néha elindulásoknál rángat az autó, mintha mellékapcsoltam volna és egyes helyett harmadikkal próbálnék indulni, de gondoltam biztos én vagyok most balf@sz.

Úgyhogy ez megint egy "szimpatikus" 6 számjegyű kiadásnak tűnik, mert esélyes, hogy a kuplung többi részét is célszerű cserélni, 220 000 km körül van most az autó és nem tudom volt-e már cserélve. Ez kb. 70 000Ft alkatrészköltség (Sachs és/vagy Luk alkatrészekkel, mert gagyibbat szerintem nem érdemes) és ennek a cseréjét mondjuk otthon nem igazán tudom bevállalni, a megfelelő felszerelések hiánya miatt, tehát még jön rá munkadíj is. 

Lassan kezd beindulni az a csodás folyamat, hogy tényleg mindent cserélni kell az autón, mert a kora és/vagy a futásteljesítménye miatt elkezdenek tönkremenni. A motorban- úgy érzésre - szerintem már régóta hiánycikk a kompresszió és amekkora szerencsém van - és mert még komolyabb gond nem volt vele - még a futómű is megbolondul majd. :D

Link to comment
Megosztás:

3 órája, nzozz írta:

Ott se stimmel a szint, rá lett töltve nem rég, mert már kézifék visszajelző is világított, de azt hittem a fékekkel van valami, mert mostanában cserélték az összes fékbetétet/pofát, de a fékfolyadék csere elméletileg lemaradt... Tegnap egy elég tiszta udvaron állt az autó egy ismerősömnél és ott vettem észre amikor kiálltam, hogy valami folyadékot eresztett magából a szerkezet, ami nem hűtőfolyadék és nem motorolaj. Később alánézve, a motor és a váltó illesztésénél láttam szivárgást. Már ezeknek az észlelése előtt is pár nappal tapasztaltam, hogy néha elindulásoknál rángat az autó, mintha mellékapcsoltam volna és egyes helyett harmadikkal próbálnék indulni, de gondoltam biztos én vagyok most balf@sz.

Úgyhogy ez megint egy "szimpatikus" 6 számjegyű kiadásnak tűnik, mert esélyes, hogy a kuplung többi részét is célszerű cserélni, 220 000 km körül van most az autó és nem tudom volt-e már cserélve. Ez kb. 70 000Ft alkatrészköltség (Sachs és/vagy Luk alkatrészekkel, mert gagyibbat szerintem nem érdemes) és ennek a cseréjét mondjuk otthon nem igazán tudom bevállalni, a megfelelő felszerelések hiánya miatt, tehát még jön rá munkadíj is. 

Lassan kezd beindulni az a csodás folyamat, hogy tényleg mindent cserélni kell az autón, mert a kora és/vagy a futásteljesítménye miatt elkezdenek tönkremenni. A motorban- úgy érzésre - szerintem már régóta hiánycikk a kompresszió és amekkora szerencsém van - és mert még komolyabb gond nem volt vele - még a futómű is megbolondul majd. :D

Szia!

Nincs relevanciája, de megkérdezhetem, hogy milyen motorolajat használsz?

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.